dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    a ja mam dzialke 1500m2, wylaczajac 500m2 bede placil za 1000m2 dzialki rolnej i 500m2 budowlanej? jakie to mniej wiecej koszta?, czy jezeli po wybudowaniu i odbiorze kiedys ktos mi da ziemie powyzej 1ha i zostane rolnikiem, bedzie opcja to przeksztalcic w gospodarstwo rolne zeby placic podatek rolny ? bo mam juz wz na budynek mieszkalny a mam opcje zeby dostac 1ha ziemi ale znow musial bym skladac nowy wniosek wz na siedlisko a to trwa.. kwestia jakiego rzedu to wyniesie roczny koszt podatku w takiej opcji bo w rolnej pewnke paredziesiat zlotych, tylko czy po wybudowaniu bedzie taka opcja czy juz ta dzialka bedzie na zawsze tak zaklasyfikowana jako 500m wylaczone i 1000rolna wie ktos?

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kris86k

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-113
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witam.
    Mam na oku działkę o powierzchni około 3500m2 w III klasie z warunkami zabudowy czyli z tego co się dowiedziałem zgody ministra już nie potrzeba.
    Czy mogę wyłączyć z produkcji rolnej tylko "darmowe" 500m2 z przodu działki od strony drogi czy muszę wyłączyć całą działkę. Czytałem wątek ale spotkałem się już z różnymi opiniami. Po takim wyłączeniu pozostanie dojazd do części rolnej.
    Czy ktoś obeznany w temacie może podrzucić podstawę prawną? Nie chodzi mi o ogólny opis ale to czy można wyłączyć kawałek.
    Czy takie wyłączenie kawałka wymaga podziału działki przez geodetę.?

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Te 500 m kw. według PZT powinny mieścic dojazd, plac przed garażem i to co pod budynkiem. I to po zakończeniu budowy (inwentaryzacja do odbioru budynku) będzie zmienione na B, po załączeniu wniosku właściciela do operatu składanego przez geodetę. Zmieni się tylko użytek (linia przerywana na mapie), to nie wymaga podziału gdyż nie jest tworzona nowa granica działki.

  4. #44

    Domyślnie

    Witam.

    Mam taki problem mam działkę o powierzchni 1000m2, która składa się z dwóch klas ŁIII i ŁIV. Złożyłem wniosek o wyłączenie z produkcji rolnej tylko część działki (ŁIV), na które mam wydane warunki zabudowy, dzisiaj dostałem telefon od pani z ochrony środowiska i twierdzi ona, że nie wolno mi wyłączyć tylko części gruntu i muszę najpierw zrobić reklasyfikacje klasy ŁIII i wtedy wyłączyć całą działkę z produkcji rolnej. Dodam, tylko że gmina nie wydała mi warunków zabudowy na całą działkę. Co mogę w takiej sytuacji zrobić.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony