dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 132
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.k.k Zobacz post
    oczyszczalnię prostszą, tańszą, bezobsługową (prawie) i bezawaryjną
    Jeśli masz na myśli drenażówkę, to radzę najpierw poszukać na tym forum wypowiedzi tych, którzy po kilku latach eksploatacji proszą o radę, jak to świństwo wyczyścić. Albo takich:

    Cytat Napisał Wakmen Zobacz post
    Ja na działce o wymiarach coś ponad 40x60m mam POŚ drenażową i po kilku latach eksploatacji uważam, że jest to produkt przereklamowany.
    Tak na prawdę to gdybym drugi raz sie budował to nie wiem czy bym ją jeszcze raz wybudował. Gdy ktoś z domowników przyjmuje antybiotyki od razu co 2-3 dni muszę podawać dawkę podtrzymującą by nie wytruć bakterii. Samo stosowanie środków do czyszczenia łazienki jest dość kosztowne bo nie mogę stosować żadnych domestosów czy wckaczek bo ... są trujące dla bakterii. Zakup jednej butelki biodegradalnej (0,5l) kosztuje kilkanaście złotych.
    Wywóz szamba (do 12m3) kosztuje około 150zł ale już wywóz POŚ tylko 250zł bo coś tam. Wszędzie nabijają ceny.
    W sezonie letnim gdzie różnica ciśnień nie jest aż tak duża co 1,5 tygodnia muszę dosypywać środka by nie śmierdziało z POŚ.

    Podsumowując:
    - mam gadget ekologiczny (dość kosztowny),
    - mogę się wyróżnić wśród budujących (ale po co to już nie wiem ),
    - koszty eksploatacji w stosunku do planowanych przed jej wybudowaniem dużo wyższe,
    - bardzo wysoka kultura sprzątania w domu (drogimi środkami biodegradalnymi),
    - spokój ducha, że wytwarzam sporo mniej nieczystości jak ci co mają nie mają POŚ.

    To tak po krótce.
    Cytat z wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...-szambo/page13

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Elvies

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Również przymierzam się do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków i trafiłam w internecie na bardzo kuszącą ofertę firmy Eko-Sum. Oczyszczalnia Bio Hero ma chyba najniższą na rynku cenę. Martwi mnie natomiast, że nie mogę znaleźć opinii na jej temat w internecie. Na tą oczyszczalnie patrzyłam już w zeszłym roku jednak wtedy informacje na stronie były uboższe- http://www.eko-sum.pl/index.php?page=produkty&part=bio - widać, że się postarali i uzupełnili dane. Patrzyłam również na Allegro gdzie jest po prostu wysyp różnego rodzaju oczyszczalni i ciężko coś mi wybrać, szczególnie, że mieszkam na drugim końcu Polski i nie bardzo mogę się osobiście udać do siedziby firmy .
    Prosiłabym o informacje i opinie na temat sprawowania się oczyszczalni BIO HERO - czy warto ten produkt zakupić? Ile wynosi koszt roczny utrzymania takiej oczyszczalni (prąd, preparaty, oczyszczanie zbiornika, itd.) ?

    Na Allegro trafiłam również na firmę InstaEko http://www.instaleko.com/index.php?s...&id=2&idprod=1 i w tym wypadku obiecująco wypada oczyszczalnia MCA6 również w miarę przystępnej cenie. Jakieś doświadczenia?


    Pozdrawiam
    Elvies

  3. #23

    Domyślnie

    Też chętnie przeczytam opinie użytkowników tej oczyszczalni. Cena jest bardzo kusząca.
    Znajdzie się jakaś osoba, chętna do podzielenia uwagami o tym produkcie?

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Navaho

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Lightbulb

    Około tydzień temu zadałem im kilka pytań na temat tej oczyszczalni, do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi, co raczej dobrze o firmie nie świadczy.
    Najbardziej mnie ciekawi czy ten napowietrzacz musi pracować ciągle, ponieważ domek przy którym planuje oczyszczalnie używam ok 1-2msc/rok.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Navaho Zobacz post
    ... domek przy którym planuje oczyszczalnie używam ok 1-2msc/rok.
    Ale w takich warunkach żadna oczyszczalnia z kompresorkiem nie będzie ci dobrze działała. To znaczy przyjedziesz tam, zaszczepisz, zacznie się wpracowywać i po kilku tygodniach, jak już się rozrusza, to wyjedziesz.

  6. #26

    Domyślnie

    Czy ktoś zakupił tę oczyszczalnie (Eko-sum)? Jakie wrażenia ?

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Machniu

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Brzeziny
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Chętnie się dołączę do opinii na temat oczyszczalni, w to lato kupiłem i zainstalowałem HERO u siebie pod Warszawą , i jestem bardzo zadowolony, od kilku miesięcy ją używam i nie mam najmniejszych problemów, nie widzę potrzeby przepłacania dużo większych pieniędzy, troszkę poczytałem na temat oczyszczalni zanim ją kupiłem, stwierdziłem że jest wystarczająca, i nie myliłem się, polecam wszystkim. Ktoś tu sugerował coś o W-wie, więc go pozdrawiam jak i wszystkich innych .
    Mogę tylko dodać, nie bądźcie snobami ani nie oceniajcie innych pobieżnie.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machniu Zobacz post
    Witam.
    Chętnie się dołączę do opinii na temat oczyszczalni, w to lato kupiłem i zainstalowałem HERO u siebie pod Warszawą , i jestem bardzo zadowolony, od kilku miesięcy ją używam i nie mam najmniejszych problemów, nie widzę potrzeby przepłacania dużo większych pieniędzy, troszkę poczytałem na temat oczyszczalni zanim ją kupiłem, stwierdziłem że jest wystarczająca, i nie myliłem się, polecam wszystkim. Ktoś tu sugerował coś o W-wie, więc go pozdrawiam jak i wszystkich innych .
    Mogę tylko dodać, nie bądźcie snobami ani nie oceniajcie innych pobieżnie.
    Nie mogę! Kolejny 1-postowiec zachwycony swoją oczyszczalnią.

    Czy wszyscy marketingowcy uważają resztę ludzkości za naiwnych tępaków?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machniu Zobacz post
    Witam.
    Chętnie się dołączę do opinii na temat oczyszczalni, w to lato kupiłem i zainstalowałem HERO u siebie pod Warszawą , i jestem bardzo zadowolony, od kilku miesięcy ją używam i nie mam najmniejszych problemów, nie widzę potrzeby przepłacania dużo większych pieniędzy, troszkę poczytałem na temat oczyszczalni zanim ją kupiłem, stwierdziłem że jest wystarczająca, i nie myliłem się, polecam wszystkim. Ktoś tu sugerował coś o W-wie, więc go pozdrawiam jak i wszystkich innych .
    Mogę tylko dodać, nie bądźcie snobami ani nie oceniajcie innych pobieżnie.
    Taaa, Twoja opinia niezwykle cenne.
    Szkoda że nie podałeś numeru telefonu do instalatora. Obrzydliwa reklama, do usunięcia.

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kris28

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, kupiłem w firmie EKO-SUM przydomową oczyszczalnię ścieków 3000L z montażem i jestem zadowolony. Przy takich inwestycjach warto zadzwonić do producenta i dopytać o szczegóły. Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris28 Zobacz post
    Witam, kupiłem w firmie EKO-SUM przydomową oczyszczalnię ścieków 3000L z montażem i jestem zadowolony. Przy takich inwestycjach warto zadzwonić do producenta i dopytać o szczegóły. Pozdrawiam
    Zadowolenie to stan umysłu czy oczyszczalni?

  12. #32

    Domyślnie

    nie wiadomo czego bo gość nieudolnie reklamuje,
    pewnie ta oczyszczalnie to jakiś shit jak musi się posuwać do tak desperackiego kroku.
    zapomniał tylko dodać numer telefonu i nazwę firmy

  13. #33

    Domyślnie

    Podbijam temat. Stoję przed wyborem POŚ - niestety nie ma kanalizacji przy mojej działce (chociaż jest elegancka droga dojazdowa ) i mam w planach zakup oczyszczalni biologicznej. Działka dość spora i grunt raczej suchy, kiedy sąsiad kopał studnię to wody pojawiły się na głębokości 3.5 metra. Wiem już po lekturze kilku wątków na tym forum, że nie ma bezobsługowych, ale są takie, które wymagają tej obsługi mniej niż inne. Dużo pracuję również w weekendy, więc bezobsługowość jest raczej priorytetem. Znalazłem w necie ofertę oczyszczalni BioRock - czy ktoś ma jakieś doświadczenia z jej użytkowania, albo może powiedzieć coś więcej na jej temat?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał HAL9000 Zobacz post
    Podbijam temat. Stoję przed wyborem POŚ - niestety nie ma kanalizacji przy mojej działce (chociaż jest elegancka droga dojazdowa ) i mam w planach zakup oczyszczalni biologicznej. Działka dość spora i grunt raczej suchy, kiedy sąsiad kopał studnię to wody pojawiły się na głębokości 3.5 metra. Wiem już po lekturze kilku wątków na tym forum, że nie ma bezobsługowych, ale są takie, które wymagają tej obsługi mniej niż inne. Dużo pracuję również w weekendy, więc bezobsługowość jest raczej priorytetem. Znalazłem w necie ofertę oczyszczalni BioRock - czy ktoś ma jakieś doświadczenia z jej użytkowania, albo może powiedzieć coś więcej na jej temat?
    Doświadczenia z użytkowaniem nie mam. Mam natomiast doświadczenia z kontaktem z firmą. Czyli brakiem kontaktu. Od 2 lutego nie raczyli odpisać na zapytanie ofertowe (może pytania były za trudne?). Pewnie jak będę zgłaszał reklamację to od razu odpiszą
    Poza tym jestem mocno zniesmaczony wystąpieniem na forum "zadowolonego posiadacza" biorocka. Jeśli ktoś ma forumowiczów za idiotów to czego się spodziewać. Fatalny start na rynku polskim.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Doświadczenia z użytkowaniem nie mam. Mam natomiast doświadczenia z kontaktem z firmą. Czyli brakiem kontaktu. Od 2 lutego nie raczyli odpisać na zapytanie ofertowe (może pytania były za trudne?)..
    To ja chyba miałem szczęście bo na moje zapytanie ze strony odpowiedzieli po 2 dniach wysyłając obszerną informację w PDF.

  16. #36

    Domyślnie

    Podbijam temat może jednak ktoś z forumowiczów podzieli się opinią na temat bio Hero 2000 z Eko-SUM?? Mam ok. 3 tygodni na wybranie oczyszczalni i im wiecej czytam tym mniej wiem. Pod uwage biorę jak powyzej lub ekopol. BOŚ ma być ze studnią chłonną i w rozsądnej.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxwell61

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-242
    Posty
    44

    Domyślnie

    Ja czekając na kontakt od przedstawiciela (Biorock) na Wrocław straciłem cierpliwość i zadzwoniłem do szefa pana Misztala, który pogonił tego Pana. Mialem w ten sam dzień emaila. Niestety czekam już 3 dzień, jutro 4 na wycenę, która miała wpłynąć 2 dni temu ...
    Ktoś tam pisał o drenażowej. Widziałem raz zdjęcia jak wygląda po kilku latach wyciaganie szlamu...Żałosny widok i ponoć smród na kilometry.

  18. #38

    Domyślnie

    Widzę, że wątek nie umarł Ostatecznie zdecydowałem się na BioHero w wersji do 6 os. (2000 litrów). Inni producenci dla tej ilości osób robią większe, ale mam nadzieję, że to wystarczy, póki co jest nas 4os.

    Oczyszczalnia jest użytkowana od około 5 tygodni non-stop, a od około 3-ech miesięcy z kilkudniowymi przerwami. Zamontowana była jesienią ub.r.

    Muszę popracować nad dosypywaniem preparatu, bo potrafi z niej niezbyt przyjemny zapach się wydobywać. Nie dość, że z kominka przy POŚ (po co on??), to jeszcze z odpowietrzenia na dachu potrafi "spłynąć", jak odpowiednio wiatr zawieje. Może za krótko używana jeszcze? Na początku było to bardziej uciążliwe. Albo przestaje, albo przywykłem

    Do czyszczenia toalet stosujemy jakąś wckaczkę, bo zrobili wersję do używania z POŚ, wychodzi porównywalnie cenowo do innych środków, więc obecnie
    to już nie problem.

    Z antybiotykami tematu nie "przerabialiśmy" i oby jak najrzadziej była potrzeba. Czego i Wam życzę

    Jak się można domyślać, oczyszczalnia działa, czyli się przelewa, ale badań nie robiłem. Na pewno ścieki teraz wyglądają lepiej niż ze 2 m-ce temu, no i już przestały być "smrodliwe".

    Z, że tak powiem, usprawnień, napowietrzacz podłączony jest pod włącznik czasowy i chodzi w cyklach 30 min praca, 30 min przerwa, ale nie wiem czy nie przejdę na stale włączoną. Też może ktoś bardziej dośw. się wypowie, jak się to może mieć do pracy poś-a.

    Montowałem ją we własnym zakresie, ale już miałem nieprzyjemny problem, gdyż wody (gruntowe, opadowe, kanaliza się rozłączyła? diabli wiedzą), PODNIOSŁY mi oczyszczalnię o jakieś 10 cm, w zasadzie to chyba troszkę przechyliły, ale całej nie odkopywałem... Dobra sprawa z tym przyłączem elastycznym - odkopałem kilka m rury kanalizacyjnej i się wpiąłem na nowo, bo wszystko było przy oczyszczalni porozpinane, ale rury ani zbiornik nie popękały. Przy sztywnym połączeniu pewnie by mi rury na sporym odcinku podniosło.
    Jak teraz bym montował, to zalałbym płytą betonową... Mam nadzieję, że się już bez tego obejdzie.

    Zbiornika nie opróżniałem jeszcze, ale z lokalnym wywozicielem ścieków rozmawiałem i twierdził, że poniżej 150 zł będzie kosztował wywóz (okolice Wałbrzycha).

    Nie wiem co tu jeszcze można pisać, jak ktoś ma jakieś pytania, postaram się pomóc. Sam miałem problem ze znalezieniem JAKIEJKOLWIEK informacji użytkownika, który nie będzie stosował marketingowego bełkotu, ale zaryzykowalem. Nie jest to znana marka, ale z drugiej strony, co tam jest skomplikowanego w konkstrukcji? Fakt, nie jest to "mercedes" z obrotową tarczą wewnątrz, czy innymi bajerami, ale póki co działa normalnie. Na pewno lepiej wziąć taką konstrukcję, niż "drenażową", których pewnie i u nas za kilka lat zakażą (Niemcy już dawno to zrobili, z tego co w Sieci wyczytałem).

    No i szczerze powiem, że 6900 netto to bym nie zapłacił Nie dość, że kosztowała mnie poniżej 6 tyś brutto, to jeszcze później dotację z gminy udało się dostać. Dowiadujcie się u siebie w gminach, bo raczej się nie chwalą takimi akcjami...

    Postaram się coś dopisać, jak poużywam jej z rok, wtedy będzie wypowiedź bardziej miarodajna. Może choć te kilka słów pomogą ew. zainteresowanym.

  19. #39

    Domyślnie

    Ale piękna relacja!
    Jakby jeszcze kilka fotek było...

    Tuńczyk: czy jest jeszcze piana w komorze z napowietrzaniem? Jeśli tak, to na pewno potrzeba więcej czasu. A sytuacja w osadniku gnilnym może się stabilizować dobre kilka miesięcy. A to z niego mogą dochodzić smrodki, o ile wszystko inne jest ok.
    Woda na wylocie na pewno nie powinna pachnieć brzydko i mieć zbyt dużego zmętnienia.

    Co o ustawieniach dmuchawy masz w instrukcji obsługi? Póki co lepiej nic nie zmieniaj, bo każde przestawienie wymaga znowu długiego dostosowywania się całości.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Ale piękna relacja!
    Jakby jeszcze kilka fotek było...
    Jak znajdę fotki z etapu montażu, to wrzucę, bo teraz to nic ciekawego

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Tuńczyk: czy jest jeszcze piana w komorze z napowietrzaniem? Jeśli tak, to na pewno potrzeba więcej czasu. A sytuacja w osadniku gnilnym może się stabilizować dobre kilka miesięcy. A to z niego mogą dochodzić smrodki, o ile wszystko inne jest ok.
    Woda na wylocie na pewno nie powinna pachnieć brzydko i mieć zbyt dużego zmętnienia.

    Co o ustawieniach dmuchawy masz w instrukcji obsługi? Póki co lepiej nic nie zmieniaj, bo każde przestawienie wymaga znowu długiego dostosowywania się całości.
    Wg instrukcji dmuchawa powinna chodzić bez przerw, ale jakbym czegoś nie namieszał, to bym się źle z tym czuł Pewnie szybciej zajedzie dmuchawę włączanie i wyłączenia, niż mi oszczędności to przyniesie.

    Aktualnie, przynajmniej na wylocie, problemów z zapachami nie ma, ale z kominka czy odpowietrzenia jeszcze potrafi zaciągnąć smrodem po okolicy. Zobaczymy za jakiś miesiąc czy dwa, może faktycznie więcej czasu trzeba na dostosowanie się do naszych warunków bytowych, bo to trochę ponad miesiąc dopiero.

    Co do piany, to nie zaglądałem ostatnio. Sprawdzę później i podzielę się obserwacjami.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony