dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1567 z 1567
Pokaż wyniki od 31.321 do 31.327 z 31327
  1. #31321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wybierz tam, gdzie masz Wykonawcę dającego nadzieję na lepszą realizację.
    Firmy są dobre, ja od lat współpracuję z Vetrexem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #31322
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie widząc otworów / wymiarów trudno doradzać.
    Tu się zgadzamy w 100%

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Mi osobiście najbardziej "leży" zastosowanie od zewnątrz taśmy rozprężnej (o ile układ ściany pozwala) i wewnątrz masy. Pod okno - jakiś lepszy rodzaj listwy lub dobre doszczelnienie fabrycznej. Ale ciekaw jestem zdania Oknotestu - czy któryś z tych doborów w teorii ma słabsze punkty?
    Mówisz, masz

    Moim zdaniem taśma rozprężna być może sprawdzi się na bokach i na górze, ale co na dole? To newralgiczny punkt przy wymianie okien. Powłoki stosowane dwustronnie pozwalają na bardziej elastyczne rozwiązania w uszczelnieniach. Poszedł bym w tę stronę, a jednocześnie wrócił do klasyki, wykonując uszczelnienie zewnętrzne w oparciu o sznur polietylenowy, jako element oporowy i kształtowy dla układania powłok. Nie mniej ciągle tajemnicą jest próg okna, parapet zewnętrzny i wewnętrzny, kształt ościeża po demontażu i takie tam różne inne pierdoły .
    PRO QUALITY

  3. #31323

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Szczelny/warstwowy/ z foliami/ prawidłowy - to jedno i to samo. Przynajmniej z założenia, bo efekt już będzie zależny od umiejętności wykonawczych
    A no to wszystko jasne

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie widząc otworów / wymiarów trudno doradzać. Mi osobiście najbardziej "leży" zastosowanie od zewnątrz taśmy rozprężnej (o ile układ ściany pozwala) i wewnątrz masy. Pod okno - jakiś lepszy rodzaj listwy lub dobre doszczelnienie fabrycznej.

    Ale ciekaw jestem zdania Oknotestu - czy któryś z tych doborów w teorii ma słabsze punkty?
    Dopytam o ten sposób co piszesz jak już na pomiary przyjadą. Mógłbyś tylko napisać czy ten sposób "zastosowanie od zewnątrz taśmy rozprężnej (o ile układ ściany pozwala) i wewnątrz masy" wymusza pozostawienia otworów okiennych bez okien (na jakiś czas) i nie da się od razu wstawiać okien? Pytam bo raczej będę miał problem żeby zostawić mieszkanie bez okien.

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ukryte zawiasy - osobiście je sobie cenię w Vetrexie. Sobie bym brał.
    oki, skoro jest promocja to skorzystam

  4. #31324

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Niższe ceny znajdzie Pan na pewno. Lepsze wykonanie, wątpię.
    A jesteś w stanie orientacyjnie określić o ile taniej się da? Ostatecznie po rabacie + ukryte zawiasy DESIGNO + podstawowy montaż (na "pianę", szczelny montaż jest dodatkowo płatny), koszt u mnie teraz wyszedł taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-03-25 o 13.46.17.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	22,4 KB
ID:	468562

    Ja jestem zdecydowany ale jeśli da się znacząco obniżyć koszty to bym się jeszcze zastanowił.

  5. #31325
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzik133 Zobacz post
    A jesteś w stanie orientacyjnie określić o ile taniej się da? Ostatecznie po rabacie + ukryte zawiasy DESIGNO + podstawowy montaż (na "pianę", szczelny montaż jest dodatkowo płatny), koszt u mnie teraz wyszedł taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-03-25 o 13.46.17.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	22,4 KB
ID:	468562

    Ja jestem zdecydowany ale jeśli da się znacząco obniżyć koszty to bym się jeszcze zastanowił.
    Odpowiem za kolegę Oknotest: pomylił Pan adresy, bo nie każdy jest sprzedawcą, a Ci jeśli są aktywni w necie (zwłaszcza w grupach na fb) to będą zainteresowani wyłącznie namówieniem na swoją ofertę..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #31326

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Odpowiem za kolegę Oknotest: pomylił Pan adresy, bo nie każdy jest sprzedawcą, a Ci jeśli są aktywni w necie (zwłaszcza w grupach na fb) to będą zainteresowani wyłącznie namówieniem na swoją ofertę..
    oki, człowiek jest nowy w temacie więc chciałem dopytać skoro już padło stwierdzenie że da się taniej.

    W każdym razie, zdecydowałem się na przygotowaną ofertę i umówiłem się już na pomiary.
    Ostatnio edytowane przez dzik133 ; Wczoraj o 21:43

  7. #31327

    Domyślnie

    Jestem po pomiarach i Pan sugeruje/rekomenduje montaż: od zewnątrz taśmę rozprężną i wewnątrz masę. I w taki wariant będę szedł.

    Dzięki wielkie za pomoc.

Strona 1567 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony