dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1534 z 1568
Pokaż wyniki od 30.661 do 30.680 z 31350
  1. #30661

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    A ja mam sztuczna szczękę
    Tak samo mądra porada jak twoja

    Wracając do pytania
    Ortodoksi ws montażu twierdzą i słusznie że dopiero połączenie folii paroszczelnej od środka i paroprzepuszczalna od zewnątrz w pełni zabezpieczy pianą przed jej ewentualnym zawilgoceniem a tym samym utrata oporu cieplnego jak i erozja
    Zakrycie wegarkiem z zewnątrz oscieznicy plus dodanie tam listew dylatacyjnych moim zdaniem utrudnia odprowadzenie ewentualnej wilgoci i dobrze zabezpiecza przed wpływem warunków zewnętrznych
    Jest tyle teorii że głowa boli ale skoro nawet Resenheim mówi że mają być dwie taśmy badz taśma wielofunkcyjna to coś w tym musi być
    W sumie co za problem zrobić na dwie taśmy?
    Koszt ? Różnic a niewielka natomiast nie godz się na to co nagminnie proponują montazysci Oknolastu- z zewnątrz taśma rozpraszam od wewnątrz folia.
    Zamiast być lepiej jest do d...
    Dlaczego ?
    Bo nie stosują odpowiednich taśm dla faktycznie szpary i efekt jest taki że radykalnie tracisz na termoizolacyjnosci połączenia okna z murem
    Dzięki za info i odpowiedź , zdecydowałem się na dwie taśmy, dostałem info że robią na taśmach GU, wcześniej robili na Soudalu i LBRICKU ale ponoć GU lepiej trzyma ?

  2. #30662
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Każda bardzo dobrze trzyma pod warunkiem prawidłowego przygotowania otworu do montażu
    równo i gładko ma być
    No i oczywiście samego montażu który musi być wykonany dokładnie zwłaszcza we wszelkich narożach

  3. #30663
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek73 Zobacz post
    Dzięki za info i odpowiedź , zdecydowałem się na dwie taśmy, dostałem info że robią na taśmach GU, wcześniej robili na Soudalu i LBRICKU ale ponoć GU lepiej trzyma ?
    Sam robię na GU (gdy mogę sobie pozwolić, czytaj cena montażu nie jest wyżyłowana). Lubię je. Ale ostatnio miałem też okazję wrócić do Illbrucka (ME501 z pełnym klejem) i muszę przyznać, że fajnie się na niej pracuje. Także - stawiam je równoważnie, a i czasem uda się ją kupić wyraźnie taniej niż GU.

    Z tym, że nawet dobra marka taśm nie da rady, gdy podłoże słabe. Słowem - musi być wyrównane nie sypiącą się zaprawą by móc oczekiwać zadowalających efektów.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #30664
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fensterauspolen

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-026
    Posty
    3

    Domyślnie

    Pianka lubi z biegiem lat się wykruszać, warto zastanowić się nad montażem silikonem, w Niemczech coraz częściej używany do montażu okien, a w Szwecji już od wielu lat

  5. #30665

    Domyślnie

    Krótkie pytanie drodzy eksperci.

    Kto obecnie jeszcze produkuje (nadal) okna na profilu SCHÜCO CT70 CAVA?, ewentualnie w SCHÜCO SI82 CAVA - chodzi mi o CAVA ze względu na wygląd.

    Mam częściowo wymienioną stolarkę w ramach SCHÜCO CT70 CAVA, ale mój dotychczasowy sprzedawca/monter poinformował mnie iż "u niego" czyli w A....x i J...….i zamówienie okien w tym profilu już nie jest możliwe.

    Mogę część stolarki wykonać w czymś innym, ale przynajmniej 2 (najlepiej 4) okna powinienem wykonać w tym co mam, żeby wizualnie jedne od drugich nie odstawały...
    Ostatnio edytowane przez AbrahaM3K ; 14-06-2019 o 17:17

  6. #30666
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z tego co mnie słuchy dochodzą, to CAVA jest wycofana już od jakiegoś czasu. Jeśli masz fb to wrzuć w jakiejś grupie budowlanej (lub branżowej np . Fuszerki Montażu Okien) foto swojego okna i zapytaj kto może zrobić "ten sam system " Posypią się dziesiątki komentarzy z "takimi samymi oknami". Trochę się nabijam, ale tam Twój post będzie łakomym kąskiem dla łowiących klientów. I część z nich zwyczajnie okłamie, inni pochwalą się swoimi oknami zupełnie niepodobnymi ale może.. coś się podobnego trafi. Natomiast tu może pojawi się jakiś rzeczowy post..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #30667

    Domyślnie

    Dziękuję za rady. Zacząłem od napisania tutaj, gdyż to forum i ten wątek oceniam jako jedno z najbardziej merytorycznych miejsc jeśli chodzi o okna. Ponadto mam nadzieję że być może ktoś "stąd" jest w stanie okna w poszukiwanym profilu zrobić, jeśli nie to trudno. Pójdę za radą, skorzystam też z FB i zadam pytanie.

    Jeśli nikt z oryginalnym CAVA się nie zgłosi (innych profili nie biorę pod uwagę), to zamknę oczy, zacisnę zęby i zrobię kolejne okna w SI82 Rondo, aczkolwiek bardzo bym chciał tego uniknąć...

    damn… znalazłem jednego producenta nadal robiącego w CT70 Cava, ale paręset km ode mnie.
    Ostatnio edytowane przez AbrahaM3K ; 17-06-2019 o 11:01 Powód: formatowanie

  8. #30668
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kjablonska517

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-551
    Posty
    10

    Domyślnie

    Podczas ostatniej wymiany okien, wymienialiśmy wraz z mężem na okna firmy Schuco. Mąż zadowolony przez wzgląd na jakość, a ja oczywiście przez kolor profilu
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 04-07-2019 o 09:52 Powód: linki reklamowe

  9. #30669
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjablonska517 Zobacz post
    Podczas ostatniej wymiany okien, wymienialiśmy wraz z mężem na okna firmy Schuco. Mąż zadowolony przez wzgląd na jakość, a ja oczywiście przez kolor profilu
    Usunąłem link reklamowy prowadzący do strony D.b.a, firmy dystrybucyjnej z Poznania prowadzącej sprzedaż bliżej nieokreślonych okien na profilach różnych marek. Na ich stronie nie ma żadnych istotnych informacji.
    Cytowana przeze mnie "rekomendacja" to nie tylko reklama, ale zwykły spam. "Okna Schueco" to jedynie hasło reklamowa. Marka profili nic konkretnego nie znaczy. Gotowe okno może być bardzo różnej jakości - wystarczy że producent je za słabo okuje albo da tanią stal...
    Jeśli już wybieracie to patrzcie na parametry. "Okna S." z dwóch różnych firm mogą być BARDZO RÓŻNE.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30670
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar m.tuchocka
    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-107
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ostatniej jesieni podczas remontu wymienialiśmy okna i zdecydowaliśmy się na firmę poleconą przez przyjaciela. , to mała firma ale jakość ich produktów bardzo nas zachwyciła. Nasz wybór padł też na okna drewniane. Świetnie izolują, nie przepuszczają ani zbyt dużo zimna zimą, ani ciepła latem. Cieplutko polecam zajrzeć w poszukiwaniu okien:
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 05-07-2019 o 12:03 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  11. #30671
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.tuchocka Zobacz post
    Ostatniej jesieni podczas remontu wymienialiśmy okna i zdecydowaliśmy się na firmę poleconą przez przyjaciela. , to mała firma ale jakość ich produktów bardzo nas zachwyciła. Nasz wybór padł też na okna drewniane. Świetnie izolują, nie przepuszczają ani zbyt dużo zimna zimą, ani ciepła latem. Cieplutko polecam zajrzeć w poszukiwaniu okien:
    Jacy Ci spamerzy są głupi. Post po poście reklamować jedną firmę? Myślą że po zmianie nicka nikt się nie pozna?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #30672

    Domyślnie

    Może i mi ktoś pomoże w doborze okien, obecne okna to Panorama PCV z 95 r. ratowałem je wymianą uszczelek na nowe ale nie zadziałało to, oknami wieje i ucieka ciepło… Chcę wymienić na nowe, znalazłem 4 różne firmy podałem parametry okien które potrzebuję i czekam na wycenę. W rozważaniu jest: DAKO, DRUTEX, OKNOPLAST i BUDVAR. Dostałem ofertę Drutex na 3 szybowe iglo 5, tyko nie wiem czy Uw 0,95 to nie jest za dużo? czego szukać? potrzebuję dobrych okien na ładnych parę lat, pewnie nie wytrzymają jak te co mam 25 lat ale chociaż te 15

  13. #30673

    Domyślnie

    Panorama to jeden z "najwdzięczniejszych" profili w serwisowaniu. Rzadko wymaga wymiany uszczelek, raczej w okuciach jest tu problem.

  14. #30674

    Domyślnie

    Kolego to co można zrobić? zwiększyłem docisk na skrzydłach tymi ruchomymi grzybkami. Wymieniłem uszczelki i dalej wieje, dom szybko się wychladza.

  15. #30675
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Prawdopodobnie masz szyby "k 2,9". Czyli zimne. Bez problemu da się je wymienić na stosowane obecnie o niemal trzykrotnie lepszej izolacyjności (Ug 1,1) Z tym, że szyby się nie pogorszyły a kiedyś nie miałeś takich odczuć. Więc szukałbym powodów w:
    - regulacji - dopasowania geometrii skrzydła do ramy (czas robi swoje i mimo że coś się sprawnie otwiera to może wymagać korekty)
    - starości uszczelek - w narożnikach skrzydeł przy szybie pewnie zobaczysz braki - tak jakby się pokurczyły.
    - sam montaż i to co dookoła niego. Dużo się mówi dziś o montażu szczelnym, z foliami które mają poprawić właściwości połączenia okna z murem. Kiedyś nikt o tym nie słyszał.

    Co można zrobić w praktyce na pewno powie kolega IVO - bo on taki serwis robi na co dzień a nie teoretyzuje tak jak ja
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #30676

    Domyślnie

    Dziękuję Ci. Szukam IVO na forum ale nie mogę znaleźć. Moje okna są PCV że zbrojeniem w środku Panorama 2000. Kiedyś gość od żaluzji nie mógł się przewiercic. Masz jakiś kontakt do niego?

  17. #30677
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #30678

    Domyślnie

    Mam okna Team-Plast Team Balance MD zamontowane w połowie września ubiegłego roku. Dzisiaj zauważyłem, że wszystkie skrzydła są wygięte do wewnątrz na wysokości klamki, przez co nie mają prawidłowego docisku do ramy. Wszystkie wygięte są w taki sam, charakterystyczny sposób - kształt banana, gdzie szpara wynosi nawet kilka mm na wysokości 2 metrów. Co ciekawe, wygięte są także małe okienka zamontowane od strony nienasłonecznionej. Kolor zewnętrzny okien to antracyt.

    Moim zdaniem nie jest to normalna sytuacja i zgłosiłem sprawę montażyście, ma przyjechać sprawdzić.

    Co może być przyczyną takiego wygięcia skrzydeł ? Błąd technologiczny czy montażowy ?
    Ostatnio edytowane przez RRR. ; 29-07-2019 o 15:52

  19. #30679

    Domyślnie

    Cytat Napisał RRR. Zobacz post
    Co może być przyczyną takiego wygięcia skrzydeł ? Błąd technologiczny czy montażowy ?
    Ani jeden ani drugi. Kilka mm na 2m to małe wygiecie, da się z tym żyć. Jest to paskudny przykład na jakość dzisiejszych okien a raczej profili. Dobry producent, topowy (che, che) profil i też się gnie. Montażysta stwierdzi zgodnie z prawdą że pogięły się skrzydła więc wada produktu, serwis producenta odwoła się do jakichś norm na wygięcie profili ewentualnie doszuka się jakiejś wady montażu i na to zwali problem, bezsensowne ale prawdziwe.

  20. #30680

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.

    Aktualnie jestem w trakcie budowy domu i szukam dostawczy okien PVC. Czy możecie polecić jakiegoś sprawdzonego dostawcę/producenta. Lokalizacja okolice Nowego Sącza.
    Domek 160 m2. Reaktor RBR Ekouniwersal 11 kW Ceramic https://esterownik.pl/remote/2912

Strona 1534 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony