dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 559 z 1567
Pokaż wyniki od 11.161 do 11.180 z 31327
  1. #11161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Montaż okna osiem stów sztuka. Grubo ponad 100 zł mb. Czy inwestor chociaż wie jakie korzyści energetyczne dzięki temu osiągnie?
    Nawet jak wie to i tak nie pojmuje że żeby dobrze zamontować okno wysadzone więcej niż 1 cm poza lico muru należałoby zastosować przewidziane i PRZETESTOWANE do tego elementy a nie eksperymentować - a nóż się uda.
    Dobrze wyliczyłeś, wychodzi 100 za 1mb montażu lub jak powiedział stary ale po co dublowac jego wypowiedzi?
    Podane ceny elementów dotyczą dostawy do mnie jeszcze w grudniu - teraz ceny poszły jeszcze w górę wiec raczej już nie 100 tylko 120 lub jeszcze więcej
    Wygrani są Ci z moich klientów którzy podpisali umowy w zeszłym roku - stawka na dzień dzisiejszy poniżej kosztów gdyż raptem 60 zeta/1mb
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #11162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Firma z Twojego przykładu musiała być bardzo droga... Jak się ma z założenia wysokie ceny to może i opuszczać. A że część firm swoje ceny ma skalkulowane minimalnie to i każde wahania kursu się przekłada na cenę. Jedna z najtańszych firm na rynku już w styczniu dwa razy korygowała ceny, a ja nawet gdy byli tani nie chciałem ich proponować...
    A czy w 1H08 firmy obniżały ceny? Jak złoty się tak umacniał??? To teraz nie mówmy że każde minimalne wahnięcie i biedaki splajtują

  3. #11163
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    A tak po prawdzie większość ekip montażowych i tak nie stosuje kotew progowych, klocków podporowych i tym podobnych drobiazgów, bo niby po co jak są na budowie takie fajne cegły, którymi można podeprzeć okna, a inwestorzy bladego pojęcia nie mają jak prawidłowo przygotować otwory okienne do montażu i raczej rzadko ich to martwi.
    I to jest najwieksza tragedia mocowania okien.

  4. #11164
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    A tak po prawdzie większość ekip montażowych i tak nie stosuje kotew progowych, klocków podporowych i tym podobnych drobiazgów, bo niby po co jak są na budowie takie fajne cegły, którymi można podeprzeć okna, a inwestorzy bladego pojęcia nie mają jak prawidłowo przygotować otwory okienne do montażu i raczej rzadko ich to martwi.
    I to jest najwieksza tragedia mocowania okien.
    No to chociaż raz się zgadzamy
    Uważam jednak, że ten powszechnie popełniany błąd montażu nie usprawiedliwia braku mocowania w progu w systemie Illbrucka.

  5. #11165
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Przeca my sie zawsze zgadzamy. czasymy tylko ta zgoda jest odmienna ))

  6. #11166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    A czy w 1H08 firmy obniżały ceny? Jak złoty się tak umacniał??? To teraz nie mówmy że każde minimalne wahnięcie i biedaki splajtują
    Nikt nie mówi o plajcie, ale chyba ideą jest zarabiać, budować silną firmę która przetrwa ataki konkurencji by później móc wywiązywać się przed Klientami ze zobowiązań gwarancyjnych..
    W ubiegłym roku ceny okien się nie podniosły, a u niektórych nawet spadły (zwykle zostało to ukryte pod różnego rodzaju promocjami). Ale też kto z Was w ciagu ostatnich dwóch lat nie odnotował wzrostu swojego wynagrodzenia?
    To nie takie oczywiste to Euro. To tylko (dość duża) kropla która przelała czarę.
    I wcale nie cieszę się z podwyżek.

  7. #11167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Przeca my sie zawsze zgadzamy. czasymy tylko ta zgoda jest odmienna ))
    Tak tak, zgadzamy się często co do istoty i celu, środki ku temu widzimy tylko inne.
    No i ten jad.. jak z kryzysem. Im więcej się go akcentuje tym bardziej go widać. A zupełnie niepotrzebnie.

  8. #11168
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał DorciaIQ
    A czy w 1H08 firmy obniżały ceny? Jak złoty się tak umacniał??? To teraz nie mówmy że każde minimalne wahnięcie i biedaki splajtują
    Nikt nie mówi o plajcie, ale chyba ideą jest zarabiać, budować silną firmę która przetrwa ataki konkurencji by później móc wywiązywać się przed Klientami ze zobowiązań gwarancyjnych..
    W ubiegłym roku ceny okien się nie podniosły, a u niektórych nawet spadły (zwykle zostało to ukryte pod różnego rodzaju promocjami). Ale też kto z Was w ciagu ostatnich dwóch lat nie odnotował wzrostu swojego wynagrodzenia?
    To nie takie oczywiste to Euro. To tylko (dość duża) kropla która przelała czarę.
    I wcale nie cieszę się z podwyżek.
    Ja rozumiem że ideą jest zarabiać i dlatego w okresie kiedy jest boom gospodarczy i silna złotówka można mieć megamarżę, dzięki której się ma z czego schodzić w momecie spowolnienia (jeśli nie chcemy używać magicznego i przereklamowanego słowa kryzys ) i odwrócenia trendów na złotówce...
    A nie od razu solić podwyżkami, w momencie kiedy popyt siądzie żeby nie wiem co

  9. #11169
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał DorciaIQ
    A czy w 1H08 firmy obniżały ceny? Jak złoty się tak umacniał??? To teraz nie mówmy że każde minimalne wahnięcie i biedaki splajtują
    Nikt nie mówi o plajcie, ale chyba ideą jest zarabiać, budować silną firmę która przetrwa ataki konkurencji by później móc wywiązywać się przed Klientami ze zobowiązań gwarancyjnych..
    W ubiegłym roku ceny okien się nie podniosły, a u niektórych nawet spadły (zwykle zostało to ukryte pod różnego rodzaju promocjami). Ale też kto z Was w ciagu ostatnich dwóch lat nie odnotował wzrostu swojego wynagrodzenia?
    To nie takie oczywiste to Euro. To tylko (dość duża) kropla która przelała czarę.
    I wcale nie cieszę się z podwyżek.
    Ja rozumiem że ideą jest zarabiać i dlatego w okresie kiedy jest boom gospodarczy i silna złotówka można mieć megamarżę, dzięki której się ma z czego schodzić w momecie spowolnienia (jeśli nie chcemy używać magicznego i przereklamowanego słowa kryzys ) i odwrócenia trendów na złotówce...
    A nie od razu solić podwyżkami, w momencie kiedy popyt siądzie żeby nie wiem co
    Zapominasz wziąć pod uwagę ważny fakt, że w czasie kiedy cegły i cement (i inne materiały) drożały w tempie 10% miesięcznie to ceny okien stały praktycznie w miejscu. Szacuję, że okna nie zdrożały więcej niż 10% przez całe ostatnie 3 lata! Teraz weź pod uwagę wzrost płac, koszów energii, inflację i zastanów się jeszcze raz czy można nie podnosić cen.

  10. #11170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ależ ja się w pełni z tym zgadzam i mam swoją politykę - a to co się dzieje jedynie staram się komentować - a nie bronić. Tylko wspomniałem, że nie ważne czy w tanich oknach plastikowyc czy droższych drewnianych cena jest kalkulowana /za/nisko i nie ma wystarczająco miejsca na korekty..

    A wracając do Twojego Dorcia tematu białego okna drewnianego - o ile dobrze kojarzę - to co widziałaś było dosć starej produkcji, do tego w opcji dwukolorowej biało-lazur i jeszcze "napaćkkane" szprosami konstrukcyjnymi, stojące lata na ekspozcyji, więc moze i porozsychane.
    Wyjątkowo trudna robota - można wg takiej oceniać mistrzów. To było lakierowane ręcznym pistoletem a tu człowiek i jego dyspozycja ma kolosalne znaczenie. Na codzień lakierowanie w dużych firmach wykonują automaty.

  11. #11171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Ależ ja się w pełni z tym zgadzam i mam swoją politykę - a to co się dzieje jedynie staram się komentować - a nie bronić. Tylko wspomniałem, że nie ważne czy w tanich oknach plastikowyc czy droższych drewnianych cena jest kalkulowana /za/nisko i nie ma wystarczająco miejsca na korekty..

    A wracając do Twojego Dorcia tematu białego okna drewnianego - o ile dobrze kojarzę - to co widziałaś było dosć starej produkcji, do tego w opcji dwukolorowej biało-lazur i jeszcze "napaćkkane" szprosami konstrukcyjnymi, stojące lata na ekspozcyji, więc moze i porozsychane.
    Wyjątkowo trudna robota - można wg takiej oceniać mistrzów. To było lakierowane ręcznym pistoletem a tu człowiek i jego dyspozycja ma kolosalne znaczenie. Na codzień lakierowanie w dużych firmach wykonują automaty.
    Nie no ja wiem, że to było stare, ale wiesz - ja okien nie kupuję na 10 lat, nie? Rozumiem że też technologia się mogła zmienić i dlatego się wybieram tam gdzie Ci mówiłam w sobotę popatrzeć na nową technologię

    A za 20 lat się okaże że nowe to dopiero jest nowe, a ja mam stare, no ale na to się nic nie poradzi tak czy inaczej I wtedy to już mi pewnie będzie wisiało

  12. #11172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Mówiąc stare i "może porozsychane" mialem na mysli fakt, że to okno przez lata stoi w ogrzewanym biurze, nie było narażone na wilgoć z deszczu i może być baaardzo suche. Chociaż mogę się mylić.

  13. #11173
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Od kiedy to Urząd Patentowy decyduje co jest poprawne a co nie w temacie montażu okien
    Natomiast podejmując dyskusję (bez jadu) chciałem zwrócić uwagę, że mocowanie w progu ma trzymać nie tylko w płaszczyźnie poziomej ("na zewnątrz", "do wewnątrz") ale także pionowej ("w górę", "w dół"). I o ile ten blok styropianowy trzyma w poziomie oraz zapobiega odkształcaniu ramy "w dół" to zupełnie nic nie daje w przypadku odkształcenia się ramy "w górę" czyli wyboczenia na skutek rozszerzalności termicznej. Konsekwencją może być zahaczanie skrzydła o dolną ramę i kłopoty z zamykaniem okna.
    bwojtku, masz rację Urząd Patentowy nie decyduje co jest poprawne w temacie montażu okien! Tak naprawdę nikt nie decyduje co jest, a co nie jest poprawne i stąd wiele pojawiających się problemów i konfliktów na tym tle. Przy mnogości instrukcji np. RAL, ITB, systemowych, producentów, prezentowanych jest tyle różnych podejść do zagadnień montażowych, że jest w czym wybierać. Która instrukcja ma być tą wiążącą tego nie wiadomo, a o tym czy zanosi się na Polską Normę (która ze względów prawnych też nie byłaby ostatecznie wiążąca) niedawno już na tym forum pisałem.

    Z tego też powodu pozwoliłem sobie napisać, że każdy z nabywców okien może zawierzyć którejkolwiek z prezentowanych technik i filozofii montażu, w tym Twojej, jareko, finlandii, strego, mojej, ITB, RAL, Illbrucka, architekta, itp. itd. Prawdziwie wybór należy do KLIENTA i nie ma w tym ani przesady, ani złośliwości, o którą posądza mnie jak zwykle jareko. W braku jednolitych zasad montażu, decyduje swobodny wybór i wiara pokładana w jakiejeś technologii czy wiara w profesjonalną wiedzę jakiejś osoby. No i niestety co z żalem przyznaję nazbyt często CENA

    Co do Twojej wątpliwości związanej z możliwością nadmiernej "pracy okna w górę", moim zdaniem problem jest raczej marginalny i czysto hipotetyczny.
    Przy zamontowaniu okna z prawidłowym rozmieszczeniem łączników (kotew, dybli) na bokach okna i w górnej części ramy ościeżnicy śmiem powiedzieć, że dla okien białych ten problem nie wystąpi wcale. Okna kolorowe? Jeśli zamontowane z odpowiednią ilością i rozmieszczeniem łączników oraz przewidzianym przez sytemodawcę wzmocnieniem, a także właściwie odprężone i odpowietrzone to w 99% jestem przekonany, że przedstawiony przez Ciebie problem również nie wystąpi. Ten 1% zostawiam na praktyczne przetestowanie tego Illbruckowego rozwiązania w Polsce, bo jak narazie stosowane jest wyłącznie w Niemczech.
    Z mojej wiedzy wynika, że wdrożeniem zainteresowany jest pewien poważny systemodawca, a i pewna firma, o której powiada się, że jest jednym z kreatorów rynku, nie mówi nie, temu rozwiązaniu. To jest jakiś pozytywny sygnał, tak myślę. Działy techniczne tych firm też coś o montażu wiedzą i pewnie rozważały dość mocno taką decyzję.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  14. #11174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał TEST
    Jeśli zamontowane z odpowiednią ilością i rozmieszczeniem łączników oraz przewidzianym przez sytemodawcę wzmocnieniem, a także właściwie odprężone i odpowietrzone to w 99% jestem przekonany, że przedstawiony przez Ciebie problem również nie wystąpi.
    Przy oknach ze słupkiem stałym pewnie problem się nie pojawi. Ale co przy słupku ruchomym przy szerokości np. 2400mm? Odważysz się zamontować coś takiego bez mocowania w progu?

  15. #11175

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał pchelek
    A tak po prawdzie większość ekip montażowych i tak nie stosuje kotew progowych, klocków podporowych i tym podobnych drobiazgów, bo niby po co jak są na budowie takie fajne cegły, którymi można podeprzeć okna, a inwestorzy bladego pojęcia nie mają jak prawidłowo przygotować otwory okienne do montażu i raczej rzadko ich to martwi.
    I to jest najwieksza tragedia mocowania okien.
    po przeczytaniu 180 stron tego watku, kilkudziesieciu innych komentarzy, dziennikow i watkow oraz artykulow o wadac montazu okien musze przyznac ze jako laik chcacy miec dobre okna bez wad wykonania i montazu:

    1. nie moge zaufac nikomu w okolicy powiatu Wwa Zachod (jedyny zwracajacy uwage na montaz to Jareko, niestety ceny Jezierskiego mnie przerosly).

    2. poniewaz ceny okien Jezierskiego mnie przerosly, szukam czegos z mojej polki (Veka Alphaline, MS Okna, Oknoplast). Sprawdzam oferte na Salamander 3D - no, ale to juz nie tak cieple, choc z pewnoscia dobrej jakosci.

    3. Analzujac oferty i moje rozmowy z potencjalnymi wykonawcami zastanawiam sie czy ktokolwiek "zwykly" moze wstawic okna - "zwykle" czy cieple - w mur 3W

    4. zaczynam zastanawiac sie, po co wogole zrobilem sciany 3W ocieplajac je welna, w ktora nie da sie wstawic okien bez elementow za circa 30% wartosci okien. Wiekszosc "Panow" juz z pierwszego kontaktu popisuje sie totalnym olewaniem podstaw montazu.

    5. Dochodze do wniosku, ze :
    5A - nie znam sie i dla kolegow z forum muratora jestem upierdliwym i nie lapiacym tajnikow montazu zagladaczem na forum.
    5B - dla panow wyceniajacych okna jestem szczegolarzem i upierdliwcem co lapie ich na bledach typu zmieniajace sie jak w kalejdoskopie parametry U (przeciez to program winkhaus sie myli, nie oni).
    5C - dla montazysty, ktory pomylil sie w pomiarach okien (co sprawdzilem mierzac ponownie sam) jestem upierdliwcem, szczegolarzem i madrala co sie naczytal muratorow.

    Moj znajomy pojechal do pana w Otwocku, wybral profil "bo ladny i tani". Wstawili mu go w 3W w sposob zupelnie przypadkowy. Teraz smieje sie ze mnie, ze jestem glupkiem i zastanawiam sie nad parametrami, tym czy mozna zrobic tak duze okna itd.

    Jestem bezradny. Chyba odpuszcze cieple okna (bo stopa zwrotu wyliczonego z U to 16,5 roku) a montaz zlece i zamkne oczy (zeby sie nie stresowac patrzeniem jak ekipa partoli robote). Z kazdej strony czyha bowiem na inwestora moc pulapek, bo branza to w 90% przypadkowi idioci sprzedajacy okna z fabryczek gdzie nie wiadomo nawet jakie sa parametry profili.

    Tak oto wyglada swiadomosc klienta, ktory chcialby miec zrobione dobrze i nie za milion dolarow.

  16. #11176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał maql
    po przeczytaniu 180 stron tego watku,
    Maql,
    własnie się mylisz w kilku punktach. Postawa taka jak Twoja, ludzi którzy poświęcili długie noce na przeczytanie tego wątku - chocby tylko pobieżnie - to rzecz godna podziwu i naśladowania.
    Irytujące bywają pytania o rzecz, którą stronę wcześniej rozłożono na czynniki pierwsze - chociaż takie chodzenie na skróty też rozumiem, bo sam niekiedy mam ochotę zacząć nowy wątek lub zadać pytanie nie używając opcji "szukaj" ...

    A merytorycznie? Nie ujmując Jereko - świat z forum to głównie pastwienie się nad złymi przypadkami. O setkach - tysiącach dobrych montażach nikt tu nie wspomina bo jest to w "naszej kulturze" uważane za chwalenie się.

    Te ceny Jezierskiego - wg mojego rozpoznania są na poziomie firm które wymieniłeś. Chyba, że patrzysz na te okna xx-komorowe. Ten segment mnie nigdy nie interesował, bo w moich stronach jest raczej wirtualny..
    Ludzi którzy błądzą i plączą się w swoich słowach omijaj, chociaż każdy ma prawa się pomylić..

  17. #11177
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał maql
    2. poniewaz ceny okien Jezierskiego mnie przerosly, szukam czegos z mojej polki (Veka Alphaline, MS Okna, Oknoplast). Sprawdzam oferte na Salamander 3D - no, ale to juz nie tak cieple, choc z pewnoscia dobrej jakosci.
    Dziwne jest dla mnie, że ceny Jezierskiego odstają podobno tak od wymienionej reszty chociaż jeżeli tak jest to wcale się nie martwię

    Nie wiem jakiego producenta masz na myśli pisząc o VEKA Alphaline więc tu się trudno wypowiedzieć natomiast znając firmy MS i Oknoplast mogę domniemać, że każdy ich autoryzowany przedstawiciel powinien sobie poradzić z montażem w ścianie 3 warstwowej. Jak nie wiesz gdzie uderzyć to po prostu zadzwoń do producenta i spytaj, którego przedstawiciela w danym regionie polecają w tym przypadku - im w końcu też zależy by wszystko poszło gładko.
    Skoro wiesz o co pytać to kilka prostych pytań powinno rozwiać wątpliwości czy dany przedstawiciel wie o czym mówi!

  18. #11178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary

    p.s. kciałech dodać jesce że po paru już, ale znowu Nefer mnie nawtyka
    Dawa Stary, dawaj - im więcej ludzie się nauczą tym będą mądrzejsi.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #11179
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał stary

    p.s. kciałech dodać jesce że po paru już, ale znowu Nefer mnie nawtyka
    Dawa Stary, dawaj - im więcej ludzie się nauczą tym będą mądrzejsi.
    Człowiek się uczy całe życie i mądrości nabywa z wiekiem - z tym że jest to wieko od trumny

  20. #11180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał stary

    p.s. kciałech dodać jesce że po paru już, ale znowu Nefer mnie nawtyka
    Dawa Stary, dawaj - im więcej ludzie się nauczą tym będą mądrzejsi.
    Człowiek się uczy całe życie i mądrości nabywa z wiekiem - z tym że jest to wieko od trumny


    Ale nasunął mi sie jeden wniosek - całkiem nie apropos , a może nie ?
    Poznałam Starego kupując okna. W przyszłym tygodniu wpadnie do mnie na kawę. Czasem do siebie dzwonimy - ot tak.
    Życzę wszystkim budującym takich wykonawców - którzy nie mają powodu nie odbierać telefonu a i na kawę wpadną - nawet nie mając konkretnego biznesu.

    Magl - w końcu musisz komuś zaufać. Obserwowałam montaż moich okien - przez małpią ciekawość i z powodu pięknej letniej pogody. Mnie sie bardzo podobało - bo ta obserwacja to była sama przyjemność.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 559 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony