dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1548 z 1568
Pokaż wyniki od 30.941 do 30.960 z 31350
  1. #30941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie napiszę, bo nie mam odpowiednich doświadczeń. Jestem "stały w uczuciach" i dostawców zmieniam w ostateczności a nie dlatego że ktoś szuka "okien rehau" czy niższej ceny.

    I tak jak wspomniałem: nie uznaję określenia "okna veka" itp. W linkowanym artykule masz to aż nad wyraz dobrze wytłumaczone dlaczego. Trzy firmy, "ta sama Veka 82" czyli teoretycznie te same parametry a zupełnie inne deklaracje.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #30942

    Domyślnie

    Czy moglbym prosic o opinie, ktore z tych okien bylyby "najlepsze"? Cena na chwile obecna stanowi kwestie drugorzedna.
    https://ibb.co/ZKwqGj0
    https://ibb.co/G9ksGLC
    https://ibb.co/jLcPknX
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna1.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	451970   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna2.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	451971   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna3.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	451972  
    Ostatnio edytowane przez orzechowski ; 13-01-2021 o 21:12

  3. #30943
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie wiem jak u innych: ja widzę miniaturki a linki nie działają..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #30944

    Domyślnie

    przepraszam, moj blad.
    moze teraz https://imgur.com/a/Q2T2BZe

  5. #30945

    Domyślnie

    Hej. Może doradzicie.. mam w projekcie na poddaszu 4 okna balkonowe dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem o wymiarach 220 x 220. 2 wychodzą na wschód jedno na południe jedno na zachód. Wiem że nie każdy producent zrobi mi PCV w takim wymiarze ale znalazłam kilku którzy nie widzą problemu. Natomiast teraz zastanawiam się czy nie pójść z tymi oknami w aluminium, czy przy tak dużych wymiarach rozwierano uchylne PCV nie będą z czasem się odkształcać? Tym bardziej że chcę czarny kolor okien. Na dole w salonie mam hst o wymiarach 300x230. I też mam dylemat bo tu z kolei niektórzy sprzedawcy polecali alu, ale widziałam że w oknach alu jest taki rowerek w który może dostawać się woda czy brud, przy PCV tego nie było oglądałam pcv schuco thermislide. Z tym że w salonie mam okna od strony północnej więc może nie będą się tak nagrzewały.. coś doradzicie? I jeszcze jedno Czy jak wybiorę w salonie na jednej ścianie HS z aluminium ale drugiej ścianie fix z PCV, wszystko w kolorze czarnym, to będą jakieś widoczne różnice w kolorze odcieniu?

  6. #30946
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Okno 220 x200 R+RU nigdy bym sobie nie zrobił. Już 200cm jest bardzo szeroko. Ale to już kwestia sprzedawcy i jego odpowiedzialności. Na pewno "normalna " technologia nie dopuszcza takich wymiarów w PCW.

    A kolory ?znowu zależy od Twojej wrażliwości i konkretnego producenta (różne okleiny). Jedni powiedzą że nie widać różnicy, inni będą doszukiwać się najdrobniejszych odstępstw.
    Może znajdzie się tu ktoś, kto ma takie okna na jednej ścianie i podzieli się zdjęciem.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 18-01-2021 o 07:08
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #30947
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    do zrobienia takowy balkon , kwestia koloru / nasłonecznienia , okucie o nośności 130-150 kg na skrzydło , dołączam dok.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Uw.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	452251Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sstat.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	452252Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiar.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	21,1 KB
ID:	452253

  8. #30948
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    R__R

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cześć!
    Powracam z tematem moich okien. Jestem już po wstępnych wycenach.
    Pierwsza powracająca sprawa to...: nawiewniki.
    Praktycznie każdy ze sprzedawców odradzał. Jeden doradził mi, że zaleca higroskopijne (sprzedawca nr 3). Każdy mówił, że istnieje późniejszy montaż ale nie będzie tak perfekcyjny jak frezowanie otworów u producenta. Mieszkanie własnościowe, SM bezwzględnie wymaga. W przypadku braku odbioru przez SM, nie otrzymam zwrotu za montaż okien - około 700-1000 zł. Cały czas jestem zdania by montować bez, a dopiero później domontować. Przez ostatni miesiąc nikt mnie nie przekonał, że to nawiewniki będą skutecznie działać niż tylko huczeć, strzelać, wariować etc.

    Przechodząc do wyceny to tak:
    1) Sprzedawca nr 1:
    *Producent Alsecco Profil KN2 Knipping 76MD - Cena 7958 zł (wraz z kamiennym parapetem)
    *Producent Alsecco Profil BE2 bluEvolution 82 - Cena 8337 zł (wraz z kamiennym parapetem) - w szczegółach oferty mam Rama BE82-73 mm, Skrzydło proste BE82-85mm - To jest w końcu standard 73 czy 82? Nazwa profilu wskazuje na standard 82 mm... ale sam już nie wiem.

    2) Sprzedawca nr 2:
    *Producent Dobroplast Profil OvloClassic - Cena 5964 zł (wraz z parapetem kamiennym)
    *Producent MS Profil Msline [73] - 6785 zł (wraz z parapetem).

    3) Sprzedawca nr 3:
    *Producent Eurocolor Model okna Impact 80 - Cena 6217 zł - bez parapetów!

    4) Sprzedawca nr 4 - Salon Premium Oknoplastu:
    * Producent Oknoplast Profil Koncept - Cena 9387 zł z parapetami kamiennymi
    * Producent Oknoplast Profil Pixel - Cena 10318 zł z parapetami k.
    * Producent Oknoplast Profil Prismatic - Cena 10217 zł z parapetami k.

    Który model okien byście wybrali do mieszkania i dlaczego? Czy poprosić o jeszcze inną wycenę na innym profilu? Bo w przypadku sprzedawcy nr 1 sam nie wiem czy to 82 czy 73. Sprzedawca nr 2 proponował MSLine 73 - może lepiej szerszy?
    Szukam czegoś adekwatnego pomiędzy ceną a jakością.
    Sprzedawca nr 1 i 4 ma najwięcej pozytywnych opinii w mieście. Sprzedawca nr 2 jest około 20 lat na rynku i od razu zaznaczył, że Dobroplast to średnio-niska półka, a MS to Mercedes w porównaniu do Dobroplastu. Sprzedawca nr 3 - tu najmniejsze doświadczenie ale właściciel swoim zainteresowaniem i aktywnością naprawdę przekonuje.

  9. #30949
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przyznaję szczerze, że jestem zszokowany rozpiętością cen szczególnie tych skrajnych.
    Dobroplast - nie chce się wierzyć, że może być aż tani (za nim musi stać odpowiednio tania usługa i całe podejście do kalkulcji (np. może montaż bez obróbek)
    Oknoplast - że aż tak drogi..
    Do mieszkania (zwłaszcza z nawiewnikami) wybrałbym profil 70mm ale z 3 szybami lub chociaż ciepłą ramką, bo w przypadku 2 szybowych lód na oknie przy -20 mimo iż jest normalny,to mało przyjemny.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30950
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    R__R

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Jest haczyk, wczoraj późnym wieczorem znalazłem, ale nie chciałem pisać sam do siebie...
    Sprzedawca nr 1 - Tu jest wszystko. Od montażu przez demontaż i utylizację, parapety i okna.
    Sprzedawca nr 2 - Okazało się, że brak utylizacji okien. Trzeba doliczyć około 800 zł bo tyle sprzedawca nr 1 policzył za utylizację (kontener).
    Sprzedawca nr 3 - Brak utylizacji i parapetów. Za parapety trzeba liczyć ponad 1000 zł + utylizację około 800 zł.
    Sprzedawca nr 4 - Tu wszystko jest.

    Dlaczego okna o profilu 70 do mieszkania? Cena pomiędzy 70 a 76-80-82 to już tak wielka nie jest. Wszystkie powyższe okna są w pakiecie trójszybowym.
    Osobiście wybierałbym między 1 a 3. Za pierwszym przemawia profil Salamander (przynajmniej kiedyś były tu zachwalane) i naprawdę dobre opinie o punkcie montażowym. Natomiast 3 sprzedawca to przemawia indywidualnym podejściem do klienta a sam producent okien Eurocolor ma 20k polubień na Facebooku czyli to też nie jest taki noname, dla porównania Alsecco ma 800 polubień.

    No i te nieszczęsne nawiewniki. Strasznie się boje, że w pomieszczeniu będzie zimno. W ogóle jaki sens jest rozszczelniać trójszybowe okna? Chce przedmuchu powietrza to uchylam klamkę. Jaka jest pewność, że będę zadowolony z tego gó..., a za ogrzewanie nadal dostanę zwrot 700 zł? Bo jak się okaże, że stare drewniane okna wymieniłem na super nowoczesne z nawiewnikami i za ogrzewanie więcej zapłacę, to będą to mało śmieszne żarty...

  11. #30951
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał R__R Zobacz post
    a sam producent okien Eurocolor ma 20k polubień na Facebooku czyli to też nie jest taki noname, dla porównania Alsecco ma 800 polubień.
    No to mnie teraz rozwaliłeś

  12. #30952

    Domyślnie

    Cytat Napisał R__R Zobacz post
    W ogóle jaki sens jest rozszczelniać trójszybowe okna?
    A jaki jest sens dawać 20 cm styropianu na ściany skoro robimy w ścianach okna, drzwi, bramy garażowe?
    A jaki jest sens dawać na dach 30 cm wełny skoro robimy tam kominy, okna dachowe, wyłazy?
    Przecież to wszystko pogarsza izolacyjność?

    Ale tak właśnie działa wentylacja grawitacyjna i trzeba się liczyć, że w koszcie ogrzewania idzie na to pewnie ok. 30%, zależnie od wielu czynników.

  13. #30953
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Chwalenie samego profilu nic nie znaczy.
    Masz tam wycenę z MS, możesz poprosić sprzedawcę by wycenił bluEvolution 82. Ale jeśli on proponuje Dobroplast, to może nie czuć potrzeby lepszych okien. Zawsze mam problem z oceną : którą markę w tej ofercie sprzedawca traktuje jako nr jeden: tanią, czy dobrą

    Eurokolor to duża firma - wystarczy że poprosi pracowników o polajkowania A poważnie - fb nie jest żadnym wyznacznikiem.. co najwyżej pokazuje skuteczność działania firmy od PR.

    W sprawie nawiewników jest jak widzisz. Tu też nie uzyskasz polecenia. Są wymagana przepisami, potrzebne by dostarczyć świeże powietrze do wentylacji. Jeśli już - to robiłbym jakieś lepsze a nie hity z internetu za 30 zł..

    Trochę dużo liczą Ci za utylizację. Kilka okien to nie jest cały kontener. Jak widać firmy rozpraszają koszty gdzie się da
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #30954
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    R__R

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    @finlandia: Masz na myśli profil 82 o nazwie MSLine+ czy MS Evolution? Na pewno oferowali w wersji Evolution ale chciałbym zadać konkretne pytanie z prośbą o wycenę. Sprzedawca wyraźnie podkreślił jakość okien od MS w odniesieniu do Dobroplasta.
    Co do kontenera to jeszcze się dopytam o innych o koszt.
    Co do firmy Eurokolor to jakiś konkretnie model warto wziąć pod uwagę czy raczej ten co jest dobry?
    Ogółem to rozważam Salamandra od Alsecco, Eurokolor Impact 80 i MS o profilu 82.

    Co do tych lajków na FB to człowiek wszędzie patrzy co to za firma. W szczególności że nigdy o niej nie słyszałem.

    Powracając do tematu nawiewnikow to je zamontuje

  15. #30955
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał R__R Zobacz post
    Masz na myśli profil 82 o nazwie MSLine+ czy MS Evolution?
    To w zasadzie to samo. Różnica dotyczy tylko kształtu ramy i skrzydła.

  16. #30956
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    To w zasadzie to samo. Różnica dotyczy tylko kształtu ramy i skrzydła.
    Przeglądałem dziś stronę Ms i wyszło mi, że MsLine+ w standardzie jest bez środkowej uszczelki? A Evolution to skrzydło w zaokrąglonych liniach?
    Nie znalazłem na stronie deklaracji z parametrami. Jest za to sporo treści. W odróżnieniu od EuroColoru, który ma stronę na miarę czasów - dużo obrazków, minimum tekstu, zero konkretów.
    Ale ma zakładkę do pobrania i tam wszystkie DWU. O dziwo - chyba w większości modeli piszą przepuszczalność powietrza kl.3. O ile pod nawiewniki jak znalazł, ale jak ktoś ma rekuperację, to już słabo.

    W temacie nawiewników: zwykle robię u swojego dostawcy nawierty za 20zł i klienci kupują sobie wybrane modele na wolnym rynku...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #30957
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    R__R

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Szanowni użytkownicy,
    dostałem ofertę na MSLine+ (czyli ten profil 82mm). Cena zawiera nawiewniki, parapety z konglomeratu, montaż i utylizację (nie tak kosztowną jak u innych - firma podeszła z zapytaniem jaką stolarkę mam do demontażu bo to warunkuję cenę). Łącznie: ok. 8016 zł/brutto.
    Chyba najlepsza propozycja wśród tych co podałem wcześniej? Nie wiem czy jest sens szukać czegoś lepszego.
    Oczywiście firma najpierw poinformowała mnie o obniżonych właściwościach okien przez zastosowanie nawiewników.

    Mam na ofercie informację, że obowiązuje do 7 lutego. Mam się spieszyć bo jest jakaś promocja?

    @finlandia, przesłałem na Twojego e-maila szczegóły wyceny. Gdybyś mógł spojrzeć fachowym okiem to będę bardzo wdzięczny.

  18. #30958
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomDor

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-340
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Czy może ktoś polecić jakieś sensowne okna aluminiowe do domu jednorodzinnego, montaż w Krakowie więc pewnie jakiś producent ze śląska lub małopolski.
    Chodzi o coś z dobrym stosunkiem jakości do ceny, wiem że Alu jest dużo droższe od PCV ale pytanie czy musi to być 50% drożej czy może jest szansa znaleźć coś 30% droższego od PCV. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

  19. #30959
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    planuję okno od wschodu i południa 246x 157cm na profilu PCV. Od wschodu ma być fix w skrzydle a od płudnia fix w skrzydle + RU na 1/3 szerokości. Czy te okna się od słońca nie wypaczą? Np Zimą mróz -10 w nocy a w dzień przy słońcu przy antracytowym wykończeniu nagrzeje się do +40 i co wtedy? Zgrzewy mogą nie wytrzymać naprężeń? Planuję profil Oknoplusa Morlite.

  20. #30960
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To nie jest jakiś szczególny gabaryt by się go bać.
    Okna wypaczają się głównie z powodu:
    a) słabego wzmocnienia (taniość produkcji),
    b) słabego montażu - niedostateczna ilość mocowań mechanicznych
    c) złego pomiaru i za ciasnego wpasowania w otwór - przy niewystarczającej ilości luzu/piany okno nie ma się gdzie rozszerzyć więc zrobi to w łuk (bo musi).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1548 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony