dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1559 z 1568
Pokaż wyniki od 31.161 do 31.180 z 31349
  1. #31161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał WarrenC Zobacz post
    Czy mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego okno szklone w ramie ma gorszy parametr wodoszczelności od zwykłego okna uchylno-rozwiernego? Mowa o oknach o tym samym wymiarze i tego samego producenta w tym samym profilu. Dla mnie to jest nielogiczne bo na chłopski rozum to woda jeżeli ma się gdzieś przelewać to gdzieś na łączeniu skrzydła z ramą. Nie wiem gdzie woda może przeciekać w oknie stałym.
    Tak sobie gdybam: może konstrukcja "fixa" jest taka, że woda ma w nim gorszy odpływ (często wycina się w nim środkową uszczelkę by włożyć szybę), może przestrzeń jest tak duża, że tworzy się tam "sprzyjające" podciśnienie..
    Z nieoptymalnie dopasowaną listwą to tak, że jest jej kilka wymiarów, a pakietów kilkanaście grubości..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #31162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał WarrenC Zobacz post
    Czy mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego okno szklone w ramie ma gorszy parametr wodoszczelności od zwykłego okna uchylno-rozwiernego? Mowa o oknach o tym samym wymiarze i tego samego producenta w tym samym profilu. Dla mnie to jest nielogiczne bo na chłopski rozum to woda jeżeli ma się gdzieś przelewać to gdzieś na łączeniu skrzydła z ramą. Nie wiem gdzie woda może przeciekać w oknie stałym.
    Jaki system?

  3. #31163

    Domyślnie

    Veka Perfectline.

  4. #31164

    Domyślnie

    Witam Panowie, mam do wymiany komplet okien w mieszkaniu.
    Czy z rejonu Lublina możecie polecić jakąś dobrą ekipę / dystrybutora?
    Ewentualnie na jakiego producenta obecnie zwrócić uwagę?

    15 lat temu u siebie montowałem jezierskiego i jestem zadowolony, ale to już chyba nie ta sama firma.

    Pozdrawiam

  5. #31165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Im jestem starszy, tym polecenia trudniej mi przychodzą. Nie ufam już nikomu. Nawet swojemu majstrowi (i sobie) bo wiem, że jakbym odpuścił jeżdżenie na montaże i wspólną pracę, to zakres naszych robót spadnie do ogólnie występującego standardu. Nie mówię tu o dokładności wykonania montażu, ale czynnościach "ponad".
    Kiedyś w wymianie okien normą był demontaż, montaż oraz uzupełnienie ubytków (mniej lub lepiej wykonane). Teraz rzadko widzę by ktokolwiek robił jakiekolwiek obróbki.
    Także - możesz zapytać potencjalnego wykonawcy o jego standard.

    Firma z Lekomina jak najbardziej istnieje. Nic się nie zmieniło w oknach (no może poza tym że nie ma już profili 70mm a tylko 82). Sama firma jest chyba mniejsza, kontakt słabszy, ale okna oceniam pozytywnie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #31166

    Domyślnie

    Dzięki za info, na pewno dopytam o zakres prac.
    Skoro okna nadal trzymają, że tak powiem poziom to wezmę także od nich wycenę.
    Czy oprócz Jezierskiego mógłbyś rzucić przykładem jeszcze jakichś dwóch firm, których okna warto brać pod uwagę?
    Nie wymagam od okien wodotrysków, proste, szczelne, ciepłe

    Obecnie są stare 30 letnie drewniane bodajże Sokółki, tak powichrowane, że zimą ręcznikami utykają, żeby nie wiało.

    Pozdrawiam

  7. #31167

    Domyślnie

    Ja przy wyborze okien zdecydowałem się na okna z . Firma u której zdecydowałem się na montaż polecała mi okna od i chyba dalej zostałbym przy ich wyborze bo od 10 lat jest 0 problemów

    Od moderatora:
    Aż sobie zacytowałem i zarchiwizowałem ten post by było zawsze wiadomo, kto tak spamuje..
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 05-08-2022 o 22:30 Powód: reklama

  8. #31168

    Domyślnie

    Witam,
    Planuję wymienić okna w 30-letnim domu. Mur 2-warstwowy, wewnątrz 5cm styropianu. Obecnie mamy drewniane 3-szybowe okna z Sokółki, ale niestety wyglądają „niemodnie” oraz wymagają malowania co kilka lat.
    Do wymiany 9 okien, największe okno 150x200cm z podziałem na 3 przeszklenia.
    Zakładamy 3 wersje kolorystyczne – czyli białe z obu stron, brązowe na zewnątrz, obustronna okleina brązowa.
    Mam już kilka wycen i chcę poznać Wasze opinie, które okna byście wybrali i dlaczego:
    1. Okna z Abakus - profil Salamander bluENERGY 6-komorowy, współczynnik U 0,85; pakiet 3-szyby, ciepła ramka, 3 uszczelki, okucie RotoNX – cena za okna białe 20 tys. zł; brązowe obustronnie 26 tys zł.
    2. Okna z MS OKNA - profil MSline+ MD S[82] Salamander 6/7 komorowy, współcz. 0,81; 3 szyby, ciepła ramka, 3 uszczelki, okucie SIEGENIA TITAN AF – ceny za białe 19 tys. , za brązowe 25 tys. zł.
    3. Okna z Witraż – profil VEKA V82 softline (klasa A?), współczynnik 0,89; okucia MATIC 3 szyby, 3 uszczelki - ceny za okna białe 19,5 tys. zł; brązowe obustronnie 23 tys zł.
    4. Okna KRISPOL – profil FEN82, współcz. U 0,92; 3-szyby, ciepła ramka , cienki zgrzew V, okucia Concept – ceny białe 20 tys zł; brązowe 26 tys. zł.

    Jakiej firmy okna możecie polecić, takie na lata, solidnie wykonane.

    Co sądzicie o oknach okleinowanych na brązowo, czyli czy mogą pojawić się jakieś problemy?
    Ostatnio edytowane przez darek63 ; 06-08-2022 o 10:27
    Darek

  9. #31169
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Hmm..
    mam wątpliwości do podawanych przez Ciebie parametrów Uw. Przy takim podobnym zestawieniu profilowym powinna być znacznie mniejsza rozpiętość. Także zakładam tu jakiś błąd "statystyczny" , ale to i tak uważam za mało istotne. Różnicy nie poczujesz (chyba że rozważasz program Czyste Powietrze, to Uw. 0,92 nie przejdzie.

    Póki co okleiny na oknach PCW są ok. Co prawda widuję Abakusa z pościąganą okleiną na słupkach, ale nie wiem czy to kwestia montażu, czy fabrycznego złożenia. Myślę że co najmniej 20 lat będzie spokój z okleiną.

    Ceny masz też bardzo zbieżne. Wybrałbym najlepszego Wykonawcę wcześniej dopytując o zakres prac, bo coraz częściej widzę, że pod hasłem "wymiana okien" nie mieści się żadna, choćby wstępna obróbka. A wtedy trzeba doliczyć jeszcze wykończeniowca..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #31170

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Hmm..
    mam wątpliwości do podawanych przez Ciebie parametrów Uw. Przy takim podobnym zestawieniu profilowym powinna być znacznie mniejsza rozpiętość. Także zakładam tu jakiś błąd "statystyczny" , ale to i tak uważam za mało istotne. Różnicy nie poczujesz (chyba że rozważasz program Czyste Powietrze, to Uw. 0,92 nie przejdzie.

    Póki co okleiny na oknach PCW są ok. Co prawda widuję Abakusa z pościąganą okleiną na słupkach, ale nie wiem czy to kwestia montażu, czy fabrycznego złożenia. Myślę że co najmniej 20 lat będzie spokój z okleiną.

    Ceny masz też bardzo zbieżne. Wybrałbym najlepszego Wykonawcę wcześniej dopytując o zakres prac, bo coraz częściej widzę, że pod hasłem "wymiana okien" nie mieści się żadna, choćby wstępna obróbka. A wtedy trzeba doliczyć jeszcze wykończeniowca..
    Finlandia - bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Uw mam podane w wycenach (programy tak przeliczyły dla okna 150x200cm z podziałem na 3 przeszklenia).
    Wszyscy doliczyli obróbkę po montażu (bez gładzi i malowania).
    Z tych profili, który jest solidny?
    Jedni mówią, że Salamander jest tani i średni jakościowo. Jeden sprzedający zachwalał profil Veka V82 Powertherm+, że to klasa A, z grubą ścianką i bez dodatku surowców z recyklingu itd.
    Prawdopodobnie wybiorę Abakusa - profil Salamander bluENERGY 6-komorowy (bo sąsiedzi taki mają od 5 lat). Ale nie odrzucam też MS OKNA - profil MSline+ MD S[82] oraz Witraż – profil VEKA V82 softline (klasa A?).
    Darek

  11. #31171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    bluEvolution - faktycznie wnętrze z recyklingu.
    Veka - no niechby i klasa A, ale... w poprzednim tygodniu montowałem Vekę i bluEvolution - to ten drugi był prosty, a pierwszy (mimo iż z bardzo cenionej fabryki - krzywizny trzeba było naciągać). Dla Inwestora nie ma to znaczenia..
    Abakusa nie lubię, chociaż właściciela cenię za pierwsze wrażenie które zrobił na mnie ponad 20 lat temu.. ale tu, na forum znikł jeden temat o ich słabym "wykonie" rzeczy której nie powinni się podejmować nie mając doświadczenia... (temat usunął autor i potwierdził mi, że dostał od producenta gniota napisanego przez kancelarię prawną...- na szczęście mam screeny) Żenada. Dlatego ich nie lubię.
    Z tego zestawienia najbliżej mi do Ms, ale jak wspomniałem - wybierałbym po Wykonawcy...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #31172

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek63 Zobacz post
    Finlandia - bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Uw mam podane w wycenach (programy tak przeliczyły dla okna 150x200cm z podziałem na 3 przeszklenia).
    Wszyscy doliczyli obróbkę po montażu (bez gładzi i malowania).
    Z tych profili, który jest solidny?
    Jedni mówią, że Salamander jest tani i średni jakościowo. Jeden sprzedający zachwalał profil Veka V82 Powertherm+, że to klasa A, z grubą ścianką i bez dodatku surowców z recyklingu itd.
    Prawdopodobnie wybiorę Abakusa - profil Salamander bluENERGY 6-komorowy (bo sąsiedzi taki mają od 5 lat). Ale nie odrzucam też MS OKNA - profil MSline+ MD S[82] oraz Witraż – profil VEKA V82 softline (klasa A?).
    Poproś sprzedawcę Abakusa o ofertę na BluSynego. Będzie droższy od Salamandra ale jeśli cena będzie akceptowalna to chyba na ten bym stawiał.

  13. #31173
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    A jak oceniacie okna na profilu Schuco - np z pagena ?

  14. #31174

    Domyślnie

    Może komuś dzwonią nazwy tych producentów:
    Plastdom (Rehau)
    Domix-P (Veka)
    Budvar (tu akurat forum aż huczy ale czy może jest lepiej niż było?)

    Chodzi mi o opinie, może po prostu ktoś ma okna od w/w firm.

  15. #31175

    Domyślnie Okna Rzeszów

    Cytat Napisał ;19671
    Zamykamy stan surowy domu. Poszukujemy obecnie okien. Najlepiej drewnianych w kolorze brazu, może może jasny brąz, orzech. Firm jest tak dużo, ze trudno wybrac. Może ktos poleci mi dobrą i sprawdzoną firme , najlepiej w okolicach Śląska.
    krystyna
    Trafiłem na ten post również rozglądając sie za porządną firmą z oknami i drzwiami i postanowiłem, że jak się na coś zdecydujemy to wrócę tutaj polecić albo odradzić. Z polecenia na innych forach trafiliśmy na firmę z Rzeszowa [link reklamowy] i z czystym sumieniem mogę polecić obsługę- doradztwo i montaż na wysokim poziomie, widać że Panowie znają się na rzeczy. Co do trwałości to się jeszcze okaże, ale wszystko wydaje się naprawdę dobrej jakości, więc mogę polecić firmę szczególnie osobom z podkarpacia
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 18-08-2022 o 21:39 Powód: z czystym sumieniem kasuję spam. Dzięki za podbijanie ruchu na forum.

  16. #31176

    Domyślnie ja mam okna polskiej firmy

    Cytat Napisał ;19671
    Zamykamy stan surowy domu. Poszukujemy obecnie okien. Najlepiej drewnianych w kolorze brazu, może może jasny brąz, orzech. Firm jest tak dużo, ze trudno wybrac. Może ktos poleci mi dobrą i sprawdzoną firme , najlepiej w okolicach Śląska.
    krystyna
    Ja wybrałem okna polskiej firmy, która na miejscu je składa i dostarcza. Szukałem długo, przede wszystkim dlatego, że kompletnie się na tym nie znam. Kumpel polecił mi pojechałem zobaczyć. Panowie mi wyjaśnili i pokazali równice. nawet nie zdawałem sobie sprawy na ile czynników trzeba zwracać uwagę. Jak chcesz kupić porządne okna i nie martwić sie co będzie za 10 / 20 lat to warto zainwestować w sprawdzone i polecane marki.

    Od moderatora:
    post zacytowałem i "usnąłem z widoku" - by potomni moderatorzy widzieli jaka to firma od lat spamuje forum (nazwa zaczyna się na s., końcówka na prof.. Miło, że uznajecie FM za ważne miejsce, ale żeby przez tyle czasu nie nauczyć się jak to robić dobrze?
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 03-10-2022 o 21:43

  17. #31177

    Domyślnie

    Ja i żona możemy polecić firmę z podkarpacia /link reklamowy/.Kompleksowo wykonali wszystkie okna, w tym dachowe, tarasowe i jaskółkę w naszym domu

    od moderatora:
    - co za głupi spam! Piąty post, każdy z reklamą (usuniętą) a ten dalej uparcie wrzuca linki. Dzięki, przynajmniej nam żywotność postów podbija.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 11-10-2022 o 11:03 Powód: spam

  18. #31178

    Domyślnie

    Jestem przed wyborem okien do starszego domu jednorodzinnego, które spełniają wymagania programu czyste powietrze.
    Nie wiem do końca na którego producenta się zdecydować:
    - Sonarol perfecterm z okuciami maco
    - Thermoprofil bluevolution 82 MD z okuciami activpilot standard
    - okna z eurocoloru, nie mam jeszcze konkretnej oferty.

  19. #31179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał slonecznik83 Zobacz post
    Jestem przed wyborem okien do starszego domu jednorodzinnego, które spełniają wymagania programu czyste powietrze.
    Nie wiem do końca na którego producenta się zdecydować:
    - Sonarol perfecterm z okuciami maco
    - Thermoprofil bluevolution 82 MD z okuciami activpilot standard
    - okna z eurocoloru, nie mam jeszcze konkretnej oferty.
    1 - nie polecam. Lider rynku ceny (czyli wykonane jak najtaniej). To nic że teoretycznie spełnia wymogi. W praktyce szybko przestanie.
    2 - nie znam z praktyki, nazwę słyszałem. Na stronie sporo ich materiałów technicznych (ok).
    3. także firma znane z niewysokiej ceny, ale nie jest powszechnie potępiana (ok).

    Wybierałbym jednak wg wykonawcy a nie producenta... Poszukaj firmy która montuje dobrze, kompleksowo. Różnice w cenie prac mogą się znacznie różnic. Zakres - także.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #31180

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    1 - nie polecam. Lider rynku ceny (czyli wykonane jak najtaniej). To nic że teoretycznie spełnia wymogi. W praktyce szybko przestanie.
    2 - nie znam z praktyki, nazwę słyszałem. Na stronie sporo ich materiałów technicznych (ok).
    3. także firma znane z niewysokiej ceny, ale nie jest powszechnie potępiana (ok).

    Wybierałbym jednak wg wykonawcy a nie producenta... Poszukaj firmy która montuje dobrze, kompleksowo. Różnice w cenie prac mogą się znacznie różnic. Zakres - także.

    Ostanie okna mają być z ekookien, a nie z eurocoloru.
    Czy da się dostać coś lepszego od wyżej wymienionych?

    Na co zwrócić uwagę przy pracach montażowych?

Strona 1559 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony