dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom3sko Zobacz post
    Cześć, czy poradziłes sobie z tym problemem
    Dzień dobry tom3sko,

    czy masz podobny problem, jak wspomniany Użytkownik? Jeśli tak, chętnie pomożemy.

    Pozdrawiam
    Doradca VELUX

  2. #22

    Domyślnie

    Dzień dobry Doradca Velux, czy jeśli zakupię rolety SML to będą poprawnie sterowane za pomocą Blebox ShutterBox DC (takiego jak ten: h**ps://botland.com.pl/pl/inteligentne-sterowniki-wifi/12500-blebox-shutterbox-dc-sterownik-rolet-wifi-aplikacja-android-ios-5900168580107.html)?

    Wiele urządzeń będę miał w domu opartych o ten system, w tym wszystkie rolety w zwykłych oknach, bramy itd. i chciałbym wybrać takie rolety do moich okien dachowych (Velux), które też będę mógł wpiąć w automatykę od blebox.eu. Zależy mi by móc wszystko obsługiwać z jednej aplikacji.

    Czy taki schemat podłączenia jak podaje blebox będzie działał z roletami SML?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	500_500_productGfx_99835edeb8fcfbb6923121a7942a6b10.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	425208
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blebox-shutterbox-dc-sterownik-rolet-wifi-aplikacja-android-ios.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	25,9 KB
ID:	425207  
    Ostatnio edytowane przez akoff ; 23-01-2019 o 09:48

  3. #23

    Domyślnie

    Odpowiem sam sobie - nie zadziała. Kupiłem rolety SML, ze sterownikiem KUX110 EU działają, z Blebox shutterBoxDC wpiętym zamiast KUX110 nie działają. Nie działają także podłączone bezpośrednio do zasilacza 24v ani nie reagują na zmiany polaryzacji takiego podłączenia. Aby działały, to pewnie bleboxa trzebaby wpiąć bezpośrednio w rolecie zamiast oryginalnej elektroniki sterującej silnikiem rolety, ale to już wyższy level i utrata gwarancji na roletę. Szkoda.

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    petre80

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-434
    Posty
    1

    Domyślnie

    @akoff jak finalnie rozwiązałeś ten problem? Z tego co się zdążyłem dowiedzieć, jeżeli ktoś myśli o sterowaniu roletami przez zewnętrzny centralny system, to Velux się do tego po prostu przestał nadawać. Chyba, że ktoś chce w domu zrobić sobie choinkę z przeróżnych sterowników albo rozgrzebać elektronikę i stracić gwarancję.

    Mój przypadek - 8 rolet SML w zestawie, każda posiadająca sterownik bezprzewodowy KLI310, uwaga! - zasilany na dwie baterie AA . Taki pilot, tylko w formacie włącznika na ścianę. Do tego KUX110, który spina rolety (maks 5 szt.) i bezprzewodowo kontaktuje się z KLI310. Chciałem osiągnąć dwie, wydawać by się mogło proste rzeczy. Proste przynajmniej dla Fakro, ale na moje nieszczęście zmieniłem okna na Velux bo wyglądały lepiej. Rozwiązanie, o którym myślałem: na ścianie przy każdej z rolet przełącznik na kablu. Od każdej z rolet przewód sterowania do centrali. Ze wstępnych ustaleń - do każdej rolety muszę dokupić KLF50 (zamieniając KLI310), który jest tym razem zasilany na 220V, ale nadal steruje się nim przez radio. Do tego dwa KUX110 i jakby było mało dwa KLF200 do podłączenia z systemami zewnętrznymi. W tym układzie KUX110 przekazuje napięcie do silników rolet DC24V, ale przesyła też dodatkowy sygnał sterowania. KUX110 bezprzewodowo działa z KLF50 i KLF200. I mamy taką choinkę radio-kabel, która żeby obsłużyć osiem rolet kosztuje mniej więcej tyle co dwie rolety..
    Ostatnio edytowane przez petre80 ; 13-03-2019 o 21:21

  5. #25

    Domyślnie

    Nie udało mi się nic z tym zrobić, jeden kupiony na próbę BleBoxDC leży w szufladzie i czeka na inne zastosowanie (pewnie winda do projektora albo ekran elektryczny). Rolety zostały z KUX110 (u mnie są tylko 3 szt. więc wystarczy jeden) i nie zamierzam dokupować kolejnych sterowników Velux bo ceny są nieadekwatne. Nota bene wsparcie Velux na tym forum jest beznadziejne, zero pomocy.
    Ostatnio edytowane przez akoff ; 22-05-2019 o 09:31

  6. #26

    Domyślnie

    Czy ktoś podpinał rolety SML spięte KUX110 do Tahomy Somfy?
    Ciekaw jestem jak to działa i czy jest komunikacja dwukierunkowa? Czy Tahoma widzi każdą roletę osobno? Mam zamiar kupic 5 szt. rolet i podpiąć do Somfy.
    Wykonuję certyfikaty energetyczne

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał ebarc1 Zobacz post
    Czy ktoś podpinał rolety SML spięte KUX110 do Tahomy Somfy?
    Ciekaw jestem jak to działa i czy jest komunikacja dwukierunkowa? Czy Tahoma widzi każdą roletę osobno? Mam zamiar kupic 5 szt. rolet i podpiąć do Somfy.
    Mam kilka rolet SML, każda podłączona do dedykowanego KUX110. Do tego kilka rolet/żaluzji pionowych z silnikami Somfy. Nie było problemów z dodaniem SML do Somfy NINA Timer io, więc pewnie do Tachomy też się da. Komunikacja wydaje się być dwukierunkowa - pilot NINA pokazuje położenie rolet SML

  8. #28

    Domyślnie

    Kupiłem i zamontowałem 12 lat temu na swoim dachu okna z roletami Velux, które miały być mechaniczne, a okazało się podczas montażu że są elektryczne na 24v. Okna są na stronę północną więc nie było konieczności opuszczania rolet, natomiast zmiana aranżacji jednego z pokoi wymusza uruchomienie tych rolet. W trakcie montażu doprowadziłem do puszki przewód rolety i przewód od zasilacza 24V, myślałem, że dwu-klawiszowy przełącznik rolet wystarczy. Jednak konieczne będzie jakieś sterowanie przekaźnikami. Byłbym wdzięczny za pomoc w doborze prostego rozwiązania przy zmianie biegunów i jeszcze gdyby dało się to upakować w podtynkowej puszcze elektrycznej. Z góry dziękuję za pomoc.

  9. #29

    Lightbulb

    Cytat Napisał Nail Zobacz post
    Kupiłem i zamontowałem 12 lat temu na swoim dachu okna z roletami Velux, które miały być mechaniczne, a okazało się podczas montażu że są elektryczne na 24v. Okna są na stronę północną więc nie było konieczności opuszczania rolet, natomiast zmiana aranżacji jednego z pokoi wymusza uruchomienie tych rolet. W trakcie montażu doprowadziłem do puszki przewód rolety i przewód od zasilacza 24V, myślałem, że dwu-klawiszowy przełącznik rolet wystarczy. Jednak konieczne będzie jakieś sterowanie przekaźnikami. Byłbym wdzięczny za pomoc w doborze prostego rozwiązania przy zmianie biegunów i jeszcze gdyby dało się to upakować w podtynkowej puszcze elektrycznej. Z góry dziękuję za pomoc.
    No to masz pewnie rolety które sterowało się poprzez zmianę polaryzacji na zasilaniu. Obstawiam że wystarczy tutaj prosty przekaźnik roletowy na 24V, cena od około 70 zł (SRP-05 od Zamela). Taki przekaźnik podpinasz do rolety i do przełącznika roletowego na ścianie, oczywiście trzeba go zaprogramować, ale to już w instrukcji sterownika. Do rolet nowego typu są piloty bezprzewodowe, więc jak ich nie masz, to warto spróbować. Chociaż zalecam kontakt z Velux, w celu ustalenia czy mam rację, tak żebyś niepotrzebnie nie pakował się w koszty.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał akoff Zobacz post
    Nie udało mi się nic z tym zrobić, jeden kupiony na próbę BleBoxDC leży w szufladzie i czeka na inne zastosowanie (pewnie winda do projektora albo ekran elektryczny). Rolety zostały z KUX110 (u mnie są tylko 3 szt. więc wystarczy jeden) i nie zamierzam dokupować kolejnych sterowników Velux bo ceny są nieadekwatne. Nota bene wsparcie Velux na tym forum jest beznadziejne, zero pomocy.
    A jak rozwiązał Pan problem sterowania? Pytam ponieważ w instrukcji jest informacja że dołączonym pilotem można sterować tylko jednym urządzeniem/roletą. Jak u Pana to funkcjonuje?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony