dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1448 z 1568
Pokaż wyniki od 28.941 do 28.960 z 31350
  1. #28941
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    dlatego i nie tylko dlatego montaz na tasmy rozprezne wielofunkcyjne i sruby jest lepszy
    Ojjj ... ostrożniej z takimi twierdzeniami

    Pozdrawiam

  2. #28942
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tommygol84

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Schuco i Brugman przyjechało do Twoich znajomych montować okna które wyprodukowała jakas firma?
    Uzupełnij to zapytnie o nazwy tych producentów byśmy mieli szerszy pogląd na sprawę.

    Ps. Tommy, nie podałeś żadnych parametrów. Tylko tytuły. Nawet dwie Toyoty Corolla z jednego salonu mogą bardzo różnić się wyposażeniem, a co dopiero gdy szukasz porównywalnego modelu z innego koncernu..
    Przepraszam ale to był pierwszy post i pewnie jeszcze dużo brakuje mi informacji, czy to bardziej szczegółowy opis i wystarczy?

    TERMOPLAST
    Schuco SI82 Classic
    Pakiet szybowy 4/16/4/16/4 z innowacyjną ciepła ramką Swisspacer Advance o współczynniku k=0,5 W/m2.
    Okucia obwiedniowe Roto NT
    Rama:SI82 68 mm 9192
    Skrzydło SI82 83 mm Classic 9071
    Listwa przyszybowa 15 mm 8524
    R01.3 Tytan Mat
    Klamka Schuco Akustik tytan mat


    HASPOL OKNA
    Vetrex V82 Roto Swing Secustik Tytan
    Rama V82 101 290 7155.05 9016 7155.05 400
    Skrzydło V82 103 341 7155.05 9016 7155.05 400
    Listwa Prosta S107 262 S 7155.05 400
    Szyby:
    4-18-4-18-4 U=0.5 EN673
    Pakiet: 4-18-4-18-4
    Współczynnik przenikania energii (gn) 51-53%
    Współczynnik przenikania światła (Lt) 72-74%
    Ramka międzyszybowa: Master Therm Szara
    Klamki: Roto Swing Secustik Tytan
    Osłonki:R/UR Tytan
    UszczelkiVC-P Szara


    IPJ PAWEŁ JANUS
    Okonplast WINERGETIC PREMIUM
    4TF/18/3/16/3TF 4Xglass U=0,5
    Okucie RUP
    Dodatki : PPV-107-264 Listwa przyszybowa WINERGETIC z czarna uszczelka


    abakus-okna
    BRUGMANN-SALAMANDER BLUEVOLUTION 82 + ROTO – DESIGNO
    Profil BRUGMANN-SALAMANDER BLUEVOLUTION 82
    – ( BLUENERGY ) (6-komorowe) skrzydło proste,
    szerokość ramy 82mm!! system
    3-USZCZELKOWY
    Ciepła Ramka SWISS SPACER szara lub brąz,
    Klamki Roto Line R07.2 lub R05.3,
    wszystkie uszczelki wciągane fabrycznie,
    materiał TPE zgrzewalne!,
    grubość ścianek zewnętrznych >3,0 mm ,
    wzmacniany wewnętrznie profilami stalowymi cynkowanymi ogniowo gr. 1,5 mm,
    okucia marki ROTO NT 2-zaczepy antywłamaniowe,
    blokada anty przeciągowa w skrzydłach RU
    mikrowentylacją w standardzie,
    szyba TOPULTRA o izolacyjności termicznej U=0,5 ! i akustycznej 36 db !

  3. #28943

    Domyślnie

    brass. Jak zaczniesz montowac zrozumiesz w czym rzecz.
    Podstawowa zaleta w odpowiedzi na pytanie brzmi-tasm mozesz nie zakrywac o wiele dlizej (nawet wcale) w porownaniu do foli paroprzepuszczalnych ktore w ciagu pol roku po prostu znikaja. I nawet zima i krotszy dzien ich przed tym nie chroni, niestety
    Dlatego smieje sie w duchu widzac "cieply montaz" pozostawiony bez oslony na zime bo juz nie sa warunki by wykonac ocieplenie

  4. #28944
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommygol84 Zobacz post
    Przepraszam ale to był pierwszy post i pewnie jeszcze dużo brakuje mi informacji, czy to bardziej szczegółowy opis i wystarczy?
    Jak juz jesteśmy w takim nastroju to ja przepraszam, że tak mało przyjaźnie Cię powitałem
    Tym bardziej, że ..dotarliśmy do punktu, w którym nie wiadomo czym się kierować na zwykły wybierający okna. Część z tych firm to ścisła krajowa czołówka, inne też bym zaliczył do szerszej pierwszej ligi (nie znam tylko Termoplast - to sprzedawca czy producent?)
    Macie jakieś propozycje jak obiektywnie wybrać z tego najlepszego ? Bo ja jestem głupi. Jak skieruję do rankingu ProQuality to zorientowani posądzą mnie że popieram swoich. Jak do Mistrzów Montażu ZMS to też podobnie

  5. #28945
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jak skieruję do rankingu ProQuality to zorientowani posądzą mnie że popieram swoich.
    Fin, przepraszam Cię bardzo, ale nie rozumiem na czym to popieranie w takim przypadku polega. W Rankingu jest notowanych 100 firm, a za chwilę będzie 120. Według mnie wszystkie są "swoje", Twoje i moje, nasze, bo produkują okna.
    PRO QUALITY

  6. #28946
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    moniaiwojtas

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    71/22
    Kod pocztowy
    01-568
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek1185 Zobacz post
    moniaiwojtas
    Zmniejszcie te okno 1200 na 1100 dając poszerzenia po bokach i będzie po problemie. Na 1100 praktycznie w PVC każdy wykona takie okno na profilach przejściowych wklejając szybę. Patrząc na projekt nie macie z tymi oknami linii zachowanych więc możecie spokojnie je zmniejszyć. Budżet na te okna macie całkiem całkiem, ale myślę że 100 k to przesadzone.
    Dzięki za odpowiedź. Internorm mi gwarantuje, że okno będzie dobrze działało. W innych firmach faktycznie proponowali mi zmianę. Czy budżet 100 k to przesadzony? Powiem tak. W zakupionym do gotowego projektu kosztorysie wycena jeśli chodzi o okna wynosiła 58k lub 63k z bramą garażową. Coś koło tych cen. Uzyskałam różne wyceny. Sokółka najbardziej zbiżyła się do kosztorysu - natomiast zaproponowane rozwiązania (z podziałami okien) do mnie nie przemówiły, nie mówiąc już o parametrach Uw. Inne firmy jak Pozbud (tyle, że okna drewniane a nie pvc), MS czy okna aluminiowe w podobnej cenie bez montażu warstwowego. U mnie znacząco podnosi cenę szyba bezpieczna (klejona folia) w oknach na piętrze. To spory koszt dochodzący do 800 euro bez rabatów na jednym oknie. Jutro jadę oglądać budowę, gdzie zamontowany jest KF410 i HS-y. Może to mi pozwoli zdecydować się na cokolwiek.

  7. #28947
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Chcesz poznać realne ceny za taki komplet stolarki normalnej - w sensie przewymiarowania skrzydeł, to poproś ofertenta Fixa o kalkulację zwykłego V82.

    WYdaje mi się, że każda z firm gwarantuje działanie swoich okien, ale haczyk tkwi w regulacjach. Zapytaj w internormie jak to wygląda z regulacjami- gdy za 3 czy 4 lata zadwonisz i powiesz że te największe okna ciężko się zamykają. Większość instrukcji użytkowania okien odeśle Cię do czynności "regulacja" opisanych w tych instrukcjach i najczęściej nie będzie to objęte bezpłatną gwarancją (w najlepszym wypadku zostanie wkalkulowane w cenę montażu).
    A moze się mylę i po rozmowie napiszesz tu coś innego?

  8. #28948
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Też miałem wyliczone w inetrnorm, no i wszystko było nawet atrakcyjne dopóki nie zauważyłem, że ceny sa w EU. Przyznam się, że pamiętam to chyba właśnie jedynie z tego powodu. Ale oczywiście każdy ma prawo kupić takie okna jakie mu się marzą.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #28949
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tommygol84

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jak juz jesteśmy w takim nastroju to ja przepraszam, że tak mało przyjaźnie Cię powitałem
    Tym bardziej, że ..dotarliśmy do punktu, w którym nie wiadomo czym się kierować na zwykły wybierający okna. Część z tych firm to ścisła krajowa czołówka, inne też bym zaliczył do szerszej pierwszej ligi (nie znam tylko Termoplast - to sprzedawca czy producent?)
    Macie jakieś propozycje jak obiektywnie wybrać z tego najlepszego ? Bo ja jestem głupi. Jak skieruję do rankingu ProQuality to zorientowani posądzą mnie że popieram swoich. Jak do Mistrzów Montażu ZMS to też podobnie
    Termoplast to sprzedawaca i nie mam wiedzy od kogo biorą okna. Motaż firma Stolplast.

    Niestety nadal nie wiem co z tego zestawienia jest warte zastanowienia (w tej chwili pewnie bym wybrał Vetrex V82) . Może ktoś ma jeszcze inny model/firmę z podobnym parametrami, nad którą można się zastanowić.

    Inwestycja w Konstancinie pod Warszawą.

  10. #28950

    Domyślnie

    Panowie chciałbym zapytać się co sądzicie o oknach firmy Krispol FEN92 porównując je do V82 MODERN DESIGN ? Przy FENie jest promocja 50% na kryte zawiasy oraz całą stolarkę, ale pomijając wszystkie te promocje, które teraz wychodzą jak grzyby po deszczu bardzo mi zależy na oknach energooszczędnych i szczelnych. Prace montażystów Vetrexu widziałem i rozmawiałem z kolegą który jest zadowolony, z Krispola nie miałem okazji zobaczyć, ale sprzedawca zapewniał mnie, że możemy w każdej chwili pojechać i wszystko obejrzeć.

  11. #28951

    Domyślnie

    My mamy Urzędowski okna drewniane. Są zamontowane od ok. 12 lat. Fatalne. Nie polecam. Problem z konserwacja, bo odłazi wszędzie farba, parciejące uszczelki, generalnie okna są mało szczelne, 6 sztuk nie domyka się do końca. Po czasie stwierdzam że albo kiepski wykonawca, albo nigdy okien drewnianych. Dodam że w czasie gdy były kupowane (12 sztuk plus 2 balkonowe) kosztowały majątek.

  12. #28952
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wrzuc fotki tych uszczelek bo jeszcze nie widziałem takiego przypadku. 12 lat? Wg fabrycznych instrukcji powinny byc juz drugi raz malowane. A jak wyglądała Twoja konserwacja?

  13. #28953
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wg fabrycznych instrukcji powinny byc juz drugi raz malowane. A jak wyglądała Twoja konserwacja?
    A to po wydaniu takiej kasy trzeba jeszcze coś robić?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #28954
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam 15-letnie plastiki terrazytu i nic jeszcze z nimi nie zrobiłem. Oprócz zwykłego czyszczenia. Ale z drewnianymi miałem już problemy, ostatnio wymieniałem właśnie po 15 latach na plastiki.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #28955

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Ojjj ... ostrożniej z takimi twierdzeniami

    Pozdrawiam
    Why ?

  16. #28956

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Why ?
    Coraz częsciej słyszy sie o kiepskiej szczelności tasm przy testach Blower Door

  17. #28957

    Domyślnie

    Fotki wrzucę, to nie problem. Tylko nieszczelności na nich nie pokażę bo nie ma jak. Malowane były dwukrotnie, ale to niewiele pomogło.

  18. #28958

    Domyślnie

    I dlatego kupię do nowego domu okna plastikowe. Za drewno kupa kasy, trzeba konserwować, a jaka z nich korzyść?

  19. #28959

    Domyślnie

    a ja powiem inaczej Cinek
    coraz czesciej za taki montaz biora sie patalachy stad nie dziw sie ze ze szczelnoscia moga byc problemy.
    Ten montaz wymaga tylko jednego-dokladnosci, zwlaszcza sokladnego przyciecia i polaczenia tasm w narozach i na laczeniu.
    Podobnie mozna powiedziec ze montaz na folie tez kiepsko wychodzi w testach szczelnosci, zwlaszcza przy kotwach co nie oznacza ze jest zly tylko zle wykonany.

  20. #28960
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar_mroz

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Korzyść choćby taka, że patrzysz na prawdziwe słoje drewna, które przecież też "oddycha" i masz okno w jednolitym kolorze. Akurat u nas pierwsze okno drewniane to był Urzędowski, bodajże z 2004 r. i wstyd się przyznać, że jeszcze ani razu nie było malowane/lakierowane, bo w dalszym ciągu lakier wygląda bardzo ładnie - jest wstawione w niezamieszkałym budynku. Natomiast od kilku lat szukałem powodu, by wywalić niewiele starsze okno z dawnej Stolarki Wołomin, które pomimo, że malowane farba kryjącą wyglądało co najmniej źle. Więc może te źle spisujące się okna drewniane były po prostu marnego producenta, albo niewłaściwie regulowane?

Strona 1448 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony