dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1549 z 1567
Pokaż wyniki od 30.961 do 30.980 z 31327
  1. #30961

    Domyślnie

    Wracam do tematu z podziękowaniami do kolegi finlandia, dzięki któremu zmusiłem się do ponownego podejścia do tematu wyboru okien a raczej firmy która je zamówi u producenta i prawidłowo zamontuje w domu. Dodatkowy wysiłek poskutkował znalezieniem firmy która zdaje się wie co to i po co tzw "ciepły montaż". Nawet na hasło klinaryt pod HST nie uciekli z placu boju co było standardem u innych przedstawicieli.
    Proces montażu jeszcze przed nami, ale wybór już za i mam wrażenie jakby już nic lepiej w tym temacie ja jako inwestor zrobić nie mogłem.

    Tak czy siak dzięki koledze finlandia uzmysłowiłem sobie że nie tylko "U" i cena się liczy aby być zadowolonym z wydanych pieniędzy.

    Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi dobry człowieku za twe pomaganie biednym inwestorom na tym forum.

    Ja teraz śpię spokojnie (w końcu) - przynajmniej do czasu montażu

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Drutex nie ma wysokich not u fachowców. Firma ignoruje projakościowe trendy rynkowe i skupia się wyłącznie na swojej wielkości produkcji i tu trzeba przyznać: są krajowym liderem ilościowym.
    Wrzuć pytanie na fb. Połowa osób powie że ok, druga część przeklnie. To jedna z bardziej dzielących rynek firm (tanich zawsze się nie lubi, ale żeby chociaż to Energy było tanie... )

    Nie wiem co Wam zaproponowano, jakie ciepłe parapety. Może Stropex?
    Załącznik 450860

    Klasycznych ciepłych parapetów nie powinno się wysuwać. No i podstawowa kwestia jak mają być zamontowane, bo 90% fot które się publikują na grupach budowlanych pokazuje montaż nieprawidłowy.

  2. #30962
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kuba_clm

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Posada
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    Może ktoś z Was będzie w stanie mi doradzić. Szukam jakiś sensownych okien pod względem jakości i ceny - jak każdy nie chciałbym zbytnio przepłacić, ani też skrobać okien zimą (od środka). Większość okien w moim domu to szer. 198 x wys. 245 cm oraz salon 298 cm szer. i 245 cm wys. Mam wstępną ofertę od jednej firmy na okna drewniane (sosna i dąb) o grubości ramy 92 mm. Zastanawiam się tylko czy to nie za drogo. Może ktoś z Was ma doświadczenie z podobnej wielkości oknami PCV lub alu? Jak sprawują się w praktyce? Doradźcie coś. To mój pierwszy dom

  3. #30963

    Domyślnie

    Witam wszystkich, czeka mnie wymiana okien w starym domu (na PCV zgodnych z WT2021). Piszecie, że w większości przypadków ważniejszy od producenta okien jest ich prawidłowy montaż, w związku z tym bardzo proszę o polecenie przez forumowych ekspertów sprawdzonych firm ze śląska a dokładniej okolic Rybnika, Wodzisławia, Jastrzębia, Żor. Chcę się skupić najpierw na wyborze firmy a dopiero później konkretnych okien.
    Z góry dzięki

  4. #30964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba_clm Zobacz post
    Witam.
    Może ktoś z Was będzie w stanie mi doradzić. Szukam jakiś sensownych okien pod względem jakości i ceny - jak każdy nie chciałbym zbytnio przepłacić, ani też skrobać okien zimą (od środka). Większość okien w moim domu to szer. 198 x wys. 245 cm oraz salon 298 cm szer. i 245 cm wys. Mam wstępną ofertę od jednej firmy na okna drewniane (sosna i dąb) o grubości ramy 92 mm. Zastanawiam się tylko czy to nie za drogo. Może ktoś z Was ma doświadczenie z podobnej wielkości oknami PCV lub alu? Jak sprawują się w praktyce? Doradźcie coś. To mój pierwszy dom
    Większość okien masz po prostu dużych. Jeszcze 10 lat temu w plastiku usłyszałbyś, że to jest za duże/wysokie dla plastiku w kolorze i trzeba obniżyć. Teraz każdy robi, bo szkoda tracić klienta i inaczej interpretuje się słowo "zalecenia".
    Okna PCW nawet niezłej klasy będą blisko dwa razy tańsze od drewna.



    O lokalnych wykonawców najlepiej pytać na grupach budujących:
    https://forum.muratordom.pl/group.php

    W skali kraju znane firmy ze Śląska to Multiko Bielsko-Biała i /nie tylko/ oraz Finiestre Katowice.
    Jakieś rekomendacje firm sprawdzonych są też tu:
    https://oknotest.pl/rekomendacje
    oraz taka baza sprzed paru lat, nie aż tak rygorystycznie sprawdzona:
    http://montaze.info.pl/?s=montazysci...wiat=&status=3
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #30965
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kuba_clm

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Posada
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki, już wiem coś więcej

  6. #30966
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marek19788

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-783
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy koś miał do czynienia z drzwiami tarasowymi HST typu SLIDE. Mam dylemat, które wybrać czy Vetrexa Slide up, czy Adamsa Smart Slide.
    Parametry podobne i ceny także.

  7. #30967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Adams robi je na systemie Aluplast (ten producent profili wypromował u nas ten system) od dobrego roku.
    Vetrex od paru miesięcy, z tego co mi wiadomo długo badał u siebie zrobione produkty zanim zdecydował się je wykonywać na systemie Deceunick. Jak mówią - wyszły lepsze parametry (i zapewne nie o Uw tu chodzi, bo to większość firm liczy w "excelu".

    Obie firmy znane, na wysokim poziomie. Prywatnie /raczej/ znam dystrybutora Vetrex i jako osobę mogę polecić, ale gdyby to pominąć, to zalecałbym sprawdzić jak montują: co proponują pod okno, jakie uszczelnienie itp.

    I ostatnia sprawa: Silde z HST wspólną ma tylko zasadę przesuwania (skrzydło podnoszone i przesuwane, ustawienie części na dwóch torach). Poza tym jest zupełnie inne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #30968

    Domyślnie

    Czy ktoś ma jakiś pomysł jak zamontować okna w ścianie Izodom 2000 tak, aby były maksymalnie wysunięte na zewnątrz?

    Czy kotwy do montażu w warstwie ocieplenia to jedyne rozwiązanie na dziś?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  9. #30969
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolo1973

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-036
    Posty
    10

    Domyślnie

    "Obie firmy znane i na wysokim poziomie" chyba trochę przesadziłeś opisując Adamsa i Vetrex w jednym zdaniu. To tak jak byś napisał że Dacia i Mercedes to marki premium. Wracając do tematu nie zastanawiałbym się nawet minuty i wybrałbym Vetrex na Deceunick. Druga sprawa to poszukałbym opinii ludzi którzy "przeżyli" ostatnią zimę z tym rozwiązaniem, nie bez powodu są producenci którzy do swojej oferty nie wprowadzają jeszcze Smart Slide.

  10. #30970
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolo1973

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-036
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Większość okien masz po prostu dużych. Jeszcze 10 lat temu w plastiku usłyszałbyś, że to jest za duże/wysokie dla plastiku w kolorze i trzeba obniżyć. Teraz każdy robi, bo szkoda tracić klienta i inaczej interpretuje się słowo "zalecenia".
    Okna PCW nawet niezłej klasy będą blisko dwa razy tańsze od drewna.



    O lokalnych wykonawców najlepiej pytać na grupach budujących:
    https://forum.muratordom.pl/group.php

    W skali kraju znane firmy ze Śląska to Multiko Bielsko-Biała i /nie tylko/ oraz Finiestre Katowice.
    Jakieś rekomendacje firm sprawdzonych są też tu:
    https://oknotest.pl/rekomendacje
    oraz taka baza sprzed paru lat, nie aż tak rygorystycznie sprawdzona:
    http://montaze.info.pl/?s=montazysci...wiat=&status=3
    Finlandia naprawdę uważasz że warto przed zakupem okien kierować się "rankingiem" oknotestu ? Gwarantuje Ci że w czołówce tego rankingu może znaleźć się producent musztardy wystarczy że co miesiąc wyślę odpowiednio wysoki przelew. Przykład firma Adams przez długi czas w pierwszej trójce teraz poza "rankingiem"

  11. #30971
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolo1973

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-036
    Posty
    10

    Domyślnie

    Zasugerowałem się ogólnym tematem Doboru okien jeśli chodzi o wykonawców to Ok są tam dobre firmy.

  12. #30972
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolo1973 Zobacz post
    Finlandia naprawdę uważasz że warto przed zakupem okien kierować się "rankingiem" oknotestu ? Gwarantuje Ci że w czołówce tego rankingu może znaleźć się producent musztardy wystarczy że co miesiąc wyślę odpowiednio wysoki przelew. Przykład firma Adams przez długi czas w pierwszej trójce teraz poza "rankingiem"
    Na prawdę tak uważam.
    Jeśli producent musztardy przedstawi odpowiednio wysokie wyniki na badań z kategorii parametrów okiennych, to kto wie. Nawet gdyby algorytm rankingu był ogólnie znany, to i tak większość producentów go podważy, bo zwyczajnie się w nim nie rozpozna. Taka nasza specyfika.

    Wiele firm widziałem w rankingu a ich już nie ma. Czasem ktoś nie mogąc się przebić wyżej prosi o "zdjęcie" z notowania..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #30973
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jeśli producent musztardy przedstawi odpowiednio wysokie wyniki na badań z kategorii parametrów okiennych, to kto wie.
    Problem z tym rankingiem jest taki, że producent musztardy nie musi mieć "wysokich wyników badań" ale jak najwięcej jakichkolwiek badań. Wyniki się sumują i dają pozycję w rankingu.
    Jeżeli producent przebada jedną konstrukcję w wynikiem 10 a inny 11 konstrukcji, każda z wynikiem 1 to ten drugi będzie wyżej...

  14. #30974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Muszę wrócić do tego:
    Cytat Napisał Bolo1973 Zobacz post
    Finlandia naprawdę uważasz że warto przed zakupem okien kierować się "rankingiem" oknotestu ?
    ale widzę że i Ty się zreflektowałeś i napisałeś sprostowanie:
    Cytat Napisał Bolo1973 Zobacz post
    Zasugerowałem się ogólnym tematem Doboru okien jeśli chodzi o wykonawców to Ok są tam dobre firmy.
    Ale by było to jasno i wyraźnie jeszcze raz podkreślę:
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ..
    Jakieś rekomendacje firm sprawdzonych są też tu:
    [url]https://oknotest.pl/rekomendacje
    I polecam ten adres pomimo tego, że nie ma tam mojej firmy a są konkurenci.

    Nie wspomniałem o rankingu, bo wiem że będą tacy jak Ty, którzy go chcą podważać przypisując autorom nieuczciwe działania a co gorsze pisząc "zapewnienia" bez najmniejszego dowodu.
    Znam zestawienia i rekomendacje, które wprost rozsyłają oferty przystąpienia do programów. Nie uważam tego za złe. Ot program, opłata, promocja.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #30975
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    Nie chce zaczynać nowego tematu, zapytam tutaj Montaż okien tarasowych i balkonowych w domu, na gruncie planuje podmurować bloczkiem komórkowym na 12cm(15cm styropianu na podłodze) i dać 13cm purenitu. Na piętrze styropian i wylewka to 13cm, okna balkonowe dać na 13cm purenitu? Może jakiś inny, korzystniejszy cenowo, eliminujący mostki montaż? Okna z taśmą na zewnątrz i płynna folia w środku, bo boje się że tynkarze zerwą taśmy wewnętrzne, na czym osadzić okna? Ciepłe parapety mają uzasadnienie ekonomiczne?

  16. #30976
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolo1973 Zobacz post
    "Obie firmy znane i na wysokim poziomie" chyba trochę przesadziłeś opisując Adamsa i Vetrex w jednym zdaniu. To tak jak byś napisał że Dacia i Mercedes to marki premium......
    Bardzo proszę o rozwinięcie tego tematu, chętnie poznam różnice.

  17. #30977
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    R__R

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cześć
    Dzięki waszej pomocy już jutro będą montowane u mnie okna z firmy MS (model MsLine+). Na co powinienem w szczególności zwrócić uwagę podczas montażu?
    Montaż w bloku prlowskim

  18. #30978
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Chyba na tym etapie to nie bardzo jest co doradzać. Montaż zaczyna się na pomiarze..
    Ale ok:
    - nie wiem jak Twój wykonawca, czy będzie zabezpieczał mieszkanie? Na pewno musisz zdjąć firanki i kwiatki z parapetów. Czy ekipa położy coś na podłodze (kartony), czy zabezpieczy folią chociaż najbliższe regały (bo jednak coś się kurzy).
    - i dotyczy samego okna - dopilnuj, by dobrze uszczelnili sferę pod oknem. Jak nie będzie tam wyraźnego luzu, to będzie ciężko o pewność (a potem pojawić się mogą przewiewy).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #30979
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    Dwie oferty, okna z roletami IT2000, co wybrać?
    1) Okna robione przez lokalnego producenta o dobrej renomie, profil Veka Softline 82 MD, szklenie 4TH/18ALU/4FL/18ALU/4TH 0.5K
    Okucia dla mnie nie jasne, co pozycja to inne:
    SK200 Z SK.AG (4xsef), UR ACT sedustic DFE, UAC2, ACT2
    Cena 30500zl

    2) Vetrex LUM'UP profil chyba ten sam choć w wycenie nie jest to wprost nazwane,
    Szyby 4-18-4-18-4 U=5 ramka Mastertherm,
    lokalna firma o nieznanej mi renomie, ma parę negatywnych komentarzy ale tylko z racji na niedojechanie na umówiony pomiar.
    Cena 31700zl

    Dobrze rozumiem, że druga pozycja to okna wyprodukowane przez Vetrex a firma tylko pośredniczy w montażu? To chyba na plus z racji na zaawansowanie linii produkcyjnej Vetrex?
    W przypadku drugiej opcji jest pewien minus, muszę skrócić okno narożne z 260cm na 250cm bo roleta nie może być tak długa.
    Współczynnik U na korzyść drugiej oferty przy każdym oknie w przedziale od 0.01-0.04.
    Co poradzicie?

    Fajnie byłoby złapać od razu bramę garażowa, pierwsza oferta ma Wiśniowskiego, na cenę jeszcze czekam, druga Krispol 40mm wzmocniona za 5400z montażem

  20. #30980
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cóż, lokalni producenci mają to do siebie, że mogą używać sobie tylko znanych symboli. Nie pomogę w tym przypadku. Twoje podejście do przeglądu firm budzi zaufanie, także ja tak od razu bym tego producenta nie skreślał

    Chyba bardziej porównywalne byłoby okno V82, bo Lump to trochę inna konstrukcja o powiększonej powierzchni szyby. Być może właśnie z tego wynika te minimalnie lepsze Uw. Nawet gdyby to było 0,1 (a nie 0,01) to dla człowieka będzie to realnie niezauważalne.
    Już bardziej istotna będzie szczelność okien, ale tego najpewniej w podawanych parametrach się nie doszukasz. Vetrex chyba jako jeden z nielicznych producentów na Vece zastępuje oryginalną zewnętrzną uszczelkę PVC na stary, dobry EPDM (bardziej plastyczna)

    Opinie o firmie dealerskiej rzecz ważna. Warto prześledzić je w kilku miejscach i jeśli są jakieś wątpliwości, to zawsze można sprawdzić innego dystrybutora w okolicy.

    UZUPEŁNIENIE:
    - właśnie sprawdziłem, Vetrex Lump oparty jest na systemie Veka 76mm.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 22-03-2021 o 13:34
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1549 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony