dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 166 z 190
Pokaż wyniki od 3.301 do 3.320 z 3785
  1. #3301

    Domyślnie

    Cześć mam pytanie odnośnie mojego pomysłu a mianowicie do zbiornika betonowego na deszczówkę podłączyć Wobet Hydret ZBS-5c lub 6c.
    Zależy mi na wodzie i na odzyskiwaniu wody bo tam gdzie sie buduje jak jest choć troche słońca robi sie sahara . Woda do podlewania trawnika i roslin ozdobnych.
    moze jakas inna oczyszczalnia jestem otwarty na propozycje .
    prosze podpowiedzcie

  2. #3302

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Czyli ogólnie nie masz ceny kompletu i to mnie wkurza, bo nie jesteś w stanie nic porównać w cenach za całość .

    Czyli te 20 tyś brutto to z przepompownią i do tego lekko 4 tyś, czyli dwa razy tyle ile planowałeś ?

    NO I NAGORSZE PYTANIE CO ZROBIĆ ?????????????
    ...
    Dziękuję . Studni do rozsączenia deszczówki i tak będę potrzebował, więc może rzeczywiście spróbuję najpierw ją zrobić. Mam nadzieję, że wystarczy mi samozaparcia.

    Odkopałem wylot kanalizacji i z pomiarów wyszło mi ok 1,13m od środka rury do powierzchni gruntu. Licząc 2-3% spadek to przy oddaleniu oczyszczalni od domu o 10m wlot ścieków do oczyszczalni musiałby być na głębokości ok 1,3m? Czy to nie wychodzi trochę głęboko?

    A mógłbyś coś chociaż krótko powiedzieć o tych oczyszczalniach Metria? Może w tym tygodniu uda mi się spotkać z gościem który je montuje. Instalator namawiał na Bio DUO-Hybryda 6. Ja, jeśli w ogóle miałbym brać ich oczyszczalnię, to nie wiem czy nie wolałbym raczej EKO SBR 4-6, chociaż jest ona droższa. A może uda mi się namówić go na montaż ZBS-6C.
    Ostatnio edytowane przez tosith ; 19-04-2021 o 22:28

  3. #3303
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michas023 Zobacz post
    Cześć mam pytanie odnośnie mojego pomysłu a mianowicie do zbiornika betonowego na deszczówkę podłączyć Wobet Hydret ZBS-5c lub 6c.
    Zależy mi na wodzie i na odzyskiwaniu wody bo tam gdzie sie buduje jak jest choć troche słońca robi sie sahara . Woda do podlewania trawnika i roslin ozdobnych.
    moze jakas inna oczyszczalnia jestem otwarty na propozycje .
    prosze podpowiedzcie
    Przeszukaj temat nim zapytasz. Podlewanie podczyszczonym ściekiem było tu już wielokrotnie wałkowanie i nie ma co się powtarzać.

  4. #3304
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał tosith Zobacz post
    Wycena Ekodren to 20tys. z montażem, przy czym cena nie obejmuje kosztów koparki, żwiru (14t), piachu (5t) i ewentualnych nadbudów. W tej cenie jest rozsączenie z 6 tunelami Graf 300 na nasypie wysokości 1m.
    Ta cena znacznie przekracza zakładany budżet 12tys., który tworzony był nie całkiem świadomie ponad 2 lata temu i ogólnie zastanawiam się czy warto i czy mogę sobie pozwolić na takie przekroczenie budżetu..
    20k z montażem to sporo. Moja wycena z konkurencyjnej firmy dla MONOBLOCK 1000 LO sprzed niecałego roku z nadstawkami i transportem + wycena za montaż od lokalnego instalatora była o dobre 2k tańsza (wg. aktualnego kursu euro). Koparka, żwir i cała reszta była po mojej stronie dodatkowo.

    A stojąca woda gdzie nie gdzie na działce nie świadczy o niczym. Jedynie jeśli na całości się robi bagno. Tam gdzie nawiozłem humusu z gliną i koparka to ugniotła to woda potrafi stać i tydzień po deszczach. Ogród jeszcze nieskończony

    A Ty Wojtek jesteś/byłeś wyjątkowym instalatorem. Ja nie dostałem żadnej wyceny kompleksowej. Koparka, żwir i piasek zawsze nie były uwzględnione w wycenie, a czasem słyszałem że skoro i tak ja będę płacił to najlepiej jak bym to sam zorganizował...dlatego w końcu sam montowałem.
    Ostatnio edytowane przez Gruth ; 20-04-2021 o 07:51

  5. #3305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post

    A Ty Wojtek jesteś/byłeś wyjątkowym instalatorem. Ja nie dostałem żadnej wyceny kompleksowej. Koparka, żwir i piasek zawsze nie były uwzględnione w wycenie, a czasem słyszałem że skoro i tak ja będę płacił to najlepiej jak bym to sam zorganizował...dlatego w końcu sam montowałem.
    Nie mam się co chwalić. Nie jestem elastyczny i mam swoje poglądy co czasem ktoś zauważy na forum.

    Ja zakończyłem montaże, ale popatrz na to z mojej strony. Masz 20 wycen, z czego może 3 są pewne bo klient cię szanuje i chce dobrze. W pozostałych tłumaczysz klientom, dlaczego chcesz więcej, bo porównują moją, wyższą wycenę z konkurencją. Przyznam się, że najłatwiej było mi tłumaczyć różnice w samych oczyszczalniach. Wobet dawał tu możliwości i jakieś plusy w zbb i sbs. Jednak jak wytłumaczyć, że ja chcę więcej żwiru dać, dłuższy drenaż, czy nie chcę robić studni chłonnej, jak w pozostałych ofertach klient ma same studnie chłonne .

    Klient tego nie rozumie bo ja daję gwarancję i oni też dają gwarancję, a 2-3 tyś więcej to za co ? Teraz to każdy hydraulik jest instalatorem oczyszczalni, a klienci naiwnie wierzą, że zawsze można bez problemów zrobić oczyszczalnię. Taka 1 na 10 to jest bez problemów, a z resztą trzeba dobrze myśleć

    Ogólnie to ludzie zapomnieli po co są projekty i po co są kierownicy robót. Oni mieli bronić klienta, który nie zna się, przed głupotą. Teraz projektant się trochę zna, a kierownik daje tylko pieczątkę, a ten co buduje niech radzi sobie sam i pyta. Ten kto pyta i tak chyba trafi na forum, ale to ile osób 2 na 10. Pozostałe 8 oczyszczalni to jakie. Na pewno te drogie i te extra
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 20-04-2021 o 08:22

  6. #3306

    Domyślnie

    Cytat Napisał tosith Zobacz post
    Dziękuję . Studni do rozsączenia deszczówki i tak będę potrzebował, więc może rzeczywiście spróbuję najpierw ją zrobić. Mam nadzieję, że wystarczy mi samozaparcia.

    Odkopałem wylot kanalizacji i z pomiarów wyszło mi ok 1,13m od środka rury do powierzchni gruntu. Licząc 2-3% spadek to przy oddaleniu oczyszczalni od domu o 10m wlot ścieków do oczyszczalni musiałby być na głębokości ok 1,3m? Czy to nie wychodzi trochę głęboko?

    A mógłbyś coś chociaż krótko powiedzieć o tych oczyszczalniach Metria? Może w tym tygodniu uda mi się spotkać z gościem który je montuje. Instalator namawiał na Bio DUO-Hybryda 6. Ja, jeśli w ogóle miałbym brać ich oczyszczalnię, to nie wiem czy nie wolałbym raczej EKO SBR 4-6, chociaż jest ona droższa. A może uda mi się namówić go na montaż ZBS-6C.
    Czyli masz z jakieś 1,2m pod gruntem dno rury, a po 10 metrach PCV160 to 1,35m robi się dno dopływu przy zbiorniku. Nie sprawdzałem, ale pisałeś, że w BioRock ma wylot na 1,73m od poziomu gruntu. Mnie interesuje różnica pomiędzy wlotem, a wylotem. Wychodzi na rysunku 1,13m ale sprawdź to sam ? Wylot z oczyszczalni to 1,35m + 1,13m daje głębokość około 2,5m. To głęboko

    Jeśli chodzi o EKO SBR 4-6 to nie mam ich instrukcji, czy dtr, dlatego ocenię to ogólnie. Przyznam, że wyglądają z zewnątrz fajnie, ale w środku jest sporo rzeczy, które mi się nie podobają. Przede wszystkim te dodatkowe wzmocnienia, chyba z jakiegoś metalowego profilu wewnątrz. Zbiornik sam z siebie musi być wytrzymały i ciekawe, czy to kwasówka. No i jeszcze te "cudowne" PCV 110 po środku włazu, czyli słaba rewizja i po co one ? Chyba to wzmocnienie poprzeczne, już drugie ?? Do tego pojemnik techniczny na nadbudowie włazu ? Lepiej osobny i włazy mieć do wglądu od razu. Na koniec jeszcze pomarudzę, że brak jakiegoś złoża biologicznego. Do tego musisz wiedzieć, jaki jest tam konkretnie model dmuchawy i czy ma zabezpieczenie przebicia membran, ile jest tam elektrozaworów, jakie jest sterowanie oraz co tam samemu możesz przełączać. W sumie sterowanie to w SBR ważna sprawa oraz możliwość jego serwisu. Jakie są warunki gwarancji w tej dziedzinie ?

    Czyli nie wiesz za dużo o tym EKO SBR 4-6. Pytanie, czy ten instalator to wie, czy może przyjechał Ci dać ofertę z jakimś sbr

    Jeśli ma coś dodać o Bio DUO-Hybryda 6 to jej zdecydowanie nie polecam i lepiej dowiedz się więcej o tym EKO SBR, jak chcesz go nadal . Jeśli instalator ma obie te oczyszczalnie z tej samej firmy, Metria, to pewnie nie będzie szczęśliwy jak uprzesz się na jakiegoś ZBS
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 20-04-2021 o 08:55

  7. #3307
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał tosith Zobacz post
    Odkopałem wylot kanalizacji i z pomiarów wyszło mi ok 1,13m od środka rury do powierzchni gruntu. Licząc 2-3% spadek to przy oddaleniu oczyszczalni od domu o 10m wlot ścieków do oczyszczalni musiałby być na głębokości ok 1,3m? Czy to nie wychodzi trochę głęboko?.
    Wyjście kanalizacji z domu powinno być rurą 160mm (najlepiej) i wtedy spadek 1.5% wystarcza. Jeśli wyjście masz rurą 110mm to wtedy te 2% minimum. Koniecznie pamiętaj o zrobieniu rewizji w kanalizacji po wyjściu z domu za pomocą trójnika 45stopni (ew. 67) i odpowiedniego kolanka.

  8. #3308

    Domyślnie

    Witam
    Będę montował oczyszczalnie biologiczną, tylko mam dylemat którą wybrać ZBS-4C czy ZBS-6C? Zużycie wody wynosi około 15m3 na dwa miesiące. Osobiście wolałbym te większą, ale czy nie będzie przewymiarowana? Co jaki okres z tych oczyszczalni trzeba odpompowywać osad? Tylko proszę o faktyczne dane nie z foldera reklamowego.

  9. #3309

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz8 Zobacz post
    Witam
    Będę montował oczyszczalnie biologiczną, tylko mam dylemat którą wybrać ZBS-4C czy ZBS-6C? Zużycie wody wynosi około 15m3 na dwa miesiące. Osobiście wolałbym te większą, ale czy nie będzie przewymiarowana? Co jaki okres z tych oczyszczalni trzeba odpompowywać osad? Tylko proszę o faktyczne dane nie z foldera reklamowego.
    Bierz 6C bo większa pojemność to zawsze lepiej. Obie mają tą samą szafkę sterującą i dmuchawę. Jak 6C będziesz miał na 6 osób to na pół roku. Jak na 4 osoby to na oko 8-10 miesięcy. Jak na tylko 3 osoby to rok spokojnie.

    U każdego jest inaczej bo każdy ma inne ścieki i inną jajecznicę lub kiełbasę je na śniadanie
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 21-04-2021 o 07:06

  10. #3310
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Bierz 6C bo większa pojemność to zawsze lepiej. Obie mają tą samą szafkę sterującą i dmuchawę. Jak 6C będziesz miał na 6 osób to na pół roku. Jak na 4 osoby to na oko 8-10 miesięcy. Jak na tylko 3 osoby to rok spokojnie.

    U każdego jest inaczej bo każdy ma inne ścieki i inną jajecznicę lub kiełbasę je na śniadanie
    Przy 15m3 na 2 miesiące wychodzi mi, że jest Was dwoje, albo jesteście super oszczędni jeśli chodzi o wodę. U mnie średnie zużycie wody wychodzi około 120l/dzień/osobę (dane ze zmiękczacza po 10 miesiącach).
    W oczyszczalniach biologicznych rozmiar dobiera się pod ilość użytkowników, a dokładniej pod ilość pożywki jaką ci użytkownicy są w stanie dostarczyć do oczyszczalni. Zazwyczaj lepiej działają oczyszczalnie (lepiej oczyszczają) o obciążeniu trochę większym niż projektowane. Jeśli oczyszczalnia ma działać to raczej 4C. Przy 6C dla 2 osób może trzeba będzie dosypywać pożywki dla bakterii i same bakterie, może nawet jakieś odpadki spuścić od czasu do czasu by miały co jeść. Za 6C przemawiają dwa włazy, ryzyko że szambiarz odpompuje osad czynny maleje do zera. Przy wspólnym włazie już nie raz były opisane tutaj przypadki gdzie wszystko wybierali i konieczny był restart oczyszczalni.

    Jeśli jest was tylko 2 i głównym kryterium jest częstotliwość wywożenia to poszukajcie oczyszczalni z jak największym osadnikiem wstępnym i jak najmniejszym wymaganym przepływem dziennym. Z WH ZBS-5C ma większy osadnik niż ZBS-6C, a przepływ plasuje się pomiędzy 4C a 6C. Wywóź zalecany przez producenta (bezpieczny dla niego) to 6-mcy przy 4 osobach, max raz na rok. Jeśli sam monitorujesz ścieki to może to być pewnie i dłużej, ale trzeba sprawdzać. Bez kontroli można sobie roboty dodatkowej narobić (przeszukaj to forum pod kątem ZBS). Dla 2 osób spokojnie raz na rok powinien wystarczyć.

    Biodisk Kingspana przy 4,5m3 osadnika wstępnego pozwoli pewnie Wam wywozić osad stały raz na 2 lata.....ale to inna półka cenowa.
    Ostatnio edytowane przez Gruth ; 21-04-2021 o 12:07

  11. #3311

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Bierz 6C bo większa pojemność to zawsze lepiej. Obie mają tą samą szafkę sterującą i dmuchawę. Jak 6C będziesz miał na 6 osób to na pół roku. Jak na 4 osoby to na oko 8-10 miesięcy. Jak na tylko 3 osoby to rok spokojnie.

    U każdego jest inaczej bo każdy ma inne ścieki i inną jajecznicę lub kiełbasę je na śniadanie
    W takim razie biorę 6C. Zapomniałem dodać że rozsączanie będę miał w kopcu. Więc w takim wypadku chyba zdecyduję się na wersję KP. Ciekawi mnie też kwestia sygnalizacji ewentualnych awarii w tym typie oczyszczalni. Czy w przypadku zepsucia się pompy czy dmuchawy jest jakieś powiadomienie czyli np lamka alarmowa? Z tego co wiem SECOH JDK-C ma taką opcję. Może sterownik tej oczyszczalni ma taką funkcję?
    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    Przy 15m3 na 2 miesiące wychodzi mi, że jest Was dwoje, albo jesteście super oszczędni jeśli chodzi o wodę. U mnie średnie zużycie wody wychodzi około 120l/dzień/osobę (dane ze zmiękczacza po 10 miesiącach).
    Jest nas troje. I faktycznie wodę szanujemy.

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    W oczyszczalniach biologicznych rozmiar dobiera się pod ilość użytkowników, a dokładniej pod ilość pożywki jaką ci użytkownicy są w stanie dostarczyć do oczyszczalni. Zazwyczaj lepiej działają oczyszczalnie (lepiej oczyszczają) o obciążeniu trochę większym niż projektowane. Jeśli oczyszczalnia ma działać to raczej 4C. Przy 6C dla 2 osób może trzeba będzie dosypywać pożywki dla bakterii i same bakterie, może nawet jakieś odpadki spuścić od czasu do czasu by miały co jeść. Za 6C przemawiają dwa włazy, ryzyko że szambiarz odpompuje osad czynny maleje do zera. Przy wspólnym włazie już nie raz były opisane tutaj przypadki gdzie wszystko wybierali i konieczny był restart oczyszczalni.
    No właśnie to też mnie martwiło, czy bakterie się utrzymają. Jeśli chodzi o te odpadki, to faktycznie widziałem film na youtube gdzie ktoś wrzucał bezpośrednio do zbiornika obierki z warzyw. Czy to faktycznie zdaje egzamin, bo jeśli tak, to problem rozwiązany.

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    Jeśli jest was tylko 2 i głównym kryterium jest częstotliwość wywożenia to poszukajcie oczyszczalni z jak największym osadnikiem wstępnym i jak najmniejszym wymaganym przepływem dziennym. Z WH ZBS-5C ma większy osadnik niż ZBS-6C, a przepływ plasuje się pomiędzy 4C a 6C. Wywóź zalecany przez producenta (bezpieczny dla niego) to 6-mcy przy 4 osobach, max raz na rok. Jeśli sam monitorujesz ścieki to może to być pewnie i dłużej, ale trzeba sprawdzać. Bez kontroli można sobie roboty dodatkowej narobić (przeszukaj to forum pod kątem ZBS). Dla 2 osób spokojnie raz na rok powinien wystarczyć.

    Biodisk Kingspana przy 4,5m3 osadnika wstępnego pozwoli pewnie Wam wywozić osad stały raz na 2 lata.....ale to inna półka cenowa.
    ZBS-5C jest za długi, a Kingspan tak jak napisałeś...

  12. #3312

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz8 Zobacz post
    W takim razie biorę 6C. Zapomniałem dodać że rozsączanie będę miał w kopcu. Więc w takim wypadku chyba zdecyduję się na wersję KP. Ciekawi mnie też kwestia sygnalizacji ewentualnych awarii w tym typie oczyszczalni. Czy w przypadku zepsucia się pompy czy dmuchawy jest jakieś powiadomienie czyli np lamka alarmowa? Z tego co wiem SECOH JDK-C ma taką opcję. Może sterownik tej oczyszczalni ma taką funkcję?
    Dmuchawa JDK-S, która jest w tych ZBS ma lampkę alarmową na obudowie, więc na zewnątrz skrzynki nie widać jak zadziała. Nie da się jej wyciągnąć z dmuchawy. Jak chcesz dodatkowe bajer to popytaj o wersję z większym sterownikiem to chyba ta rozszerzona, czy rozbudowana.

    Tylko w tych z pompami jest ta wersja i dostajesz sterownik co ma więcej wyjść, pływak oraz taki czujniczek do dmuchawy. Podpięty jest on pod sterowanie.

    Montowałem kiedyś tą wersję, ale to był większy zbs. Nie pamiętam dokładnie jak z pompą ale bezpiecznik też był wpięty w sterowanie i miałeś lampkę na obudowie, więc było widać czy jest alarm.
    Jak chciałbyś mieć lepiej alarmowaną pompę to trzeba pływak inaczej ustawić, ale to mi zrobili jak zamawiałem, aby alarmował gdy za długo jest poziom max.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 22-04-2021 o 07:03

  13. #3313

    Domyślnie

    Napiszę może czego się ostatnio dowiedziałem. Może komuś się przyda.

    Informacje po spotkaniu z instalatorem od Metrii. Oczyszczalnia EKO SBR ma rzeczywiście w środku wzmocnienia z jakichś profili stalowych, a na pytanie czy są one zrobione z kwasówki dostałem odpowiedź "chyba nie ośmieliliby się zrobić ich z czegoś innego" no i że są one malowane na czarno. Więc nie wiem z czego są zrobione. Na pytanie co można ustawiać w sterowniku oczyszczalni, dowiedziałem się, żę tam się nic nie ustawia. Cykl oczyszczania jest uruchamiany jakimś włącznikiem ciśnieniowym, czyli tak naprawdę przy pewnym poziomie ścieków.
    Oprócz EKO SBR i Bio DUO-Hybryda (której instalator jednak też nie poleca) Metria ma jeszcze coś co się nazywa chyba Soft SBR. Podobno coś zrobione na wzór One2Clean i to tą mocno polecał, ale ze względu na głębokość wyjścia kanalizacji u mnie wykonanie jej mogłoby być problemowe. Tej oczyszczalni nie znalazłem na stronie Metrii.

    Dopytałem w EkoDren o posadowienie Monoblocka 2 w moim przypadku, czyli dół wlotu ścieku do oczyszczalni na głębokości 1,35m. Dostałem odpowiedź, że nie jest to wykonalne bez przepompowni ścieku surowego. Zdaje się, że wlot ścieku może być najniżej na głębokości 1m przy dwóch nadbudowach.

    Pracownik Wobet Hydret ma mi przygotować opcje wykonania oczyszczalni ZBS, w tym bez przepompowni ścieku surowego czyli ZBS-5C/7C z dodatkowymi wzmocnieniami.

  14. #3314
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Dmuchawa JDK-S, która jest w tych ZBS ma lampkę alarmową na obudowie, więc na zewnątrz skrzynki nie widać jak zadziała. Nie da się jej wyciągnąć z dmuchawy.
    Da się. Ja mam tak zrobione. Wystarczy poprosić w WH

  15. #3315
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał tosith Zobacz post
    Pracownik Wobet Hydret ma mi przygotować opcje wykonania oczyszczalni ZBS, w tym bez przepompowni ścieku surowego czyli ZBS-5C/7C z dodatkowymi wzmocnieniami.
    U mnie wylot kanalizacji do oczyszczalni jest na około 110cm. ZBS5c z jedną nadbudową daje radę. I ma jedną wielką zaletę przy takim posadowieniu. Wymaga płytszego wykopu niż np ZBS4 albo 6 ze względu na kształt.

  16. #3316

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    Da się. Ja mam tak zrobione. Wystarczy poprosić w WH
    No to chyba nie znam nowości i wypadłem z obiegu. Zbiorniki i wyposażenie oczyszczalni chyba wolniej się zmienia niż sterowanie. Ciężko nadążyć

  17. #3317
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    No to chyba nie znam nowości i wypadłem z obiegu. Zbiorniki i wyposażenie oczyszczalni chyba wolniej się zmienia niż sterowanie. Ciężko nadążyć
    Nie widząc sensu w posiadaniu czujnika sygnalizującego przebicie membrany dmuchawy, który jest schowany w zamkniętej obudowie, zadałem WH pytanie czy mogą sygnalizację (małą lampkę) wyciągnąć na obudowę. Po dłuższym zastanowieniu uzyskałem odpowiedź, że w sumie to mogą No to ją mam na zewnątrz i widzę ją przez okno w kuchni.

  18. #3318

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    Nie widząc sensu w posiadaniu czujnika sygnalizującego przebicie membrany dmuchawy, który jest schowany w zamkniętej obudowie, zadałem WH pytanie czy mogą sygnalizację (małą lampkę) wyciągnąć na obudowę. Po dłuższym zastanowieniu uzyskałem odpowiedź, że w sumie to mogą No to ją mam na zewnątrz i widzę ją przez okno w kuchni.
    No i dobrze zrobiłeś, bo "wygoda" bardzo przydaje się w oczyszczalni

  19. #3319
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukas17

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich formułowiczów.
    Oczyszczalnie już w zasadzie wybrałem chociaż jak się okazało nie do końca. Po przebrnięciu przez forum (trwało to ładnych kilka miesięcy), byłem już prawie zdecydowany, wybór padł na WOBET-HYDRET ZBS-6c. Tyko jedna kwestia nie daje mi spokoju na forum znajduje sprzeczne informacje, przede wszystkim dotyczące wielkości oczyszczalni. Mówi się tutaj że lepiej pracują oczyszczalnie lekko przeciążone, w innych - osadnik wstępny im większy tym lepiej (oczywiście w granicach rozsądku). I teraz się zastanawiam WOBET-HYDRET ZBS-6c (czasami może się okazać lekko przeciążona), czy WOBET-HYDRET ZBS-8c (większa-lepsza-będzie zapas - raczej nigdy nie powinna być przeciążona, ale czy będzie prawidłowo działać ?). Dzwoniłem do W-H ale jednoznacznej odpowiedzi nie otrzymałem. Liczba mieszkańców – 6osób, miesięczne zużycie wody ok 20 m3, czasami ciut mniej. Pomóżcie proszę, bo czasu coraz mniej.
    Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc.

  20. #3320

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas17 Zobacz post
    Witam wszystkich formułowiczów.
    Oczyszczalnie już w zasadzie wybrałem chociaż jak się okazało nie do końca. Po przebrnięciu przez forum (trwało to ładnych kilka miesięcy), byłem już prawie zdecydowany, wybór padł na WOBET-HYDRET ZBS-6c. Tyko jedna kwestia nie daje mi spokoju na forum znajduje sprzeczne informacje, przede wszystkim dotyczące wielkości oczyszczalni. Mówi się tutaj że lepiej pracują oczyszczalnie lekko przeciążone, w innych - osadnik wstępny im większy tym lepiej (oczywiście w granicach rozsądku). I teraz się zastanawiam WOBET-HYDRET ZBS-6c (czasami może się okazać lekko przeciążona), czy WOBET-HYDRET ZBS-8c (większa-lepsza-będzie zapas - raczej nigdy nie powinna być przeciążona, ale czy będzie prawidłowo działać ?). Dzwoniłem do W-H ale jednoznacznej odpowiedzi nie otrzymałem. Liczba mieszkańców – 6osób, miesięczne zużycie wody ok 20 m3, czasami ciut mniej. Pomóżcie proszę, bo czasu coraz mniej.
    Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc.
    Wyjdzie na to, że jestem zapatrzony tylko "w większe to lepsze", więc może trochę samokrytyki dodam . Ten ZBS-6c, będzie lepiej pracował niż ZBS-8C bo jest bardziej odpowiedni dla Twojej ilości osób i lepiej obciążony ściekami.
    Ja jednak patrzę, na dłuższy efekt i bardziej wolę inne zalety. Drugi do wyboru, czyli ZBS-8c, może nie pracować lepiej niż ZBS-6c w tym samym czasie. Jednak on będzie nabierał korzyści z czasem, gdy zgromadzi się więcej osadu. Rzadziej będziesz wybierał, a pakiety w biologicznej i tak obrosną. Po wybraniu włączysz znów rozruch, zamiast dalszego działania, a efekt i tak będzie podobny. Przy kolejnym wybieraniu, już będziesz wiedział, że było to wygodne rozwiązanie i dlatego ja 8c je bym wybrał .

    Jeśli Cię to męczy, możesz jeszcze o ZBS-7c zapytać, który jest mocniejszy. Dodałbym też lampkę od dmuchawy na pojemniku tak jak Gruth to dogadał.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 03-05-2021 o 16:51

Strona 166 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony