dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1536 z 1567
Pokaż wyniki od 30.701 do 30.720 z 31327
  1. #30701

    Domyślnie

    Szanowni koledzy i koleżanki,

    remontuję mieszkanie i potrzebuję Waszej rady w dość nietypowej kwestii jaką jest dobór okna.

    Chcę wstawić trójdzielne okno 3x2,4m ze środkowym elementem w systemie uchylno-przesuwnym. Chciałbym uniknąć konieczności stosowania poziomych szprosów więc sztywność ramy jest bardzo istotna. To relatywnie duże okno do niedużego mieszkania - 36m2 więc parametry cieplne są równie ważne.

    Najsensowniejsza oferta jaką otrzymałem to:
    - Schuco LivIng MD; 4LE/18/4/18/4LE; okucia Patio PS z mikrowentylacją,
    - BluEvolution 82; 4th/18Ar/4/18Ar/4th; okucia nie wiem jakie..
    - w przypadku obu okien boczne szklenia w ramie; Uw=0,7W/m²·K; koszty podobne, 10 lat gwarancji

    Próbuję wydobyć info od innych producentów/dystrybutorów ale chyba ciężko im rozstać się produkowanymi oknami.. Mają tu jeszcze okna na profilach Winergetic w systemie PSK Atrium oraz Ideal 7000/8000 w systemie Winkhaus czy FEN 82 w jakimś systemie PSK ale obsługa już na poziomie zapytania ofertowego to porażka więc mam pewne obawy.. a niby poważne duże firmy.

    Czy któryś z ww. systemów odstaje od innych pod jakimś względem?
    Czy i tak wszystko rozbija się tu o montaż?
    Ostatnio edytowane przez kotton ; 05-11-2019 o 22:12

  2. #30702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Przedstawiłeś dwie oferty producentów "no name" bo sama nazwa profili (i podanie parametrów szyb) niewiele mówi, za to faktycznie pozwala na obliczenie na kalkulatorze parametru Uw.
    Pozwól na małe porównanie: czy dwóch stolarzy kupując takie same deski i taki sam styropian (a niechby tam oba materiały z gwarancją 10lat) to czy w swoim warsztacie zrobią identyczne, dobrze ocieplone budy dla psa? Wyobraź sobie że okno, zwłaszcza przesuwne ma znacznie bardziej zaawansowaną budowę i istotne jest co z niego wykona producent i jak to zainstaluje wykonawca.

    Te oferty których nie otrzymałeś wyglądają na Krispol i Oknoplast i to uznane marki. Szczerze mówiąc ja na podstawie zawartych w Twoim poście informacji też bym nie przygotował oferty. Może warto się do nich pofatygować (zrób wcześniej fotki "miejsca" w którym chcesz to okno wstawić) i zapytaj czy mogą coś zaproponować.
    A w czym problem? Zaczynając od otworu. Jest? czy trzeba go wykuć? Czy da się dostarczyć tam okno o tej wielkości ? Ktoś, kto nie zdobywał pieszo dziesiątego piętra z większym niż w oryginale oknem by na górze stwierdzić, że nie przejdzie ono przez drzwi do mieszkania tego nie musi zrozumieć
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #30703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Oooo jak widzę kolega Fin też został zaskoczony
    Paczaj nawet kiedyś mierzylem i jednak zabrakło dosłownie 2 cm by przeszło przez klatkę schodową.....skończyło się dodatkowym kosztem wysięgnika na 8 piętro.... zamiast zysku....wyszło na zero

  4. #30704

    Domyślnie

    Proszę wybaczyć, to był mój pierwszy post i faktycznie mogłem to inaczej opisać.

    Moje zapytanie ofertowe zawierało znacznie więcej informacji z rzutem mieszkania i zdjęciem elewacji włącznie ponieważ okno jest w loggii na pierwszym piętrze.

    Dziś odwiedziłem kilka salonów i faktycznie - uzyskałem bardziej rzetelne informacje.. Co mimo wszystko jest nieco dziwne dla mnie bo niczego nowego handlowcy się nie dowiedzieli (w tym sensie, że wszystkie niezbędne informacje zawarłem już w zapytaniach). Okazało się, że wszyscy z automatu przedstawili mi najprostsze, najtańsze i.. najsłabsze rozwiązania. Ale nic to. Od każdego wyszedłem z ofertą, do której nie mam już pytań.

    Pierwsza oferta pochodzi od dystrybutora, który ma umowy z różnymi producentami. Pierwszej opcji nie jestem pewien (ale jutro się dowiem), druga to Salamander z okuciami Maco. Teraz wiem, że ta oferta była najlepiej skrojona bo spotkałem się z facetem osobiście, na dodatek w remontowanym mieszkaniu.

    Kolejne oferty to - jak zgadłeś - oferty dystrybutorów:
    - Krispol - system FEN82 PSK na okuciach Winkhaus, 7 lat gwarancji,
    - i Oknoplast - system Winergetic na okuciach PSK Atrium, 5 lat gwarancji (dziwne bo na stronie piszą, że 7).

    Parametry cieplne okien Salamander na poziomie ~0,7, reszta delikatnie odstaje do ~0,75. Bawiąc się drzwiami w ekspozycji odniosłem wrażenie, że system Winkhaus pracuje nieco lepiej niż PSK Atrium. Oferta Oknoplast wyszła najdrożej - ponad 8kpln, poprzednie oferty wycenione na 6-6,5kpln.

    Z ww. względów: zbliżone parametry i cena ale jednak dłuższa gwarancja, lepszym wyborem jawi się być Salamander lub producent od Schuco (jednak 11 lat gwarancji).. choć z drugiej strony nie sprawdzałem osobiście jak działają systemy Maco i Roto Patio..

    Odwiedziłem również rodzimego producenta Okland, który składa okna na profilach Kömmerling, okuciach Winkhaus i wkładach z Effect Glass.. cena poniżej 4kpln.. kompletnie nie wiem co o tym myśleć.. Czekam na informację czy mogę zobaczyć ich realizację w nowo powstałym bloku.

    Mam nadzieję, że nieco lepiej opisałem sytuację.. i pomożecie mi w wyborze.

    *wszystkie ceny z montażem
    Ostatnio edytowane przez kotton ; 06-11-2019 o 01:23

  5. #30705

    Domyślnie

    Cytat Napisał ;19671
    zamykamy stan surowy domu. Poszukujemy obecnie okien. Najlepiej drewnianych w kolorze brazu, może może jasny brąz, orzech. Firm jest tak dużo, ze trudno wybrac. Może ktos poleci mi dobrą i sprawdzoną firme , najlepiej w okolicach śląska.
    Krystyna
    tylko nie pagen

  6. #30706

    Domyślnie

    Poszukuję okien do domu budowanego w systemie energooszczędnym i na chwilę obecna rozważam trzy opcje:

    1/ okna MS więcej niż OKNA (seria MSline+ MD)
    okucia MACO MULTI-MATIC,
    montaż:
    - piana poliuretanowa
    - kołki lub kotwy montażowe

    2/ okna MIROX
    profil Ideal 8000
    okucia firmy Winkhaus Activ Pilot concept WK2,
    montaż wielowarstwowy okien z wykorzystaniem taśm paroszczelnych i paroizolacyjnych

    3/ okna Oknoplast (Winergetic Standard)
    Okucia Winkhaus Prolight
    montaż z uszczelnieniem pianką z użyciem taśm izolacyjnych

    Co polecalibyście do wzięcia pod uwagę?

  7. #30707
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Ja mam te pierwsze ale że szczelnym montażem z na taśmach obustronnie i wysunięciem 2cm poza lico ściany. Druga firma to chyba krzak, Oknoplast chyba słaby jeśli chodzi o parametry w porównaniu z ma okna

  8. #30708
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Ja mam te pierwsze ale że szczelnym montażem z na taśmach obustronnie i wysunięciem 2cm poza lico ściany. Druga firma to chyba krzak, Oknoplast chyba słaby jeśli chodzi o parametry w porównaniu z ma okna
    Wybacz, muszę zanegować wszystko:
    Sprzedawca Ms w tym zestawieniu wypadał słabo, bo skoro firma na starcie "olała" temat prawidłowego montażu (ciepłego)..
    Mirox nie jest firmą krzak. To uznany producent z Wielkopolski.
    WInergetic Standard? Dziwne, bo spotykam się zwykle z wersją Premium, ale nie znam na tyle oferty Oknoplastu by wskazać różnice. Na pewnie nie jest to profil odbiegający od proponowanego przez Ms salamandra.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #30709

    Domyślnie

    No i nadal nie ma pojęcia którą firmę wybrać
    W przypadku MS jako opcja podany jest ciepły montaż (25zł/mb).
    Najbardziej korzystnie (ekonomicznie) wychodzą przy obecnej promocji okna z Oknoplastu. Ale opinie o ich wadliwości (zarówno wykonanie jaki i montaż) skutecznie odstraszają.

  10. #30710

    Domyślnie

    Jakby ktoś chciał drewniane z okladziną aluminiową to polecam Gebauer. Ja kupiłem przez Oculux na Modlińskiej w Warszawie - obsługa na etapie ofert, dogrywania szczegółów, montażu i kontaktu z klientem na najwyższym poziomie.

  11. #30711
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maxitrol

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Bukowno
    Kod pocztowy
    32-332
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał par0wa Zobacz post
    tylko nie pagen
    Czemu nie Pagen? Jestem na etapie wyboru okien i szukam dobrego producenta. Co polecacie? W grę wchodzą producenci ze śląska/małopolski

  12. #30712
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Mam takie pytanie - czy na podstawie poniższych danych jest możliwe ustalenie współczynnika Uw?
    System: IDEAL 7000 NEW
    Szkło: 4-18-4-18-4 U=0,5 Ciepła ramka
    Listwa: Stal zamknieta w ramie

  13. #30713
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Mam takie pytanie - czy na podstawie poniższych danych jest możliwe ustalenie współczynnika Uw?
    System: IDEAL 7000 NEW
    Szkło: 4-18-4-18-4 U=0,5 Ciepła ramka
    Listwa: Stal zamknieta w ramie
    Nie. O ile parametr profili i szyby są mniej więcej znane, to istotne dla obliczenia Uw jest wielkość okna (Uw. to wynikowa przede wszystkim powierzchni szyby i ram, bo wpływ rodzaju ciepłej ramki czy też stali zamkniętej lub nie w ramie można uznać za pomijalny).

    Tak. Można przyjąć okno referencyjne o wielkości 1230x1480 RU. Taki wymiar często spotyka się w prezentowanych badaniach, ale to ma znaczenie głównie statystyczne, a Tobie chyba chodzi o potwierdzenie info które posiadasz... ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #30714
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Mam takie pytanie - czy na podstawie poniższych danych jest możliwe ustalenie współczynnika Uw?
    System: IDEAL 7000 NEW
    Szkło: 4-18-4-18-4 U=0,5 Ciepła ramka
    Listwa: Stal zamknieta w ramie


    Większość systemów przy głębokości 80 mm + i szybie Ug 0.5 + CR będzie spełniała normy . A nie lepiej żebyś pomyślał o ID8000 ?

  15. #30715
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie. O ile parametr profili i szyby są mniej więcej znane, to istotne dla obliczenia Uw jest wielkość okna (Uw. to wynikowa przede wszystkim powierzchni szyby i ram, bo wpływ rodzaju ciepłej ramki czy też stali zamkniętej lub nie w ramie można uznać za pomijalny).

    Tak. Można przyjąć okno referencyjne o wielkości 1230x1480 RU. Taki wymiar często spotyka się w prezentowanych badaniach, ale to ma znaczenie głównie statystyczne, a Tobie chyba chodzi o potwierdzenie info które posiadasz... ?
    Takie mam wymiary okien (tak przy okazji - dziwny jest ten brak informacji dotyczącej Uw - w każdej ofercie , jaką dostałem, ten parametr się pojawiał)
    1/ Gabaryt 900 x 1665 (1-skrzydłowe)
    2/ Gabaryt 2400 x 1337 (2-skrzydłowe)
    3/ Gabaryt 900 x 1037 (1-skrzydłowe)
    4/ Gabaryt 1800 x 1665 (2-skrzydłowe)
    5/ Gabaryt 2400 x 1565 (2-skrzydłowe)
    6/ Gabaryt 1800 x 2480 (2-skrzydłowe)
    7/ Gabaryt 2400 x 2480 (3-skrzydłowe, jedno skrzydło stałe)

  16. #30716
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał pvcwindow Zobacz post
    Większość systemów przy głębokości 80 mm + i szybie Ug 0.5 + CR będzie spełniała normy . A nie lepiej żebyś pomyślał o ID8000 ?
    W kwestii norm się zgodzę ale chodzi mi o określenie korzystniejszej oferty pod kątem cenowym ale i jakościowym.
    Przykładowo - mam ofertę na okna profil BL82 MD z parametrem Uw w granicach 0,77 - 0,86, koszt niecałe 14.000zł a wspomniany ID7000 wycenione mam na 11.800zł.

  17. #30717
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Takie mam wymiary okien (tak przy okazji - dziwny jest ten brak informacji dotyczącej Uw - w każdej ofercie , jaką dostałem, ten parametr się pojawiał)
    ..
    No to nadal nie wiadomo, bo zastosowanie każdej poprzeczki, słupka, skrzydła lub nie wpływa na Uw.

    Jeśli pytasz z ciekawości, to przyjmij go na normalnym poziomie nie mającym większego znaczenia dla użytkownika.
    Znacznie większe straty ciepła będą wynikały ze słabszej szczelności okna / montażu niż z różnicy Uw na poziomie 0,1.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #30718
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    W kwestii norm się zgodzę ale chodzi mi o określenie korzystniejszej oferty pod kątem cenowym ale i jakościowym.
    Przykładowo - mam ofertę na okna profil BL82 MD z parametrem Uw w granicach 0,77 - 0,86, koszt niecałe 14.000zł a wspomniany ID7000 wycenione mam na 11.800zł.

    korzystniejsza oferta to lepsza cena przy podobnym Uw ?
    czy lepsze Uw przy korzystniejszej cenie ?
    i co to ma wspólnego z jakością ? nie Jesteś w stanie oszacować po cenie / Uw jakości okien czy też montażu.........przerabiane było dziesiątki razy

  19. #30719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    W kwestii norm się zgodzę ale chodzi mi o określenie korzystniejszej oferty pod kątem cenowym ale i jakościowym.
    Przykładowo - mam ofertę na okna profil BL82 MD z parametrem Uw w granicach 0,77 - 0,86, koszt niecałe 14.000zł a wspomniany ID7000 wycenione mam na 11.800zł.
    Uw NIC nie mówi o jakości okien. Co rozumiemy przez jakość? Powtórzę to co już kiedyś napisałem; nie spotkałem kogoś kto po kilku latach użytkowania narzekał by na to że ma U gorsze niż ktoś tam. Spotkałem za to mnóstwo ludzi których szlag trafia przez problemy z wygiętymi skrzydłami. Statyka, najważniejszy parametr a nie jakieś ulotne Uw.

  20. #30720
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Mam pytanie do szanownych specjalistów:

    Jaka jest maksymalna WYSOKOŚĆ okien i drzwi tarasowych uznawana za "normalną". Chodzi o to że nie chcę dopłacać ekstra za nietypowy czy egzotyczny rozmiar. W projekcie mam obecnie 285cm, ale przeglądając różne strony i opisy zorientowałem się że niewiele firm oferuje drzwi i okna w takiej wysokości. Mogę to jeszcze zmienić w projekcie.
    Drugie pytanie jest o narożny słupek systemowy między przeszkleniami w salonie (te same okna o których mowa powyżej) - czy jest to jakieś trudne/problematyczne/drogie rozwiązanie? W narożniku nie mam w ogóle ściany, cały narożnik w salonie ma być wypełniony oknami.

    P.S. Czytam na temat okien od kilku dni i wciąż byłem w tym temacie mało zorientowany. Przypadkowo trafiłem na stronkę oknotest.pl i przypadkowo doczytałem się tutaj że prowadzi ją jeden z użytkowników forum - T12345T. Czytałem też rozmowę tegoż użytkownika z innym uznanym specjalistą tego forum - finlandią gdzie finlandia stwierdził że taka strona to tylko dla garstki ludzi (chyba chodziło o brak prostoty i zbyt dużo informacji). Otóż ja należę do tej garstki, staram się wszystko dokładnie zgłębić przed budową domu. Chciałbym z całego serca podziękować T12345T za prowadzenie tej strony w tak pięknym stylu - merytorycznie, obiektywnie, szczegółowo. Ta strona to prawdziwa skarbnica wiedzy. Oby jak najwięcej takich projektów również z innych dziedzin.

    P.S.2 WESOŁYCH ŚWIĄT!

Strona 1536 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony