dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Czyszczenie dezynfekcja szamba _co i jak_

    jak w temacie

    mam stare szambo które chce wykorzystać na zbiornik na gromadzenie deszczówki.

    szambo jest zbudowane z kregów betonowych.

    jak można wyczyścić i zdezynfekować szambo????

    jakimi to preparatami to nalezy zrobic???

  2. #2

    Domyślnie

    nikt nie robił czegos takiego ??

  3. #3

    Domyślnie

    Wiesz, taka rada jest dość ryzykowna, bo chodzi o wasze zdrowie. Ja się odważę.

    Mam doświadczenie z usuwaniem brzydkich zapachów z sieciach kanalizacyjnych. Beton jest naturalnie porowaty, a jeżeli to jest stare szambo, to możliwe, że beton może być skorodowany - im wyżej tym gorzej, wskutek działania kwasu siarkowego, który tworzy się w efekcie działania bakterii beztlenowych.
    W efekcie siarkowodór, czyli zapach zgniłych jaj, może baaaaaardzo długo uwalniać się z takiego betonu, nawet po jego wyczyszczeniu.

    Rada: woda pod naprawdę wysokim ciśnieniem, jeżeli możliwe to gorąca, i roztwór podchlorynu sodu. A potem obwąchać
    A konkretnie - zapytać w miejscowych wodociągach, czy mogą zrobić taką usługę.

  4. #4

    Domyślnie

    a ktos słysząl o wysypaniu do oraz wymalowaniu scian "byłego" szamba wapnem????

    co wy na to ??

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    sa srodki przyspieszajace rozklad substancji organicznych http://www.czystydom.com/product_inf...products_id=61 ja akurat zastosowalem to jako neutralizator zapachu...
    nie wiem na ile masz wypelnione swoje szambo ale moze zalewanie woda i zasypywanie tego typu srodkiem pomoze rozluznic to co sie osadzilo i wybrac kufa

  6. #6

    Domyślnie

    Czy ktoś już przeprowadził u siebie taki proces? Firma asenizacyjna krzyknęła sobie 1500zł za usługę, co właściwie jest ceną nowego szamba betonowego

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Czy ktoś już przeprowadził u siebie taki proces? Firma asenizacyjna krzyknęła sobie 1500zł za usługę, co właściwie jest ceną nowego szamba betonowego
    Trzeba tam wejsc, wiec trzeba miec sprzet tlenowy do oddychania. Trzeba miec myjke cisnieniowa. Wybrac twardsze osady z dna. Wypompwac wode do 0. Nalac pelno wody - dolac duzo chloru, przyjechac jeszcze raz za dzien dwa i odpompowac chlorowana wode. Mocno Chlorowanej wody pewnie nie da sie normalnie na zlewni sciekow oddac, bo zamorduje flore bakteryjna w oczyszczalni. Albo kosztuje wiecej bo ja trzeba przetrzymac az sie chlor ulotni.
    1500 nie wydaje mi sie wygorowana cena.

    marcin

  8. #8

    Domyślnie

    a mi bardzo - to np. 60m2 wylewki na gotowo z materialami lub 130m2 za robocizne. "Troche" duzo, jak na pare roboczogodzin - nawet z sprzetem. Maks 500 mysle, ze to dobra cena dla wykonawcy.

  9. #9

    Domyślnie

    Tu jest temat konkretnie podany:
    https://portal-dezynfekcja.pl/dezynf...-koronawirusa/

    a na distriparku kupisz cala chemie ceny zajebiste tylko na firme musi byc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony