dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1535 z 1568
Pokaż wyniki od 30.681 do 30.700 z 31350
  1. #30681

    Domyślnie

    Domyślam się że chodzi Ci o okna PCV - nazwa PVC jest praktycznie nie używana Sprawdź ofertę tej firmy - [spam] dostarczają okna nawet na Słowację więc myślę, że dostawą do Ciebie też nie będzie problemu. Okna produkowane w 6 dni - i to na prawdę nie żart.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-09-2019 o 14:24 Powód: niestety, polecenie firmy przez jednopostowca nosi znamiona reklamy

  2. #30682

    Domyślnie

    Skrótowiec PCV jest w języku polskim niepoprawny logicznie i językowo. W nazewnictwie międzynarodowym używa się wyłącznie skrótu PVC – od poly(vinyl chloride). Niekiedy używany jest także skrótowiec PCW – od polskiego poli(chlorek winylu) – który jednak również nie jest poprawnie utworzony: formą zgodną z zasadami tworzenia skrótowców literowych w języku polskim byłoby PChW[1], taka nazwa nie jest jednak spotykana. PCV nie jest poprawnym akronimem ani od nazwy międzynarodowej, ani od polskiej.

  3. #30683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tym razem to ja nawet nie zdążyłem i nie wiem co to za firma "sprzedaje nawet na Słowację".. sprawdzenie tego u źródła nie pomoże, bo na Słowację sprzedaje niemal każdy polski producent..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #30684
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Maluch11
    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Słupno
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dostałem ofertę na kona Adams na 2 profilach:
    - Ideal 8000
    - Veka SL82
    Cenowo praktycznie tak samo (z minimalną korzyścią na Ideal 8000).

    Profil Veka SL82 ma grubszą ścianką - klasa RAL A
    Natomiast profil Idea 8000 jest cieplejszy.


    Zastanawiam się który wybrać. Co byście doradzili?

  5. #30685
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluch11 Zobacz post
    Dostałem ofertę na kona Adams na 2 profilach:
    - Ideal 8000
    - Veka SL82
    Cenowo praktycznie tak samo (z minimalną korzyścią na Ideal 8000).

    Profil Veka SL82 ma grubszą ścianką - klasa RAL A
    Natomiast profil Idea 8000 jest cieplejszy.


    Zastanawiam się który wybrać. Co byście doradzili?
    ścianka....marketing nic poza tym
    Oba dobre więc....rzuć monetą
    Ja osobiście z tych dwóch wybrałbym Ideal

  6. #30686
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    Ideal 8000 , zobacz jakie masz gabaryty okien , na Vece teoretycznie można zrobić ciut większe gabaryty ( 5-10% większe - np . balkony ) ,
    jednak proponowałbym tak jak przedmówca - ID 8000 ( w kontekście Adamsów )

  7. #30687
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dam trzeci głos dla Ideala. ALuplast jest dobrą firmą. Veka w ofercie Adamsa jest chyba głównie z powodu dobrze sprzedającej się, znanej marki (i piszę to ja, który na co dzień bazuje na tej marce).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #30688
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Maluch11
    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Słupno
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzięki Panowie
    Biorę ID 8000

  9. #30689

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    jestem na początku drogi z wyborem okien. Zależy mi na ciepłych oknach, dom stawiamy w duchu energooszczędnym.
    Mam wycenę okien Adamsa Passiv Line Plus, która mnie niestety zmroziła
    Cenę wyceny podnosi niestety HS 4800 x 2300 (11,04m²).
    Proszę o podpowiedź jakie mogę brać okna o podobnych parametrach i u kogo uderzyć w Warszawie. Pierwsze kroki były do Aprela tak chwalonego.
    Z góry dziękuję za sugestie.

  10. #30690
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał margaryt Zobacz post
    Dzień dobry,
    jestem na początku drogi z wyborem okien. Zależy mi na ciepłych oknach, dom stawiamy w duchu energooszczędnym.
    Mam wycenę okien Adamsa Passiv Line Plus, która mnie niestety zmroziła
    Cenę wyceny podnosi niestety HS 4800 x 2300 (11,04m²).
    Proszę o podpowiedź jakie mogę brać okna o podobnych parametrach i u kogo uderzyć w Warszawie. Pierwsze kroki były do Aprela tak chwalonego.
    Z góry dziękuję za sugestie.
    HS podnosi cenę ale coś za coś - walory użytkowe i parametry czy cena
    Wal dalej do Aprela bo solidna firma pod każdym względem a i Krzysiek to gość który da się lubić i wiedze ma ponad przeciętność jaka jest na rynku warszawskim gdzie wszystkie tlumoki walą drzwiami i oknami

  11. #30691

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    HS podnosi cenę ale coś za coś - walory użytkowe i parametry czy cena
    Wal dalej do Aprela bo solidna firma pod każdym względem a i Krzysiek to gość który da się lubić i wiedze ma ponad przeciętność jaka jest na rynku warszawskim gdzie wszystkie tlumoki walą drzwiami i oknami
    Dziękuję za opinię.
    Dogrzebałam się jeszcze do wyceny okien Vetrex V82 z salonu Nowacki w Wawie. Wycena tańsza o 6 tys. za dźwig liczą sobie 1200 zł , montaż z zastosowaniem piany pouliretanowej i dybli 1 088,00 zł, dopłata do ciepłego montażu w licu muru zewnętrznego z dodatkowym zastosowaniem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych wynosi 1 088,00 zł. To mam już w Aprelu. Tylko że u nich cenę też znacznie podbija montaż, który bardzo drogo policzyli. Zastanawiam się czy mogę z nimi negocjować cenę usługi?
    No i wydaje mi się że ciut lepsze parametry mają okna Adamsa Passiv Line Plus?

  12. #30692
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał margaryt Zobacz post
    To mam już w Aprelu. Tylko że u nich cenę też znacznie podbija montaż, który bardzo drogo policzyli. Zastanawiam się czy mogę z nimi negocjować cenę usługi?
    Szanowny Panie, firma Aprel to jedna z niewielu, która wie co montuje i jak montuje, bowiem już dwukrotnie wykonała na placu budowy badania szczelności połączeń okien z ościeżami. Takich firm w Polsce jest ledwie 8. Każda wydana złotówka na taki montaż, to dobrze zainwestowana złotówka.
    PRO QUALITY

  13. #30693
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał margaryt Zobacz post
    Dziękuję za opinię.
    Dogrzebałam się jeszcze do wyceny okien Vetrex V82 z salonu Nowacki w Wawie. Wycena tańsza o 6 tys. za dźwig liczą sobie 1200 zł , montaż z zastosowaniem piany pouliretanowej i dybli 1 088,00 zł, dopłata do ciepłego montażu w licu muru zewnętrznego z dodatkowym zastosowaniem taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych wynosi 1 088,00 zł. To mam już w Aprelu. Tylko że u nich cenę też znacznie podbija montaż, który bardzo drogo policzyli. Zastanawiam się czy mogę z nimi negocjować cenę usługi?
    No i wydaje mi się że ciut lepsze parametry mają okna Adamsa Passiv Line Plus?
    Ale w czym problem? Że dźwig trzeba wynająć by zamontować okno które macie zaprojektowane? Coś, co waży pewnie z 600-800 kg (elementy po rozebraniu powyżej 300kg), coś czego wg wszelkich przepisów bhp nie ma jak zamontować ręcznie?! Czasy, gdy działo się to rękami kilku ludzi minęły. Sam znam w branży kilka osób w sile wieku mają skierowania na operacje!

    Montaż za 1100 zł (x2 bo zakładam że montaż szczelny jest normą) wskazuje że macie niewiele okien. Nie wiem jaką kwotę zaproponował Aprel, ale dopytaj. Na pewno montaż przez nich wykonywany jest wzorcowy. Sam chcąc tak robić musiałbym podnieść cenę. Być może w ich kwocie jest znacznie szerszy zakres prac niż ten proponowany przez salon Vetrex.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #30694
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Autorze posta Powinieneś się cieszyć że za dźwig policzyli ci tylko 1100 zł Wam naprawdę powoli zaczyna odbijać i wydaje się że można robotę wykonać za darmo ale zdziwicie się naprawdę zdziwicie się bardzo i to już niedługo jak ceny usług poszybują w górę i to co teraz wydaje wam się drogo będzie tanie jak barszcz

  15. #30695

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ale w czym problem? Że dźwig trzeba wynająć by zamontować okno które macie zaprojektowane? Coś, co waży pewnie z 600-800 kg (elementy po rozebraniu powyżej 300kg), coś czego wg wszelkich przepisów bhp nie ma jak zamontować ręcznie?! Czasy, gdy działo się to rękami kilku ludzi minęły. Sam znam w branży kilka osób w sile wieku mają skierowania na operacje!

    Montaż za 1100 zł (x2 bo zakładam że montaż szczelny jest normą) wskazuje że macie niewiele okien. Nie wiem jaką kwotę zaproponował Aprel, ale dopytaj. Na pewno montaż przez nich wykonywany jest wzorcowy. Sam chcąc tak robić musiałbym podnieść cenę. Być może w ich kwocie jest znacznie szerszy zakres prac niż ten proponowany przez salon Vetrex.
    Dziękuję za opinie. Nie ujmuję firmie Aprel wiem że są bardzo dobrzy w tym co robią, dlatego też pierwsze kroki skierowalismy do nich. Sprzedają też bardzo dobry produkt. Wiadomo za robotę trzeba zapłacić. Zastanawiam się tylko skąd tak duża dysproporcja w usłudze montażu jednej a drugiej firmy, bo Aprel za robotę policzyl 14 tys. Ktoś dobrze zauważył że nie mamy dużo okien, 9 szt. Zapytam u źródła.

  16. #30696
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Poza zakresem prac w cenie "roboty' możesz mieć właśnie dzwig, podwaliny podokienne, przygotowanie otworów, ciepły montaż itp. Czyli rzeczy które u innych są za dopłatą lub wręcz poza zakresem umiejętności.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #30697
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cerber

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Poza zakresem prac w cenie "roboty' możesz mieć właśnie dzwig, podwaliny podokienne, przygotowanie otworów, ciepły montaż itp. Czyli rzeczy które u innych są za dopłatą lub wręcz poza zakresem umiejętności.
    witam jestem przed zakupem okien ale z tym problemem dam sobie radę najgorsze jest znaleźć dobrego montażysty proszę o pomoc Górny Śląsk Tarnowskie Góry pozdrawiam

  18. #30698

    Domyślnie

    Witam, byliśmy już zdecydowani na okna Adams passiv-line plus jednakże dostaliśmy również ofertę na Livio z Eurocolor z ramką Super Spacer dzięki której ucieka niby tylko 0,1% gazu na rok. Mam teraz dylemat czy warto sobie zawracać głowę tą kosmiczną technologią. Czy ktoś wie ile rocznie ucieka gazu z pomiędzy szyb w zwykłym oknie? Ile wynosi U szyby w sytuacji ucieczki całego gazu? Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i informacje. Pozdrawiam

  19. #30699

    Domyślnie

    Witam, stoję przed wyborem okien do nowo wybudowanego domu. Mam kilka ofert z których wybrałem dwie. Pierwsza to okna Yawal systemy TM77HI, DP180, FA50N i firma Qbic z Łomży (taką ofertę dostałem z centrali Yawal-u). Druga oferta to okna Dako DA77, systemy Superia I+, MB-77HS, MB-SR50N i firma Dach-Pol Kobierne (zastanawia mnie tylko dlaczego dają 2 systemy konkurujących ze sobą firm).. W sumie jest to 15 okien, 6HS i 2 fasady (118m2 i 210m obwodu). Jeżeli chodzi o Dach-Pol to coś tam w internecie da się wyczytać, opinie raczej bardzo dobre jeżeli chodzi o montaż. O Qbic za bardzo nic nie ma, może ktoś zna i coś pomoże. Z góry dziękuję za wszystkie informacje i sugestje.
    Ostatnio edytowane przez Pepek123 ; 31-10-2019 o 17:37

  20. #30700
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał margaryt Zobacz post
    Dziękuję za opinie. Nie ujmuję firmie Aprel wiem że są bardzo dobrzy w tym co robią, dlatego też pierwsze kroki skierowalismy do nich. Sprzedają też bardzo dobry produkt. Wiadomo za robotę trzeba zapłacić. Zastanawiam się tylko skąd tak duża dysproporcja w usłudze montażu jednej a drugiej firmy, bo Aprel za robotę policzyl 14 tys. Ktoś dobrze zauważył że nie mamy dużo okien, 9 szt. Zapytam u źródła.
    Brak czasu nie pozwala mi na obserwowanie wszelkich forów, więc dopiero teraz trafiłem na ten wątek i- mimo takiego upływu czasu- stwierdziłem, że warto coś dodać jako bezpośredni zainteresowany .
    Nie znam nr wyceny, gabarytów okien ani cytowanego autora, ale twierdzę w ciemno, że 14 tys. zł za montaż 9 szt okien z jednym HST wskazuje, że było kalkulowane osadzenie stolarki w strefie izolacji z wykorzystaniem jednego z systemów (CBM Marbet, MOWO lub konsole) lub ogromna ilość prac dodatkowych. Innego wytłumaczenia nie widzę.

Strona 1535 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony