dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1550 z 1567
Pokaż wyniki od 30.981 do 31.000 z 31327
  1. #30981
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, spotkanie z firmą proponującą Vetrex wyeliminowało tę możliwość, nie zrobili dobrego wrażenia.

    Doszła mi jednak opcja w postaci okien Deceuninck Eforte 84mm 6komór Uf=0.95, na okuciach Winkhaus DuoPort, produkcja dobrze znanej lokalnej firmy, ludzie godni zaufania i można liczyć na dobry montaż, po dobrym rabacie 27500zl.
    Szklenie 2 komorowe 4/16+argon/4/16+Argon/4 0.6w/m2K

    Porównując do wyżej wymienionej Veki ma pewien minus, okna nie są robione na zgrzewarce czterogłowicowej tylko dwugłowicowej, jak poważny jest to Twoim zdaniem minus?


    edit

    Trafiłem Veke 82 MD z szybami niskoemisyjnimi, ciepłymi ramkami, okucia MultiMatic i rolety Aluprof za cenę tych Eforte, decyzja podjęta
    Ostatnio edytowane przez Jubilerr ; 27-03-2021 o 18:50

  2. #30982

    Domyślnie

    Witam, potrzebuje jednego trzyszybowego okna 120cmx80cm. Jestem z okolic Elbląga/Malborka. Zależy mi żeby okno było na dobrym profilu. Może ktoś wie gdzie się kierować aby złożyć zamówienie albo jakie okno spełni dzisiejsze normy. Mogę zamówić przez internet.

  3. #30983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek2535 Zobacz post
    Witam, potrzebuje jednego trzyszybowego okna 120cmx80cm. Jestem z okolic Elbląga/Malborka. Zależy mi żeby okno było na dobrym profilu. Może ktoś wie gdzie się kierować aby złożyć zamówienie albo jakie okno spełni dzisiejsze normy. Mogę zamówić przez internet.
    W pierwszej lepszej firmie zamówisz okno spełniające "normę" (tylko o której myślisz? Dla nowych domów/ czyste powietrze / czy to okno do wymiany i w jakim budynku (mieszkalny?)?
    W każdej firmie usłyszysz, że profil mają dobry, a jak będzie uczciwy sprzedawca, to wspomni że to nie ma aż takiego znaczenia. Tak jak kolega wyżej - niby dobry profil, ale nic nie wiemy o parametrach okna które kupił. Złożenie kilku półproduktów pozwala na pewne teoretyczne wytyczenie POTENCJALNYCH parametrów, ale jakie one będą rzeczywiście to wnioskować można na podstawie badań. Czy firmy je przedstawiają? Mało które..

    Także pozostaje bazować na renomie sprzedawcy..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #30984

    Domyślnie

    Tak okno na ganek wejściowy w budynku mieszkalnym. Nie wiem jacy to są renomowani sprzedawcy u których bezpośrednio skonfiguruje okno i zamówię, ale popatrzę jeszcze w internecie co tam w Elblągu są za sklepy. Normy, z dzisiejszym standardem za mały remont robię żeby kwalifikować się w program "czyste powietrze".

  5. #30985

    Domyślnie

    Jakie okna polecacie na poddasze?

  6. #30986

    Domyślnie

    Witam,
    Zna ktos może godnych do polecenia ludzi od okien z terenu Bydgoszcz / Toruń? Okna do nowo budowanego domu

  7. #30987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie widzę chętnych do odpowiedzi, więc na ostatnie trzy posty odpowiem ogólnie:
    - zarówno na poddasze jak i do wiatrołapu polecamy okna dobre. Wg dzisiejszych standardów trzyszybowe, chociaż jeśli to nieduże okno w nieogrzewanym wiatrołapie lub przy słabych drzwiach to i 2 szybowe wystarczy. Z drugiej strony - ta trzecia szyba może kosztować max 50zł a to jest chyba warte dopłaty by uniknąć potencjalnego wyroszenia wody na szybie..

    Trudno jest odpowiedzieć gdzie kupić, kogo polecić. Mi szczególnie w ostatnich latach polecenia przychodzą z trudnością i wcale nie z powodu zazdrości, co odpowiedzialności za słowo. Możecie to samo pytanie zadać na fb, tam się wysypią polecenia. Tyle że w zdecydowanej części będą to autopromocje na zasadzie "wybierz mnie".

    Także - jak zwykle odsyłam do jakiś ogólnych zestawień:
    - salony rekomendowane VIP. Nie leżą mi ich kryteria naboru, ale na pewno nie mam tam firm przypadkowych.
    - firmy rekomendowane oknotestu - tu bardziej decydują kwestie montażowe niż ogólnomarketingowe jak w pierwszym z przytoczonych.

    No i ogólne zestawienie firm, które pojawiają się na forum wśród tych dobrze kojarzonych (to mój subiektywny wybór, bo pojedynczych głosów na firmy, którym nie ufam nie biorę pod uwagę). W miarę alfabetycznie:
    Adams,
    Awilux,
    Ms,
    Oknoplast,
    Vetrex,

    Przepraszam, mam jakieś zaćmienie i pewnie wiele niezłych firm mi uciekło z głowy, ale nie chciałem pozostawiać pytań bez żadnej odpowiedzi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #30988
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał macko281 Zobacz post
    Witam,
    Zna ktos może godnych do polecenia ludzi od okien z terenu Bydgoszcz / Toruń? Okna do nowo budowanego domu
    Mogę polecić z czystym sumieniem Oknoplus z Bydgoszczy (to nie jest producent o takiej samej nazwie). Stronę www jak i dane kontaktowe pokaże google.

  9. #30989

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz, wystrzegam się FB między innymi z tego powodu. Na oknotest jeżeli chodzi o firmy montujące w kujawsko - pomorskim to jest pustynia w rekomendacjach a firm zajmujących się stolarka jest bardzo dużo. Teraz mniej więcej wiem jakimi kryteriami się kierować. Jak bym budował w rodzinnych stronach, koło Siedlec to wiem gdzie bym po okna poszedł a ze buduje w kuj-pom i trochę zdalnie to pytam na forum

  10. #30990

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Mogę polecić z czystym sumieniem Oknoplus z Bydgoszczy (to nie jest producent o takiej samej nazwie). Stronę www jak i dane kontaktowe pokaże google.
    Już patrzyłem na nich, MS wiec powinno być dobrze ale dowiem się więcej wkrótce

  11. #30991

    Domyślnie

    Cześć,
    Czy możecie polecić kogoś kto zajmie się montażem okien w Opolu?

  12. #30992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_P Zobacz post
    Cześć,
    Czy możecie polecić kogoś kto zajmie się montażem okien w Opolu?
    To będzie trochę prywata. Znam długo. Lubię, cenię.
    https://www.baart.net.pl/okna

    Nie znam ich aktualnych prac. Polecenie to wyłącznie zasługi sprzed lat. Unikam takich poleceń, ale z drugiej strony: gdybym musiał polecić kogoś swooim bliskim z Opola, to dla mnie oczywiste że zacząłbym od nich.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #30993

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To będzie trochę prywata. Znam długo. Lubię, cenię.
    https://www.baart.net.pl/okna

    Nie znam ich aktualnych prac. Polecenie to wyłącznie zasługi sprzed lat. Unikam takich poleceń, ale z drugiej strony: gdybym musiał polecić kogoś swooim bliskim z Opola, to dla mnie oczywiste że zacząłbym od nich.
    Ok, widzę, że mają okna Dako. Jeszcze nie wiem czy to dobra firma. Ktoś coś wie?

  14. #30994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Stara, znana marka. W ostatnich latach mocno atakują segment premium. Jak wszędzie - trzeba zadbać o montaż i doradztwo, bo nie zawsze (jak wszędzie) w sieci są same zdrowe ryby. W tym kontekście wykonawca którego poleciłem jest osobą godną zaufania.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #30995
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jacekdr64

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Chyliczki
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów i odgrzewam stary temat.
    Chcę wymienić okna drewniane z końca lat 90-tych na nowe, również drewniane.
    Zastanawiam się nad oknami CDM z Suwałk, konkretnie meranti profil Hardline 78
    Czy ktoś ma jakieś aktualne doświadczenia z oknami tej firmy?

  16. #30996
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    CDM akceptowalna czwórka , poproś i przeczytaj wcześniej warunki gwarancji (w formie broszury mieli ) . Meranti ( chyba red mają ) dobre drzewo .
    Co do konstrukcji okiennych dawno do czynienia nie miałem , ale z 10 lat temu całkiem dobre robili .

    Z innej bajki , pisze się tutaj o popularnych firmach produkcyjnych , a gdzie w tym wszystkim jest Internorm ? nie ten segment ?

  17. #30997
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    Witam,
    wybór polskich okien dachowych, Fakro vs Okpol, cena podobna, parametry cieplne na korzyść Okpola, szczelność 4 klasy u obu.
    Jak to jest z tą jakością Okpola? Na forum mało opini na ten temat...
    OKPOL IGOV N22 o Uw 0,83 vs Fakro PTP-V U4 Uw=1,1
    Czekam na wyceny bez nawietrzników z racji na WM, gdyby jednak się nie dało z nich zrezygnować jak w przypadku Veluxa to może ktoś ma opinię na temat szczelności okna po zamknięciu nawietrznika? Teoretycznie jest to tylko kawałek plastiku chyba...

  18. #30998
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    W oknach ściennych od bardzo dawna nie istnieje coś takiego jak wymiar standardowy, okna po prostu robi się pod zmierzony otwór okienny.
    Kiedy wiatr zmian zawieje w okna dachowe?
    Ostatnio edytowane przez giman ; 22-04-2021 o 13:37
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #30999

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Stara, znana marka. W ostatnich latach mocno atakują segment premium. Jak wszędzie - trzeba zadbać o montaż i doradztwo, bo nie zawsze (jak wszędzie) w sieci są same zdrowe ryby. W tym kontekście wykonawca którego poleciłem jest osobą godną zaufania.
    A w sumie czy z okolic Wrocławia i Gliwic też jest ktoś warty polecenia?
    Do firm z oknotestu już się odezwałem.

  20. #31000
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Piterski

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-287
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, jestem nowy na tym forum, a sprowadził mnie tu przysłowiowy ból głowy związany z wyborem okien.
    W związku z tym że na moim osiedlu po 17 latach są prowadzone prace związane z docieplaniem glifów okiennych to postanowiłem wymienić stolarkę okienną.
    Wyszukałem kilka różnych firm w których ofercie znalazłem okna z trzema uszczelkami (profile grubości koło 85mm). Wysłałem zapytania i zacząłem się nad nimi biedzić. W między czasie poszukałem w internecie opinii o paru firmach i włos mi się na głowie zjeżył. Głownie są to stare wpisy z lat 2010 - 2016.
    Kolega finlandia przytoczył poniższe rankingi.
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    [...]
    Także - jak zwykle odsyłam do jakiś ogólnych zestawień:
    - salony rekomendowane VIP. Nie leżą mi ich kryteria naboru, ale na pewno nie mam tam firm przypadkowych.
    - firmy rekomendowane oknotestu - tu bardziej decydują kwestie montażowe niż ogólnomarketingowe jak w pierwszym z przytoczonych.
    [...]
    W zestawieniu Oknotestu są opinie ale jest ich mało, są tam jakieś znaczki z diamencikami i oczkami, jak się posługiwać tym zestawieniem czy można to jakoś posortować w postaci miejsca w rankingu?

Strona 1550 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony