dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 501 z 1568
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 31350
  1. #10001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    problem ze mna polega na tym ze ja nie przepadam za slupkami, stad najpierw przesuwka, potem fix a to co proponujesz to ostatecznosc (zreszta proponowana przez architekta)
    I moim zdaniem takie 4 czesciowe przeszklenie jest mniej nowoczesne a bardziej reprezentacyjne, rezydencyjne (dla mnie trochę miejskie). ale to imho.
    Mi zalezy troche bardziej na oryginalnosci budynku przy zachowanniu klasycznego wiejskiego dwuspadu (bez zadnych lukarn itp). I nei bardzo pasuje mi w tym taki 4komorowiec. Bardziej juz wlasnei taki rekreacyjny (widok) orzesuw lub fix plus drzwi.

    Wiem ze masz troche racje, bo ten maly fix + 2 komorowe drzwi skazuja fix na malizne.

  2. #10002

    Domyślnie Pomoc w wyborze okien.

    Witam wszystkich.

    Porsiłbym o sugiestie co do wyboru kombinacji producent/profil. Niestety ze względów finansowych skazany jestem raczej na średnią półkę,

    Do wyboru mam:
    Decuinick Zendow z WAFAM-u Świętochłowice
    Ideal 4000 z IP-PLAST-u Toszek
    Ideal 4000 ze Stollar-u Suwałki
    Rehau od Peteckiego
    Trocal od Bajcara
    Cena okna zbliżona (+/- 100 zł)

    I oferty droższe (raczej poza zasięgiem cenowym)
    Oknoplast Kraków
    Norma 2000

    Będę wdzięczny za sugestie. Chyba, że ktoś zna i może polecić jeszcze coś innego z Zabrza lub okolicy.
    Pozdrawiam

  3. #10003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    ="oliwcia]
    Widziałam dziurki po kornikach i były właśnie tych rozmiarów co na okne, jeżeli norma dopuszcza 2 na mb to ja ich mam z 8 i to blisko siebie !!! drewno to dąb i żałuję że nie wzięłam mahoniu bo jak wiadomo jakość drewna pogarsza się... co jest spowodowane właśni sztucznymi nasadzeniami i wiadomo chorobami i szkodnikami na takich plantacjach, a może egzotyk byłby lepszej jakości
    I co najgorsze to mi się wydaje że wcześniej ich nie było, bo myłam okna i nakładałam mleczko to pewnie bym zauważyła.
    A jeżeli chodzi o reklamę to napisałam że okna ładne ale moim zdaniem u takiego producenta nie powinno to się zdarzać szczególnie że te okna nie należą do najtańszych!!!
    Raczej nie możliwe by robaki mogły przeżyć proces produkcji (hałas by je wypłoszył ) Wysyłaj reklamację, niech to zobaczy fachowiec.

  4. #10004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał tatko
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał tatko
    W kategoriach dowcip miesiąca - nagroda.
    Skrzynka czegoś dobrego dle tego kto:
    - nie będzie "malował" okien drewnianych przez cały okres użytkowania,
    - umyje szlauchem
    - " przemaluje okna na inny niż pierwotny z zachowaniem fabrycznej jakości.
    Pozdrawiam
    tatko - dorzucam do tego cysternę C2H5(OH)
    takiej bzdury juz daaaaaawno nie czytałem - po maksimum pięciu latach - zakładając ze tylko dwa razy w roku ten szlauch będzie w użyciu - będę miał kolejnego klienta który powie - Panie co za g... drewno teraz do okien dają
    To w kategoriach żartu, a poważnie wygląda to tak:
    Dom w Łomiankach typu bliźniak w którym mieszka brat i siostra z rodzinami.
    W 2007r. siostra wymienia okna na drewniane. Po roku (wrzesień 2008r.) brat decyduje się na okna pcv. Decyzja nie była podyktowana względami ekonomicznymi.
    Pozdrawiam
    Ten przypadek wcale nie jest oczywisty, do czego chyba dąży autor? Że niby drewno jest tak paskudne? Nawet w ten weekend pooglądałem sobie parę nieładnych okienek drewnianych. Daleko od estetyki, a pewnie za 2-3 lata będzie ból głowy jak przywrócić im świezy wygląd.

    Mógłbym pokusić się o opis innych przypadków, gdzie sytuacja była dokładnie odwrotna, gdzie jest plastik, ale inwestor dalej decyduje się na drewno. I nie tylko dlatego, że będzie się ze swoim wyborem lepiej czuł.
    Oczywiście powiecie, ze jak kupił buble to sam sobie winien, ale i w drewnie obowiązują te same reguły.

  5. #10005
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie Re: Pomoc w wyborze okien.

    Cytat Napisał bralineczeka
    Witam wszystkich.

    Porsiłbym o sugiestie co do wyboru kombinacji producent/profil. Niestety ze względów finansowych skazany jestem raczej na średnią półkę,

    Do wyboru mam:
    Decuinick Zendow z WAFAM-u Świętochłowice
    Ideal 4000 z IP-PLAST-u Toszek
    Ideal 4000 ze Stollar-u Suwałki
    Rehau od Peteckiego
    Trocal od Bajcara
    Cena okna zbliżona (+/- 100 zł)

    I oferty droższe (raczej poza zasięgiem cenowym)
    Oknoplast Kraków
    Norma 2000

    Będę wdzięczny za sugestie. Chyba, że ktoś zna i może polecić jeszcze coś innego z Zabrza lub okolicy.
    Pozdrawiam
    osobiście znam wyroby Peteckiego - profil REHAU jest tak jak Schucco produkowany na terenie Niemiec - NIE W POLSCE. Fabryka okien Petecki ma nowoczesny park maszynowy - polecam.
    Innych nie znam ale moze jeszcze dla równowagi zrób próbę u przedstawiciela firmy Jezierski. To też producent mający w ofercie średnią półkę cenową.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #10006

    Domyślnie Schuco czy Gealan

    Poszukuję okien do domu i dostałem dwie porównywalne oferty. Jedna na Schuco, druga na profilach Gealan. Koszt obu podobny, różnica minimalna i teraz jestem w kropce.
    Profile obu firm są zdaje się zbliżonej jakości, natomiast i tak montaż decyduje w dużej mierze o tym jak się okna sprawdzą. Stąd moje pytanie:
    ofertę na Schuco mam z firmy Mark-Bud z Łomianek, a na Gealan z Profiplast'u w Warszawie. Czy ktoś spotkał się z tymi firmami? O Mark-budzie widziałem na forum jedną czy dwie pozytywne opinie, ale o Profiplaście niewiele można znaleźć.

    Profiplast zaproponował wszystkie okna z szybami P2, natomiast w Mark-Budzie mam część P-2, a część O-2. Co radzicie?

  7. #10007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    ciekawe, kiedy liczba postów przekroczy ilość okien w wojewódzkim miescie...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  8. #10008
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie Re: Schuco czy Gealan

    Cytat Napisał m_wujek
    Poszukuję okien do domu i dostałem dwie porównywalne oferty. Jedna na Schuco, druga na profilach Gealan. Koszt obu podobny, różnica minimalna i teraz jestem w kropce.
    Profile obu firm są zdaje się zbliżonej jakości, natomiast i tak montaż decyduje w dużej mierze o tym jak się okna sprawdzą. Stąd moje pytanie:
    ofertę na Schuco mam z firmy Mark-Bud z Łomianek, a na Gealan z Profiplast'u w Warszawie. Czy ktoś spotkał się z tymi firmami? O Mark-budzie widziałem na forum jedną czy dwie pozytywne opinie, ale o Profiplaście niewiele można znaleźć.

    Profiplast zaproponował wszystkie okna z szybami P2, natomiast w Mark-Budzie mam część P-2, a część O-2. Co radzicie?
    Znam PROFIPLAST - to odpowiedzialna firma. Mark Bud też jest pewnie niezlą firma. natomiast oferta profiplast-u jest lepsza ze względu na szybę P2 zastosowaną we wszystkich Twoich oknach. To dobra szyba - ma grubość 8.8 mm i o 2,4 mm grubsza od O2.

    Profil Gealan i Schucco to porównywalne profile pod kątem cieplochronności w ilości komór wewnatrz profili.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #10009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pod kątem ilości komór mozna by porównać także Avangardę
    Ja wiem Charlie ze lojalność wobec odbiorców nie pozwala Ci wyrazić swoich sympatii

    A ja powiem, ze Gelan będzie raczej mial szare środki, tzn. będzie z przetworzonych profili. Mi osobiscie to przeszkadza, bo nie każdy Klient uzna że troska o ochronę środowiska musi mu zaowocować czymś szarym w oknie.

  10. #10010
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    świadomość ekologiczna mieszkańca Ziemii powinna być w XXI wieku na porządku dziennym - musisz zdać sobie sprawę FINLANDIA, że ekologia i jej profilaktyka w DZIAŁANIU to podstawa bytu obywatela UE. Nowoczesnej Europy i Świata.

    tak Ci powiem

    Czy zdajesz sobie sprawę, że ten cały badziew z PVC jaki produkuje się i montuje w Polsce będzie wymieniany za niebawem ?! I co połkniemy go ? czy jak ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #10011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    A ja powiem, ze Gelan będzie raczej mial szare środki, tzn. będzie z przetworzonych profili. Mi osobiscie to przeszkadza, bo nie każdy Klient uzna że troska o ochronę środowiska musi mu zaowocować czymś szarym w oknie.
    No ale te recyklatowe dodatki są koekstrudowane w niewidocznych po montażu częściach okna więc w czym problem?
    Problem jest IMHO kiedy koekstrudowane z recyklatem są tzw. "okna bezołowiowe"... Bo niby skąd się bierze bezołowiowy recyklat Wyjaśnienie tej zagadki bardzo chętnie bym poznał

  12. #10012

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    A ja powiem, ze Gelan będzie raczej mial szare środki, tzn. będzie z przetworzonych profili. ...... nie każdy Klient uzna że troska o ochronę środowiska musi mu zaowocować czymś szarym w oknie.
    Czy możesz dokładniej wyjaśnić o co chodzi? Nie znam się na oknach zupełnie, a widzę, że jakaś dyskusja się wywiązała.

  13. #10013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    świadomość ekologiczna mieszkańca Ziemii powinna być w XXI wieku na porządku dziennym - musisz zdać sobie sprawę FINLANDIA, że ekologia i jej profilaktyka w DZIAŁANIU to podstawa bytu obywatela UE. Nowoczesnej Europy i Świata.
    tak Ci powiem
    Czy zdajesz sobie sprawę, że ten cały badziew z PVC jaki produkuje się i montuje w Polsce będzie wymieniany za niebawem ?! I co połkniemy go ? czy jak ?
    ja tak sie zastranawiam co ty czasem Charlie za bzdury tu wypisujesz
    Jednym słowem ludziska
    nie kupujcie czajników elektrycznych bo cholera sa w 99% z PVC, nie chodźcie do lekarza bo jak zechcą wam zastrzyk zrobić to znów PVC, lodówki tez wyrzuccie gdyż sa takze z wykorzystaniem PVC etc etc etc
    Chrzanisz Wasc o ekologii promując w podtekście drewno którego wyręb z ekologia nie ma nic wspolnego
    To ze kros Ci kiedys kit wcisnam i g... okna z PVC sprzedal nie jest powodem bys takie - sorki - bzdury tu wypisywal
    Moznaby tu rozmawiać godzinami o ekologii i co jest lepsze badziewiaste drewno ktore nie konserwowane po kilku latach na ogniszko przeznaczysz czy tez badziewiaste PVC z ktorym, jesli towar jest wykonany prawidlowo za kilkadziesiąt lat będziesz musiał przemielić by zderzaki do samochodów wykonać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #10014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Charlie
    świadomość ekologiczna mieszkańca Ziemii powinna być w XXI wieku na porządku dziennym - musisz zdać sobie sprawę FINLANDIA, że ekologia i jej profilaktyka w DZIAŁANIU to podstawa bytu obywatela UE. Nowoczesnej Europy i Świata.
    tak Ci powiem
    Czy zdajesz sobie sprawę, że ten cały badziew z PVC jaki produkuje się i montuje w Polsce będzie wymieniany za niebawem ?! I co połkniemy go ? czy jak ?
    ja tak sie zastranawiam co ty czasem Charlie za bzdury tu wypisujesz
    Jednym słowem ludziska
    nie kupujcie czajników elektrycznych bo cholera sa w 99% z PVC, nie chodźcie do lekarza bo jak zechcą wam zastrzyk zrobić to znów PVC, lodówki tez wyrzuccie gdyż sa takze z wykorzystaniem PVC etc etc etc
    Chrzanisz Wasc o ekologii promując w podtekście drewno którego wyręb z ekologia nie ma nic wspolnego
    To ze kros Ci kiedys kit wcisnam i g... okna z PVC sprzedal nie jest powodem bys takie - sorki - bzdury tu wypisywal
    Moznaby tu rozmawiać godzinami o ekologii i co jest lepsze badziewiaste drewno ktore nie konserwowane po kilku latach na ogniszko przeznaczysz czy tez badziewiaste PVC z ktorym, jesli towar jest wykonany prawidlowo za kilkadziesiąt lat będziesz musiał przemielić by zderzaki do samochodów wykonać
    Obawiam się, że nie zrozumiałeś drogi Jareko... Chodzi o to, że recyklat w profilach to troska o środowisko i jak najbardziej pożądana rzecz z punktu widzenia ekologii (a od strony technicznej obojętna).

  15. #10015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i tak to rozumiem ale słowa Charliego "caly ten badziew z PVC" .....
    Podawane za przykład, nie wiadomo dlaczego, Niemcy maja podobnie podzielony rynek 50/50 drewno i PVC i nikomu tam do łba nie przychodzi dorabianie do tego ideologi
    Komu to co chce - wazne by to co dostaje bylo naprawde dobrej jakosci
    I tu a nie w materiale tkwi problem naszego rynku a właściwie odbiorców ktorzy jakze czesto nie pomni przestrog wybieraaja towar przede wszystkim najtanszy i często g...niany co 5 lat nie przetrzyma
    Forum to wyjątek, tu ludziska sa w miarę wyedukowani - klient z ulicy nie ma zielonego pojęcia czym sie rożni 3 od 5 komorowki czy tez drewno sosnowe od meranti czy mahoniu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #10016
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Charlie
    świadomość ekologiczna mieszkańca Ziemii powinna być w XXI wieku na porządku dziennym - musisz zdać sobie sprawę FINLANDIA, że ekologia i jej profilaktyka w DZIAŁANIU to podstawa bytu obywatela UE. Nowoczesnej Europy i Świata.
    tak Ci powiem
    Czy zdajesz sobie sprawę, że ten cały badziew z PVC jaki produkuje się i montuje w Polsce będzie wymieniany za niebawem ?! I co połkniemy go ? czy jak ?
    ja tak sie zastranawiam co ty czasem Charlie za bzdury tu wypisujesz
    Jednym słowem ludziska
    nie kupujcie czajników elektrycznych bo cholera sa w 99% z PVC, nie chodźcie do lekarza bo jak zechcą wam zastrzyk zrobić to znów PVC, lodówki tez wyrzuccie gdyż sa takze z wykorzystaniem PVC etc etc etc
    Chrzanisz Wasc o ekologii promując w podtekście drewno którego wyręb z ekologia nie ma nic wspolnego
    To ze kros Ci kiedys kit wcisnam i g... okna z PVC sprzedal nie jest powodem bys takie - sorki - bzdury tu wypisywal
    Moznaby tu rozmawiać godzinami o ekologii i co jest lepsze badziewiaste drewno ktore nie konserwowane po kilku latach na ogniszko przeznaczysz czy tez badziewiaste PVC z ktorym, jesli towar jest wykonany prawidlowo za kilkadziesiąt lat będziesz musiał przemielić by zderzaki do samochodów wykonać
    Obawiam się, że nie zrozumiałeś drogi Jareko... Chodzi o to, że recyklat w profilach to troska o środowisko i jak najbardziej pożądana rzecz z punktu widzenia ekologii (a od strony technicznej obojętna).
    dokładnie o to mi chodziło - JAA AEREKO
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #10017
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    o`k - Jareko - wszystkie okna z PVC są the best - tylko po co ten wątek w takim razie.
    Nawet nie zdajecie sobie ile okien w Polsce wykonano w klasie C swego czasu
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  18. #10018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nie Charlie - teraz ty mnie zle interpretujesz
    Owszem dla mnie PVC i okna w nim wykonane jest The Best ale... no i właśnie po to jest tu ten watek
    OD dawien dawna wbijamy do łba ludziom tu zaglądającym ze PVC narzuca pewne ograniczenia juz na wstepie - to inny materiał niz drewno aluminium czy cokolwiek innego
    I trzeba sie z tymi ograniczeniami liczyć a nie naginać wymagania systemu by sprzedać jak najwięcej powodując później niezadowolenie klienta i zrażenie go do samej idei okien z tworzywa
    Następnym elementem tego łańcuszka od pomysłu do dobrego wyrobu trwałego na dziesięciolecia jest producent - było już o tym tu nie raz
    I na samym końcu montażysta - i nie ma tu znaczenia czy montaż jak to sie teraz mówi - tradycyjny czy i3. Konieczny jest montażysta który ma więcej niż jeden zwój mózgowy i korzystając z niego zamontuje okno PRAWIDŁOWO zgodnie z zasadami sztuki i wiedza o oknach które montuje
    No i wracamy do początku
    Do świadomości INWESTORA - wybacz Charlie - ale ten watek jak i wiele innych o oknach udowadnia mi ze ta świadomość ciągle jest zerowa. Ze nasze tu "wypociny" trafiają kula w plot
    Przykład choćby z dnia dzisiejszego - mail na temat okna 200/265 w luku, dwuskrzydłowe, ruchomy słupek, wznios luku 60 cm, bez poziomej poprzeczki i wielkie halo - dlaczego nie można wykonać skoro jakaś firma w Zadupiu Górnym wykona bez mrugnięcia okiem i to za śmiesznie małe pieniądze
    PO cholerę wogole cokolwiek tu pisać jak Inwestor najmądrzejszy ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #10019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Myślę, że do szerokiej grupy odbiorców trafia to co tu jest napisane. Ale czytając ze zrozumieniem wątek dostaje się odpowiedzi na niezadane pytania i pozostaje się w ten sposób anonimowym. Ale są też tacy, którzy nie umieją czytać ze zrozumieniem. I takich pełno na forach, ale wypaczają odbiór. Zresztą nie tylko na forach.

  20. #10020
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    bardzo dobry kierunek
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 501 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony