dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1554 z 1567
Pokaż wyniki od 31.061 do 31.080 z 31327
  1. #31061
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    solek01

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-513
    Posty
    13

    Domyślnie

    No to wyszło zapomniała doliczyć 8% VATu i różnica to niecałe 2 tyś . Czytałem opinie i wiem że Vetrex jest lepszy chociaż z Drutexem też mam styczność ale w tym przypadku obawiam się firmy montażowej.

  2. #31062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał solek01 Zobacz post
    Co byście wybrali do nowego domu:
    1. Vetrex na profilu Veka 82, okucia ROTO
    czy
    2. Drutex Iglo Energy 82mm? okucia MAco
    Cena niemal identyczna, kolor jednostronny
    Podajesz tylko część specyfikacji. Szklenia, parametry szczelności, Uw, Rw, Wodoszczelność, przepuszczalnośc powietrza, wzmocnienia, kolory - to wszystko ma znaczenie.

    Zakres montażu też identyczny?

  3. #31063
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    solek01

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-513
    Posty
    13

    Domyślnie

    Zakres montażu identyczny kolor w obu przypadkach antracyt z zewnątrz, 3xszyby , wszystko inne w standardzie. Teraz na to zwróciłem uwagę to współczynnik Uw dla Vetrexu jest niższy względem tańszej oferty Drutexu, natomiast względem droższej ( z innego punktu) jest nieznacznie wyższy.
    Pewnie ten tańszy Drutex nie wycenił ciepłych ramek lub czegoś jeszcze.
    Teraz widzę że cena nie bierze się z niczego. Pozostałe wspomniane przez ciebie parametry są podane w ofercie Vetrexu natomiast w Drutexie nie ma ich. Już się umówiłem na pomiar z salonem Vetrexu.

  4. #31064
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    poczytaj i upewnij się o wytycznych montażowych pisząc "zakres montażu identyczny" , przykład : https://docplayer.pl/14866481-Wytycz...ow-vetrex.html .
    Czy oby na pewno będziesz miał zamontowane okna wg wytycznych producenta .... .

  5. #31065
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    EweGie

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    /moderowano/ to solidna firma, posiadają okna na zamówienie i własną ekipę monterską. Okna można u nich wybrać na różnych profilach: VEKA, Perfectherm, Kommerling. Na stronie więcej informacji i kontakt
    Dodatkowo też zajmują się innym asortymentem ze stolarki otworowej, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, bramy garażowe, parapety.

    Od moderatora:
    firma z Konina, znana z zaśmiecenia wszystkich grup budowlanych na fb. Tu zostawiam post ku przestrodze, byście wiedzieli że nie dopuszczamy takich reklam na prawdziwym forum.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 04-08-2021 o 11:03 Powód: spam

  6. #31066

    Domyślnie

    Czy Uw - 1,47 Uw - 1,45 i Uw - 1,41 ( 4x16x4 ) to za mało dla okien w bloku?, podałem firmie, że nie zależy mi na 3-szybowym szkleniu, bo nie skorzystam z programu "czyste powietrze i innych" (blok nie dom) a rozliczam ciepło wg metrażu a nie faktycznego zużycia. Zaproponowali więc 2-szybowe szklenie z w/w współczynnikami.
    Mam obecnie okna z "Oknoplastu Kraków" 2-szybowe ale nie ma nigdzie tych parametrów na oknie a wydaje mi się, że te obecne są w miarę ciepłe
    Ostatnio edytowane przez Zig_Zag ; 09-08-2021 o 18:07
    Serdecznie pozdrawiam.

  7. #31067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Prawdopodobnie te z Oknoplastu mają podobne Uw. Ale trochę słabe te parametry Ci podają... co to za profil ?
    A jak ze szczelnością? Bo ona jest wyrażana innymi parametrami niż Uw i śmiem twierdzić, że jest znacznie ważniejsza.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #31068

    Domyślnie

    Veka, nie wiem niestety jak się określa szczelność
    Może tutaj cos więcej będzie:
    114.202 POSZERZENIE 0 BIAŁY - 1 szt. x 1.440 m poszerzenie 45 x
    70mm
    114.202 POSZERZENIE 0 BIAŁY - 1 szt. x 1.440 m poszerzenie 45 x
    70mm
    Technologia: Softline 70AD
    Kolor: 0 BIAŁY,BIAŁY
    Szkło: 4/16/4
    Listwa: Prosta
    Uw = 1.47
    Uszczelka: Czarna
    Rama: 101.208
    Skrzydło: 103.232
    Kolor osłonek: R07.2 BIAŁY
    Kolor klamki: R07.2 Biały RAL 9016
    Typ klamki: Standard
    Ciężar [kg/szt.]: 0.000
    Ostatnio edytowane przez Zig_Zag ; 09-08-2021 o 21:47
    Serdecznie pozdrawiam.

  9. #31069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Nie, tu nie ma nic o parametrach. Tylko że masz poszerzenie do okna ( pod parapetem ? czy przy suficie?) i że jest klamka i osłonki. Wygląda, że klamka Roto (czyli ok), chyba że realnie dostaniesz jakiegoś śmiecia sprzedawanego w necie za złotówkę lub dwie.

    Zaniepokoiło mnie stosunkowo wysokie to Uw (jak do okien 3komorowych). Zakładam, że to błąd obliczeniowy.
    Przeciętne okno w takiej konfiguracji ma ok 1,3 (+/- 0,5). Możesz mieć np. bardzo małe okna... to w sumie mało istotne, bo czy 1,5 - 1,3 czy 1,1 na skórze tego nie odczujesz. Jedynie czasem może się pojawić wykraplanie na szybie. Dlatego sobie brałbym ciepłą ramkę i trzecią szybę. Niewielka dopłata, a jednak zimą lepsze samopoczucie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #31070

    Domyślnie

    Poszerzenie przy suficie ponieważ teraz mam płyty g/k na suficie ( ściany także ) i przestrzeń pomiędzy płytą a skrzydłem okna wynosi raptem 1,5 cm, ciężko było znaleźć szynę na firany/zasłony stąd poszerzenie.
    Rozumiem, że rama: 101.208 nie jest ciepła? jakie powinno być oznaczenie?, odnośnie 3-ciej szyby jak wcześniej pisałem blok - zużycie ciepła zależne od metrażu, nie ma podzielników. Nie skorzystam z programu "czyste powietrze" itd., więc zrezygnowałem wstępnie z 3-ciej szyby, wszyscy sąsiedzi mają 2-szyby ...
    Teraz mi zasiałeś w głowie, bo mam w mieszkaniu dwoje zmarzluchów płci pięknej i jak to przeczytają wieczorem po powrocie to wróci temat 3-ki, hmm trzeba by skończyć doktorat z "okienologii" aby ostatecznie wybrać, za komuny było jednak lepiej ( hehehehe ) skrzynkowe i człowiek się cieszył jak w ogóle wymienili
    Do jutra muszę się ostatecznie zdecydować, aby utrzymać termin październikowy ...
    Serdecznie pozdrawiam.

  11. #31071

    Domyślnie

    Centrum kraju, łódzkie, a dokładniej Głowno w powiecie zgierskim.

    Polecany producent, dystrybutor czy konkretny montażysta to...? Celujemy w dobrą, bardzo dobra jakość za rozsądną cenę, czyli nie dołożę 50% do ceny okien aby zyskać 5% na "jakości".

  12. #31072
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    Oprócz wszelkich parametrów i technicznych aspektów , właściwości użytkowych , montażu - kupujesz produkt za którym stoją ludzie , ich wiedzę , zaangażowanie , umiejętności , opiekę serwisu - weź to pod uwagę przy wyborze .

    Nic nie jest drogie samo z siebie, ale w porównaniu do czegoś

  13. #31073

    Domyślnie

    Suche parametry potrafię porównać. Estetyka to rzecz trzeciorzędna, tzn. nie mamy parcia na taki czy inny kształt profili. Faktycznie istotny tu będzie fachowy, szczelny montaż. Tego właśnie szukam i potrzebuje.

  14. #31074
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Suche parametry potrafię porównać. Estetyka to rzecz trzeciorzędna, tzn. nie mamy parcia na taki czy inny kształt profili. Faktycznie istotny tu będzie fachowy, szczelny montaż. Tego właśnie szukam i potrzebuje.
    Poproś o ofertę w oknams.pl

  15. #31075

    Domyślnie

    Ciepły parapet wewnętrzny, na czym to polega?, rzekomo chodzi o to, że nie usuwa się listwy podprogowej okna ( chyba tak się nazywa listwa przytwierdzona do nowo montowanych okien od dołu, na czas transportu ) i wtedy parapet wewnętrzny dochodzi do niej, ona natomiast stanowi blokadę/mostek termiczny, czy tak?
    Serdecznie pozdrawiam.

  16. #31076

    Domyślnie

    Mam mały dylemat z oknami.
    Zdecydowałem się na Adams.

    Mam dwie oferty:
    AS PLUS – Comfort-line
    VEKA SL 82 - Premium-line

    Ta druga trochę droższa od pierwszej.
    Czy ma ktoś doświadczenie z tymi oknami? Nie wiem które wybrać i czy warto dopłacić do Premium-line?

  17. #31077
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Trudno udzielić odpowiedzi nie widząc zestawienia stolarki.
    SL 82 jest lepiej wyposażona w podstawowym wykonaniu, lepsze i "bogatsze" okucie, które w AS Plus jest również możliwe- ale za dopłatą.
    Termika w obydwu jest podobna, statyka również, chociaż Veka dopuszcza wykonanie większych konstrukcji...
    Sprzedawca powinien te róznice wyjaśnić.

  18. #31078

    Domyślnie

    Czy ktoś z miłych forumowiczów porównałby mi dwie oferty na okna? Dzięki z góry

    Zacznę może inaczej...

    ...ponieważ chciałem zminimalizować straty ciepła w moim domu podjąłem decyzję, że jeśli myślę o odnowieniu elewacji to może od razu go docieplę (obecnie jest 10 cm białego styropianu a chciałem dokleić 10 cm grafitowego) ale zrodził się automatycznie pomysł wymiany okien. Dom został kupiony w 2005r. od lokalnego pseudodewlopera, który oszczędzał na tym na czym mógł więc materiały po taniości i wykonanie także. Obecnie okna Rehau dwuszybowe, które dodatkowo są słabo osadzone. Mam obecnie dwie poważnie oferty Wiśniowskiego i firmy Plastbud bardzo zbliżone cenowo. Co byście wybrali?

    PS: za firmą Plastbud przemawia to, że jest niedaleko ode mnie i znam właściciela Kupowałem już tam okna do garażu.
    Ostatnio edytowane przez duke-R ; 23-09-2021 o 22:17

  19. #31079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wrzuć te oferty (zdjęcia) to będzie można coś porównać.
    Wiśniowski - stosunkowo rzecz biorąc - to debiutant na rynku okien. Plus taki, że marka dobra, ma silnych dystrybutorów, ale raczej nie specjalistów w branży. Przynajmniej w moim regionie widuję montaże składu budowlanego - wołają o pomstę do nieba.Może to tylko kwestia dystrybutora. Może coś więcej.
    Plastbud - niby słyszałem nazwę, ale nie znam.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #31080
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    ale raczej nie specjalistów w branży. Przynajmniej w moim regionie widuję montaże składu budowlanego - wołają o pomstę do nieba.
    Potwierdzam. W moim rejonie tak samo. Jednak montaż okien to zupełnie coś innego niż bram

Strona 1554 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony