dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1533 z 1567
Pokaż wyniki od 30.641 do 30.660 z 31326
  1. #30641
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba8815

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Szczególnie w ostatnich czasach krytyka pozytywnych opinii jest tak duża, że szczerze zadowoleni użytkownicy boją się powiedzieć coś dobrego
    Niestety chora tendencja... Przez to szary użytkownik, jak ja, laik w tematach budowlanych, nie ma dostępu do rzetelnych opinii. Albo inaczej, jeśli ma, to grono klakierów okrzyknie je reklamą i mętlik w głowie totalny.

  2. #30642
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie



    Prosze o pomoc w ocenie montazu okien. Kilka wyjasnien, zalaczone foto pokazuje okno 2000x1400mm, cieply montaz na parapecie z XPSa, parapet klejony do silki za pomoca kleju do XPS w piance. Uszczelnienie styku parapet/okno z uzyciem tasmy rozpreznej oraz 2 paskow szarego kleju/uszczelniacza po obu stronach paska tasmy rozpreznej. Polaczenie laczonych parapetow z uzyciem tego samego kleju w "kielbasie". Od srodka klejone tasmy Illbruck ME500/501, na zewnatrz tasmy ME508 (grubsze). Montaz obwodowy do muru (silka 24cm) z uzyciem kotew stalowych, jak widac 3x na strone i 3x gora, dol na parapecie XPS a w przypadku 2ch okien na listwach XPS ze wzmocnieniem z PVC. Montaz pod laser i poziomice pod kazda plaszczyzne z uzyciem klinow montazowych, wysuniecie 2cm poza lico muru. Tasmy klejone na szary klej z "kielbasy". Nie widac tego na zdjeciu, ale po obwodzie parapetu od wewnatrz wszystkie szczeliny zostaly zapackane wspomnianym wczesniej klejem/uszczelniaczem (zaznaczone na czerwono na zdjeciu). Polaczenie parapetu XPS od zewnatrz rowniez zostalo uszczelnione wspomnianym klejem. Kazda kotwa od wewnatrz jest oklejona tasmami ME500/501 na kleju z kielbasy.

    Podobnie wyglada montaz wewnetrzny na klinarycie oraz listwach XPS, roznica polega na zewnetrznym uszczelnieniu dołow okien/drzwi:
    - listy XPS - dolna czesc miedzy listwa XPS a murem uszczelniona jest jest tasmami ME508,
    - klinaryt - przy otworach siegajacych do ziemi, dolna czesc jest uszczelniona jest membrana EPDM (30cm wysokosci) na czarnym kleju butylowym z kielbasy

    Jesli chodzi o HSa (3500x2300mm) to montaz odbyl sie na szynie stalowej - 2x ceownik przedzieoony XPSem, montowany na kotwach stalowych do fundamentu i poziomowany nakretkami od lasera/poziomicy. Gorna czesc szyny montazowej okrejona jest cienka tasma uszczelniajaca ze sreberkiem, na to poszla rama HSa, ktora byla skrecana z szyną. Dziura miedzy szyna XPS oraz chudzialkiem zostala wypelniona EPSem tak samo jak wglebienia w ceownikach od obu stron. Wewnetrzna strona miedzy HS a chudziakiem zostala uszczelniona polaczonymi tasmami ME501 na szerokosc 30cm (tutaj wyglada to troche slabo), od zewnatrz zostal przyklejony pas membrany EPDM na czarny klej butylowy.

    Uff. Dobrze?
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  3. #30643

    Domyślnie Stary dom - nowe okna

    Witam! Niedawno kupiłem dom starego budownictwa na wiosce. Jak na razie są tam drewniane, bardzo zniszczone okna. Chcę je zmienić na plastikowe z podwójnym lub potrójnym szkłem. Problem w tym, że nie wiem na jaką firmę się zdecydować. Ponadto chciałbym dowiedzieć się ile to mniej więcej będzie kosztowało. Z góry dzięki za sugestie.

  4. #30644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał MłodyBud Zobacz post
    Witam! Niedawno kupiłem dom starego budownictwa na wiosce. Jak na razie są tam drewniane, bardzo zniszczone okna. Chcę je zmienić na plastikowe z podwójnym lub potrójnym szkłem. Problem w tym, że nie wiem na jaką firmę się zdecydować. Ponadto chciałbym dowiedzieć się ile to mniej więcej będzie kosztowało. Z góry dzięki za sugestie.
    Jak będziesz u siebie zmierz mniej więcej te okna, naszkicuj podziały. Z tą kartką udaj się do 2-3 firm które spotkasz po drodze. Zapoznaj się z tym co mają do powiedzenia. Być może od razu podejmiesz decyzję, a może poczujesz bakcyla i będziesz chciał dalej drążyć temat...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #30645
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marekkar

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-980
    Posty
    3

    Domyślnie

    Okna energooszczędne najlepszy propozrcja jakośc cena. Czy poza reklamą są jakieś wiarygodne zestawienia jakości okien.

  6. #30646

    Domyślnie

    Może znacie jakąś solidną firmę zajmującą się produkcją okien? Jestem z Lublina, przeprowadzam się w okolice tego miasta. Nie chcę marnować czasu na bieganie z jednej firmy do drugiej. Wolałbym iść do jakiejś sprawdzonej opcji. Mam już wszystko rozrysowane, jak radził przedmówca.

  7. #30647

    Domyślnie Prośba o radę

    Po 10 latach od wybudowania pierwszego domu (przy sporej pomocy tego Forum postanowiliśmy wybudować dom nr 2. Wracam zatem z prośbą o poradę w sprawie okien. Są spore: 3m. HS, 2 fix-y po 2,5m, generalnie wszystkie okna w domu wysokość 2,3m. i kusi mnie wizja aluminium. Konkretnie profil Star z Aliplastu. Po drugiej stronie MS Evolution. Będę wdzięczna za opinie bo mądrych ludzi w temacie okien na szczęście jeszcze kilku tu zagląda

  8. #30648
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pojawił się nowy profil Aliplasta - Genesis
    Termicznie lepszy od stara cenowo bardziej atrakcyjny
    Ostatnimi czasy jakbym miał wybierać wybrałbym aluminium zwłaszcza przy dużych gabarytach.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #30649

    Domyślnie

    Jestem na etapie wyboru okien - spływają kalkulacje. W domq wentylacja mechaniczna+reku.
    Jak jest z wentylacją w takich nowych oknach? Z reku zależało by mi jednak na jej braku a jak widzę na ofertach, wszędzie te wentylacje/mikrowentylacje czy nawet jakieś nawiewniki higrosterowalne - cokolwiek to jest .
    Te nawiewy można samemu zamykać czy trzeba o to prosić na etapie produkcji?

  10. #30650
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    możesz zamówić okna bez nawiewników co jest wręcz konieczne przy wentylacji mechanicznej
    Mikrowentylacja jest realizowana okuciem więc przy zamknięciu całkowitym klamki nie funkcjonuje - tak jakby tej funkcji nie było

  11. #30651

    Domyślnie

    Temat wałkowany setki razy, przeczytałem sporo i nadal mętlik w głowie.
    Z tego co polecacie to głównie wynika, aby wybrać znanego producenta okien (a nie elementów).
    Mam wyceny od 3 producentów:
    1, MS
    2. Oknoplast
    3. Krispol
    Wszystkie w zbliżonej cenie...

    Dodatkowo chcę jeszcze wysłać zapytanie do Multiko (po przeczytaniu oknotest - jedyny polecany wykonawca z rejonu Śląska).
    i do dystrybutora Vetrexu (choć tutaj bardzo skrajne opinie, na oknotest wpada w oko na górze rankingów, na forum kilka wpisów niezadowolonych nabywców).

    Montaż chciałbym mieć PRAWIDŁOWY

    Czy coś z tej piątki zasługuje na szczególną uwagę?

  12. #30652
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Ja te "skrajne opinie" zweryfikowałem przez ten weekend, odwiedzając 7 domów, w których interesujące mnie okna są zamontowane w ciągu ostatnich miesięcy.
    Wychodzę z założenia, że papier/internet wszystko przyjmie, więc wolę badać "organoleptycznie"

  13. #30653

    Domyślnie

    Kolego, piszesz że masz okna w warstwie ocieplenia. Możesz coś więcej o tym napisać. Jakiś gotowy system użyłeś czy coś wg inwencji własnej?

  14. #30654

    Domyślnie

    Cytat Napisał Woy_tek Zobacz post
    Kolego, piszesz że masz okna w warstwie ocieplenia. Możesz coś więcej o tym napisać. Jakiś gotowy system użyłeś czy coś wg inwencji własnej?
    To było do wally666

  15. #30655

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ja te "skrajne opinie" zweryfikowałem przez ten weekend, odwiedzając 7 domów, w których interesujące mnie okna są zamontowane w ciągu ostatnich miesięcy.
    Wychodzę z założenia, że papier/internet wszystko przyjmie, więc wolę badać "organoleptycznie"
    Może podzielisz się z forumowiczami swoimi spostrzeżeniami organoleptycznymi???

  16. #30656
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janko. Zobacz post
    Może podzielisz się z forumowiczami swoimi spostrzeżeniami organoleptycznymi???
    Nie zauważyłem żadnych uchybień a wszyscy kupujący u których byłem byli zadowoleni z firmy sprzedającej i robiącej montaż. Żadnych rys, plam, pęknięć czy niespasowanych uszczelek a to ostatnie mnie interesowało szczególnie, mimo że raptem jedno okno (tarasowe) będę miał otwierane. Zdaję sobie sprawę, że te okna są nowe i być może za jakiś czas coś u kogoś wyjdzie, ale na dziś wszystko OK. Podobnie z uszkodzeniami zewnętrznymi - dużo tu zależy od tego jak okna są traktowane przez monterów. Jako budowlaniec wielokroć miałem okazję pracować w miejscu gdzie były różne ekipy i widzę zależność - jak ekipa jest w trakcie wnoszenia okien a szef dzwoni i pyta czy już skończyli, to dobrze nie będzie...i nie jest.

  17. #30657

    Domyślnie

    Cytat Napisał boratom Zobacz post
    Ja mam wycenę z lata i promocyjną, już na wstępie pani z salonu mi zapowiedziała - niech pani nie myśli, że to będzie -46% od wyceny z sierpnia

    Zna ktoś wyroby producenta okien CAKO? Zastanawiam się właśnie Cako ze swoim rehauem czy oknoplast...
    Witam Serdecznie,
    Też poszukuję opinii na temat producenta okien firmy CAKO Sławomir Szarkowski

    Karolewo 4
    83-251, Pinczyn
    woj. pomorskie, Polska.
    Ostatnio edytowane przez Ewa_G ; 12-05-2019 o 08:35

  18. #30658

    Domyślnie

    Witam forumowiczów, muszę przyznać że forum obserwuję już od dawna, dzięki przeczytaniu dziesiątek stron wzbogaciłem swoją wiedzę o wasze porady.
    Jakiś czas temu wreszcie przyszedł czas na wybór okien postawiłem na wybór pomiędzy oknami Vetrexa, Adamsa i Oknoplastu, punkty z którymi rozmawiałem odpowiednio z Multiko(VtrX), Okno-projekt- Trzebinia,Olkusz(Adams), i dwójką przedstawicieli Oknoplastu -Expert z Jaworzna oraz Wamar z Chrzanowa.
    Co do modeli to wybierałem pomiędzy V82 lub V90 z Vertexa, Veka Sl 82 z Adamsa i VinergetiC Premium z Oknoplasta, po przeanalizowaniu za i przeciw,
    czyli ewentualnej jakości wykonania, systemów i jakości oraz cen stwierdziłem że postawię na Oknoplast.
    Na samym końcu doszedłem do wniosku że różnice pomiędzy wszystkim współczynnikami nie są aż tak duże i jak dla mnie we wszystkich tych oknach
    w większym lub mniejszym stopniu na akceptowalnym poziomie, dwa za Okoplast mamy więcej dodatków za podobną lub minimalnie mniejszą cenę.
    Z tym że dalej nie zdecydowałem którego z przedstawicieli wybrać, tutaj w grę wchodzą detale, bo do okien dobrałem drzwi zewnętrzne(Wikęd) i bramę garażową (Wiśniowski lub Horman) oraz rolety zewnętrzne.
    No i właśnie mam dwa pytania do forumowiczów którzy są specami w temacie; chcielibyśmy zrobić ciepły montaż na taśmach i czy to ma sens,
    jeden z przedstawicieli mówi że w wypadku elewacji ze styropianu to tylko połowiczny i proponuje tylko jedną taśmę od wewnątrz(co mnie dziwi), drugi natomiast absolutnie
    się z tym nie zgadza i sugeruje że jeśli taśmy to tylko z dwóch stron. Dalej ten od dwóch taśm sugeruje że napęd rolet Eko-R Senso(chyba Mobilus), jest
    bdb produktem, natomiast drugi pomimo tego że ma Mobilusa w swojej ofercie wskazuje na jego awaryjność i poleca Somfy, pomimo wyższej ceny.
    No i tu mam zagwozdkę co zrobić i zastosować, może ktoś poradzi?

    P.S
    Mała aktualizacja, z tego co czytam to jeśli taśmy to chyba dwie bo ta wewnętrzna ma za zadanie nie przepuścić wilgoci do środka, natomiast zewnętrzna ją wypuścić, tylko jak ma się to do elewacji ze styropianu i czy to w ogóle ma sens przy wentylacji grawitacyjnej, może ktoś wyprowadzi mnie z błędu ?
    Ostatnio edytowane przez slawek73 ; 27-05-2019 o 20:29

  19. #30659

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalBudowniczy Zobacz post
    Ja wybrałem okna z drewna ze względu na piękny wygląd.
    Hmm, nie rozumiem, czy to szydera czy bez związku z moją wypowiedzią, jeśli to pierwsze to jak widać nie pytam o powiedzmy podstawy, np; współczynniki bo takich pytań mamy tu miliony i ja się w tej materii określiłem. Pytam natomiast o dwie konkretne rzeczy , może błahe ale jednak samemu ciężko mi znaleźć najlepsze rozwiązanie.

  20. #30660
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalBudowniczy Zobacz post
    Ja wybrałem okna z drewna ze względu na piękny wygląd.
    A ja mam sztuczna szczękę
    Tak samo mądra porada jak twoja

    Wracając do pytania
    Ortodoksi ws montażu twierdzą i słusznie że dopiero połączenie folii paroszczelnej od środka i paroprzepuszczalna od zewnątrz w pełni zabezpieczy pianą przed jej ewentualnym zawilgoceniem a tym samym utrata oporu cieplnego jak i erozja
    Zakrycie wegarkiem z zewnątrz oscieznicy plus dodanie tam listew dylatacyjnych moim zdaniem utrudnia odprowadzenie ewentualnej wilgoci i dobrze zabezpiecza przed wpływem warunków zewnętrznych
    Jest tyle teorii że głowa boli ale skoro nawet Resenheim mówi że mają być dwie taśmy badz taśma wielofunkcyjna to coś w tym musi być
    W sumie co za problem zrobić na dwie taśmy?
    Koszt ? Różnic a niewielka natomiast nie godz się na to co nagminnie proponują montazysci Oknolastu- z zewnątrz taśma rozpraszam od wewnątrz folia.
    Zamiast być lepiej jest do d...
    Dlaczego ?
    Bo nie stosują odpowiednich taśm dla faktycznie szpary i efekt jest taki że radykalnie tracisz na termoizolacyjnosci połączenia okna z murem

Strona 1533 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony