dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 76
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaK
    Zbieram i wyrzucam do Raby
    To zmienia postać rzeczy, myślałem że w celach kolekcjonerskich ..... Najlepsze efekty odłowów można uzyskać rankiem i wieczorem oraz w dni deszczowe. Bądź w swoich działaniach wytrwała, cel uświęca środki.

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    MajaK

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluszczyk
    Bądź w swoich działaniach wytrwała...
    Skąd wiesz, że jestem dziewczynką?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał MajaK
    Cytat Napisał bluszczyk
    Bądź w swoich działaniach wytrwała...
    Skąd wiesz, że jestem dziewczynką?
    no nie zaczynam się już stresować.

    chyba będę wnioskowała do administratora o wprowadzenie przy nikach symboli (mężczyzna, kobieta)

  4. #44

    Domyślnie

    pozdrawiam wszystkie nicki męskie i żeńskie , i skacze z radości że temat postu :zszedł na "psy", sorry. tak trzymać ,nie ma to jak natura ,wszystko wtedy jest po Bożemu,nawet nasze narzekania na te piękne ślimaczki .serdecznie pozdrawiam.
    ZIMNE RĘCE GORĄCE SERCE

  5. #45

    Domyślnie Sztuczna trawa w ogrodzie ktoś ma ?????

    Mój mąż ostatnio stwierdził że główny plac przed tarasem wyłożymy sztuczną trawą, by dzieciaki miały dywanik do biegania jest w tym dużo zalet, bez koszenia, bez chwastów i całorocznej walki z nimi :/ , wygląda fajnie, nie ma roboty przy tym tyle...ostatnio byłam na takiej trawie przed kafejką i rzeczywiście nawet miło było na niej siedzieć...co wy o tym sądzicie, ma ktoś z was takową u siebie ???????

  6. #46

    Domyślnie

    W ogródku?
    Pewnie jest to kwestia gustu. Ja nie lubie w ogóle sztucznych roślin, więc ta trawa.........

  7. #47

    Domyślnie

    Ja też sie zastanawiałam żeby tym wyłożyć fragment placu zabaw pod huśtawkami; początkowo miał być piasek na całości ale sobie odpuściłam. Mnie sztuczność nie przeszkadza, daleko temu rozwiązaniu do sztucznych drzewek i roślin doniczkowych.
    Całkiem niezłe rozwiązanie oglądałam w zeszłym tygodniu w 'Ogrodowych najedzcach' w TVN Style. Urządzali ogródek przy przedszkolu dla takich zupełnych maluszków i w częsci z zabawkami, żeby dzieci nie niszczyły trawnika a przy okazji miały amortyzację w razie upadku, zastosowali na trawę coś a la gumowe kratki trawnikowe. Poziom tej części trawnika był chyba obniżony w stosunku do pozostałej częsci, trawa z rolki jesli dobrze pamiętam, na trawę te kratki - poziom wyrównał z resztą ogródka, jak trawa urośnie i przerośnie kratkę to do koszenia.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Krata trawnikowa to jednak inna bajka niż plastikowa niby trawka.
    Cóż są gusta i guściki. Można jeszcze wylewkę w całym ogrodzie zrobić i płytki przykleić. Wydeptywać się nie będzie, kosić, plewić, nawozić, podlewać nie trzeba, wystarczy spłukać wężem co jakiś czas."Pikne i solydne" Same plusy

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N.
    Krata trawnikowa to jednak inna bajka niż plastikowa niby trawka.
    Cóż są gusta i guściki. Można jeszcze wylewkę w całym ogrodzie zrobić i płytki przykleić. Wydeptywać się nie będzie, kosić, plewić, nawozić, podlewać nie trzeba, wystarczy spłukać wężem co jakiś czas."Pikne i solydne" Same plusy
    A jakby tą 'sztuczną trawę' nie nazywać 'sztuczna trawa' tylko zareklamować jako np.
    'Bezpieczne i bajecznie kolorowe nawierzchnie na place zabaw - miękka i soczyscie zielona wykładzina dla najbardziej wymagających małych użytkowników' albo jakieś inne marketingowe bla, bla, bla. Do tego zażyczyć sobie za to 10 razy więcej i od razu stanie się towarem ekskluzywnym ;-D

    Jeśli ta gumowa 'kratka trawnikowa' to jest to co leży na schodach wiodących na moje osiedle a tak wyglada, to... jest to jeszcze bardziej sztuczne i ohydne niż ta sztuczna trawa, chociaż musze przyznać, że miękka jest, zapewne amortyzowalaby bardziej niż naturalna trawa i zapewne lepiej niż sztuczna trawa.
    Ja pewnie kupię kawałek tego, tzn. tej sztucznej trawy pod basen. Jak stoi wprost na ziemi to dzieciaki błyskawicznie brudzą wodę. A folia wygląda nieciekawie.

  10. #50

    Domyślnie

    Ja się chyba zdecyduje na kawałek tego zielonego dywanu nie będę miała go wszędzie .... oczywiście i żywe roślinki też będą, ale dla dzieciaków bajka...a dla mnie odpoczynek....na mojej działce nie daje rady z chwastami itp...tak to będę miała więcej czasu dla tui i innych zieloniaków a sąsiedzi będą w weekendy pół dnia kosić swoje trawniki

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał agol
    Ja się chyba zdecyduje na kawałek tego zielonego dywanu nie będę miała go wszędzie .... oczywiście i żywe roślinki też będą, ale dla dzieciaków bajka...a dla mnie odpoczynek....na mojej działce nie daje rady z chwastami itp...tak to będę miała więcej czasu dla tui i innych zieloniaków a sąsiedzi będą w weekendy pół dnia kosić swoje trawniki
    Daj spokój, zupełnie nie przejmuj się. Poczytaj co ludzie robią ze swoimi działkami - roundupy, sztuczne nawozy, środki ochrony roślin, chemia na lewo i na prawo. W porównaniu z tym 'sztuczna trawa' na placu zabaw to szczyt naturalności. Pewnie wybetonowanie połowy działki byłoby mniej szkodliwe niż ta ukryta chemiczna 'naturalnośc'.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał OlaK
    Daj spokój, zupełnie nie przejmuj się. Poczytaj co ludzie robią ze swoimi działkami - roundupy, sztuczne nawozy, środki ochrony roślin, chemia na lewo i na prawo. W porównaniu z tym 'sztuczna trawa' na placu zabaw to szczyt naturalności. Pewnie wybetonowanie połowy działki byłoby mniej szkodliwe niż ta ukryta chemiczna 'naturalnośc'.

  13. #53

    Domyślnie

    a ja na plac zabaw dla dzieci planuję dać mech

    i tak czasami myslę ze moze pójde na całość i na całą działkę

    w końcu i tak u nas rośnie , to może wystarczy go nie tępić,

    spokój z koszeniem, chwastami i miękko pod nogami

  14. #54

    Domyślnie Sztuczna trawa na balkon, kładł ktoś ?

    Witam
    Chciałbym wyłożyć sobie na tarasie sztuczną trawe podobno woda ma przez nią normalnie przenikać ale zastanawiam się jak to jest w praktyce, czy pod tą trawą nie robi się jakieś "bagno"-błoto, bo tak to wogóle fajnie wygląda i jest przyjemna

    Pozdrawiam

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RaffiG

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam coś takiego na balkonie od paru lat: sprawdza się znakomicie. Fajnie się chodzi w lecie, dużo lepiej niż po płytkach. Nie układałem terakoty i trwa leży wprost na wylewce. Nie ma problemów z wodą chociaż z drugiej strony balkon jest bardziej zasłonięty od deszczu i śniegu niż taras. Wylewka pod spodem wygląda normalnienie: żadnego piachu czy błota.
    Trawa ma jedną wadę: dość szybko udeptuje się w miejscach gdzie się dużo chodzi i już nie jest wtedy taka przyjemna. No cóż, w końcu jest sztuczna .
    Aha, dość ciężko jest usunąć niewielkie brudy które taka trawa lubi "łapać" (nitki, drobne kwiatki, zwiędnięte liście, pyłki z drzew...). Zamiatanie raczej odpada: najlepiej użyć odkurzacza.

  16. #56

    Domyślnie

    Dawno temu używałam - pewnie protoplastę dzisiejszych i dla dzieciaków sprawdzała się świetnie.
    Raz tylko załatwiłam odkurzacz, bo po deszczu wyszło słoneczko i trawka wyglądała jak sucha
    a odkurzało się fajnie i szybko.

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ywr

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy mozecie podac detale sztucznej trawy? Niektore maja dziury (do odprowadzenia wody). Te z dziurami sa bardzo drogie. Czy to jest potrzebne? Jak wytrzymuje mrozy?

  18. #58

    Domyślnie

    Swego czasu mieliśmy wyłożony nią drewniany taras (brzydkie dechy z odzysku do zakrycia).Taras był nieosłonięty od deszcu i pod spodem przesiadywały szczypawki.Brrr.
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  19. #59

    Domyślnie

    też kiedyś miałam ,ale dziurki to chyba muszą być ( włosy strasznie ciężko się odkurza) ale ogólnie miła pod nogami

  20. #60

    Domyślnie Wykładzina - sztuczna trawa

    Witam, mam taras na ktorym w przyszłości bedzie kostka (ale kiedy to bedzie) wiec mam zamair aby sie na razie nie kurzyło a by mozna go było uzytkowac położyc wykładzine sztuczna trawę.
    Czy ktoś z was widział juz takie coś...jak to sie sprawdza w praktyce..estetyka i praktyczność .

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony