dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 3 z 1566
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 31306
  1. #41

    Domyślnie

    Najtańszą, najtańszą...
    Okazało się, że ta najtańsza będzie jedną z najdroższych, bo "zapomnieli" mi policzyć klamki ( przecież ZAWSZE sie kupuje okna bez kalmek!!! pewnie i bez szyb i moze jeszcze bez ram ) i okucia wyliczyli antywyważeniowe, choć było wyraźnie napisane w zapytaniu, że mają być antywłamaniowe...
    Czy to jest metoda sprzedaży? Pokazać jak najmniej, potem związać klienta umową i powiedzieć mu, że teraz to on musi jeszcze zapłacić za klamki, zaczepy, mikrowentylacje...a potem wychodzi GIGANT kwota. No cóż podziękowałam im i...szukam dalej.
    Czy macie jakies doświadczenia z firmą EM-DI Okna PVC z Bartyckiej? Są już podobno od kilkunastu lat na rynku.

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    benek

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Widzę, że plonskij jest jakby GURU w sprawie okien i tak trzymać. Fantastycznie jest mieć kogoś takiego na forum, kto cierpliwie i rzeczowo odpowiada nam na wszystkie, czsem nawet naiwne pytania i dzieli się swoim doświadczeniem nie tulko prywatnym ale i zawodowym. Wobec tego pokuszę się tylko o uwagi dotyczące moich doświadczen z producentami. Przerobiłem ich trochę i wybrałem firmę która w Kielcach robi okna z profili Thyssena i Rehau. Jak na razie jestem zadowolony (ok. 7 miesięcy). W trakcie podejmowania decyzji trafiałem na takich co to "zapomnieli mnie poinformować o tym że klamki to kosztują dodatkowo, albo innne takie. Tych skreślałem bez zastanowienia. Ostrożnie podchodziłbym także do takich co na wiadomość o tym, że mam tańszą ofertę natychmiast robią nowy kosztorys aby tylko utrzymać się w grupie tych rozpatrywanych. Powiedzcie sami, czy można mieć zaufanie do firmy obniżajacej z w/w powodów kosztorys, w stosunku do początkowego zrobionego z zastosowaniem "jakichś rabatów", o 45% ( tak się trafiło mojemu sąsiadowi). Ja bym się obawiał, że albo nie umieli dobrze policzyć, albo chcieli mnie naciąć i jak się nie udawało to raczkiem, raczkiem wycofywali się. W obydwu przypadkach nie miałbym zaufania do takich ludzi. Bułeczko życzę trafnych decyzji i zadowolenie z wybranej firmy Pozdrawiam wszystkich.

  3. #43

    Domyślnie

    Trzymaj się nazewnictwa antywyłamaniowe i tak ma być w umowie!!!
    Niby nic ale to może być haczyk. Jak Ci się [odpukać] włamią to zakład ubezpieczeniowy nie da Ci odszkodowania bo w umowie napisano ANTYWYWAŻENIOWE a nie ANTYWYŁAMANIOWE. To jest zasadnicza różnica. Na okucia antywyłamaniowe ubezpieczyciele dają zniżki w kosztach ubezpieczenia.
    Oni z kolei [czyli producent okien] stwierdzą w takim przypadku że są okucia antywyważeniowe i unikną odpowiedzialności.
    Klamka kosztuje kilka złotych - takiego chwytu [że klamka podraża koszt okna] to jeszcze nie słyszałem. Pytanie - Czy klamka jest z kluczykiem - przy okuciach antywyłamaniowych powinna być. Ale nawet ta z kluczykiem kosztuje niewiele drożej. Co to za krętacz - podaj nazwę firmy. Jaką masz wycenę okien [jakie okna - szyba, okucia, wielkość okien]
    Nie chcę na forum podawać instrukcji otwierania okien z okuciami antywyłamaniowymi ale klamka bez kluczyka nie jest zabezpieczeniem. Można ją przekręcić od zwnątrz przy zamkniętym skrzydle - jest taki sposób bardzo prosty.
    Czy jestem GURU [w oknach]- chyba nie.
    Sposób wyjaśniania [cierpliwy i prosty] wynika z tego, że dużo piszę a pisząc dla czytelników unikam zawiłych sformułowań.
    Są tacy co mi to zarzucają, że mój styl jest tak prosty ale uwagi te mam w nosie.
    To forum jest dla mnie oderwabniem od nudnej pracy.
    Ja też znalazłem wiele ciekawych informacji.
    Tej firmy z Kielc nie znam.

  4. #44

    Domyślnie

    Guru nie guru ale sporo się dowiedziałem i dziękuję. Może jeszcze jakieś namiary na solidnych z Gdańska i okolic? Mam jeszcze rok do wstawiania okien, ale zawsze lepiej się wcześniej przygotować ...

  5. #45

    Domyślnie

    Plonskij,
    Dla mnie to jesteś guru !
    Sposób w jaki wyjaśniasz trzyma się kupy i jest logiczny aż do bólu ! I właśnie o to tu chodzi !
    TRZYMAJ się i dziękujemy !
    Maciek

  6. #46

    Domyślnie

    Dostałam ofertę (cenowo nawet do przyjęcia) okien FERNO z Lubartowskiej fabryki z okuciami ROTO (mogą być inne za dopłatą, też do przeżycia). Sosna na miniwczepy, szyba P4. Cena nawiewników AERECO - 175/szt. Inna firma chce za nawiewniki 245/szt.
    Brać?

  7. #47

    Domyślnie

    On 2002-06-20 09:11, plonskij wrote:
    Nie chcę na forum podawać instrukcji otwierania okien z okuciami antywyłamaniowymi ale klamka bez kluczyka nie jest zabezpieczeniem. Można ją przekręcić od zwnątrz przy zamkniętym skrzydle - jest taki sposób bardzo prosty.
    A czy klamka z przyciskiem (zamiast kluczyka) ma sens?

  8. #48

    Domyślnie

    Franek - jest to jakieś zabezpieczenie bo jednocześnie trzebaby nacisnąć guzik i przekręcić klamkę a jest to trudne od zewnątrz.
    Luśka - cena nawiewnika 175 jest bliższa prawdy. Adres do aereco: http://www.aereco.com.pl. Można wstawić nawiewniki w gotowe okna - w ramę ościeżnicy, w ramę skrzydła lub w przylgę.
    Benek - okna niezależnie od systemu [VEKA, KBE, PANORAMA i pozostae 75 systemów] przy takim samym rodzaju okna i takiej samej szybie powinny kosztować tak samo z różnicą plus/minus 10%.
    Minimalna cena za okno dwuskrzydłowe 1465x1435 mm to 500 zł - jest to koszt materiałów + minimalny 10% zysk dla producenta[profile PVC, usztywnienia, szyba, okucia, uszczelki, akcesoria]
    Cena niższa już jest podejrzana.
    A/ Bo albo jest to wyrób oknopodobny - marne okucia, brak usztywnień albo profile PVC o odchudzonych grubościach ścianek lbo inne oszustwo.
    B/Zdarza się ale rzadko np. specjalna strefa ekonomiczna - bez podatku, zakad pracy chronionej - bez VAT, fabryka na "zadupiu" gdzie ludzie pracują po 16 godzin za 500 zł mieszęcznie - dziki kapitalizm
    C/ Zdarza się coraz częściej, że producent pobiera od dostawcy towar [profile, szyby, okucia]. Za pierwszą dostawę płaci, następnie zamawia więcej towaru, [za niego nie płaci] szybko robi okna po niskiej dumpingowej cenie i znika z rynku. Pojawia się jako inna firma i zaczyna robić okna w innym systemie - historia się powtarza - szukaj wiatru w polu]. Dostawcy towaru [profile i szyby] konkurują ze sobą bo jest tego za dużo, więc taki oszust ma duże możliwości. Dostawcy jak zostaną oszukani to nie mają od kogo wyegzekwować należności.
    Okna okolicach Gdańska M&S - Słupsk, DRUTEX - Bytów, POLNORD - Gdańsk, Jocz - Ryn, DANLUX [okna z drewna] Wędkowy/Swarożyn, OKNORD - Olsztyn, Technika Okienna - Elbląg, Jest jeszcze firma w Gdyni ale nazwy nie pamiętam.

  9. #49
    Guest

    Domyślnie

    Czy ktoś ma jakieś opinie o systemie Salamander w oknach PCV. Wyglądają bardzo atrakcyjnie.
    Czy ktoś może polecić jakiegoś producenta w okolicach Warszawy (chociaż nie tylko), z dobra ceną i profesionalnym montażem?

    Wielkie dzięki za wszystkie sugestie.

    Pozd.

  10. #50

    Domyślnie

    Korzystając z tak owocnej dyskusji w tym wątku sam przymierzyłem się do wyboru okien i trafiłem na określeni"stolarka okienna typu EURO" i żadnych dalszych wyjaśnień.Mam nadzieję że mi to ktoś wyjaśni.
    pozdr.

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    benek

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Rano trochę się spieszyłem, więc teraz może garść dodatkowych informacji.
    Mamy z sąsiadem identyczne projekty (on lustro)i tak: ja zapłaciłem za swoje okna 22500, on ostatecznie ok 28000 (początkowa wycena 42000 zjechała w trakcie 3-cio miesięcznych negocjacji). Obaj mamy ten sam kolor (ja profil 3 komorowy Thyssen, on 3 komorowy Koemerlink),tą samą ilość i te same wymiary. Różnią się natomiast tym, że moje są dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem i otwieraniem drugiego skrzydła dodatkową klamką, sąsiada jednoskrzydłowe(podobno powinny być tańsze), ja mam wszystkie rozwieralno-uchylne+rozwieralne sąsiad połowę tylko uchylne(chyba również powinny być tańsze)i sąsiad ma jedno nieotwieralne (to na pewno jest tańsze) obaj mamy okna w tej samen klasie (P2).Jednak myślę, że nie chodzi o różnicę w oknach a o opuszczenie cebny o taką kasę tylko w wyniku "wyczekania" przez inwestora a nie jakichś zmian w ofercie. Jeżeli coś jest niezrozumiałe to sorry, proszę pytajcie. Firma z Kielc nazywa się Scan Color. Jestem bardzo zadowolony z kontaktów z ich przedstawicielem. Wymienili mi klamki standartowe (plastiki) na metalowe ROTO bez dopłaty (zwracam uwagę,że miałem ich 2 razy więcej -otwieranie drugiego skrzydła), przetrzymali okna u siebie przez 3miesiące bo bylem do tyłu z budową. Ogólnie bardzo OK.Uff.. już mnie paluchy przestają słuchać nie mam wprawy w klepaniu. Pozdrawiam wszytkich

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    benek

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jeszcze jedno bo zapomniałem.
    Plonskij albo jesteś bardzo skromny albo nie zdajesz sobie sprawy ile znaczątak dobre i fachowe rady dla nas "lejków w temacie" błądzących w nieprzychylnej rzeczywistości. Ładnie to wykombinowałlem nie.Pozdrawiam

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    Wprawdzie ktoś pytał czy lepsze ROTO NT czy G-U ale chciałbym abyś (plonskij) coś dodał, bo wczoraj oglądałem te okucia. Jedne i drugie nie złe ale Roto jakbyu miały grubsze grzybki i rolki od tych samych u G-U. Co Ty na to?

  14. #54

    Domyślnie

    Witam. Bardzo lubię piątek bo to ostatni dzień szarej rzeczywistości .
    Anonimowy - Salamander to jeden z lepszych systemów.
    Adres firmy w Lublinie. OKNODOM 20-309 Lublin tel 0/prefix/81/4413710 lub 0/prefix/81/5018220. To jedna z lepszych firm - mają chyba przedstawiciela w Warszawie. Zadzwoń do Lublina
    bbb - EURO to mogą być okna drewniane jednoramowe inaczej zwaje DJ 68 [Drewniane Jednoramowe 68- to szerokość ramy w mm].
    Ale może być to jakiś mutant - o węższej ramie, podaj nazwę firmy to spróbuję to rozszyfrować. Mogą to też być okna z PVC [VEKA SOFTLINE EURO, IDEAL 2000 EURO, SCHUCO CORONA AS EURO, WYMAR EURO]. W przypadku okien z PVC EURO oznacza profile o cieńszych ściankach profili. Wszystkie systemy [poza kilkoma wyjątkami] powinny mieć ścianki zewnętrzne profili grubości ok. 3,0 mm. W EURO te ścianki mają około 2.5 mm. Jest to taki mutant tych
    benek - THYSSEN jako system jest tańszy od KOMMERLING [w materiałach], natomiast Ty masz droższe okna w wykonaniu - widocznie trafiłeś na tańszego producenta. SCAN COLOR to przyzwoita firma - potwierdzam.
    Anonim - grubsze grzybki są prawdopodobnie lepsze. Zrobiłem rozeznanie o okuciach - wychodzi na to, że każdy system okuć ma swoje klasy a zależy to od rodzaju stopów, technologii obróbki itp.

  15. #55

    Domyślnie

    Euro drewniane w projekcie mam takie parametry /w świetle muru So 900,w łazience 600-Ho 1200 łaz.900,Czy tyle informacji wystarczy.Czy warto zdecydować się na tego typu okna.Zaproponował mi je wykonawca stanu surowego i nie wiem czy się zdecydować.Chodzi mi głównie o walory techniczne,współczynnik przenikania ciepła,bezpieczeństwo,trwałość
    Pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bbb dnia 2002-06-21 09:40 ]</font>

  16. #56

    Domyślnie

    Plonskij: chylę czółko przed guru.

    Czym się różni okucie antywyważeniowe i okucie antywłamaniowe - tak z konstrukcji?
    Czy dopłata za klamkę standardową a klamką z kluczykiem może wynosić nawet 60 pln?

    No i okucia - firma Winkhaus - zanurzona w PVC VEKA Softline/Topline. Czy są lepsze od Roto czy GU/AUBI?

  17. #57

    Domyślnie

    Plonskij napisał: Moje odpowiedzi z ">"
    14 zł za metr montażu to podejrzanie za mało.
    Sprawdź ile masz mocowań okna do muru [dybli, kotew]. Na okno dwuskrzydłowe powinno być co najmniej osiem.
    > jest osiem
    Czy masz w styku piankę PU, czy sam tynk. Czy w ogóle coś masz [czy styk jest uszczelniony]
    > piankują w cenie ale nie tynkują - ponieważ chałupa w budowie to tynkarze moi wykończą
    Czy masz uszczelnienie na dole pod oknem.
    Czy parapet zewnętrzny wchodzi pod okno czy jest przymocowany do dolnej ramy okna [mocowanie do ramy jest nieprawidłowe]
    > dają profil przyparapetowy (lub podobna nazwa) który umożliwia mocowanie parapetów i uszczelnienie pianką od spodu.



  18. #58

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Griszka
    Antywyważeniowe i antywłamaniowe - powinno być antywłamaniowe bo takie są i tak powinno być w umowie. Antywyważeniowe mogą mieć tylko jakąś blokadę antywyważeniową jak drzwi wejściowe. Dokładnie sam nie wiem, ale przez 10 lat pracy nie słyszałem o okuciach okiennych antywyważeniowych - być może jest to element okucia antywłamaniowego. Antywłamaniowe jest określeniem jednoznacznym i tak oznacza się takie okucia. Żądaj w UMOWIE antywłamaniowe.
    60 zł za klamkę z kluczykiem - chyba jest ze złota.
    Winkhaus jak każde inne [G-U, Siegenia, ROTO] może być, jest bardzo popularne. Z tego co wiem to Vekowcy stosują najczęściej WINKHAUS - jest to wygodne w dostawie okuć od producenta - jedna duża umowa na większą ilość producentów okien.VEKA Softline i Topline [lepsza] jest w ogóle dobrym systemem i każde okucia będą tu dobre. Po montażu okien i zapianowaniu nadmiar pianki trzeba będzie ściąć nożem równo z krawędzią ramy i trochę skosem do muru - takie małe wcięcie - nie dopuścić do stworzenia dziury do wciśnięcia [wepchnięcia] tynku w styk. Ściętą piankę osłonić zaprawą tynkową przy tynkowaniu. Jak ci pozostawili folię ochronną na ramach to pamiętaj żeby ją usunąć [zedrzeć] najpóźniej do trzech miesięcy od montażu okien, Są takie folie co potrafią się przy dłuższym czasie zespolić [wkleić] z ramą i są nie do usunięcia - reakcja chemiczna wrastania folii. Z tego co piszesz to masz dobrą ekipę.

    bbb EURO od twojego wykonawcy mogą pochodzić z jakiegoś podejrzanego warsztatu - mokre drewno, polskie marne okucia.
    Znam taki przypadek. Okna drewniane jednoramowe wymagają dobrego zamaszynowania, dobrego klejonego warstwowo drewna, dobrych okuć - to taki mercedes lub audi wśród samochodów [innych okien].
    Uważaj bo te oferowane EURO może być trabantem. Spytaj skąd ma te okna, czy ze stolarni, czy od producenta okien. Jak ze stolarni to może być opisane jak wyżej, jak od producenta okien to patrz uwagi poniżej. Może to być odchudzony DJ 68 i dodatkowo z narożami skręcanymi śrubami. Jaki to producent okien - podaj nazwę firmy.

  19. #59

    Domyślnie

    Są to okna własnej produkcji,olbrzymia stolarnia a włściwie zakład produkcji m.in mebli, itp.I co TY na to

  20. #60

    Domyślnie

    Osobiście odradzam [a nawet stanowczo]. Produkcja mebli i produkcja okien to dwie odrębne dziedziny.
    Niech meblarze robią meble a stolarze niech robią okna - roboty wystarczy dla wszystkich.
    Do produkcji okien stosowane jest inne zamaszynowanie [strugarki hydro, frezarki wielogłowicowe, czopiarki, prasy do ram, inne drewno - klejone warstwowo, suszarnia do drewna, lakiernia, impregnatornia i trzeba być też fachowcem .
    To tak jakbyś wpisywanie danych do komputera uskuteczniał przy pomocy zwykłej maszyny do pisania .
    Produkcja okien wymaga wysokospecjalistycznych maszyn i obrabiarek nastawionych wyłącznie na produkcję okien.
    Kup okna u producenta okien. Gwarancję i doświadczenie masz zapewnione - cenowo będzie to samo.
    Gdyby to był stolarz wyłącznie do okien to co innego, ale i on na prymitywnych maszynach może zrobić wyłącznie okna skrzynkowe - jednoramowych nie zrobi.
    Jeszcze dodam - takie okna ze stolarni to możesz kupić na działkę, do chaty na wsi do domu letniego ale nigdy do domu mieszkalnego.
    Jak ten warsztat robi i meble i okna to on prawdopodobnie nic dobrze nie robi.
    Jak on jest stolarz to ma zwykłe lite drewno - a nie klejone, polskie okucia - a nie okucia obwiedniowe, nie impregnuje ram i z pewnością stosuje zwykłe farby bez gruntowania - jeszcze pewno ma swoje szyby zespolone i tak dalej

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: plonskij dnia 2002-06-21 16:04 ]</font>

Strona 3 z 1566

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony