dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1540 z 1568
Pokaż wyniki od 30.781 do 30.800 z 31350
  1. #30781

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,

    Stoję przed wyborem stolarki zewnętrznej do inwestycji powstającej w okolicach Leszna, woj. Mazowieckie.
    Wstępnie projekt liczyłem na pełną stolarkę aluminiową ale z biegiem czasu postanowiłem zmienić koncepcję wykusz/fasady która bazowo była konstrukcją murowaną ze stolarką hs+szklenie natomiast podczas adaptacji podniosłem jej do drugiej kondygnacji, która funkcjonuje jako konstrukcja samonośna aluminiowo-szklana. W związku z tym koszty tej fasady stanowią 100% wartości stolarki sprzed adaptacji szukam oszczędności i zarazem porady dotyczącej:
    1) łączenia dwóch materiałów w stolarce - czy uda się zachować jednolity kolor (sosna) i estetykę przy zastosowaniu fasady, stolarki w systemie HS(2x drzwi balkonowe) na poziomie 0 w aluminium oraz stolarki pvc w oknach na poziomie 0 i +1, gdzie mam kilka okien narożnych?
    2) czy ktoś ma doświadczenia w profilach aluminiowych producenta blyweert soeasy? jakieś porównaniu do aluprofa?
    3) polecani producenci w okolicach Leszna, Błonie woj. Mazowieckie - mam oferty od Barilo oraz Drutex na Aluminium. Czekam na ofertę Oknoplastu ale są mocno opieszali, raczej wybredni z uwagi na ilość zamówień.

    Z góry dziękuję.

  2. #30782

    Domyślnie

    Cześć,

    Myślałem, że sobie poradzę. Poczytam, spotkam się z X firmami, poczytam znowu i wybiorę okna do nowo budowanego domu pod Wrocławiem. Niestety, podobieństwo ofert, obietnic, zapewnień, pewności siebie spowodowało, że nie jestem pewny niczego...

    Mam łącznie 14okien, w tym dwa, które chcę wykonać w aluminium - HS 4,5/2,3m oraz okno wysokie 1,2/4,5m.
    Wydaje mi się (może się mylę i wyprowadzicie mnie z błędu), że jeśli chodzi o PVC to poziom poniższych jest dość zbliżony. Wybrałem podobne wyposażenie, wszędzie szczelny montaż, wszystkie firmy z dobrymi opiniami i uznane marki na rynku. Doszedłem do wniosku, że rozróżnikiem może być HS - ważny i drogi element. Czy mogę prosić o opinie/zdjęcia dotyczące HS'ów tych rozwiązań oraz generalnie radę - jak żyć?

    Celuję w następujące opcje:

    1a
    AdamS Passive Line Plus (4% droższe od najtańszych)
    okucia: Siegenia Titan AF

    1b
    AdamS Premium Line (Veka SL82) (1,6% droższe od najtańszych)
    okucia: Siegenia Titan AF

    HS: Aliplast HS Ultra Glide (Monorail Lift)
    szyba 6/16/6/16/6 CR
    Uw=0,78 W/m2K


    2.
    Team Balance MD (najtańsze)
    okucia: Roto Premium

    HS: Yawal DP 180
    szyba: 6/18/6/18/6 CR
    Uw=0,8 W/m2K


    3. Schuco Living MD (Mitbau) (1,6% droższe od najtańszych)
    okucia: Winkhaus ActivPilot SELECT

    Aluprof MB-77HS
    szyby: 6/18/6/18/6 CR
    Ug= 0,6
    Uw= ??

  3. #30783

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,
    Chciałbym podpiąć się pod temat.
    Poszukuję informacji na temat firmy JDG Olsztyn. Producent raczej regionalny. Bardzo konkurencyjne ceny. Ktoś miał z nimi kontakt?

  4. #30784

    Domyślnie

    Cytat Napisał rabbit23 Zobacz post
    Cześć,

    Myślałem, że sobie poradzę. Poczytam, spotkam się z X firmami, poczytam znowu i wybiorę okna do nowo budowanego domu pod Wrocławiem. Niestety, podobieństwo ofert, obietnic, zapewnień, pewności siebie spowodowało, że nie jestem pewny niczego...

    Mam łącznie 14okien, w tym dwa, które chcę wykonać w aluminium - HS 4,5/2,3m oraz okno wysokie 1,2/4,5m.
    Wydaje mi się (może się mylę i wyprowadzicie mnie z błędu), że jeśli chodzi o PVC to poziom poniższych jest dość zbliżony. Wybrałem podobne wyposażenie, wszędzie szczelny montaż, wszystkie firmy z dobrymi opiniami i uznane marki na rynku. Doszedłem do wniosku, że rozróżnikiem może być HS - ważny i drogi element. Czy mogę prosić o opinie/zdjęcia dotyczące HS'ów tych rozwiązań oraz generalnie radę - jak żyć?

    Celuję w następujące opcje:

    1a
    AdamS Passive Line Plus (4% droższe od najtańszych)
    okucia: Siegenia Titan AF

    1b
    AdamS Premium Line (Veka SL82) (1,6% droższe od najtańszych)
    okucia: Siegenia Titan AF

    HS: Aliplast HS Ultra Glide (Monorail Lift)
    szyba 6/16/6/16/6 CR
    Uw=0,78 W/m2K


    2.
    Team Balance MD (najtańsze)
    okucia: Roto Premium

    HS: Yawal DP 180
    szyba: 6/18/6/18/6 CR
    Uw=0,8 W/m2K


    3. Schuco Living MD (Mitbau) (1,6% droższe od najtańszych)
    okucia: Winkhaus ActivPilot SELECT

    Aluprof MB-77HS
    szyby: 6/18/6/18/6 CR
    Ug= 0,6
    Uw= ??


    A sprawdzałeś HSy MS wiecej niz OKNA? Oni są co prawda z Pomorza, ale mają dystrybutorów w całym kraju. Maja HST w wersji aluminiowej i PVC, parametrowo też nieźle i słyszałam dobre opinie o nich.

  5. #30785
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał KJH Zobacz post
    A sprawdzałeś HSy MS wiecej niz OKNA? Oni są co prawda z Pomorza, ale mają dystrybutorów w całym kraju. Maja HST w wersji aluminiowej i PVC, parametrowo też nieźle i słyszałam dobre opinie o nich.
    A jaka jest Twoja opinia? W innym poście nie tak pisałeś że, wybrałeś te okna...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #30786

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A jaka jest Twoja opinia? W innym poście nie tak pisałeś że, wybrałeś te okna...
    co masz na myśli?

  7. #30787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał KJH Zobacz post
    co masz na myśli?
    No mam na myśli, że zawsze można otwarcie pisać o własnych sympatiach i przekonaniach i dopóki post nie nosi znamion ewidentnej reklamy bez żadnych treści to go nie usuwamy..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #30788

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No mam na myśli, że zawsze można otwarcie pisać o własnych sympatiach i przekonaniach i dopóki post nie nosi znamion ewidentnej reklamy bez żadnych treści to go nie usuwamy..
    A no tak, w sumie masz rację. Jak się przegląda fora to rzeczywiscie trudno czasem odróżnić kto i po co napisal posta. Zreszta dotyczy to i peanów i krytyki. Moze tej drugiej zreszta nawet bardziej, bo hejt w necie moze bardziej zaszkodzić niz jakakolwiek reklama pomóc. Fajnie że się tym zajmujecie

  9. #30789

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No mam na myśli, że zawsze można otwarcie pisać o własnych sympatiach i przekonaniach i dopóki post nie nosi znamion ewidentnej reklamy bez żadnych treści to go nie usuwamy..
    kurcze wcieło mi chyba jeden komentarz. No to napisze jeszcze raz Bo dopiero do mnie doszło, że w zasadzie Ci nie odpowiedziałam. Co do HSów to nie mam ich u siebie. Po pierwsze mnie nie stać , po drugie - tylko tu prosze się nie śmiać - boję się dużych przeszklen. Wiem że to głupie, ale tak mam. Niby jak złodziej ma wejść to i tak wejdzie, czy będą duże okna czy nie. No ale to nie zmienia faktu, ze nie lubię i czułabym się źle. O. A więc tak.
    Słyszłam o nich dobre rzeczy, wiec pomyslalam że się podzielę no i wyszło jak wyszło

  10. #30790

    Domyślnie

    Muszę pilnie podać orientacyjny kosztorys na okna i drzwi balkonowe/tarasowe.
    Wiem, że rozstrzał może być olbrzymi, ale chodzi mi o przeciętne ceny z uwzględnieniem "szczelnego montażu" i pakietu 3-szybowego.

    Otwory okienne ok. 17,5m2:
    1 x 180/70
    1 x 200/150
    1 x 110/150
    1 x 160/140
    1 x 230/140
    1 x 300/170
    2 x 60/170

    Otwory na drzwi tarasowe / balkonowe: ok. 15m2
    1 x 300/230
    1 x 200/230
    2 x 160/230

  11. #30791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.259
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Muszę pilnie podać orientacyjny kosztorys na okna i drzwi balkonowe/tarasowe.
    http://kupoknams.pl/

    http://patio.ms.pl/

  12. #30792
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Muszę pilnie podać orientacyjny kosztorys na okna i drzwi balkonowe/tarasowe.
    Wiem, że rozstrzał może być olbrzymi, ale chodzi mi o przeciętne ceny z uwzględnieniem "szczelnego montażu" i pakietu 3-szybowego.
    ....0
    Szybka wycena? 15 tys. A może wolisz taką za 30? Jedną i drugą byłbym w stanie zrobić dla takich danych.

    FM tym się różni od innych miejsc że nie znajdziesz tu sępów czekających na potencjalne wyceny. Ale wrzuć to na jakiejś okiennej grupie na FB np. Fuszerki montażu okien a w ciągu godziny dostaniesz dziesiątki propozycji... inna sprawa, że to co dostaniesz od ręki to będzie... nie wiadomo co. Na podstawie samych wymiarów można zrobić np.: extra tanią ofertę opartą na białych oknach..

    Także - zamiast zaśmiecać sobie głowę wygospodaruj ze 3 godziny, odwiedź dwie dobre firmy w okolicy, które wyciągną z Ciebie niezbędne informacje potrzebne dla przygotowania dobrze skrojonej oferty i będziesz wiedział co jeszcze trzeba podać, by dostać w miarę porównywalne oferty, np. kolor, podziały i funkcje okien, dodatki niezbędne zależne od budowy lub wzbogacające okna pod Twoje oczekiwania..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #30793

    Domyślnie

    OK. Dzięki. Taki rozstrzał mi wystarczy. Wypośrodkuję to i dam 25000zł.

  14. #30794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    OK. Dzięki. Taki rozstrzał mi wystarczy. Wypośrodkuję to i dam 25000zł.
    Wybacz, ale to był żart. Chciałem powiedzieć, że jak gadasz z handlarzem aut i mówisz że masz 15 tys. to on Ci takie auta będzie proponował mimo iż potrzebujesz np. kompletnie czego innego..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #30795

    Domyślnie

    Jak podaje strona Oknoplast:

    Kliny używane do montażu okien dzielą się na dwa rodzaje:

    podpierające;
    dystansowe.

    Kliny (klocki) podpierające służą do podparcia i ustabilizowania okna w otworze okiennym, dlatego też powinny być rozmieszczone w sposób trwały i uniemożliwiający ich przesunięcie, nie powinny wystawać poza lico ościeżnicy. Klinów tych nie można usuwać po zamocowaniu okna do muru ze względu na rolę, jaką pełnią. Kliny przenoszą bowiem ciężar własny okna oraz obciążenia na ścianę, powstające podczas jego użytkowania. Z kolei kliny dystansowe (montażowe) powinny zostać usunięte po zamontowaniu okna, a miejsce po nich należy bezwzględnie uzupełnić pianą montażową.
    Czy kliny z załączonego zdjęcia są podpierające czy dystansowe?
    Tak czy inaczej nie powinny raczej wystawać kilka cm na parapet?

    Czy usuwacie takie kliny? Jeśli nie, to czy nie doświadczacie tam mostków cieplnych?
    Jeśli tak, to chyba prawidłowym rozwiązaniem byłoby ich usunięcie i wciśnięcie bardzo twardego XPS?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200518_165508_cr.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	444331

  16. #30796

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Szybka wycena? 15 tys. A może wolisz taką za 30? Jedną i drugą byłbym w stanie zrobić dla takich danych.
    No i dostałem wycenę na 2 różnych profilach i właśnie w okolicy 30 tys.

    Oto przykładowe jedno okno i wycena w dwóch systemach.
    Ponadto poniżej podane są elementy dodatkowe do całego zestawu okien i drzwi balkonowych / tarasowych.
    Czy obydwa systemy są porównywalne jakościowo?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno xxx_cr.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	444342

  17. #30797

    Domyślnie

    Mając do wyboru:

    a) profil Veka Softline 82 MD (rama 73/SL82 AD+MD, skrzydło Z84/SL82)
    b) Oknoplast Winergetic Premium

    oraz szklenie:
    a) 4LE/18/4/18/4LE TGI 9005
    b) 4TF/18/3/16/3TF 4Xglass lub 6TF/18/4/16/4 TF 4Xglass (w większych przeszkleniach)

    na co należałoby się zdecydować, gdyby założyć podobną cenę (cena wersji (b) nieco wyższa) oraz podobną jakość szczelnego montażu?

  18. #30798
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mając do wyboru profil i szybę (nic więcej nie wiadomo) to wybrałbym opcję nr 2 - znane okno i odpowiedni standard. Ale poprosiłbym o wszystkie szyby 4.

    Albo jak Ci zależy na opcji nr 1, to dopytaj co to są za okna, bo rozpatrywanie oferty po nazwie profili świadczy o braku profesjonalizmu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #30799

    Domyślnie

    Oczywiście masz rację.
    a) Petecki Future LIne 82 MD
    b) Oknoplast Winergetic Premium
    a) okucie: Roto NX
    b) okucie: W_K_Rozwierno Uchylne Prawe/Lewe _15 (jeśli to o czymś świadczy)
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 19-06-2020 o 12:12

  20. #30800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No to z tych dwóch firm zdecydowanie wyżej cenię Oknoplast.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1540 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony