dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1035 z 1568
Pokaż wyniki od 20.681 do 20.700 z 31350
  1. #20681

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    By zaoszczędzić 10-30 zł/mb ?
    Cholera jeśli to dla budującego jest znacząca oszczędność to niech w cholerę rzuci tą budowę bo go po prostu na nią nie stać !!!
    Ani na wybudowanie ani później na utrzymanie chałupy, gdzie jest napisane, żę każdy musi mieć własny dom ??? A do bloku nie łaska ?!
    Koledzy, albo Wy żyjecie w jakimś idealnym budowlanym świecie, albo ja jestem wyjątkowa pierdoła w wyszukiwaniu wykonawców
    Rozmawiałem z 5 sprzedawcami okien (MS,Oknoplast, KNS, OKF i jeden znajomy, nie pamiętam co sprzedawał). Tylko jeden (którego potem wybrałem), jak usłyszał o poszerzeniach ucieszył się, że to dobry pomysł, reszta zrobiła miny pt. 'kolejny naczytał się w internecie i mnie poucza, chce wydać więcej, niech ma...'. Już nie mówię, jak tłumaczyłem montażyście, że w skrzynce roletowej jest zimno i powinna być odgrodzona od wnętrza domu izolacją, a nie że styropian od zewnątrz i jest super. Myślicie, że przeciętny kierbud jest mądrzejszy w temacie?
    W końcu ustaliłem z montażystą, że zrobi poszerzenie na podmurówce, bo jest 23cm wysokość podłogi, tzn. on tak zaproponował, a ja się zgodziłem, bo wydawało mi się, że wreszcie znalazłem kogoś, kto się zna na tym.
    Jareko - na tych zdjęciach nie ma ytonga przecież, ja wiem, że Twoje rozwiązanie jest dobre, pytanie, czy z ytongiem musi być złe (nie musi)

  2. #20682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    w tej formie jak na rysunku jest zle. Jesli bedzie podparaetowka lub choc jedno wezsze poszerzenie lub bazowka bedzie lepiej. A co do resztty twej wypowiedzi-niestety wiemmy jak wyglada rynek
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #20683
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jeśli są zastosowane systemowe rozwiązania + FV za usługę budowlaną to w przypadku problemów czyli reklamacji nie ma większego problemu z egzekwowaniem swoich praw w okresie gwarancji. Nawet przed Sądem.
    Stosowanie skrótów, prowizorki grozi tym, że w przypadku problemów droga egzekucji jest utrudniona przez decyzję Inwestora czyli Klienta co do skrótów. Kończy się zwykle textem - sam Pan, Panie Inwestor tak chciałeś.

    Kombinowanie w kontekście pozytywnym w.g mnie powinno dotyczyć elementów, które są tańsze ale tożsame z innym systemem. W moim przykładzie dotyczy to np. żywic iniekcyjnych - HILTI zastępuję angielskim TRUTKIEM ( co za nazwa). 50% różnicy w cenie na korzyść oczywiście angoli.

    Co do tematu poruszanego to chciałem zwrócić uwagę, że właśnie to Forum jest poświęcone w dużej mierze PROBLEMOM montażowych. Wynikają one z nonszalancji usługodawców, skrótów czyli prowizorek na budowie, brakiem fachowości i kompetencji w działaniu ( ludzie od przysłowiowego pługa oderwani biorą się poziomnice i wiertarkę ).

    Okna, drzwi "siadają", przemarzają, bananują, gniją i takie tam. Zresztą na każdym odcinku inwestycji występują tego typu dywagacje Klientów - taniej, taniej, taniej to więcej będę miał na późniejszą naprawę - to jest słowiańska mentalność wynikająca z niskiej zamożności społeczeństw.
    Trzeba pamiętać, że tanie budowanie to drogie naprawianie.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 07-03-2012 o 07:17
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #20684

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    cieszę się że choć czasem się zgadzasz ze mną tak usilnie poświęcając swój czas by każdą moją wypowiedź śledzić i komentować, o co mnie już kilku bywalców pytało, czymże ci zaszkodziłem a może nowa odsłona L... odwet chce wziąć za swoje błędy ? - a nóż widelec złapiesz mnie na czymś - to zobowiązuje, nie przeczę
    jareko wiek widze robi swoje, a i nowe odcinki kreca w Archiwum X - co ty bredzisz ? jaki odwet ? jaka odsłona L ?
    widac masz jakies koszmary

    kazdy ma swoj rozum i cos lapie i kuma lepiej lub mniej
    w mojej ocenie jesli jaremy to dobrze wykona - starannie - to bedzie ok pod warunkiem wlasciwego docieplenia listwy podparapetowej bo chyba o niej zapomnial w swoim rysunku,
    a straszenie ze zaraz bedzie lód to przesada - moze bedzie wiekszy lub mniejszy mostek termiczny
    a twoje wykresy które zamiesciles na nastepnej stronie hm - odpowiedz najpierw na pytanie starego
    bombel

  5. #20685
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    ale zauważ że nie każdy kierbud siedzi w oknach, ty akurat parasz sie montażem okien. kierbud ma ogarniać konstrukcyjnie a nie radzić mi co do mostków, .....
    to w takim razie jeśli jest specem TYLKO od konstrukcji to niech Ci wytłumaczy jaka jest różnica między zintegrowanym z ościeżnicą poszerzeniem a Twoją prowizorką w kontekście sił, naprężeń w oknie/drzwiach a szczególnie na skrzydłach aktywnych.

    P.S.jak Ci powie, że nie ma żadnej to powiedz mu ode mnie żeby sobie policzył co nieco w weekend - tylko na kalkulatorze a nie z pamięci

    P.S. jak to się nie zna na mostkach ? Ile ma lat ? A Świadectwo Energatyczne to kojarzy co to jest ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #20686

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    ... Myślicie, że przeciętny kierbud jest mądrzejszy w temacie?
    W końcu ustaliłem z montażystą, że zrobi poszerzenie na podmurówce, bo jest 23cm wysokość podłogi, tzn. on tak zaproponował, a ja się zgodziłem, bo wydawało mi się, że wreszcie znalazłem kogoś, kto się zna na tym.
    Jareko - na tych zdjęciach nie ma ytonga przecież, ja wiem, że Twoje rozwiązanie jest dobre, pytanie, czy z ytongiem musi być złe (nie musi)
    Ja myślę, że miejsce przeciętnego kierbuda jest na przeciętnej budowie.
    Szkic Jaremy pokazuje takie właśnie rozwiązanie - przeciętne.
    "Musi nie musi"
    Jak ktoś tu tłumaczy po nocy, jak zrobić dobrze to mówicie "jesteś chłopie drogi".
    Więc rób po swojemu.
    Ale oklasków się nie spodziewaj.

  7. #20687

    Domyślnie

    święte słowa. u mnie to samo było, niby firmy poważne: a to jeden proponuje podmurować, drugi podeprzeć na drewnianej belce, trzeci na cegłach. Z jednej story płacę i oczekuję solidnie, zgodnie ze sztuką wykonanej roboty. to firma powinna podpowiadać klientowi a klient powinien podjąć decyzję. oczywiście zawsze się szuka oszczędności, ale śmiem twierdzić że 99% firm montujących okna chce orżnąć klienta na kasę. mi jedna firma z 10 zaproponowała profile bazowe, a w specyfikacji wyraźnie zaznaczałem, iż chcę ciepły montaż więc to świadczy o czymś.
    fakt, że dzięki waszej wiedzy człowiek coś wie, i stara się znaleźć kompromis pomiędzy kasą i poprawnym montażem, który w przyszłości nie przyniesie kłopotów, to tyle i może aż tyle.

    P.S. Nietórzy mimo, iż stać ich na budowę nie lubią niepotrzebnie wydawać kasę. A poza tym jeśli bym nie skorzystał z Waszej wiedzy, to zapłaciłbym za okna jak za zboże i do tego miałbym totalnie spitolony montaż, ale mógłbym śmiało wg. Jareko powiedzieć, że skoro zapłaciłem kupe kasy to wszystko mam idealnie zrobione, nie ma mostków, montaż jest super, okna się nie wyginają, wiatr ich nie wypchnie - a rzeczywistość pokazuje ze liczy się kasa nie tylko dla nas inwestorów ale przede wszystkim dla firm montujących okna (czytaj jak wyciągnąć jak najwięcej kasy od inwestora).

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Koledzy, albo Wy żyjecie w jakimś idealnym budowlanym świecie, albo ja jestem wyjątkowa pierdoła w wyszukiwaniu wykonawców
    Rozmawiałem z 5 sprzedawcami okien (MS,Oknoplast, KNS, OKF i jeden znajomy, nie pamiętam co sprzedawał). Tylko jeden (którego potem wybrałem), jak usłyszał o poszerzeniach ucieszył się, że to dobry pomysł, reszta zrobiła miny pt. 'kolejny naczytał się w internecie i mnie poucza, chce wydać więcej, niech ma...'. Już nie mówię, jak tłumaczyłem montażyście, że w skrzynce roletowej jest zimno i powinna być odgrodzona od wnętrza domu izolacją, a nie że styropian od zewnątrz i jest super. Myślicie, że przeciętny kierbud jest mądrzejszy w temacie?
    W końcu ustaliłem z montażystą, że zrobi poszerzenie na podmurówce, bo jest 23cm wysokość podłogi, tzn. on tak zaproponował, a ja się zgodziłem, bo wydawało mi się, że wreszcie znalazłem kogoś, kto się zna na tym.
    Jareko - na tych zdjęciach nie ma ytonga przecież, ja wiem, że Twoje rozwiązanie jest dobre, pytanie, czy z ytongiem musi być złe (nie musi)
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  8. #20688

    Domyślnie

    Ja staram się zazwyczaj wspominać klientowi, że jest taka możliwość jak poszerzenie (profil bazowy), ale kierowany doświadczeniem nigdy nie naciskam na ich stosowanie. Kilka razy zrobiłem taką wycenę, w której zaznaczyłem, że poszerzenia pod balkony i PATIO są za dopłatą (300-500 zł) i ich stosowanie jest wymagane, dla uzyskania pełnej gwarancji............ I tyle widziałem klientów .
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  9. #20689

    Domyślnie

    czyli to był wybór klienta.
    Mi tak jak wyżej pisałem proponowano dokładnie w 1 przypadku profil bazowy, w pozostałych cegły, podmurowanie właśnie ytong, belki drewniane. i co najśmieśniejsze nie były to firmy krzak tylko znane na rynku i polecane min. tu na forum.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  10. #20690
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Ja staram się zazwyczaj wspominać klientowi, że jest taka możliwość jak poszerzenie (profil bazowy), ale kierowany doświadczeniem nigdy nie naciskam na ich stosowanie. Kilka razy zrobiłem taką wycenę, w której zaznaczyłem, że poszerzenia pod balkony i PATIO są za dopłatą (300-500 zł) i ich stosowanie jest wymagane, dla uzyskania pełnej gwarancji............ I tyle widziałem klientów .
    bo źle robisz, sorki, albo jesteś fachurą i montujesz dobrze albo odwalasz tandetę bo klienta masz głąba - sorki dla tych klientów co myślą inaczej
    A po jaką cholerę wogółe dajesz tą cenę? Skalkuluj sobie montaż, cenę ze średniej całorocznej, dodaj do tego koszt poszerzenia, wrzuć to w standard wykonania i cenę montażu - wyjdziesz na swoje a przede wszystkim pozbędziesz się problemów z przerzucaniem odpowiedzialności - kto spitolił montaż
    Jak klient szuka ceny i tylko ceny - dla niego nic nie ma znaczenia, liczy się tylko cyferka na końcu oferty, i taki wiadomo gdzie pójdzie - ostro ostatnio się reklamuje w TV
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #20691
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    jareko wiek widze robi swoje, a i nowe odcinki kreca w Archiwum X - co ty bredzisz ? jaki odwet ? jaka odsłona L ?
    widac masz jakies koszmary....a straszenie ze zaraz bedzie lód to przesada - moze bedzie wiekszy lub mniejszy mostek termiczny
    a twoje wykresy które zamiesciles na nastepnej stronie hm - odpowiedz najpierw na pytanie starego
    - mam koszmary, od prawie dwu lat prześladuje mnie taki jeden, wszedłem specjalnie w historię jego wypowiedzi - ma chłop rad, ciągle mnie obserwuje jakbym był z innej planety i stara się punktować - tylko jakoś zawsze kończy się słowami - no, masz rację jareko. - ale co tam, niech chłop ma zajęcie

    streszczenie - lód - nie jest przesadą, może tu głos zabiorą ci co tej zimy mieli lód pod balkonami - uwierz mi, było ich co najmniej kilkunastu sadząć po ilości maili do mnie w tej sprawie

    satruszku - masz rację - mój bład, co nie zmienia kwestii że jak zamiast -15 pojawi się -20 lub niżej to masz spokojnie już na minusie w tym miejscu i lód - dlaczego lód? bo zanim zamarznie to spłynie woda ze skroplonej pary wodnej na szybach i w lód się zamieni
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #20692
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    ... to firma powinna podpowiadać klientowi a klient powinien podjąć decyzję. oczywiście zawsze się szuka oszczędności
    I tu się zgadzam w całej rozciągłości. Tak właśnie powinno być!!! Z tym, że szukanie oszczędności powinno polegać na wyborze najtańszego rozwiązania z tych technicznie poprawnych. Dalej idące "oszczędności" uznałbym za niewskazane.

    Cytat Napisał jaremy Zobacz post
    ... ale śmiem twierdzić że 99% firm montujących okna chce orżnąć klienta na kasę...
    Tak daleko bym się nie posunął w stwierdzeniach. Myślę, że większość z nich z góry zakłada, że inwestorom bardziej zależy na "oszczędności" niż "poprawności". To założenie często znajduje potwierdzenie w praktyce, więc rynek proponuje rozwiązania "oszczędne", a nie "poprawne". Właściwy stan rzeczy uzyskamy wtedy, gdy inwestor na dzień dobry dowie się od sprzedawcy jak powinien wyglądać montaż poprawny, jakie mogą być konsekwencje niepoprawności, a potem świadomie zacznie rezygnować z elementów poprawności na rzecz oszczędności. Każde inne rozwiązanie i kolejność zdarzeń prowadzą do montażowej mizerii, która skrzeczy w każdym kącie.
    PRO QUALITY

  13. #20693

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    - mam koszmary, od prawie dwu lat prześladuje mnie taki jeden, wszedłem specjalnie w historię jego wypowiedzi - ma chłop rad, ciągle mnie obserwuje jakbym był z innej planety i stara się punktować - tylko jakoś zawsze kończy się słowami - no, masz rację jareko. - ale co tam, niech chłop ma zajęcie
    oj nie zawsze a nawet bardzo żadko

    wow wszedłeś w historię - mam juz dreszcze od tego no i od tego LODU na ramie
    bombel

  14. #20694
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    oj zostaw już ten lód - zdarza się przepuścić błąd ortograficzny - by od razu wydarzenie z tego robić ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #20695

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    oj zostaw już ten lód - zdarza się przepuścić błąd ortograficzny - by od razu wydarzenie z tego robić ?
    no dobra
    bombel

  16. #20696
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    prawidłowo to powinno być tak, że pozasystemowe prowizorki powinny powodować utratę gwarancji.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #20697
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ....
    satruszku - masz rację - mój bład, co nie zmienia kwestii że jak zamiast -15 pojawi się -20 lub niżej to masz spokojnie już na minusie w tym miejscu i lód - dlaczego lód? bo zanim zamarznie to spłynie woda ze skroplonej pary wodnej na szybach i w lód się zamieni
    Symulacja
    -temperatury zewnątrz/wewnątrz -20/+20* C
    -wilgotność 50 %
    -gazobeton 11,5 cm czyli znacznie szerszy od tego proponowanego + tynki 5 mm + taśmy uszczelniające, które stosują nieliczni
    Izoterma niebieska - temperatura +10*C - znacznie "wychodzi" poza profil okna
    Izoterma czerwona - temp. + 13 * C , tylko gdzie ona jest? na narożniku skrzydła
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gazobeton_izotermy.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	105116  

  18. #20698

    Domyślnie

    pilne

    mam montować okna(balkony) w pierwszej wersji goście mieli dawać cegły pod te balkony, ale kazałem im sprawdzić ile by kosztowały progi systemowe. Wyszyło trochę drogo - tak mi się wydaje jakieś 85 pln/mb a okien balkonowych mam sześć. Gość mi podpowiedział żeby zmniejszyć koszty można nie dawać tego w całości tylko np. jak jest balkon 2 m szeroki to dać trzy takie progi po 20-30 cm szerokie.
    Można tak ? Okna mam ciężkie trzy szyby grubość 90 mm.

  19. #20699

    Domyślnie

    a coś takiego:



    do tego od zewnątrzs folia epdm i taśmy od zewnątrz i wewnątrz do okien.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  20. #20700

    Domyślnie

    chyba mogło by być. znawcy tematu co mogą powiedzieć na ten temat

Strona 1035 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony