dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1556 z 1567
Pokaż wyniki od 31.101 do 31.120 z 31327
  1. #31101

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Brałbym tą firmę, która lepiej skonfiguruje i zamontuje okna wg Twoich potrzeb i ma bardziej dostępny serwis.
    Dziękuję za poradę, dzięki tej wypowiedzi wiem, że zdecyduję się na Dako bo siedziba na miejscu

  2. #31102
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    EweGie

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś będzie szukał firmy zajmującej się montażem okien w Wielkopolsce, w okolicach Konina polecam
    Posiadają wiele profili do wyboru, fachowe doradztwo i dobrą ekipę monterską.



    Od moderatora: za trzecią reklamę tego samego sklepu zbanuję ten nick. Dziś ma Pani możliwość usunięcia postu by nie było takiego wstydu...
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 17-12-2021 o 15:56 Powód: Spam

  3. #31103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał 4w3e Zobacz post
    Dziękuję za poradę, dzięki tej wypowiedzi wiem, że zdecyduję się na Dako bo siedziba na miejscu
    Dako jest mi konkurencją. Mocno się rozpychają na rynku. Nie cenię (bo konkurencja), ale budując w tamtych stronach brałbym ich pod uwagę. Prywatnie mam swojego faworyta w Tarnowie, ale wobec postu, który zacytuję niżej - nie mogę wymienić nazwy...

    Cytat Napisał EweGie Zobacz post
    Jeżeli ktoś będzie szukał firmy zajmującej się montażem okien w Wielkopolsce, w okolicach Konina polecam BXXdXXXt
    Posiadają wiele profili do wyboru, fachowe doradztwo i dobrą ekipę monterską
    Pani Ewa Gie drugi post na forum i ta sama reklama. Na fb za spam wywaliłem Was ze wszystkich możliwych grupach za spam. Tym razem nie jestem tak wyrozumiały i nie kasuję całej nazwy by forumowicze mogli się zorientować, kogo unikać.



    .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #31104
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Pamiętaj przy wyborze okien nie same okna są najważniejsze, ważna jest też ekipa która będzie je montować. Ja zamówiłem - podbno dobre okna, a producent w razie problemów nie zostawia klienta z problemem. Jak będzie okaże się czekam na montaż.

    Zresztą polecam zajrzeć sobie na stronę:


    Kilka podpowiedzi jak wybrać odpowiednie okucia okienne . Opisane sa tutaj również ich rodzaje.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-03-2022 o 12:31

  5. #31105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał ngreen Zobacz post
    Pamiętaj przy wyborze okien nie same okna są najważniejsze, ważna jest też ekipa która będzie je montować. Ja zamówiłem .... - podbno dobre okna, a producent w razie problemów nie zostawia klienta z problemem. Jak będzie okaże się czekam na montaż.

    Zresztą polecam zajrzeć sobie na stronę:
    .....

    Kilka podpowiedzi jak wybrać odpowiednie okucia okienne . Opisane sa tutaj również ich rodzaje.
    Cóż, post trochę pachnie reklamą, ale czasem nos mnie zawodzi i przemilczałem. Reedycja postu po czasie i wrzucanie linka to też znana metoda firm marketingowych, ale także to pomijam i nie kasuję...
    Zajrzałem na stronę, przeczytałem linkowany artykuł. Nie ma w nim nic szczególnego. W całości mógłby być zamieszczony na stronie każdej firmy okiennej i byłby prawdziwy..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #31106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Co powiecie o Vetrex Lum'up, wyglądają fajnie, ale jak się sprawują? Jak jest z eksploatacją ukrytych zawiasów? Na dodatek wychodzą taniej niż V82, czy to kwestia tego że profile są węższe i mniejsze?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  7. #31107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Lump to veka 76. Sposób salonów Vetrexu by nie straszyć wysoką ceną za V82. Vekę 82 ma wiele firm wykonywaną w tańśzym standardzie, a większość osób potrafi porównać jedynie cenę i symbol..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #31108
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    A jak się ma Lumpup do Prismatica 76 Oknoplastu? To chyba ten sam profil, wzmocnienia mają trochę inny kształt, ale Prismatic jest tańszy. Oknoplast to ta sama półka co Vetrex?

  9. #31109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Obie firmy włącznie ze swoimi salonami mają przekonanie o swojej wyższości, ale to porównywalna liga.
    W mojej ocenie - Oknoplast jest wg mnie mocniejszy marketingowo, a Vetrex technicznie.

    Nie znam z praktyki okien w systemie 76mm. Musiałbyś popatrzeć w DWU i porównać konkretne osiągi - szczególnie szczelności.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #31110
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Obie marki mają wodoszczelność 8A/9A oraz przepuszczalność powietrza 4.

    Jacy są jeszcze inni producenci na tych profilach, którzy będą w miarę solidni ale tańsi?
    Albo czy są producenci w systemach więcej niż 80mm którzy mają podobnie wąskie złożenie?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  11. #31111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie potrafię pomóc. Po prostu nie mam tyle doświadczeń z innymi firmami. Jak mi się z kimś dobrze współpracuje, to nie zmieniam firmy..

    Trochę żałuję, że na forum nie ma większej reprezentacji rynku (pewnie nie widzą satysfakcji z pobytu tu). Nie zawsze się zgadzałem z kolegami, ale można było podyskutować i poszerzyć horyzonty..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #31112

    Domyślnie

    Cześć,

    Jestem aktualnie na etapie konceptu domu i już mam pierwszą propozycję. Chciałbym na ten moment zorientować się ile mogą kosztować okna w domu albo uzyskać jakieś propozycję zmian realnie wpływających na zmianę wyceny. Gdzie mogę się zgłosić na terenie mazowieckiego (sochaczew).

  13. #31113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hulleck Zobacz post
    Cześć,

    Jestem aktualnie na etapie konceptu domu i już mam pierwszą propozycję. Chciałbym na ten moment zorientować się ile mogą kosztować okna w domu albo uzyskać jakieś propozycję zmian realnie wpływających na zmianę wyceny. Gdzie mogę się zgłosić na terenie mazowieckiego (sochaczew).
    Masz czas, to zacznij od lokalnych, wyróżniających się firm.
    Zobaczysz rozstrzał cenowy (wartości będą nieaktualne bo wszystko cały czas drożeje), ale może i trafisz na godną uwagi firmę na miejscu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #31114
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    REKINNN

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Tłuszcz
    Kod pocztowy
    05-240
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dostałem ofertę z dwóch firm na poniższy profil i okucie. Podpowie ktoś, czy jakościowo to jest ok?

    - profil Salamander Bluevolution 82mm, 6 komór
    -okucia Siegenia Titan AF

  15. #31115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Jeśli chcesz kupić te komponenty i wyprodukować z nich okna, to tak. Ok. Tak samo jak większość innych profili i okuć.
    A tak poważnie: identyczną "wartość jakościową" przedstawiać będzie 75% podobnie przedstawionych ofert.

    Wiadomo że to będą tylko okna z profili Bluevolution z okuciami Sigenia. Ale o jakości ostatecznego produktu zdecyduje fabryka i jej "przepis" na produkcję. To co dołoży od siebie a bardziej czego nie da w imię ciekawej ceny. Może być słaba stal i mierny zestaw okuć (mimo marki). Lub całość zrobiona na rozklekotanych lub podkręconych maszynach. W wielu przypadkach może wyjść lipa.

    Dlatego patrz na deklarowane parametry, nie tylko Uw, które można policzyć na kartce (dalej nic nie powie czy okno będzie dobre).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #31116
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    REKINNN

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Tłuszcz
    Kod pocztowy
    05-240
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jeśli chcesz kupić te komponenty i wyprodukować z nich okna, to tak. Ok. Tak samo jak większość innych profili i okuć.
    A tak poważnie: identyczną "wartość jakościową" przedstawiać będzie 75% podobnie przedstawionych ofert.

    Wiadomo że to będą tylko okna z profili Bluevolution z okuciami Sigenia. Ale o jakości ostatecznego produktu zdecyduje fabryka i jej "przepis" na produkcję. To co dołoży od siebie a bardziej czego nie da w imię ciekawej ceny. Może być słaba stal i mierny zestaw okuć (mimo marki). Lub całość zrobiona na rozklekotanych lub podkręconych maszynach. W wielu przypadkach może wyjść lipa.

    Dlatego patrz na deklarowane parametry, nie tylko Uw, które można policzyć na kartce (dalej nic nie powie czy okno będzie dobre).
    A jakich producentów polecasz? Nie ukyrywam, ze patrzyłem głównie na cenę i na parametr Uw.

  17. #31117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Takiego, który nie ma tajemnic i na swojej stronie publikuje zarówno kartę gwarancyjną jak i deklaracje dla poszczególnych produktów. Co prawda widuję na stronach tak mierne parametry, że powinny być od razu oznaczone hasłem "nie kupujcie tych okien", ale to i tak lepsze niż strona na której jest przepisany tekst z ulotki profili jako może być "prawdziwy" u każdego producenta.

    Szukałbym lepszego, wyróżniającego się sprzedawcy/ salonu. Takiego, który doradzi, zwróci uwagę na podwaliny pod oknami, który nie boi się porozmawiać na temat szczelnego montażu. Kierunek cena oznacza jedno: wszystko robić tak, by było szybciej. Przecież czas to pieniądz.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #31118

    Domyślnie

    Cześć wszystkim Nie przeczytałam wszystkich wypowiedzi w tym wątku, bo by mi czasu nie starczyło. Ja bardzo chce się zdecydować na okna pvc. Mam jeszcze okna drewniane w domu- są to stare okna, gdzie jak się je otwiera to są takie podwójne odkręcane Nie trzymają ciepła tak jak należy więc zdecydowałam o wymianie. Byłam w firmie, która sprzedaje okna itd. dali mi do wyboru Aluplast oraz Drutex. Widziałam też jeszcze oknoplasta. Na co powinnam zwrócić uwagę wybierając okna ? Jeżeli już gdzieś było takie pytanie to przepraszam.

  19. #31119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anastazja888 Zobacz post
    Cześć wszystkim Nie przeczytałam wszystkich wypowiedzi w tym wątku, bo by mi czasu nie starczyło. Ja bardzo chce się zdecydować na okna pvc. Mam jeszcze okna drewniane w domu- są to stare okna, gdzie jak się je otwiera to są takie podwójne odkręcane Nie trzymają ciepła tak jak należy więc zdecydowałam o wymianie. Byłam w firmie, która sprzedaje okna itd. dali mi do wyboru Aluplast oraz Drutex. Widziałam też jeszcze oknoplasta. Na co powinnam zwrócić uwagę wybierając okna ? Jeżeli już gdzieś było takie pytanie to przepraszam.
    A wystarczyło przeczytać kilka postów wstecz i nie musiałbym się powtarzać ;p
    Drutex - lider wielkościowy w kraju. Czyli musi robić tanio (i w domyśle dobrze). Mnóstwo opinii negatywnych, bo niektórzy oczekują więcej, zwłaszcza jak odwiedzą salon Oknoplast i zostanie im pokazane, jak może wyglądać okno, to wtedy wyrób budowlany z Drutexu nie musi pasować do wyższych oczekiwań.
    Aluplast? A z jakiej firmy? Bo sam profil sugeruje że to będą tanie okna (zwłaszcza jak oferowane w sklepie z Drutexem). Ale sam Aluplast to dobry profil (jak większość) i znam firmy, które robią z niego świetne okna (i przy okazji jedne z droższych na rynku).

    W przypadku wymiany dopytaj o szczegóły. Nikt nie wyceni Ci pracy włącznie z gipsami i malowaniem, ale coraz częściej widzę że standard to sama wymiana i pozostawienie nieobrobionych - choćby z grubsza - otworów. Najlepiej jakby Ci pokazali jak wygląda ich praca (każdy teraz robi fotki).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #31120
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Beata W.

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-649
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Po wielu przymiarkach chyba skłonię się do zakupu okien PCV z firmy Okno-Pol Kraków na systemie Kommerling 76.Firma montująca okna wydaje mi się być godna zaufania. Firma krakowska duża, w necie opinii specjalnie nie widzę. Proponują okna na okuciach Sigenia, ciepła ramka, system 76 MD, dobry współczynnik U. Czy któryś z panów znawców tematu okiennego może pomóc? Czy to dobry wybór? Czy system MD - trzyuszczelkowy ma duża przewagę nad dwuuszczelkowcem AD? Czy ciepła ramka to dobry wybór. Na pewno podwyższa cenę a zysk cieplny wg mnie mizerny.

Strona 1556 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony