dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1544 z 1566
Pokaż wyniki od 30.861 do 30.880 z 31306
  1. #30861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Witam. Czy możecie polecić mi jakąś firmę od okien na północy mazowieckiego? Okolice Ostrołęki. Jak na razie moimi faworytami są przedstawiciele msokna z Przasnysza i Vetrexu z Wierzbicy pod Warszawą. Co ogólnie myslicie o msokna i vetrexie? Jaki mają stosunek jakości do ceny? Naczytałem się o producentach okien i sam już nie wiem co wybrać. W mojej okolicy reklamuje się też jakiś abakus.
    Musisz zdecydować sam. Obie firmy (producenci) są godni uwagi. Skup się na montażu, tym co proponują do zrobienia w tej kwestii, tj. podwaliny pod okna, folie, przygotowanie otworu, jak masz gabaryty (nierozbieralne części pow. 200kg) to jak zamierzają to "ogarnąć".
    I na etapie tych rozmów nie patrz na cenę, bo jest logiczne że najlepsze rozwiązania pociągają za sobą kwoty. Dopiero jak będziesz przekonany co do fachowości firm, to możesz porozmawiać o niekoniecznie najdroższych alternatywach.

    Jakiś Abakus jest firmą znaną w kraju. Sredniak z aspiracjami. Znam wiele firm, które je sprzedają z powodzeniem od lat. Znam też przypadki z tego forum, gdzie ta fabryka dała plamę po całości (podjęła się rzeczy których nie powinna robić, bo nietypowe rozwiązania wymagają solidnego rzemiosła, a nie nonszalanckiego traktowania jak "masówka"). Niestety nie zobaczysz tego postu, bo autor go usunął po piśmie od kancelarii reprezentującej fabrykę (tak przynajmniej mi powiedział - mam na to potwierdzenie w PW).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #30862

    Domyślnie

    Krótkie pytanie. Dopiero zagłębiam się w temacie okien.
    Nie spieszy mi się, mogę to zrobić w tym roku lub na początku przyszłego.
    Sprawdziłem w konfiguratorze na oknotest jakie okna mniej więcej potrzebuję. Wyszło że U <= 1.1 czyli zgodnie z obowiązującymi normami.
    Jak wiadomo w przyszłym roku max U będzie wynosiło 0.9.
    Czy ewentualna róznica ceny między oknami U= 1.1 a 0.9 będzie znacząca? Oczywiście jeszcze nie wiem jakie okna wybiorę może z niższym U.
    Po prostu chce wiedzieć czy powinienem się spieszyć i rozglądać już teraz, czy mogę spokojnie poczekać do przyszłego roku

  3. #30863
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że wyznacznikiem standardu urzędowego jest data otrzymania pozwolenia na budowę a nie data zakupu.

    Natomiast co do U:
    1,1 osiągają okna trzyszybowe na profilach o głębokości zabudowy 70mm i szybą U 0,6- 0,7)
    0,9 - w praktyce niezbędne jest zastosowanie profili grubszych (80+) z pakietem Ug.0,5

    Kwestia kolejna:
    profile 70mm są najczęściej dwuuszczlekowe. Głębsze najczęściej mają także uszczelkę środkową, co za tym idzie mają lepszą szczelność.
    Ostatnio świadomie wybraliśmy z klientem okna 1,1, ale w domu będzie wentylacja grawitacyjna, więc extra szczelność nie była niezbędna.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #30864

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wydaje mi się, że wyznacznikiem standardu urzędowego jest data otrzymania pozwolenia na budowę a nie data zakupu.
    Zapewne tak, ale czy okna 1.1 będą dostępne w sprzedaży?

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ostatnio świadomie wybraliśmy z klientem okna 1,1, ale w domu będzie wentylacja grawitacyjna, więc extra szczelność nie była niezbędna.
    U mnie ta sama historia, dlatego zastanawiam się nad takimi oknami. Gdybym miał dom pasywny to nawet bym się o to nie martwił - celowałbym w dużo niższy U.

  5. #30865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Jestem spokojny o dostępność. To ciągle dobrze sprzedający się segment na wymianach. Poza tym garaż, piwnica.. itp. One ciągle będą potrzebne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #30866
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radosna

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-769
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich, Mam nietypowy chyba dylemat w kwestii wyboru okien. Poszukuję okien PVC (ze względu na cenę) z możliwie wąską ramą - chodzi o efekt wizualny od środka, oraz białą ramą od środka. Mało który salon sprzedaży okien posiada dobrą wystawkę, zazwyczaj mają trójkąciki albo jakiś topowy model danej firmy. Naprawdę mam z tym problem w Warszawie, żeby zobaczyć co chcę kupić i czy na pewno ja i sprzedawca mamy to samo na myśli. Problem mam taki, że większość okien białych od środka w PVC wygląda nieestetycznie, tanio rzekłabym. Oferta okleiny białej to zazwyczaj z nadrukiem a'la drewno, co jest dla mnie kompletnie nie do zaakceptowania. Dom mam w standardzie wysokoenergooszczędnym (do tego dążymy), typu nowoczesna stodoła z rekuperacją, parterówka. Większość okien to HS albo balkonowe, są też fixy. Montaż w płycie. Jest jeden glass corner w salonie. Czy jest rada na takie wymagania? Podsumowując, dość cienka ramka od wewnątrz, ładny biały kolor (dobra gładka okleina, lakier?), nowoczesny wygląd, energooszczędne?

  7. #30867
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    Raczej powinnaś iść w kierunek aluminium jeśli chcesz osiągnąć takie efekty . Profile pvc są dosyć wysokie ( rama + skrzydło ) . Np system aluminiowy MB-SKYLINE . , ale nie jest to zgodne "ze względu na cenę"

  8. #30868
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Radosna

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-769
    Posty
    4

    Domyślnie

    OK, dzięki, tak myślałam ...

  9. #30869

    Domyślnie

    Witam
    Pytanie bardziej do speca forum czyli kolegi finlandia, ale oczywiście też do reszty forum.
    Jestem przed wyborem okien do swojego domu. Decyzję muszę podjąć w ciągu miesiąca gdy chciałbym aby max w lutym mieć zamontowane okna.
    Generalnie idę w PCV. Jest tyle profili, firm że już dostałem migreny.
    Celuję w firmy, które mają w swojej ofercie profil okna typu smart slide. Już mówię dlaczego. PSK do mnie nie przemawia. Widziałem wiele źle działających i sam system otwierania mnie po prostu wkurza. Natomiast HST jest po prostu za drogi. Nie stać mnie aby na jedno okno wywalić 11-12 tys zł. Okno typu slide jest super alternatywą dla HST i jest od niego tańszy. Z tego co zauważyłem, są 3 profile/modele z tym oknem: Aluplast Smart slide, Rehau synego slide, Gealan smoovio. Jeżeli jest ich więcej, prośba o poprawienie mnie
    Teraz pytanie - które firmy polecacie ze względu na jakość okien, które mają w ofercie system slide?

  10. #30870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Cytat Napisał Staxh Zobacz post
    Polecam tą firmę - [spam]. Bardzo fajna oferta okien w dobrej cenie. Fachowe mierzenie i montaż. Okna dobrze wykonane. Ja jestem bardzo zadowolony.
    Bardzo cenne są polecenia. Ale tylko te prawdziwe. Wszystkie podobne do Twoich są na tym forum kasowane. To samo robię z Twoimi trzema postami*

    * - post który zacytowałem (uwzględniając wymazanie liku prowadzącej do pewnego łódzkiego producenta "słynącego" z okien bezołowiowych i wgrzewanych słupków) został usunięty, a dokładniej ukryty. Znajduje się ponad moim wpisem i jest widoczny dla administratorów forum.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #30871
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Czy są producenci co robią okna drewniane fix lub dwuskrzydłowe większe niż 240cm szerokości?
    Np u jednego producenta max wymiar drewnianych to 230cm szerokości. Są jakieś ograniczenia że drewno się może wypaczyć od wilgoci czy co?
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 14-10-2020 o 13:37

  12. #30872
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    To już nie tylko o wypaczanie chodzi, ale i wagę skrzydła, czyli wytrzymałość okuć. To może przekraczać 130 kg wagi.

    Taki wymiar widuje się i w PCW. Ja bym sobie go nie zrobił - tylko wersja 3 dzielna lub przesuwna.

    Fix tym bardziej da się zrobić. Waga pow. 250 kg, powinny być użyty dźwig do montażu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #30873

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie
    Potrzebuje porady odnośnie okien.
    Musze dokonać wyboru miedzy oknami z firmy Śląska Fabryka Okien KNS a AdamS
    obaj producenci robią na profilach VEKA 82.
    KNS okucia ROTO, AdamS - SIEGENIA TITAN AF

    Ceny podobne.
    Potrzebuję porady który z tych producentów waszym zdaniem jest bardziej godny polecenia.
    Jeśli chodzi o ekipy montażowe to są na podobnych poziomach.

    Drugie pytanie:
    Czy to prawda że ukryte zawiasy mają więcej zalet niż wad zwłaszcza jeśli chodzi o cięższe skrzydła (Usłyszałem że są bardziej wytrzymałe)
    i czy w związku z Tym opłaca się dopłacić do ukrytych zawiasów około 10% ceny.

    Serdecznie dziękuję za odpowiedzi
    Pozdrawiam
    Grzegorz

  14. #30874
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    poliuy

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    12

    Domyślnie

    Pytanie prośba do kolegów z forum szczególnie do użytkownika finlandia.
    Na początek chciałbym pogratulować wiedzy i obycia w temacie i prosić o rozwianie kilku wątpliwości.
    Przymierzam się do zamówienia okien do domku jednorodzinnego, wentylacja grawitacyjna, na razie nie ma żadnych rekuperatorów, pomp i innych nowości i myślę że długo nie będzie. Jestem z Radomia, zdążyłem już kilkadziesiąt stron tego wątku prześledzić i rozumiem, że w moich okolicach wg oknotest polecana jest firma co jest dystrybutorem Vertrex.
    Czy zna kolega/koledzy innych porządnych monterów z tej okolicy ?
    Czy okna tego dystrybutora można polecić ?
    Czy są jacyś dystrybutorzy w moim regionie okien typu Slide (czy tylko HST i długo długo nic) i co koledzy myślą o tym rozwiązaniu ?
    Jeżeli chodzi o taką średnią półkę przy wyborze okien na co zwrócić uwagę jaki szerokość, profil, uszczelki,mechanizmy itp ?
    Czy warto wg Was brać ukryte zawiasy ?
    Co sądzicie o ciepłych parapetach ?
    Czy szczelny montaż to tylko z użyciem produktów ilbruck czy są inni uznani producenci (i tutaj czy taśma może być po zewnątrz przyklejana np. do betonu komórkowego dodatkowo silikonem) ?
    Co sądzicie o firmie DAKO ? Produktu nie znam mam zaufanego sprzedawcę i montera tej właśnie firmy.

    Z góry dziękuję

  15. #30875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Ja dziękuję za miłe słowa, ale niepotrzebnie ograniczasz sobie potencjalne odpowiedzi, bo koledzy na FM mają wcale nie gorszą wiedzę a tylko nie zawsze dość czasu by się nią dzielić.

    Wczoraj komuś pisałem (chyba na fb) że przy wentylacji grawitacyjnej wystarczy okno dwuuszczelkowe 70mm i nie trzeba iść w grubsze i szczelniejsze konstrukcje.
    Z tym, że przy wydatku 20 tys. (i wielokrotności) dołożenie tego tych max 10% nie jest już tak bolesne... tak mi się wydaje. Ale fakt jest taki, że tam gdzie chodzi o pieniądze proponuję V870 z szybą U 0,6. Tyle że to okno w większości przypadków nie spełni norm Uf 0,9.

    Ukryte zawiasy - polecam. Zwłaszcza gdy chodzi o szczelność, czyli przy 82mm. I technicznie też są w przypadku Roto bez zarzutu.

    Ciepłe parapety - polecam. Oczywiście te zamontowane prawidłowo (ułamek tego co widzę na fb).

    Tak, Komfort z Radomia widzę że jest polecany. O tyle jestem spokojny, bo o rekomendację Oknotestu nie jest łatwo.

    Slide - Vetrex zdaje się coś cały czas wprowadza (nie jestem salonem na wyłączność, mam słabego przedstawiciela, nie mam wystarczająco dobrych info). Ale jak Ci zależy, to Aluplast ma na tej konstrukcji niezłe doświadczenia, także może oni kogoś polecą. Mi pierwszy do głowy przychodzi Adams, ale poza Aprelem z Wawy czy Patrasem z Łochowa nie znam ich innych sprzedawców. Ale może Stary też coś od siebie napisze.

    Marka Illbruck w taśmach czasem przysłania wykonanie. Owszem, na tych foliach dobrze się pracuje. Ale patrz na szczegóły wykonania. Od oklejania dołu okien (bo często widzę "szczelny" montaż wykonany ale bez tej najważniejszej części) po dobór i propozycje odpowiednich podwalin.

    Dako nie jest złą firmą, ale mimo iż Veka to jednak uboższa wersja - np. tańsze uszczelki PVC, a nie EPDM. Ogólnie rzecz biorąc - patrząc na ich przedstawiciela i realizacje w swoich stronach to nie mam uznania dla nich.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #30876
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    poliuy

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dziękuję wiele mi rozjaśniłeś. Znalazłem 2 przedstawicieli Adamsa w mojej okolicy, tj w promieniu około 40 km, jedni są z Warki drudzy z Białobrzeg. Jeszcze jedno czy na pw mógłbym prosić o jakieś zdjęcia prawidłowo wykonanego montażu, zarówno z dołu jak i z każdej innej strony. Czy jeżeli już wybiorę firmę i poproszę o obejrzenie ich prac (cyknę kilka zdjęć), zgodzisz się Ty bądź ktoś inny z kolegów na ocenę takiego montażu (oczywiście byłaby to ocena prywatna nigdzie nie publikowana, nie chcę nikomu przeszkadzać w prowadzeniu interesu, chce mieć świadomość, że dobrze wybrałem). Oczywiście postaram się odwdzięczyć.

  17. #30877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Teraz dużo firm używa fb, można zalinkować do dobrych wykonań :
    https://www.facebook.com/oknacieple/...83211685040651
    https://www.facebook.com/In-tech-%C5...11621619561061

    Szukam złego montażu, ale nie widzę na złość. Firma z Radomia którą chciałem pokazać, na fb nie ma ani jednej foty z montażu - same reklamy, a tacy są mądrzy w komentarzach krytykujących innych więc jako przykład wrzucam foto z inwestycji gdzie robiłem drzwi. O dziwo - tej klientce (na prawdę wysoko oceniam wiedzę i przygotowanie do budowyu) robiłem też poprzedni dom a w tym przegrałem, bo konkurent był "lepszy"... :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180904_151505.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	449874
    Tytułem uzupełnienia: - na zdjęciu nie ma uszczelnienia na dole. A ono jest najważniejsze, szczególnie przy oknach tarasowych gdzie nie ma parapetu. Dlatego tu powinna być nie tylko folia paroprzepuszczalna, ale przede wszystkim wodoszczelna. Dlatego zwykle stosuje się nie folie, a fartuchy EPDM (gruba guma). Tyle że ona kosztuje nie 2 - 3 zł za metr ale kilkukrotnie drożej. No i klej - trzeba mieć kolejną tubę - w tym przypadku nie za 20 zł a minimum 40.
    Kolejna sprawa - ja mam wątpliwości czy folie tu są wyklejone na właściwej stronie. I jeszcze dorzucam ciepły parapet - pianowany i klinowany (a taka metoda nie jest dopuszczona przez producentów).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180904_151519.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	449878
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 04-11-2020 o 12:42 Powód: uzupełnienie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #30878

    Domyślnie Solidne zawiasy (okucia) do drzwi balkonowych (UR lub R)

    Cześć. Mam okna z MS (MSline, Brugmann AD) i po ca. 5 latach mocnej eksploatacji posypały się okucia skrzydła w drzwiach balkonowych (nie dociąga do ramy, jest b. nieszczelnie), trzeba je wymienić. Były/są zawiasy kryte Maco Multi-matic (UR), ale dla lepszej trwałości na przyszłość rozważam zwykłe (prostsze) zawiasy nie-kryte, a może nawet okucia bez uchyłu (choć ta funkcja się przydaje czasem). Z dostępnością takich samych elementów Maco jest podobno problem (choć spróbuję się jeszcze skontaktować z producentem lub dealerem od którego mam okna).

    Czy możecie polecić jakieś szczególnie solidne zawiasy (okucia) do moich potrzeb?

  19. #30879

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Cześć. Mam okna z MS (MSline, Brugmann AD) i po ca. 5 latach mocnej eksploatacji posypały się okucia skrzydła w drzwiach balkonowych (nie dociąga do ramy, jest b. nieszczelnie), trzeba je wymienić. Były/są zawiasy kryte Maco Multi-matic (UR), ale dla lepszej trwałości na przyszłość rozważam zwykłe (prostsze) zawiasy nie-kryte, a może nawet okucia bez uchyłu (choć ta funkcja się przydaje czasem). Z dostępnością takich samych elementów Maco jest podobno problem (choć spróbuję się jeszcze skontaktować z producentem lub dealerem od którego mam okna).

    Czy możecie polecić jakieś szczególnie solidne zawiasy (okucia) do moich potrzeb?
    Multi Matic jest cały czas produkowany, to Multi Trend został wycofany i już resztki się wyprzedają. Jeśli chodzi o okucia innych marek to tylko Roto, potem długo nic, potem Siegenia AF , znowu długo nic i cała reszta. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. Żeby nie wywoływać gównoburzy z piewcami wspaniałości Winkhausa jeśli będziesz potrzebował więcej info to priv.

  20. #30880

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Multi Matic jest cały czas produkowany, to Multi Trend został wycofany i już resztki się wyprzedają. Jeśli chodzi o okucia innych marek to tylko Roto, potem długo nic, potem Siegenia AF , znowu długo nic i cała reszta. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. Żeby nie wywoływać gównoburzy z piewcami wspaniałości Winkhausa jeśli będziesz potrzebował więcej info to priv.
    Cześć, dzięki za odp. Jeśli chodzi o części, rozmawiałem z panią z salonu MS gdzie kupowałem okna, poprosiła o nr zam. i przekaże moją sprawę do serwisu MS, więc mam nadzieję że części będę mógł kupić od nich (wymieni mi to lokalny człowiek). Pytałem też o różnice w solidności std zawiasów i krytych, i dostałem opinię że nie ma większych różnic. Więc tymczasem chyba po łatwości wymienię części na takie same - na pewno trzeba dolny zawias, podobno górny wygląda dobrze ale czy tak jest faktycznie ma się okazać po wymianie dolnego i zamontowaniu (a może rozsądnie byłoby od strzału mając wyjęte skrzydło wymienić również górny?).

    Dostałem też info/przypuszczenie (z salonu) że różne zawiasy mogą wymagać nieco innych wymiarów skrzydła, z tego powody wymiana na identyczne byłaby najpewniejsza.

    Patrzyłem po katalogach Maco, tam piszą (jeśli dobrze rozumiem) że te zawiasy są do ciężaru 100kg, u mnie na wymiarowaniach z oferty jest 1155+965 x 2400 (to fix plus skrzydło, trzyszybowe 4mm). To chyba może być blisko granicy (?). Chyba dopiero w sytuacji jak znów się posypie będę kombinował za innym/solidniejszym rozwiązaniem (rozwiązania bez uchyłu mają szanse być lepsze?).

Strona 1544 z 1566

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony