dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 128
  1. #41

    Domyślnie

    Jastrzębiu, bez przesady nie strasz go tak
    Amir, jak będziesz codziennie chlor używał to możesz być pewien że bakterie nie przeżyją takiej dawki natomiast przy cotygodniowym sprzątaniu domestosem silniejsze osobniki przeżyją a flora ci się odnowi. Z antybiotykiem jest podobnie.
    Generalnie co ich nie zabije to je wzmocni
    Lepiej dowiedz się czy dadzą ci zgodę, albo po prostu złóż zawadomienie o budowie oczyszczalni i czekaj na wynik.

    Co do opłacalności to zrób jak pisał Beja, jak przeliczałem to oczyszczalnia w porównaniu z szambem betonowym (różnica w zakupie) powinna mi się zwrócić najpóźniej po 3 latach.

    Przy 4 osobach koszt rocznej eksploatacji szamba to około 2000 PLN (wybranie szamba 1 raz w miesiącu przy koszcie okolo 180 pln za beczkę) natomiast przy oczyszczalni około 200-250. Cena eksploatacji zależy oczywiście od rejonu naszego kraju, ja mazowsze więc tak mniej więcej to kosztuje.
    Więc jak najbardziej potwierdzam wylicznia Jastrzębia

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Fiedka
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-123
    Posty
    10

    Domyślnie

    Noworoczne życzenia dla wszystkich

    Poszukuję wykonawcy oczyszczalni z drenażem dl 2-5 osób wraz z małą przepompownią i rurociągiem tłocznym z pobliskiego domku letniskowego. Grunt mazowieckie piaseczki, woda gruntowa głęboko, działka duża, pozwolenie na budowę jest w pozwoleniu na budowę domu.

    Może ktoś kogoś poleci?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fiedka Zobacz post
    Noworoczne życzenia dla wszystkich

    Poszukuję wykonawcy oczyszczalni z drenażem dl 2-5 osób wraz z małą przepompownią i rurociągiem tłocznym z pobliskiego domku letniskowego. Grunt mazowieckie piaseczki, woda gruntowa głęboko, działka duża, pozwolenie na budowę jest w pozwoleniu na budowę domu.

    Może ktoś kogoś poleci?
    przy domku letniskowym oczyszczalnia nie zda egzaminu, oczyszczalnia (jakakolwiek) jest wrażliwa na długie przerwy w dostawie ścieków.
    jeżeli oczyszczalnia ma pracować dla domu a przy okazji "sąsiad" się podłączy to jak najbardziej tak.
    każdy kto sprzedaje oczyszczalnie zajmuje się także ich montażem.
    Wybierz konkretny model i poszukaj lokalnego dystrybutora.
    Gdybyś wybrała taką samą firmę jak ja, to podeślę ci namiar do gościa u którego ja zamawiałem, z tym że ja montowałem sam.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Fiedka
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-123
    Posty
    10

    Domyślnie

    Po pierwsze Fiedka to zdrobnienie od od imienia Fiodor (co wcale nie znaczy, że tak mam na imię - to trochę długa historia ) a więc od MĘSKIEGO imienia
    Po drugie domek letniskowy jest na doczepkę - jak się nazbiera to zamiast wołać szambelana włączy się pompa i dopompuje do moich domowych ścieków codziennie i pracowicie dostarczanych przeze mnie i innych domowników
    Po trzecie liczyłem właśnie na sugestie dotyczące typu i modelu ze wskazaniem ewentualnych wad i zalet (że o cenie nie wspomnę).

    uśmiechnięte pozdrowienia WOJSKI

  5. #45

    Domyślnie

    A to ja przepraszamn nick wskazywał na płeć piękną ,
    Z domkiem to musisz to z głową zrobić i pompować małymi porcjami żeby się ścieki zdążyły oczyścić.
    Co do modelu ja mam ekopol, majątku nie kosztuje a pisane było już sporo na forum. Poczytaj w postach w których pisałem.

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin76

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3

    Domyślnie Świetna oczyszczalnia biologiczna

    [reklama debiutanta - usunięto]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 15-05-2012 o 10:29

  7. #47

    Domyślnie

    Z oczyszczalni biologicznych- nr 1 BioDisc firmy Kingspan. Dlaczego?
    - technologia bez sprężarek i dyfuzorów (jak w przypadku tradycyjnego napowietrzania),
    - bardzo wysoka skuteczność (redukcja BZT w 96% - potwierdzona badaniami w notyfikowanych jednostkach czyli nie brednie producenta),
    - brak sprężarek- brak zapachów,
    - silnik niesłyszalny nawet z odległości 1m,
    - bezobsługowość (nie potrzeba dodawać biopreparatów itp.),
    - w wyp. stand. panel, który informuje o ewentualnej awarii.
    To chyba wszystko

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał bos60 Zobacz post
    Z oczyszczalni biologicznych- nr 1 BioDisc firmy Kingspan. Dlaczego?
    - technologia bez sprężarek i dyfuzorów (jak w przypadku tradycyjnego napowietrzania),
    - bardzo wysoka skuteczność (redukcja BZT w 96% - potwierdzona badaniami w notyfikowanych jednostkach czyli nie brednie producenta),
    - brak sprężarek- brak zapachów,
    - silnik niesłyszalny nawet z odległości 1m,
    - bezobsługowość (nie potrzeba dodawać biopreparatów itp.),
    - w wyp. stand. panel, który informuje o ewentualnej awarii.
    To chyba wszystko
    Zapomniałeś telefon i nazwę firmy podać do kopletu.
    Obrzydliwa reklama

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Beja napisz jaką Ty byś kupił oczyszczalnie z drenażem w nasypie dla siebie.
    Wymień 3 typy .Oczywiście jak najmniej rzeczy do popsucia .żeby miały
    ......

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Beja napisz jaką Ty byś kupił oczyszczalnie z drenażem w nasypie dla siebie.
    Wymień 3 typy .Oczywiście jak najmniej rzeczy do popsucia .żeby miały
    ......
    Żebym dobrze zrozumiał - pytasz o oczyszczalnię biologiczną, ale odprowadzenie ścieków oczyszczonych przez rozsączenie w nasypie?

    Jeżeli tak, to po pierwsze ten sposób odprowadzenia ścieków nie ma wpływu na wybór oczyszczalni. Z każdej biologicznej możesz rozsączyć w gruncie. A skoro wodę gruntową masz tak wysoko, to nie ma znaczenia, na jakiej głębokości jest odpływ (to tak a'propos rozmowy z niedowiarkiem).
    Ja bym kupił
    1. Biorock
    2. Epurfix
    3. Tu mam kłopot. Gdybym miał hektary działki, to zastanawiałbym się nad jakąś odmianą gruntowo-korzeniowej, ale bez entuzjazmu. Na małej działce rozglądałbym się za jakimś złożem zatopionym. Najbardziej podoba mi się Graf Picobello. Ale równie poważnie wziąłbym pod uwagę to, co oferują najbliższe firmy instalacyjne, o ile wzbudzają zaufanie. Warunkiem koniecznym musiałby być porządny osadnik gnilny. Wszelkie traidenisy itp. i inne mikro systemy odpadają.

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Biorock mi się podoba tylko co zrobić z odpowietrzeniami ponad dach?
    Dach skończony i elewacja,nie bardzo mam pomysł gdzie zrobić wentylację wysoką....
    Ostatnio edytowane przez pyton79 ; 17-11-2012 o 10:39

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Beja,facet z biorocka powiada żeby zamiast drenażu w nasypie zrobić studnię chłonną,jest jakaś znacząca różnica?
    Woda wysoko 80 cm ,piach...

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Beja,facet z biorocka powiada żeby zamiast drenażu w nasypie zrobić studnię chłonną,jest jakaś znacząca różnica?
    Woda wysoko 80 cm ,piach...
    W zasadzie można powiedzieć, że studnia chłonna to jest drenaż o długości jednego kręgu
    Jak masz piach to powinno zadziałać, ale piach piachowi nierówny - wolałbym, żeby potem nie było na mnie. Poszukaj sobie w tym forum albo w googlach na temat testu perkolacyjnego.

    Z wentylacją ci nie pomogę - sorry.

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Mam grunt klasy b ......

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Biorock mi się podoba tylko co zrobić z odpowietrzeniami ponad dach?
    Dach skończony i elewacja,nie bardzo mam pomysł gdzie zrobić wentylację wysoką....

    Niestety bez dodatkowej wentylacji ponad dach się nie obejdzie!
    Miałem już projekt umieszczenia turbowenta ponad dachem (dodatkowy koszt ok.1 tys.)
    Suma summarum bardzo fajna oczyszczalnia , ale nawet mój niedoszły instalator kręcił nosem ,że akurat u mnie niekoniecznie będzie to najlepszy wybór!
    Wybrałem co innego.

    Wycena biorocka ok 20 tys.( wszystko).

    Pozdrawiam

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał plawgo Zobacz post
    Niestety bez dodatkowej wentylacji ponad dach się nie obejdzie!
    Miałem już projekt umieszczenia turbowenta ponad dachem (dodatkowy koszt ok.1 tys.)
    Suma summarum bardzo fajna oczyszczalnia , ale nawet mój niedoszły instalator kręcił nosem ,że akurat u mnie niekoniecznie będzie to najlepszy wybór!
    Wybrałem co innego.

    Wycena biorocka ok 20 tys.( wszystko).

    Pozdrawiam
    Po rozmowie z panem z biorocka,stwierdził ze wystarczy wiatrowent na rurę wyprowadzonej w rogu działki na wysokość np 2m.......

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    To pewnie w EPURFIXIE z filtrem kokosowym też będzie potrzebna wentylacja wysoka?

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    To pewnie w EPURFIXIE z filtrem kokosowym też będzie potrzebna wentylacja wysoka?
    Jak w każdej, która nie jest oparta na technologii sztucznego napowietrzania.

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Wojski przeliczałeś koszta rozkładając je w czasie np 10 lat?
    Tzn. np przez 10 lat membrany tyle,kompresor nie wiem czy 2 starczą?
    Prąd średnio miesięcznie tyle itp?I co tam jeszcze może się popsuć?!
    Jeszcze jedno jak wysoko masz wodę?

  20. #60

    Domyślnie

    Nie dokładnie tego nie przeliczałem, generalnie przeliczałem co mi się będzie bardziej kalkulowało szambo czy oczyszczalnia biorąc pod uwagę moją rodzinę która wody nie oszczędza . Wyszło mi że po mniej więcej 3 latach różnica pomiędzy instalacją szamba betonowego (założyłem 3,5k PLN) a montażem oczyszczalni (powiedzmy że 7k PLN nie pamiętam już dokładnie) zwróci mi się. Pozatym nie mam zmartwienia że muszę pamiętać, żeby zamówieć beczkowóz.
    Możesz to dokładnie policzyć znając moc pompki (zużycie prądu), 1 raz w roku opróżnianie osadu, powiedzmy że 200 PLN-ów, membrana powiedzmy raz na 3 lata,( ktoś chyba pisał że 50 pln-ów kosztuje) no i załóżmy że w 9 roku walnie ci pompa membranowa (też był koszt podawany, chyba 700 PLN-ów) no i w moim przypadku pompa zanurzeniowa załóżmy że w ciągu 10 lat wymienię ją ze 3 razy. Więcej się nie popsuje, no chyba że w jakiś sposób pozapycha ci się dyfuzor (tu nie znam kosztu naprawy). Tylko po co, jak byś nie liczył to i tak bardziej się opłaca oczyszczalnia nie wspominając, że szamba tylko z nazwy są szczelne

    Wodę mam dosyć wysoko, ale mam piaseczek więc wszystko ładnie się wchłania. W tym roku lustro wody w studni mam jakieś 1,5 metra od powierzchni, ale 2 lata temu jak dużo padało miałem z 0,5 m od powierchni.
    U ciebie zależy jaki masz grunt, jeżeli masz wysoko poziom wody a grunt dobrze przepuszczalny to rób studnię chłonną, przy niskim poziomie robiłbym dreny.
    Ostatnio edytowane przez WOJSKI ; 19-11-2012 o 08:51

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony