dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1560 z 1568
Pokaż wyniki od 31.181 do 31.200 z 31350
  1. #31181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Eko-okna - chyba największa obecnie firma w Polsce a o dziwo - nie psioczą na nich tak jak na Drutex. Ale największa oznacza, że musi mieć niskie ceny..

    Tak, da się kupić okna lepiej ocenianych firm. Droższe.

    Prace montażowe? Normą staje się, że wymiana okien nie obejmuje obróbek.. Przykre, bo ceny ekip rosną jak szalone, a zakres prac coraz mniejszy.
    Także nie zdziw się, jak po wyjściu firmy zostaniesz z pianą na wierzchu i trzeba będzie szukać kolejnej firmy do wykończenia.
    Możesz zapytać o wszystko. O obróbki, o zabezpieczenie pomieszczeń (żeby nie wyskoczyli z młotem w kuchni zastawionej jedzeniem - ale to już Ty powinieneś się przygotować)). Każdy przypadek jest inny. Jak masz węgarki nachodzące na okno, to warto zastosować taśmę rozprężną, itp, itd.
    U mnie po wymianie okno wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20220805181618.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	461768
    i od wewnątrz:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20220808121824.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	461769
    a zapewniam, że z każdego otworu było duże wiadro gruzu, bo odkuwaliśmy tynk by wyjąć w całości stare okna.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #31182

    Domyślnie

    Dziękuje za zdjęcia i za rady. U nas będzie to podobnie wyglądać.
    Zdecydowaliśmy się na thermoprofil. Jest możliwość wybrania dwóch profili: Salamander Evo 82 lub Wital Prestige Therm Light. Czy któryś jest lepszy np.: dłużej utrzyma biel i nie zżółknie?

  3. #31183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał slonecznik83 Zobacz post
    Dziękuje za zdjęcia i za rady. U nas będzie to podobnie wyglądać.
    Zdecydowaliśmy się na thermoprofil. Jest możliwość wybrania dwóch profili: Salamander Evo 82 lub Wital Prestige Therm Light. Czy któryś jest lepszy np.: dłużej utrzyma biel i nie zżółknie?
    O to zapytaj producenta. Ja bym się bardziej martwił tym, które z tych okien osiągają i dłużej zachowają lepszą szczelność
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #31184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata W. Zobacz post
    Dzień dobry.
    Po wielu przymiarkach chyba skłonię się do zakupu okien PCV z firmy Okno-Pol Kraków na systemie Kommerling 76.Firma montująca okna wydaje mi się być godna zaufania. Firma krakowska duża, w necie opinii specjalnie nie widzę. Proponują okna na okuciach Sigenia, ciepła ramka, system 76 MD, dobry współczynnik U. Czy któryś z panów znawców tematu okiennego może pomóc? Czy to dobry wybór? Czy system MD - trzyuszczelkowy ma duża przewagę nad dwuuszczelkowcem AD? Czy ciepła ramka to dobry wybór. Na pewno podwyższa cenę a zysk cieplny wg mnie mizerny.
    Cześć Beata, czy zdecydowałaś się na Okno-pol? Jesteś zadowolona? Ja jestem właśnie przed decyzją a oferta jest ciekawa.
    Jeśli ktoś ma doświadczenie z tą firmą to będę wdzięczny za komentarz!

  5. #31185
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    budvar_czestochowa

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-226
    Posty
    1

    Domyślnie

    Polecam salon okien i drzwi we Wrocławiu przy ul MODEROWANO.
    Duży wybór profili, fachowe doradztwo, szybki, profesjonalny montaż.

    :Spam:


    Od moderatora:
    pozostawiam post okrojony z konkretnego adresu. Nie mogę usunąć zdjęcia (a szkoda całego postu, bo ożywia wątek), ale po nicku (także nieregulaminowy i jest do zbanowania) i tak widać kto się reklamuje..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220731_170258_766.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	463210  
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 09-01-2023 o 13:26 Powód: Reklama

  6. #31186

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Od dwóch tygodni badam temat nowych okien - szykuję się do wymiany okien w nowo zakupionym mieszkaniu w bloku z 2006 roku (blok nie z wielkiej płyty tylko z pustaków, w miarę nowy). Chciałabym kupić okna w miarę możliwości energooszczędne i trwałe. Kryte zawiasy. 6 otworów, 8 okien w tym 3 balkonowe, kolor biały. Budżet powiedzmy do 18 000pln (z demontażem i montażem, bez obróbek bo mieszkanie do remontu). Po zapoznaniu się z szeregiem ofert i wielu rozmowach ze sprzedawcami mam kilka pytań:

    1.czy to prawda, że na gotowej elewacji nie da się zrobić ciepłego montażu nowych okien? (ja - laik - wyobrażam sobie, ze po demontażu starych okien jednego dnia i przygotowaniu otworów można by następnego dnia wykonać ciepły montaż; panowie informowali mnie, że jest on niemożliwy bo przez elewację nie będzie jak przykleić taśmy od strony zewnętrznej...?)

    2. czy w ogóle jest sens kupować 3-szybowe okna z parametrem U mniejszym niż 1,0 jeśli nie jest możliwy ciepły montaż?

    3. czy zwykły montaż na pianę wykonany poprawnie pozwala zachować parametry okien energooszczędnych 3-szybowych w stopniu uzasadniającym ich różnicę w cenie z oknami 2-szybowymi?

    4. jeden z panów opowiadał mi o jakiejś "taśmie w płynie", która użyta przy klasycznym montażu na pianę skutecznie osłania ją przed wilgocią, przez co przedłuża jej trwałość i podwyższa parametry izolacyjne takiego montażu - czy to prawda?

    5. w mieszkaniu tym mam wywietrzniki wentylacji grawitacyjnej w części otwartej dziennej i w łazience; reszta - 3 pokoje nie mają połączenia z wentylacją grawitacyjną a standardowe okna w tym bloku zostały wyposażone w wywietrzniki - czy powinnam kupić okna z jakimś rozszczelnieniem na stałe (wtedy chyba zapominamy o energooszczędności) czy po prostu funkcja mikrowentylacji w ustawieniu klamki okiennej załatwia sprawę?

    6. czy ma uzasadnienie ekonomiczne kupowanie do tego mieszkania 3-szybowych okien z U poniżej 0,8 i inwestycja w ciepły montaż (o ile jest możliwy) jeśli blok jest z pustaków, ocieplony styropianem - pewnie nie za grubym???

    7. czy polecicie mi jakieś godne zaufania firmy sprzedające a przede wszystkim dobrze montujące okna w Lublinie?


    Będę wdzięczna za pomoc - przede mną ogrom wydatków, chcielibyśmy pomieszkać w tym mieszkaniu z 10-15 lat, bardzo chciałabym kupić okna ciepłe, niezawodne, adekwatne do bloku - a więc nieprzekombinowane. No i zapłacić za nie rozsądnie, za ich jakość a nie za widzimisię sprzedawców, tym bardziej, że w bloku nie mogę liczyć na dofinansowanie do wymiany okien na energooszczędne...

  7. #31187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika.mycha Zobacz post
    Witam wszystkich.

    Od dwóch tygodni badam temat nowych okien - szykuję się do wymiany okien w nowo zakupionym mieszkaniu w bloku z 2006 roku (blok nie z wielkiej płyty tylko z pustaków, w miarę nowy). Chciałabym kupić okna w miarę możliwości energooszczędne i trwałe. Kryte zawiasy. 6 otworów, 8 okien w tym 3 balkonowe, kolor biały. Budżet powiedzmy do 18 000pln (z demontażem i montażem, bez obróbek bo mieszkanie do remontu). Po zapoznaniu się z szeregiem ofert i wielu rozmowach ze sprzedawcami mam kilka pytań:
    ....
    Będę wdzięczna za pomoc - przede mną ogrom wydatków, chcielibyśmy pomieszkać w tym mieszkaniu z 10-15 lat, bardzo chciałabym kupić okna ciepłe, niezawodne, adekwatne do bloku - a więc nieprzekombinowane. No i zapłacić za nie rozsądnie, za ich jakość a nie za widzimisię sprzedawców, tym bardziej, że w bloku nie mogę liczyć na dofinansowanie do wymiany okien na energooszczędne...
    Są dwie szkoły:
    Swidnicka. Nie warto inwestowaćw w najcieplejsze. I tak nie płacisz za swoje ogrzewanie, do tego realnie cieplejsze profile się nie prędko zwrócą w ogólnym rozrachunku. Przy zwykłych, dwuszybowych nie będzie czuła specjalnej różnicy (chyba że tanio wykonane, to będzie wiało).
    Nałęczowska. Warto, bo oszczędzamy energię, którą płaci wspólnota. Przyo knie będzie nieodczuwalnie cieplej, ale już niemal na pewno nie pojawi się rosa na krawędziach szyb, zwłaszcza jakdobierzesz ciepłą ramkę.

    Cytat Napisał monika.mycha Zobacz post
    Po zapoznaniu się z szeregiem ofert i wielu rozmowach ze sprzedawcami mam kilka pytań:

    1.czy to prawda, że na gotowej elewacji nie da się zrobić ciepłego montażu nowych okien? (ja - laik - wyobrażam sobie, ze po demontażu starych okien jednego dnia i przygotowaniu otworów można by następnego dnia wykonać ciepły montaż; panowie informowali mnie, że jest on niemożliwy bo przez elewację nie będzie jak przykleić taśmy od strony zewnętrznej...?)
    Nie prawda. Ekipa zbyt młoda stażem by pamiętać pierwszy wriant "ciepłego montażu" o nazwie 3i, gdzie od zewnątrz stosuje się taśmę rozprężną. Ta idealnie , pod wieloma względami sprawdza się przy gotowych elewacjach i kosztuje max kilka zł za metr.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20221013165853.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	463427
    Folii faktyczie zwykle nie da się zastosować

    Cytat Napisał monika.mycha Zobacz post
    2. czy w ogóle jest sens kupować 3-szybowe okna z parametrem U mniejszym niż 1,0 jeśli nie jest możliwy ciepły montaż?
    ..
    Jest. Starty energii przez szybę to inny "koszyk" niż przepuszczalność powietrza o inny zaletach 3 szyb nie wspominając.

    Cytat Napisał monika.mycha Zobacz post
    3. czy zwykły montaż na pianę wykonany poprawnie pozwala zachować parametry okien energooszczędnych 3-szybowych w stopniu uzasadniającym ich różnicę w cenie z oknami 2-szybowymi?.
    Tak,bo nie ma to nic wspólnego z montażem (i trudno nazwać ten na pianę poprawnym).

    Cytat Napisał monika.mycha Zobacz post
    4. jeden z panów opowiadał mi o jakiejś "taśmie w płynie", która użyta przy klasycznym montażu na pianę skutecznie osłania ją przed wilgocią, przez co przedłuża jej trwałość i podwyższa parametry izolacyjne takiego montażu - czy to prawda? .
    Tak, jest to modna ostatnio forma "szczelnego montażu", można ją wykonać samodzielnie po montażu. Dysusyjne są natomiast efekty - lepsze czy gorsze niż "zwykły" montaż z foliami

    Cytat Napisał monika.mycha Zobacz post
    5. w mieszkaniu tym mam wywietrzniki wentylacji grawitacyjnej w części otwartej dziennej i w łazience; reszta - 3 pokoje nie mają połączenia z wentylacją grawitacyjną a standardowe okna w tym bloku zostały wyposażone w wywietrzniki - czy powinnam kupić okna z jakimś rozszczelnieniem na stałe (wtedy chyba zapominamy o energooszczędności) czy po prostu funkcja mikrowentylacji w ustawieniu klamki okiennej załatwia sprawę?
    .
    Jeszcze raz powórzę: straty z izolacyjnosci U są inne i niezależne od parametrow szczelności. Formalnie - wymagane są nawiewniki (niekoniecznie w oknach), ale osobiście zacząłbym od mikro (w miarę potrzeb).

    Cytat Napisał monika.mycha Zobacz post
    6. czy ma uzasadnienie ekonomiczne kupowanie do tego mieszkania 3-szybowych okien z U poniżej 0,8 i inwestycja w ciepły montaż (o ile jest możliwy) jeśli blok jest z pustaków, ocieplony styropianem - pewnie nie za grubym???
    .
    Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Można policzyć po jakim czasie zwróci się inwestycja w trzecią szybę (przyjmując jakiś przykładowy koszt ogrzewania - to po kilku latach), ale już ciężko będzie doliczyć się różnicy między profilem 7cm, a 8cm. Kiedyś ładnie tu ktoś napisał: dom/ mieszkanie dla siebie to nie inwestycja by miała się zwracać. To konsumpcja.

    Na pytanie 7 nie mam odpowiedzi. Sprawdź salony kilku polecanych, topowych w skali kraju producentów.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG20220805181618.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	463407  
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 25-01-2023 o 20:16
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #31188

    Domyślnie

    Finlandia - dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

    Pomęczę panów od montażu o metodę 3i.

    Szukam okien dających dużo światła, o możliwie dużym przeszkleniu w stosunku do ramy bo 7 na 8 okien mamy we wnękach balkonowych i są raczej ocienione.
    Rozpatruję( w kolejności od najtańszej):

    1. Witraż PK76 Inovo+ (okucia Maco Multipower)
    2. MS Forma 76 (okucia Siegenia Titan Af)
    3. Vertex Lum'up (okucia RU-P Designio)

    Wszystkie powyższe: szklenie 4-18-4-18-4, ciepła ramka, ukryte zawiasy. Punkty sprzedaży autoryzowane.

    No i chciałabym szarą ramkę i szare uszczelki - czy to dobry pomysł pod względem użytkowym? Słyszałam, że szare uszczelki są trudne w utrzymaniu w perspektywie czasu? że się bardzo brudzą?

    Różnica w ofertach (z demontażem i montażem, bez obróbek ) to 3,5 tys...
    Które polecacie - okna standardowe, bez wielkich przeszkleń, do bloku przypominam, 3 piętro, - ?

  9. #31189

    Domyślnie

    Vetrex a nie Vertex powinnam napisać, sorki.

    Znalazłam dziś jeszcze lokalnego producenta Okno Dom z Garbowa, propozycja ich salonu w Lublinie : Kommerling MD 76 (okucia Designo DO 1100) 3 uszczelki, kryte zawiasy, ciepła ramka. Różnica w szkleniu, bo dają:4-14-4-14-4 ale chyba można zrobić 4-18-4-18-4 jak w innych propozycjach, jeśli lepszy jest większy dystans między szybami... a jest? I ta oferta na 8 oknach jest około 5tys.tańsza od Vetrexa...

    Jakieś sugestie, co wybrać ? Bo mam obawy, że mi się mózg zagotuje...

  10. #31190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Rzuciłem okiem na strony tych producentów. Ostatni producent z Grabowa na swojej ma troszkę przedruków z katalogów profili (każdy producent może sobie takie wrzucić), w galerii żadnego ciepłego montażu ani tym bardziej szczegółów technicznych dot. okien. Może strona stara, może nie czują potrzeby jej aktualizować. U pozosałych trzech producnetów dużo materiałów dot. parameterów i badań.

    Nie pomogę co do ostatecznego wyboru. Różnica w cenie może wynikać z zakresu oferty (montaż, obróbki, uszczelnienie).
    Na tym etapie trzeba zaufać sprzedawcy i sprawdzić go wszechstronnie. Autoryzacja niewiele znaczy. Widziałem już wiele bankructw w których producent (słusznie) nie podejmuje się pokrywania strat partnera handlowego.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #31191

    Domyślnie

    A co sądzisz o szarych uszczelkach, szczególnie zewnętrznej? Czy one naprawdę tak się brudzą i trudno je utrzymać w dobrym stanie?

    Podoba mi się bardzo - szczególnie na niedużych oknach z grubym pakietem 3-szybowym - wstawienie szarych uszczelek i szarych ciepłych ramek, okna wydają się przez to ciut większe i jaśniejsze... w wersji z czarnymi uszczelkami i ramkami robi się z nich szeroka, czarna rama, która optycznie zmniejsza i zaciemnia okno...

    Ale jeśli po roku, dwóch mam kląć, że szara uszczelka zrobiła się nieodwracalnie plamiasto-bura to może lepiej wziąć czarną...

  12. #31192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mówi się, że szara uszczelka przezzastosowanie barwienia (domieszek pcw) robi się twarsza (zwłaszcza zimą). Poza takimi odczuciami nie spotkałem się z przełożeniem tego na słabszą szczelność.
    Za to widziałem szarą uszczelkę topowj firmy która "sparciała" i po 10 latach wyglada tragicznie. Także nie kolor, a jej jakość...
    Na plus - w przypadku szarej i słabo obrobionych narożników wewnętrznych skrzydła wpadający pod uszczelkę brud będzie mniej widoczny niż na czarnej...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #31193

    Domyślnie

    Cytat Napisał buleczka_77 Zobacz post
    Tez szukam okien , a raczej dobrej firmy, która mi je zainstaluje i sprzeda).
    Wybrałam system VEKA - jest u rodziców w mieszkaniu i sprawuje sie nienagannie. Może polecicie jakąś niedrogą firmę z dobrymi montażystami.
    Dzięki
    Bułka
    PS. Ile średnio można dostać rabatu przy zakupie okien ? ( a gdybym tak jeszcze brała paraperty...)
    Jeśli jesteś z mazowieckiego to zerknij tutaj:
    Ja od nich biorę do każdej inwestycji. Mają różne profile ale bardzo dobry serwis. I jest tanio.

    Od moderatora:
    Wykasowałem reklamę, ale dodam od siebie dodam: przed zamówieniem w tej firmie polecam sprawdzić opinie google: https://www.google.com/search?q=stol...hrome&ie=UTF-8
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 10-02-2023 o 09:58 Powód: spam

  14. #31194

    Domyślnie

    Dzien dobry,

    Stoimy przed koniecznoscia wyboru okien do remontowanego domu (rynek wtorny). Stare sa niestety nieszczelne.
    Idziemy w ramy z PCV (nie mamy specjalnej ochoty konserwowac co jakis czas). Ekspozycja domu: PN / WSCH / PD (wykusz oraz drzwi / okno tarasowe).
    Zalezy nam na taraspowych przesuwnych ze wzgledu na miejsce. Kierujmy sie w kierunku SLIDE - nie wiemy czy warto w praktyce doplacac do HS?
    Dom z poczatku lat 2000. Nie zalezy nam na jakichs super oknach, po prostu na dobrej jakosci (w rozsadniej cenie)

    W Krakowie dostalem takie oferty - czy moze mi ktos pomoc i powiedziec ktore okna sa w porzadku a ktore moge sobie od razu odpuscic?

    Dobry wieczor,

    Zastanawiamy sie z zona nad wymiana okien w domu, ktory kupilismy z wtornego rynku.
    I nie bardzo wiemy na co sie zdecydowac i co kupic zeby nie wtopic ale tez i nie przeplacic.
    W tym roku chcielismy wymienic okna na jednej kondygnacji: okno + drzwi tarasowe (zalezy nam na przesuwanych) + 3 okna w wykuszu (2 stale, jedno otwierane) + normalne okna w scianach.

    Dostalismy wyceny od kilku firm:

    1. Oknokoncept:
    - Okno do wykuszu: WINERGETIC 4TF / 18c / 4 / 18c / 4TF U=0.5 / Uw = 0.72 / Rw = 36 / Lt = 74% / g = 54% Wodoszczelnosc: 9A / Przep Pow: 4

    - Okna na taras: WINERGETIC 4TF / 18c / 4 / 18c / 4TF U=0.5 / Uw = 0.65 / Rw = 33 / Lt = 74% / g = 54% Wodoszczelnosc: 9A / Przep Pow: 4 / Odp na wiatr: C2/B2

    2. OKNO-POL
    - Okna do wykuszu: Rehau Synego MD okucia SIEGENIA 4T/18ar/4/18ar/4T ChromUltra9004 Ug=0,5 [48mm] Rw(C;Ctr)=33(-2;-5) dB, Uw = 0.77,

    - Okno na taras: Rehau Synego MD okucia SIEGENIA 4T / 18ar / 4 / 18ar / 4T ChromUltra9004 U=0.5 [48mm] / Uw = 0.7 / Rw = 33

    3. BAKAR:
    - Okna do wykuszu: VEKA SL 82 - Premium-line AdamS 4TM/18A/4/18A/4TM - 48mm(Ug=0,5 g=53% Lt=73%) / ramka Swisspacer Advance (ciepła) czarna Uw = 0,751

    - Okno na taras: SMART SLIDE – AdamS 4TM/14A/4/14A/4TM - 40mm
    (Ug=0,6 g=50-54% Lt=71-74%) / Rama: Aluminiowa / Okucie: ROTO Patio Inova Uw = 0.908

    4. Oknosystem
    - Okna do wykuszu: Salamander BluEvolution 82 / 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0.5] / 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0.5] 9005 ULTIMATE CZARNA Ciepła ramka: SWISSPACER ULTIMATE czarna ( 9005 ) Zysk solarny = 54 % Light transmission = 74 %
    - Okno na taras: HS System : - Salamander EvolutionDrive 82 / 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0.5] (48mm) Ciepła ramka: SWISSPACER ULTIMATE czarna ( 9005 ) Zysk solarny = 53 % / Light transmission = 74 % / Uw = 0.86

    5. Oroline:
    - Okna do wykuszu: PRISMATIC / 4TF/18c/3/16c/3TF 4Xglass U=0,5 / Przenikalność cieplna Uw = 0,77
    / Izolacyjność akus.: Rw = 38 (-2;-7)dB / Lt = 74,00% / g = 53,00%
    - Okno na taras: SLIDE / 4TF/14c/4/14c/4TF U=0,6 / Warmatec 14mm / Przenikalność cieplna Uw = 0,84
    Izolacyjność akus.: Rw = 26(-1;-3)dB / Lt = 74,00% / g = 53,00% / Odporność na obciąż. wiatrem: C1 / B2 / Wodoszczelnosc: 5A

    Na co zwrocic uwage / o co zapytac sprzedawcow?

    P.S. Bede mial ekipe, ktora obrobi mi elewacje po montazu, wiec chyba wystraczy jak dostawca okien je osadzi?

    Pozdrawiam.

    Edit: poprawilem opis oferty nr 2.
    Ostatnio edytowane przez Odie ; 05-04-2023 o 20:35

  15. #31195

    Domyślnie

    Jesli to cos pomoze, to dom, do ktorego chce zamontowac te okna jest z poczatku lat 2000, 230m2, ogrzewanie gazowe + grzejniki, wentylacja grawitacyjna. Nie jest energooszczedny (EP=128 kWh / m2). Przez obecne drzwi tarasowe i niektore okna troche wieje, stad zdecydowalismy sie na wymiane w tym roku przy okazji remontu. W przyszlym chcieli bysmy dolozyc izolacje na scianach.
    - Glownie zalezaloby nam na energooszczednosci okien oraz zeby dom sie za bardzo nie nagrzewal w lecie.
    - Czy do takich okien trzeba / warto brac nawiewniki? Myslalem o antysmogowych bo w Krk jakosc powietrza nie jest najlepsza zima


    Po roznych lekturach sklaniam sie ku ofercie (a) Bakar / Veka SL82 lub (b) Oroline / Prismatic (sa podobne cenowo i wychodza najdrozej) - kolo 17K
    Oknosystem oraz Oknopol sa nieco tansi ok 13 K.

    Pozdrawiam

  16. #31196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie sposob na to odpisać szybko, bo już w pierwszym poście jest pomieszanie z poplątaniem i zwyczajnie "nie mam ochoty
    tlumaczyć jak dziecku" (tak, piję do Twojego uzasadnienia dlaczego idziesz w okna PCW)
    Poz. 1 - Oknoplast - ich flagowy model. Odpowiada mu oferta nr.3 Bakar - okna producenta Adams na profilu Veka 82. Są porównywalne.
    Poz. nr 3 - niby producent Okno-Pol - a piszesz ze okna Winergetic od konkurencji?
    4. Oknosystem - nie znam firmy ale wygląda na sprzedawcę różnych marek (od tanich zaczynając) i nie wiem czy proponowae okna na profilu Salamander będą w dobrym wykonaniu, czy słabym.
    5. Znowu okno z Oknoplastu, tańsza seria.

    Czy do domu z wentylacją grawitacyjną potrzebuejsz najszczelniejszych okien? Nie wiem. Nawiewniki teoretycznie być powinny.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #31197

    Domyślnie

    1. Zona obawia się okien drewnianych, bo jej rodzice mieli i się odkształcały (ale były jakieś stare). W obecnym domu teraz mamy drewniane (trudno powiedzieć od jak dawna sa, wyglądają jakby były od początku wiec pewnie maja ok. 18 lat). Te okna są nieszczelne i wieje przez nie. Na FM tez ludzie pisali ze PCV są wygodniejsze w użytkowaniu, nie trzeba się martwic konserwacja (no i są tez tańsze). Wiec lącząc opinie z forum, obawy zony oraz ceny – po prostu wydaje mi się, że PCV mogą być lepszym wyborem do tego domu? Mysle ze nowoczesne drewniane okna sa oczywiscie lepsze niz te dawne, ale czy warto takie instalowac?
    Za jakieś 7-8 tygodni wchodzi ekipa remontowa, stad moje nieco rozpaczliwe poszukiwania co tu kupić? I nie chodzi mi o to żeby kupić cos najtańszego tylko dokonac sensownego zakupu. Do tej pory mieszkałem w bloku i tam raczej nie było wyboru… Nie znam się na temacie okien, a cos musze wybrac w końcu.

    2. Jak chodzi o Okno-Pol – przepraszam, źle mi się wkleiło. Wszystkie od nich okna są Rehau Synego MD. Poprawiłem opis oferty.

    3. Czy sadzisz ze Veka 82 (Bakar) oraz Winergetic (Oknoplast) są za „dobre” / za szczelne do takiego domu? Czy może pójść jednak w te trochę tańsze okna? Lepiej by pasowały do starszego domu?
    Ostatnio edytowane przez Odie ; 05-04-2023 o 22:15

  18. #31198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    1. Przez 18 lat prowadzenia działalności wymiełem jedno skrzydło drewniane i kilkanaście PCW (dobrej marki). Zamontowana ilość ? Mniej więcej po połowie, o ile nie przewaga drewna. Reklamacje na przewiewy w drewnie? Praktycznie zerowe. W pcw? Notoryczne. Także - w przypadku drewna - uważam że to kwestia wykonania. W plastiku? Reguła.
    Ale nie zamierzam Cię namawiać na drewno. Dzisiejsza cena zabija.
    2. Oknopol i Rehau - nie zna,
    3. Trudno ocenić czy coś może być "za dobre" do domu. Adams jest uznaną marką. Oknoplast też. Niektórzy mówią że przereklamowane. Nie wiem.. ja mam zaufanie.
    Jest dobra podstawa do wyboru. Podrąż trochę opinie o bezpośrednich wykonawcach.. niby każdy mówi że montuje najlepiej, ale skąd tyle fuszerek?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #31199

    Domyślnie

    Podrążę na pewno. Bo nawet najlepsze okno zle zamontowane nie spelni oczekiwan...

    A o co chodzi z tym "cieplym parapetem"? Tzn wiem co to jest ale zastanawiam sie czy wymieniajac okna w starym domu gdzie sciana sklada sie z 3 warstw (pustak + styropian + cegla) da sie w ogole cieply parapet zrobic? I czy warto w praktyce?

    Jesli by sie nie dalo / nie warto, to jak rozumiem pozostaje mi klasyczny montaz na pianie, lub byc moze ew. cieply montaz?

    Aaa i jeszcze jedno: okna maja byc w kolorze antracytowym. Gdzies czytalem ze takie profile mocniej pracuja i musza miec wzmocnienia systemowe.

    No nic, jutro pojezdzimy troche po salonach i popytamy sprzedawcow. Wybieramy sie do Bakara i Oknokoncept, wygladaja na solidne.

    W ofertach nic nie pisza o szczegolach montazu ani co jest w srodku tych profili, wiec trzeba pewnie dopytac. Czy jest cos jeszcze na co powinnismy zwrocic uwage rozmawiajac ze sprzedawcami?


    P.S. W miedzyczasie dostalem jeszcze oferte na okna Gealan 9000 / 4/18/4/18/4 U=0,5 / Uw. 0.76 ale o ile mi sie udalo zorientowac to one chyba sa gorsze od tych na profile Veka czy Winergetic...
    Ostatnio edytowane przez Odie ; 06-04-2023 o 23:19

  20. #31200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ciepłe parapety przy wymianie / szczelny montaż - to wyższa szkoła jazdy. Praktycznie mało realne prawidlowe wykonanie.

    Wzmocnienie okien fabryka dobiera sama wg wytycznych. Swoich lub systemowych. Firma zwykle nie pozwala wybrać sprzedawcy stali, bo Ci by mieli tendencję do ryzyka i stosowania cieńszej.

    Gealan = sam profil ma dobre opinie, ale dla Ciebie jest mało istotana marka profili, a jakość wykonania okna i montażu.

    Pytaj o wszystko, jak wygląda standard prac. Kto ma zabezpieczyć regały/podłogę, jaki jest ich zakres prac (obróbki?), czy zabiorą stare okna..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1560 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony