dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 144
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.864 z 2864

Domyślnie

Cytat Napisał Lisuu Zobacz post
    U mnie w zagospodarowaniu przestrzeni jest podłączenie do ścieków, ale ze względu na bardzo dużą odległość i konieczność zastosowania przepompowni udało mi się uzyskać zgodę na zastosowanie oczyszczalni, w związku z tym nie ma żadnych planów.

Jeżeli chodzi o Twoje pytania:
    -2 osoby dorosłe i 2 dzieci
    -dół rury fi 160 znajduje się 70cm p.p.t. a odległość oczyszczalni od budynku wyniesie ok. 15metrów
    -planuje studnie chłonną w gruncie (do 2,3m mam piasek i żwir)
    -po 80zł za tonę
    Pomijając samą oczyszczalnię, którą brałbym na 6 osób, a nie na 4, to instalatorom podałbym następujące
    wytyczne do wyceny:
    - montaż oczyszczalni na głębokości do 0,8m pod gruntem ( pewnie i tak będzie trochę płycej i nie piszę tu o rurze, tylko o różnicy pomiędzy wierzchem zbiornika, a gruntem )
    - obsypka tak jak w gruntach, w których może wystąpić woda gruntowa ( czyli dochodzi do tego cement, ale jego ilość oraz sposób wykonania obsypki należy zrobić zgodnie z instrukcją producenta )
    - nie jestem zwolennikiem studni chłonnych i ogólnie odradzam to rozwiązanie ( lepszy drenaż rozsączając, minimum z 30m )
    - żwir płukany 16-32mm, należy kupić około 15 ton ( na tym nie można zaoszczędzić, to podstawa oczyszczalni i dla mnie nie ma ogólnie znaczenia, czy to drenaż, czy studnia chłonna i żwiru płukanego sypałbym tyle samo tu i tu )
    - inne materiały to np. nadbudowy włazów do rewizji oczyszczalni ( najlepiej, aby od razu były połączone ze zbiornikiem )

Zobaczymy ile Ci powiedzą, za taką usługę, wraz z koparką

Domyślnie

Ja to mam same ciekawostki. A co powiecie na:

"Studnia chłonna jest wykonana z rury trzonowej SN8 fi425. Żwiru potrzebujemy 10ton o frakcji 8-16 lub 16-31" ??

W internecie znalazłem tylko jedno sensowne rozwiązanie:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Studnia-chlonna.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	433740
    Na mój chłopski rozum nie wygląda to źle
    Ostatnio edytowane przez Lisuu ; Wczoraj o 21:38

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

Kod pocztowy
    59-160

Domyślnie

Człowieku, uparty jesteś !!! Najpierw prosisz o radę, odpowiadają Tobie ludzie z doświadczeniem, zwłaszcza instalacyjnym jak WojtekINST, a Ty swoje.
    Jak napisał, że dla bezpieczeństwa musisz mieć około 15 ton 16/32 to nie napisał by Ciebie naciągnąć tylko pi to aby funkcjonowało.
    Owszem studnia tez jest niezłym rozwiązaniem, ale nie możesz zmniejszać ilości kruszywa bo to ono wykonuje główną robotę.
    Czy to bedzie rura 425 ponacinana podbojach, czy tunele, a nawet drenaż to wszytstko są to elementy tylko dystrybucyjne, najważniejsze jest pole rozsączania, ilość kruszywa, ilośc ścieków i warunki gruntowo-wodne.
    Możesz zrobić studnie, ale proponowałbym zrobić po bokach rury nacięcia oraz użyć sporej ilości kruszywa jak zaproponowano. Drenaż odpowiedniej długości bedzie lepszym rozwiązaniem - - to moje prywatne zdanie

Cytat Napisał Lisuu Zobacz post
    Ja to mam same ciekawostki. A co powiecie na:

"Studnia chłonna jest wykonana z rury trzonowej SN8 fi425. Żwiru potrzebujemy 10ton o frakcji 8-16 lub 16-31" ??

W internecie znalazłem tylko jedno sensowne rozwiązanie:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Studnia-chlonna.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	433740
    Na mój chłopski rozum nie wygląda to źle

Domyślnie

Bez nerwów Chodziło mi tylko o to czy robi się studnie chłonne z rury trzonowej ponieważ nigdzie takiego rozwiązania nie znalazłem, tematu ilości żwiru nie chciałem poddawać do dyskusji, może wkleiłem zbyt pełny cytat. U mnie drenaż nie wchodzi w grę. Ze względu na umiejscowienie oczyszczalni mam mało miejsca do dyspozycji.

Strona 144 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia