dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 172 z 190
Pokaż wyniki od 3.421 do 3.440 z 3785
  1. #3421
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekS4 Zobacz post
    Kwota za samą oczyszczalnię. Mam koparkę i montaż robię sam.


    Cytat Napisał DarekS4 Zobacz post
    Za eko house musze zapłacić 9600 tutaj za ZBS-8C ok 11tys a faktycznie grubość zbiornika jest bez porównania. jedynie mnie irytuje ta budka do napowietrzania. Nie mam tego nawet gdzie wstawić. Chyba do garażu.

    Widzę jeszcze jeden + EcoHousa - Że zawsze mam dostęp myjką żeby sobie ją umyć po wybraniu .... A w tych innych sa tak małe włazy że mało co tam widać.
    Skrzynkę z dmuchawą można postawić z boku gdzieś. nie musi być tuż obok. Moc dmuchawy narzuca Ci jedynie maksymalną odległość. Najlepiej dać znać sprzedawcy/producentowi przed zakupem jak daleko chcesz to ustrojstwo postawić to może zaproponują inną dmuchawę.

    ZBS5C się łatwo myje i u mnie robi to ekipa wywożąca osad stały. Ponowne napełnianie wodą też zrobili.

  2. #3422
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Nie wiem czy tak jest ale jakby woda gruntowa miała się pojawiać w pewnych okresach roku wyżej niż te 3m to byłoby to widać na przekroju z odwiertu nawet jak jest sucho do tych 3 metrów.
    Zazwyczaj przyjmuje się, że woda w okresach opadów może wystąpić wyżej niż podczas odwiertów. I tu ma znaczenie jaki masz grunt i kiedy były odwierty. U mnie były na wiosnę, przy w miarę mokrej pogodzie i ma piaski, więc wahania poziomu wód gruntowych przejęto na +0,5m od stanu podczas odwiertu. Jeśli bym wiercił w lato to byłoby +1m.

    Zakładając, że nie mieszkach w górach, poziom wód gruntowych powinien być w miarę poziomy na wykresie (u mnie na początku działki woda jest na 3m poniżej poziomu gruntu, na końcu na 1,5m przy 2m spadku na długości - dom przy skarpie opadającej do rzeki). Jeśli nie masz spadku na terenie i w odwiertach 5m nie było wody, to nawet przy wahaniach +2m (jakieś extremum) powinno być sucho na tych 3m.

  3. #3423

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    Biorock można zostawić zasypany i nieużytkowany.
    Chyba nie można. Jak każdą oczyszczalnie z tworzywa sztucznego nalżey zalać wodą, w tym przypadku osadnmik wstępny.

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    W oczyszczalni normalnie użytkowanej zachodzą procesy chemiczne wydzielające ciepło, dopływające ścieki są też ciepła no i przed mrozami chroni ją jeszcze obsypką. Co się stanie z zalaną nieużytkowaną oczyszczalnią jeśli przez miesiąc przytrzyma -15 stopni nie wiem.
    Kompletnie nic się nie stanie, a woda nie zamarznie, bo dostaje ciepło od gruntu - pokrywa z lodu nic nie zrobi.

  4. #3424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post

    Skrzynkę z dmuchawą można postawić z boku gdzieś. nie musi być tuż obok. Moc dmuchawy narzuca Ci jedynie maksymalną odległość. Najlepiej dać znać sprzedawcy/producentowi przed zakupem jak daleko chcesz to ustrojstwo postawić to może zaproponują inną dmuchawę.
    Większa dmuchawa oznacza większy koszt i więcej zuzytego prądu.

    Taniej jest zwiększyć średnicę przewodów, lez nie zawsze jest to możliwe ze względu na połaczenia które są przystosowane do pierwotnej średnicy. Ponadto skrzynka z dmuchawą bliżej oczyszczalni ułatwie serwis i diagnostykę oczyszczalni.

    To czego robić się nie powinno to samodzielnie zwiększać długość przewodów pneumatycznych dostarczonych przez producneta.

  5. #3425
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DarekS4

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Panie Wojtku a co Pan sądzi jeszcze o Bio Solid 8 ?? Dla mojego przypadku ? Okazało się ze miejscowość obok mam firmę które takowe instaluje.

  6. #3426

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekS4 Zobacz post
    Panie Wojtku a co Pan sądzi jeszcze o Bio Solid 8 ?? Dla mojego przypadku ? Okazało się ze miejscowość obok mam firmę które takowe instaluje.
    Jeśli ktoś da Ci na sam montaż 5 lat gwarancji i 20 ton żwiru oraz to wykonawca z polecenia to bierz ten Bio solid 8 i już nie szukaj

    Jednak wątpię, aby taki pozytywny zbieg okoliczności w ofercie nastąpił .

    Z mojego punktu, jakie ta oczyszczalnia ma zalety:
    - trzy komory i do każdej osobny właz rewizyjny, czyli da się serwisować,
    - łączna pojemność do 6 osób może być, a o tym, że niby na 8 to raczej zapomnijmy,
    - posiada sterownik,
    - dwie komory napowietrzane, każda z dyfuzorem rurowym

    Teraz zaś minusy:
    - brak jakiegokolwiek złoża biologicznego co polepsza pracę,
    - ogólna technologia pracy bez plusów, co może nie dać wybitnych osiągów przy oczyszczaniu
    - nie wiadomo ile jest elektrozaworów i na zdjęciach są one ukryte pod sterownikiem, co daj słaby dostęp serwisowy,
    - odpływ tylko na pompie, która nie jest "wybitnie" droga i mogli dać coś lepszego,
    - recyrkulacja prowadzona przez środek włazu w centralnym zbiorniku może blokować dostęp

    Oczywiście są lepsze oczyszczalnie od tej jak i też gorsze. To zależy od tego, czy Ci wystarcza to co oferuje ta oczyszczalnia za tą cenę.
    Na pewno mogła by mieć dla mnie mniej minusów, dlatego gdy montowałem to takiej nie oferowałem. Było to jednak jakiś czas temu

    Wykonawca niech od razu da Ci informację co będzie za nią. Jak drenaż to ile metrów i ile ton żwiru płukanego 16-32. Jak studnia chłonna to zastanów się dwa razy
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 18-11-2021 o 06:43

  7. #3427
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DarekS4

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Będzie bezpośrednie odprowadzenie do rowu. Żadnego rozsączania i żadnej studni . Mam rów na działce 20m od oczyszczalni. Zdecydowałem ze tej "wody" i tak nie będę łapać. Łapać do podlewania będę tylko deszczówkę do zbiornika 10m3. A łapać dodatkowo tą z oczyszczalni do kolejnego zbiornika osobnego to troche strata kasy i przerost formy nad treścią. Zaraz za rowem obok którego będę miał zbiornik na deszczówkę mam 1,5ha pola na którym mam jakieś grządki i drzewka owocowe.
    Jak będzie suchy rok to i zbiornik 10m3 w końcu będzie suchy .... A wodą z oczyszczalni i tak tego nie podleje.
    Jedna zdecyduje się chyba na to co pokazywał Pan wcześniej jeżeli chodzi o samo urządzenie.

  8. #3428
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Chyba nie można. Jak każdą oczyszczalnie z tworzywa sztucznego nalżey zalać wodą, w tym przypadku osadnmik wstępny.
    Dokładnie. Jak pisałem to myślałem o bioreaktorze. Dzięki za doprecyzowanie

  9. #3429

    Domyślnie

    Panowie praktycy, instalatorzy i użytkowinicy.
    Mam do wyboru Biorocka albo Biodisca. Teren po sprawdzeniu ma 4m piachu wgłąb.
    Oba rozwiązania nie są budżetowe, ale nie chcę szamba i drenażówki, bo nie o to mi chodzi w czystym środowisku.
    Wydatek jest duży ale mam nadzieję jednorazowy pod rozwojową działkę. Na razie jeden domek z opcją dobudowania drugiego.Działka w lesie wieć trzeba będzie usunąc parę drzew włąśnie pod oczyszczalnię.
    Chciałbym ją wkopoać teraz bo na wiosnę nie wiadomo co będzie i ceny i dostępność. Na razie oczyszczalnia nie będzie zasilana, bo instalacje też dopiero będą robione.

  10. #3430

    Domyślnie

    Cytat Napisał szpaku850 Zobacz post
    Panowie praktycy, instalatorzy i użytkowinicy.
    Mam do wyboru Biorocka albo Biodisca. Teren po sprawdzeniu ma 4m piachu wgłąb.
    Oba rozwiązania nie są budżetowe, ale nie chcę szamba i drenażówki, bo nie o to mi chodzi w czystym środowisku.
    Wydatek jest duży ale mam nadzieję jednorazowy pod rozwojową działkę. Na razie jeden domek z opcją dobudowania drugiego.Działka w lesie wieć trzeba będzie usunąc parę drzew włąśnie pod oczyszczalnię.
    Chciałbym ją wkopoać teraz bo na wiosnę nie wiadomo co będzie i ceny i dostępność. Na razie oczyszczalnia nie będzie zasilana, bo instalacje też dopiero będą robione.
    Nie będę wypowiadał się odnośnie technologii i podejdę do tematu jak budowlaniec. Jeśli chcesz robić studnie chłonną, aby usunąć mniej drzew niż przy drenażu w ciągach oraz możesz ją zrobić porządnie z dużą ilością żwiru płukanego to podstawa do określenia co wybrać. Zakładam, że do 4m woda gruntowa nie występuje.

    Martwi mnie jednak, że w głębokiej studni realność zastosowania dużej ilości podsypki znacznie spada. Piach się osuwa i wykop robi się coraz większy. Trzeba zabezpieczyć boki wykopu i użyć szalunków. Koszty ogólnie rosną .

    Należy jednak coś z tych dwóch wybrać. Na takim etapie budowy i bez martwienia się o prąd Biorock wygląda bardziej obiecująco. Nie martwisz się też o zasilanie, bo go tam nie ma .Jeśli nie zamierzasz robić tak głębokich wykopów po studnie chłonną, która będzie płycej to wówczas korzyści większe mogą być z Biodisca. Chodzi mi o to, że jeżeli chcesz zrobić coś wyżej od wylotu z Biorock to robienie przepompowni ścieków oczyszczonych trochę mija się z celem wyboru oczyszczalni bezprądowej.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 30-11-2021 o 12:49

  11. #3431

    Domyślnie

    WojtekINST

    Nie planowałem szczerze mówiąc studni chłonnej, pan z Biorocka powiedział że można zrobić drenaż przy dolnym wypływie ścieków oczysczonych, czyli na poziomie około 3,5m, tak mówił że pownien być grunt przepuszczalny na 3,5-4m. I jest tam piach, teran jest pochylony, kilka metrów niżej ale za 40 dalej jest studnia z kregów, ale woda zaczyna się jakieś10 kręgów od góry, więc dosyć głęboko.
    Co do Biorocka, ponieważ to nie będzie bezpośrednio przy domu (odległość od studni musi być zachowana) to muszę jeszcze umiejscowić minimum 4m od Biorocka wentylację wysoką.
    Jak rozumiem przy Biorocku nie musłabym robićsrudni chłonnej skoro mam minimum 4m piachu, ale wtedy drenaż musi być wkopany głęboko na wyskości dolnego wypływu. Przy Biodiscu nie muszę robićdodatkwej wentylacji i drenaż też może być wkopany płycej.
    Nadal różnica w cenie obu rozwiązańto parę tysięcy, ale wolę wybrać po prostu lepsze rozwiązanie.

    Jeszcze pytanie, gdby tą oczysczlanie wkopał teraz na zimę, i nie będę jej używał to jak rozumiem w obu przypadkach musże ją napełnić do połowy z tym że w Biorocku, musze mieć włączony silnik żeby sobie mielił, tak ?

  12. #3432
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Jeśli nie ma dopływu ścieków to nie ma potrzeby uruchamiania silnika w Biodisku bo nie ma flory bakteryjnej i pożywki dla niej.

    Zalanie jest wymagane by zrównoważyć parcie gruntu i zabezpieczyć oczyszczalnię przed odkształceniem.

  13. #3433

    Domyślnie

    Cytat Napisał szpaku850 Zobacz post
    WojtekINST

    Nie planowałem szczerze mówiąc studni chłonnej, pan z Biorocka powiedział że można zrobić drenaż przy dolnym wypływie ścieków oczysczonych, czyli na poziomie około 3,5m, tak mówił że pownien być grunt przepuszczalny na 3,5-4m. I jest tam piach, teran jest pochylony, kilka metrów niżej ale za 40 dalej jest studnia z kregów, ale woda zaczyna się jakieś10 kręgów od góry, więc dosyć głęboko.
    Co do Biorocka, ponieważ to nie będzie bezpośrednio przy domu (odległość od studni musi być zachowana) to muszę jeszcze umiejscowić minimum 4m od Biorocka wentylację wysoką.
    Jak rozumiem przy Biorocku nie musłabym robićsrudni chłonnej skoro mam minimum 4m piachu, ale wtedy drenaż musi być wkopany głęboko na wyskości dolnego wypływu. Przy Biodiscu nie muszę robićdodatkwej wentylacji i drenaż też może być wkopany płycej.
    Nadal różnica w cenie obu rozwiązańto parę tysięcy, ale wolę wybrać po prostu lepsze rozwiązanie.

    Jeszcze pytanie, gdby tą oczysczlanie wkopał teraz na zimę, i nie będę jej używał to jak rozumiem w obu przypadkach musże ją napełnić do połowy z tym że w Biorocku, musze mieć włączony silnik żeby sobie mielił, tak ?
    Gruth ma rację a ja dodam tylko, że jeśli nie ma problemu z drzewami to zawsze lepszy jest drenaż niż studnia chłonna. Zaproponowałem to przy Biorock tylko z uwagi na ilość zajmowanego miejsca. Podsumowując, jak da się zrobić normalny drenaż rozsączający na żwirze płukanym w gruncie to znów lepszy Biodisc. Jeśli już Ci ktoś tak wyceniał to ile drenażu w ilu ciągach oraz ile ton podsypki ze żwiru płukanego oferował ?

  14. #3434
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DarekS4

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Czy są tu opinie o oczyszczalni firmy delfin ?? Mam niedaleko domu firmę która ma takie na stanie.
    Oczyszczalnia jest mechaniczno biologiczna. Czy jest godna polecenia ? Zestaw dedykowany 6os +

  15. #3435

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekS4 Zobacz post
    Czy są tu opinie o oczyszczalni firmy delfin ?? Mam niedaleko domu firmę która ma takie na stanie.
    Oczyszczalnia jest mechaniczno biologiczna. Czy jest godna polecenia ? Zestaw dedykowany 6os +
    Na temat tej oczyszczalni masz cały wątek z opiniami - https://forum.muratordom.pl/showthre...szczalnia-MBBR

    Generalnie mocno się zastanów.

  16. #3436
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    perry_84

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Ogrodniki
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam. Stoję przed wyborem zakupu nowej oczyszczalni bo stara drenażowa na W-boxach się tak zamólila że muszę nowy drenaż robić bo stoja ścieki w rurach a ponadto mam teren glina, glina i glina. Myślałem o biologicznej i odprowadzenie do rowu bo blisko. Jak jest z tą firmą eko house i oczyszczalnia vh6??? Bo cena atrakcyjna, ale jak się sprawują może są jacyś użytkownicy się wypowiedzą dzięki z góry.

  17. #3437

    Domyślnie

    Cytat Napisał perry_84 Zobacz post
    Witam. Stoję przed wyborem zakupu nowej oczyszczalni bo stara drenażowa na W-boxach się tak zamólila że muszę nowy drenaż robić bo stoja ścieki w rurach a ponadto mam teren glina, glina i glina. Myślałem o biologicznej i odprowadzenie do rowu bo blisko. Jak jest z tą firmą eko house i oczyszczalnia vh6??? Bo cena atrakcyjna, ale jak się sprawują może są jacyś użytkownicy się wypowiedzą dzięki z góry.
    Cóż z tego że cena atrakcyjna, ale dużo w niej brakuje do ideału. Główne wady to słaby korpus, mała pojemność, kombinowana technologia i brak sterowania automatycznego. Skoro już raz się "wkopałeś" w wybór oczyszczalni, która obecnie nie działa to nie popełniaj tego błędu jeszcze raz. Co się zaś tyczy rowu, to oczyszczalnie trzeba brać z " dobrej półki" i wiążę się to z tym, że nie będzie tania. Coś za coś i to nie są żarty.

    Podsumowując vh6 z odprowadzeniem do rowu to zły komplet, który zdecydowanie odradzam

  18. #3438
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    perry_84

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Ogrodniki
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Cóż z tego że cena atrakcyjna, ale dużo w niej brakuje do ideału. Główne wady to słaby korpus, mała pojemność, kombinowana technologia i brak sterowania automatycznego. Skoro już raz się "wkopałeś" w wybór oczyszczalni, która obecnie nie działa to nie popełniaj tego błędu jeszcze raz. Co się zaś tyczy rowu, to oczyszczalnie trzeba brać z " dobrej półki" i wiążę się to z tym, że nie będzie tania. Coś za coś i to nie są żarty.

    Podsumowując vh6 z odprowadzeniem do rowu to zły komplet, który zdecydowanie odradzam
    To w takim razie co, jaka firma jaka oczyszczalnia???

  19. #3439

    Domyślnie

    Cytat Napisał perry_84 Zobacz post
    To w takim razie co, jaka firma jaka oczyszczalnia???
    To ciężko odpowiedzieć co dla Ciebie będzie najlepsze, bo każda oczyszczalnia ma inne warunki.
    Na ile osób ?
    Jak głęboko wyprowadzona jest rura kanalizacyjna ?
    Co chcesz zrobić ze starą oczyszczalnią ?
    Jak daleko jest do rowu ?

  20. #3440
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    perry_84

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Ogrodniki
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    To ciężko odpowiedzieć co dla Ciebie będzie najlepsze, bo każda oczyszczalnia ma inne warunki.
    Na ile osób ?
    Jak głęboko wyprowadzona jest rura kanalizacyjna ?
    Co chcesz zrobić ze starą oczyszczalnią ?
    Jak daleko jest do rowu ?
    Jak pisałem mam około 50-60 cm ziemii a potem glina, ił itp. Rura na głębokości około 10 cm pod ziemią. Na stałe mieszka 4-5 osób. Do rowu od miejsca gdzie jest stary zbiornik oczyszczalni jest góra 15 metrów. Wioseczka dobrze zmeliorowana rowy głębokie ze spadkiem dobrze woda schodzi. A że stara oczyszczalnia cóż zrobić, stare wboxy (wys. ich to 60cm) wywalić bo już raz je czyscilem jak były w kopcu, a że zbiornikiem nie wiem, to zakupiona ponad 10 lat temu oczyszczalnia Sotralenzu i od nich zbiornik jakieś 2000 litrów.

Strona 172 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony