dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1538 z 1568
Pokaż wyniki od 30.741 do 30.760 z 31350
  1. #30741

    Domyślnie

    Cytat Napisał MrówkaJ Zobacz post
    Może ktoś poleci zaufanego sprzedawcę z okolic Bielska Białej który ma w ofercie dobrej jakości okna i fachowy montaż?
    Witam, my wybraliśmy okna AdamS Passiv Line Plus z salonu Architon ( wcześniej Okna Kozioł). W tym tygodniu zaplanowany jest montaż więc mogę później podesłać fotki. Na pewno można jeszcze polecić salon Multiko z oknami Vetrex, ale wydaje mi się, że wycena będzie jeszcze wyższa jak na Adamsa.
    Pozdrawiam

  2. #30742
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawel19919

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-337
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, proszę o pomoc. Stoję przed wyborem okien. Czy okna Avante to dobry wybór? Czy miał ktoś do czynienia z tymi oknami? Proszę o pomoc Dzięki

  3. #30743
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Kiedyś była to wysoko notowana firma. Dalej sprawia takie wrażenie, chociaż pojawiały się głosy mniej zadowolonych. Osobiście uważam ich za porządną markę, także jeśli masz ofertę od dobrego sprzedawcy z jeszcze lepszym montażem, to warto rozważać. Chyba że coś się zmieniło, bo od paru lat nie mam kontaktu z ich dystrybutorami.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #30744
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    seba1990

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Przeworsk
    Kod pocztowy
    37-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Od dłuższego czasu szukam do nowego domu okien z roletami. Po odwiedzeniu kilkunastu salonów i zaczerpnięciu wiedzy "internetowej" wytypowałem dwie oferty:
    1. Oknoplast Winergetic Premium + rolety Krispol napęd mobilus cena 48500 zł
    2. Awilux Schuco Living MD + rolety firmy DOTO która wykonuje je z podzespołów Aluprof i napędami Somfy 51500 zł

    Okna w obydwóch ofertach w takiej samej konfiguracji tj. obustronny kolor, kryte zawiasy, jeden HS, ciepły montaż, ciepłe parapety, klinaryt pod HS i okna balkonowe.
    O firmach montujących nie znalazłem negatywnych opinii, przy czym o firmie z oferty drugiej jest ogólnie mało opinii... chyba że miał ktoś może styczność z firmą DOTO z Rzeszowa?

    Bardzo bym prosił o poradę bo już mam mętlik w głowie co wybrać

  5. #30745

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wyczuwalna różnica w komforcie nie będzie wynikała z profilu a jego wyposażenia i wykonania (ilość okuć, dokładność produkcji). Paradoksalnie słabszy Ideal 7000 może się lżej zamykać, bo jest "chudszy", m.in o dodatkową uszczelkę.
    Cieplejszy - 8000. Szczelniejszy - także. Jeśli budujesz z rekuperacją, to brałbym 8000 od dobrego producenta i z dokładnym montażem.
    Dostałem ofertę od tego samego producenta na profil Ideal 8000 i jest on o ok. 2500-3000zł droższy od okien z profilem Ideal 7000new. Pytanie czy opłaca się zainwestować większą kasę?
    Dom z rekuperacją. Montaż ciepły. Firma polecana przez znajomego więc zakładam, że specjalnie straszne rzeczy dziać się z oknami nie powinny.

  6. #30746

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba1990 Zobacz post
    Witam,
    Od dłuższego czasu szukam do nowego domu okien z roletami. Po odwiedzeniu kilkunastu salonów i zaczerpnięciu wiedzy "internetowej" wytypowałem dwie oferty:
    1. Oknoplast Winergetic Premium + rolety Krispol napęd mobilus cena 48500 zł
    2. Awilux Schuco Living MD + rolety firmy DOTO która wykonuje je z podzespołów Aluprof i napędami Somfy 51500 zł

    Okna w obydwóch ofertach w takiej samej konfiguracji tj. obustronny kolor, kryte zawiasy, jeden HS, ciepły montaż, ciepłe parapety, klinaryt pod HS i okna balkonowe.
    O firmach montujących nie znalazłem negatywnych opinii, przy czym o firmie z oferty drugiej jest ogólnie mało opinii... chyba że miał ktoś może styczność z firmą DOTO z Rzeszowa?

    Bardzo bym prosił o poradę bo już mam mętlik w głowie co wybrać
    Ja mam oknoplast winergetic i na razie jestem zadowolony.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  7. #30747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Dostałem ofertę od tego samego producenta na profil Ideal 8000 i jest on o ok. 2500-3000zł droższy od okien z profilem Ideal 7000new. Pytanie czy opłaca się zainwestować większą kasę?
    Dom z rekuperacją. Montaż ciepły. Firma polecana przez znajomego więc zakładam, że specjalnie straszne rzeczy dziać się z oknami nie powinny.
    Ja mam profil 8000 tak się wygial że szok zobacz do mojego tematu są zdjecia. Chciałem coś dobrego szczelnego i przesadziłem ! Okna pokosiko i powyginalo. Miesiąc już czekam na serwis.

  8. #30748

    Domyślnie

    Czy sztywnośc profili, wklejana szyba ma znaczenie jeśli okna będą praktycznie cały czas zamknięte? Czy wystarczy że przeciętne okna znanego producenta będą dobrze zamontowane i nie będzie z nimi problemu? Skłaniam się ku wzięciu lepszych okien bakonowych, które faktycznie będą dużo uzytkowane a reszty takich sobie. Czy to dobry tok myślenia?

  9. #30749
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Czy sztywnośc profili, wklejana szyba ma znaczenie jeśli okna będą praktycznie cały czas zamknięte? Czy wystarczy że przeciętne okna znanego producenta będą dobrze zamontowane i nie będzie z nimi problemu? Skłaniam się ku wzięciu lepszych okien bakonowych, które faktycznie będą dużo uzytkowane a reszty takich sobie. Czy to dobry tok myślenia?
    Trudno zgadnąć, bo np.: dla niektórych dobrym producentem są "Druty". Dmuchasz na zimne, ale może nie ma tej potrzeby? Jeśli coś ma się "zepsuć" to będzie psioczenie że nie wzięłaś lepszego. Jak wszystko będzie dobrze, to nie zgadniesz czy to tylko okna dobre, czy jednak zdecydowało wzmocnienie ..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30750
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar mroczek90
    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Płońsk
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kwestia szczelności okien - same okna mają na to wpływ czy po prostu musi być dobry montaż?

  11. #30751

    Domyślnie

    Cytat Napisał mroczek90 Zobacz post
    Kwestia szczelności okien - same okna mają na to wpływ czy po prostu musi być dobry montaż?
    To dwie odrębne zupełnie sprawy. Szczelność samych okien rama-skrzydło i szczelność połączenia okno-mur.

  12. #30752

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Trudno zgadnąć, bo np.: dla niektórych dobrym producentem są "Druty". Dmuchasz na zimne, ale może nie ma tej potrzeby? Jeśli coś ma się "zepsuć" to będzie psioczenie że nie wzięłaś lepszego. Jak wszystko będzie dobrze, to nie zgadniesz czy to tylko okna dobre, czy jednak zdecydowało wzmocnienie ..
    Nie biorę nawet pod uwagę drutexu. Wybór miedzy ms z mikołowa, teamplastem z krakowa , vetrexem z bb i oknoplastem z jaworzna. Z czego na razie wyceny mam od ms line+md na 17 i team select z wklejanymi szybami na 20. Jestem pewna ze ci z krakowa są dobrze obcykani w montazu, do tych z mikołowa nie mam pewnosci , no i okna z team na tym profilu to juz chyba najwyższa półka w plastikach więc sie zastanawiam czy nie wziąć na gorszym profilu tych nieużytkowanych i nie zniwelować trochę tej różnicy , bo że zamontują dobrze to wiem.

  13. #30753
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Masz trudny wybór, bo to same mocne propozycje.
    Osobiście nie jestem przekonany, by "mieszać" tak okna. Co innego gdyby chodziło o jakiś mix między tanimi a lepszymi. A tu kręcisz się wokół samych najlepszych. Nie potrafię pomóc..
    Skupiłbym się jednak na "przegooglowaniu" opinii o konkretnych wykonawcach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #30754

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Nie biorę nawet pod uwagę drutexu. Wybór miedzy ms z mikołowa, teamplastem z krakowa , vetrexem z bb i oknoplastem z jaworzna. Z czego na razie wyceny mam od ms line+md na 17 i team select z wklejanymi szybami na 20. Jestem pewna ze ci z krakowa są dobrze obcykani w montazu, do tych z mikołowa nie mam pewnosci , no i okna z team na tym profilu to juz chyba najwyższa półka w plastikach więc sie zastanawiam czy nie wziąć na gorszym profilu tych nieużytkowanych i nie zniwelować trochę tej różnicy , bo że zamontują dobrze to wiem.
    My też rozważaliśmy między ms z mikołowa i vetexem i też absolutnie nie chcieliśmy drutexu (po opiniach znajomych odrzuciliśmy też oknoplast) Ostatecznie wybraliśmy ms i jesteśmy zadowoleni. Montaż poszedł bez problemu w sumie całkiem sprytnie i szybko Okna są w porządku - ciepło i bez zadnych usterek aw sierpniu minie 3 lata)

  15. #30755

    Domyślnie

    finlandia Okna byłby na różnych elewacjach , ewentualnych różnic w profilu nie było by widać , no i od jednego producenta. Inny pomysł zaoszczedzenia kasy to zrobienie wiekszej ilości fixów ale na elewacji na którem mogłabym je zrobić mam okno kuchenne i co prawda przy indukcji i szybkowarze pary się tworzy na tyle malo że nie trzeba otwierać okna to boję się o przypalenia, że wm nie wyrobi. Więc znowu nie chcę mieszać fixów i ru na jednej ścianie.
    KJH dzieki za opinie ms mikołów.

  16. #30756
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A co powiecie o profilach Veka ?

  17. #30757
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nada_90

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    6

    Domyślnie

    Poszukujemy okien aluminiowych i rolet fasadowych czy ktoś poleci dobrą firmę z Krakowa lub okolic z dobrymi cenami ?

  18. #30758
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    Panowie i Panie
    zastanawiam się już dłuższy czas nad oknami do nowego domu.
    najbardziej solidnie wyglądają mi puki co Schucco i Ms okna
    ma ktoś takie okna ?? co możecie o nich powiedziec ??
    a moze poprostu isc w sandrad i kupic Veka

  19. #30759
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz.C Zobacz post
    a moze poprostu isc w sandrad i kupic Veka
    Gdzie znalazłeś sprzedawcę okien Veka?
    Jakie konkretnie masz oferty cenowe i na jakie konkretnie modele?

  20. #30760
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Gdzie znalazłeś sprzedawcę okien Veka?
    Jakie konkretnie masz oferty cenowe i na jakie konkretnie modele?
    Znajomy które na codzień zajmuje sie montażem poleca Veke i może załatwic taniej mówił.
    Ale tu nie chodzi o cenę bo mogę dołożyć do czegos naprawde dobrego z 10tys, tylko musi to byc dobry wybór...

Strona 1538 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony