dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1557 z 1568
Pokaż wyniki od 31.121 do 31.140 z 31350
  1. #31121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Sam producent jest znany od lat. Niczym szczególnym się nie wyróżnia (to odbieram na plus, po prostu robią swoje).
    Szukałem info na temat właściwości okien by odpowiedzieć Ci na pytanie czy warto brać MD (trzy uszczelki) , czy wystarczy AD (bez środkowej uszczelki). Niestety, zakładka do pobrania jest pusta.
    Pewnie nic szczególnego bym nie znalazł, bo u nas większość okien spełnia najwyższą klasę przepuszczalności powietrza - 4. Problem w tym, że to baaaardzo pojemna klasa. Dobrzy producenci badają okna (i publikują wyniki) - a tam można się doczytać szczegółowych danych. Każde okno przepuszcza powietrze (różnie, w określonych warunkach). I zwykle systemy MD mają znacznie lepsze wyniki niż AD. Bardzo dobry artykuł jest na oknoteście:
    https://oknotest.pl/okna-energooszcz...oknami-liczymy

    Nie każdy jednak potrzebuje super szczelnych okien. Jak masz wentylację grawitacyjną, to i tak trzeba doprowadzać powietrze..

    Ciepła ramka - zysk niewielki na papierze (Uw poprawia, ale pewnie nigdy się nie zwróci o ile da się tak patrzeć na budowę domu). Tyle... na ile wyceniasz komfort? wygląd. Ile dasz za to, żeby (w razie "wu") nie biegać ze ścierką i nie ścierać wody z okien?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #31122
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Beata W.

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-649
    Posty
    6

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Nie ukrywam ,że szukam pewnych oszczędności i sceptycznie patrzę na wyśróbowane współczynniki. Dom trzeba wietrzyć - będzie wentylacja grawitacyjna. Mieszkam w tej chwili w domu kostce, w którym 15 lat temu wymieniliśmy okna na szczelne PCV - konkrtetnie KBE. Okna się dobrze sprawują, ale oczywiście nie miały nawiewników. I jest problem z wilgocią, nie zawsze się pamięta o wietrzeniu.

    Te moje wybrane okna z Krakowa mogę zamówić jako lakierowane na dowolny RAL- wtedy one ładnie wyglądają, malowane jest wszystko.
    Czytam tez Twoje uwagi o drzwiach na innym forum. I chyba kupie skromne ale chyba nienajgorsze drzwi Voster w najlepszej okleinie.

  3. #31123

    Domyślnie

    Mam w kuchni okno narożne gdzie jedna strona będzie FIX a druga FIX narożny i rozwierne. Interesuje mnie rozwiązanie z jak najwęższym słupkiem narożnym i zastanawiam się co wybrać. Rozmyślałem Galean Kubus, Reveal. Klejone raczej nie wchodzą w grę bo nie zamontuję prowadnic rolet. No może zamontuje ale czy z biegiem lat to się nie zwichruje to nie wiem. Ostatnio czytałem niezbyt pochlebne opinie o reveal że przeciekają, więc już sam nie wiem co wybrać.

  4. #31124

    Domyślnie

    Witam, w tym roku stoję przed zakupem okien. Okna PCV, jakiej firmy możecie polecić, które będą na lata. W szczególności zależy mi na porządnym oknie HST 4000x2300 lub oknie SLIDE 4000x2300 (mało firm ma slide w takiej wielkości), ewentualnie SLIDE 3500x2300. Co możecie polecić?? Z tego co czytałem, to slide trochę tańszy, ale podobno niespełnia norm wt2021, podobno jak chce się z ta normą, to wtedy niewiele tańsze jest od HST. Składniałem się ku firmie oknoplast, ale jest wiele tematów na temat felernej parti sparciałych uszczelek przyszybowych (niby była akcja naprawcza ale Oknoplast udaje że taka nie miała miejsca) i że firma odmawia darmowej reklamacji tych uszczelek. Podobno chcą ponad 6tys zł za wymianę.Ktoś coś wie o tym problemie? Doszukałem się też opini ,,niby eksperta'' z branży PCV, że okna przekraczające 3m długości, nie powinny być w ogóle produkowane z PCV, że niby rama nie wytrzymuje, ktoś może potwierdzić, zaprzeczyć? Jakie możecie polecić firmy, oczywiście nie jakieś ekstra PREMIUM. Kolor obustonny antracyt, najlepiej żeby mieli go w typowych.
    Ostatnio edytowane przez SeBaLy ; 15-02-2022 o 20:34

  5. #31125

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A wystarczyło przeczytać kilka postów wstecz i nie musiałbym się powtarzać ;p
    Drutex - lider wielkościowy w kraju. Czyli musi robić tanio (i w domyśle dobrze). Mnóstwo opinii negatywnych, bo niektórzy oczekują więcej, zwłaszcza jak odwiedzą salon Oknoplast i zostanie im pokazane, jak może wyglądać okno, to wtedy wyrób budowlany z Drutexu nie musi pasować do wyższych oczekiwań.
    Aluplast? A z jakiej firmy? Bo sam profil sugeruje że to będą tanie okna (zwłaszcza jak oferowane w sklepie z Drutexem). Ale sam Aluplast to dobry profil (jak większość) i znam firmy, które robią z niego świetne okna (i przy okazji jedne z droższych na rynku).

    W przypadku wymiany dopytaj o szczegóły. Nikt nie wyceni Ci pracy włącznie z gipsami i malowaniem, ale coraz częściej widzę że standard to sama wymiana i pozostawienie nieobrobionych - choćby z grubsza - otworów. Najlepiej jakby Ci pokazali jak wygląda ich praca (każdy teraz robi fotki).
    Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. I tak zrobię, żeby mi właśnie pokazali swoje prace. Co do tego, ze coś jest niedorobione, to już nie pierwszy raz słyszę czy czytam. Często się zdarza, że jakieś niedociągnięcia zostawiają, albo że montować nie umieją ( przy firmie Drutex podobno tak jest, że nie każdy umie je dobrze zamontować) Jeszcze raz dzięki Jak wymienią mi okna to wstawię zdjęcia

  6. #31126

    Domyślnie

    Witam. Potrzebuje poznać waszej opinii jakie okna byście wybrali, posiadam 3 wyceny:

    • Okna firmy Oknostyl, na profilach firmy Deceuninck, okucia ROTO NX
    - Technologia 6-komorowa, głębokość zabudowy 76mm
    - Pakiet szybowy 4/18/4/18/4 z innowacyjną ciepłą ramką Swisspacer Advance o współczynniku Ug=0,5

    • Okna firmy FER-PLAST, na profilach firmy Veka, okucia WINTHAUS
    - 7-komorowa rama z uszczelką środkową oraz 6-komorowe skrzydło
    - Grubość zabudowy 82mm
    - Pakiet 3 szybowy o współczynniku Ug=0,5


    Okna firmy V82 POWERTHERM, na profilach Veka, okucia MACO-MULTIMATIC

    - 7 komorowy profil, głębokość zabudowy 82mm
    - pakiet 3 szybowy o współczynniku Ug=0,5

  7. #31127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pozycja 2 i 3 (pewnie Witraż) - porównywalna. Poz. 1 - zdziwiony jestem że nie Schueco (a tańszy profil) - o punkt niżej. Teoretycznie.
    Bo poza nazwami profili, okuć i wsp. szyb nic nie wiadomo.
    Może się zdarzyć że 2 i 3 będzie się istotnie różnić ceną, bo dystrybutor mógł wycenić kompletnie inny pakiet rozwiązań...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #31128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kepasa Zobacz post
    Witam. Potrzebuje poznać waszej opinii jakie okna byście wybrali, posiadam 3 wyceny:

    A jakie U poszczególnych okien? Jakie konkretnie klasy ich szczelności i dźwiękoszczelności?
    Jaki rodzaj montażu i ceny? Jak długo INSTALATOR działa na rynku i jakie ma opinie?>

    Podajesz marketingowe aspekty oferty.

  9. #31129
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    H3niek

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-368
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, czeka mnie wymiana okien w kawalerce. Okno jest prawie cały dzień nasłonecznione, a temperatury latem w mieszkaniu sięgają 30 stopni. Poszukuję jakiegoś rozwiązania, żeby temperaturę obniżyć. Rozmawiałem z firmą Drutex i proponowali mi technologię sunguard, miał może ktoś z tym styczność?(w internecie nie znalazłem, żadnej wiarygodnej opinii użytkowników) Może macie jakieś inne sprawdzone technologie okien? W mieszkaniu okno jest jedno 2x1,4m, w planie są 2 skrzydła, firma Drutex dopłatę do sunguard wyceniła w wysokości 600 zł. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

  10. #31130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał H3niek Zobacz post
    Witam, czeka mnie wymiana okien w kawalerce. Okno jest prawie cały dzień nasłonecznione, a temperatury latem w mieszkaniu sięgają 30 stopni. Poszukuję jakiegoś rozwiązania, żeby temperaturę obniżyć. Rozmawiałem z firmą Drutex i proponowali mi technologię sunguard, miał może ktoś z tym styczność?(w internecie nie znalazłem, żadnej wiarygodnej opinii użytkowników) Może macie jakieś inne sprawdzone technologie okien? W mieszkaniu okno jest jedno 2x1,4m, w planie są 2 skrzydła, firma Drutex dopłatę do sunguard wyceniła w wysokości 600 zł. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
    Super, że szukasz opinii przed zakupem. Sprawdź więc te na hasło Drutex. Lider nie tylko pod względem wielkości produkcji, ale i negatywnych opinii.

    Jeśli rzeczywiście chcesz zadbać o temperaturę, to poza trzema szybami weź pod uwagę całą gamę dostępnych, kontrolowanych rozwiązań.
    Przyciemniane szyby są ok, dopóki nie mamy zimowych, pochmurnych dni.
    Roletki, żaluzje, rolety. To są proste i skuteczne sposoby.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #31131

    Domyślnie

    Witam,

    Rozglądam się za oknami do nowo budowanego domu. Potrzebuje pełną stolarkę w tym
    - okno panoramiczne (drzwi balkonowe) 740x235
    - drzwi balkonowe HST - 257x235
    - drzwi balkonowe - 397x235 w tym 287cm fix i 110cm drzwi
    I kilka innych sztuk

    1. Czy polecacie wykonanie całej stolarki u jednego producenta, takiego który podejmie temat panoramy?
    2. Duże okna u innego producenta i całą pozostałą stolarkę u kolejnego?
    3. Dostałem wycenę na kompleksową stolarkę tj. Okna + żaluzje + montaż - wyrwało mnie z butów. Wartość mieszaknia Nie małego.. Czy możecie polecić kilka firm, które takich tematów się podejmują?

  12. #31132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anastazja888 Zobacz post
    Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. I tak zrobię, żeby mi właśnie pokazali swoje prace. Co do tego, ze coś jest niedorobione, to już nie pierwszy raz słyszę czy czytam. Często się zdarza, że jakieś niedociągnięcia zostawiają, albo że montować nie umieją ( przy firmie Drutex podobno tak jest, że nie każdy umie je dobrze zamontować) Jeszcze raz dzięki Jak wymienią mi okna to wstawię zdjęcia
    w innym wątku z reklamą programu energetycznego napisałaś, że okna już wymienione. Ciekaw jestem obiecanych zdjęć.
    Odnośnie tego, czy każdy potrafi zamontować Druty... otóż to. Nie każdy, jak to w przypadku okien i to nie najsztywniejszych. A już w ogóle nie każdy żyje z tych okien by paplać naokoło jakie to dobre okna. Oczywiście moja wypowiedź aż kipi od sarkazmu...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #31133
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Szitsu

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    11-041
    Posty
    11

    Domyślnie

    Szukam okien do domku całorocznego powierzchni 35m. Średnia/Niska półka. Nie muszą być bardzo szczelne, gdyż zamierzam montować w nich nawiewniki. Jednak solidne w wykonaniu. Szczególne jest okno Tarasowe, które ma służyć jako drzwi wejściowe do domu tj: dwuskrzydłowe (oba otwierane, na zewnątrz) po około 1m szerokości na każde skrzydło. Te muszą być solidne.

  14. #31134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ciężko będzie o niską /średnią półkę, bo każdy sprzedaje "najlepsze"
    Kluczowe dla Ciebie będzie to okno tarasowe otwierane na zewnątrz, bo mało kto to robi powszechnie. Jak już znajdziesz oferenta, poproś o przykład realizacji (najlepiej na żywo), a często samo foto zawiasów odpycha sklepowym wyglądem.

    Aaa... niewysoka półka? Drutex. Dla mało wymagających. Tylko sprawdź klika salonów, bo są takie, które próbują dodać im wartości sprzedając je drogo.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #31135

    Domyślnie

    Cześć, mam pytanie czy zna ktoś z Państwa firmę montażową okien godną polecenia z okolic Włocławka. Dziękuję z góryza pomoc.

  16. #31136

    Domyślnie

    Byliśmy z małżonką ostatnio w kilku punktach, które okna byście wybrali.
    1. Eurocolor
    https://zapodaj.net/12ec119aa77bc.jpg.html
    2.Firma polecana przez znajomych
    https://zapodaj.net/5981fc6da0b4f.jpg.html
    3.Oknoplast Krispol
    https://zapodaj.net/2c5468313a869.jpg.html
    4.Oknoplast
    https://zapodaj.net/c1086b25f15f0.jpg.html

  17. #31137

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Przejrzałem strony wątku i większość wspomina, że najważniejszy jest montaż okien i muszę stwierdzić, że nie wiem co mam wybrać system, ramy, okucia czy ciepły montaż itd. Czy jest jakiś ogólny złoty środek? Okna dla WT2021.

    Na ten moment dostałem wyceny na
    System: Schuco LivIng MD + Okucia Roto NX
    Lub
    Salamander bluENERGY +Okucia Roto NX

    Schuco droższe o 12000 wyceniał mi partner ze strony. Salamander lokalny dystrybutor. Czy warto dopłacać do Schuco? Czekam jeszcze na ofertę VEKA


    Dzięki

  18. #31138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie warto.Nazwy profili nic nie mówią poza ogólnym zaufaniem do marki. Nie masz żadnej gwarancji, że kupisz dobre okna.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #31139

    Domyślnie

    to może Pan powiedzieć jak kupić dobre okna i na co zwrócić uwagę, może przydałby się jakiś skondensowany post aby nakierować przyszłych nabywców o co pytać i na co być uczulonym. Jest tego za dużo, każdy będzie zapewniał że jego produkt jest hitem i najlepszy. Czy kierować się opiniami ze strony oknotest?

  20. #31140

    Domyślnie

    Czy ktoś potrafi coś powiedzieć o firmie Kapica? Mam od nich wycenę na profilach Schuco (okucia Segenia). Jakieś opinie?

Strona 1557 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony