dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 183 z 190
Pokaż wyniki od 3.641 do 3.660 z 3785
  1. #3641

    Domyślnie

    Cytat Napisał bondziorno Zobacz post
    no ja tez tak to rozumiem jak Ty. raczej ten proekoplus6 to już jest prawie kompletna oczyszczalnia ale może ja tylko to tak rozumiem bo gość z obsługi mi jeszcze nie odp. a osobiście się nie znam na tym naczytałem się i uznałem ze biologiczna bezprądowa będzie najlepsza dla nas ale teraz problem ze znalezieniem.
    znalazłem jeszcze na innej stronie ale tu tez za wiele nie jest napisane.
    https://www.prokop-instalacje.pl/ocz...troplast,id254
    Ja też dopiero wersję dwuzbiornikową, PROEKOplus6 uznałbym za pełną oczyszczalnię . Po rzucie okiem na ten link, miałem chwilę więcej poczytać. Niestety mam kilka dalszych obaw, a raczej niejasności.

    Na pewno musisz przed zakupem dostać pełną instrukcję montażu i eksploatacji oraz warunki gwarancji.

    Trzeba ustalić, czy pozwalają montować każdemu, czy tylko ich wybranemu lub jak wolisz autoryzowanemu instalatorowi.

    Dodatkowo w warunkach gwarancji poczytać, czy trzeba jakieś przeglądy od nich robić do podtrzymania gwarancji ? Jeśli tak to czy są one płatne i od razu określić kwotę.

    Dowiedzieć się, gdzie taką oczyszczalnię można zobaczyć na żywo. Niekoniecznie pracującą, tylko na przykład w hurtowni bliżej Ciebie. Jak to jest tylko produkt pod zamówienie i nikt tego na oczy nie widział to wówczas jeszcze raz się nad tym zastanów

    No i w końcu " taka perełka ", wyślij do producenta zapytanie o dobranie rozsączania za tym konkretnie modelem, uwzględniają Twoje warunki, czyli głębokość wyjścia z domu, rodzaj gruntu, powierzchnię działki, poziom wód gruntowych, ilość podsypki itd. Jak będą zainteresowani powinni mieć swoje wytyczne i Ci dobrać całość, aby dobrze działała, a Ty będziesz miał gotowe zestawienie. Jak tego nie będą chcieli zrobić to znaczy, że szukasz innej bezprądowej lub " przechodzisz na drugą stronę mocy " i o jakiejś biologicznej sbr zgłębiasz wiedzę

  2. #3642

    Domyślnie

    Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź i bjasnienie wszystkiego narazie to jest problem bo przestali mi odpisywać więc czekam q

  3. #3643
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    127

    Domyślnie

    Jako ciekawostkę mogę podać sytuację w mojej gminie . Na kilkudziesięciu wozaków od szamba tylko jeden ma pozwolenie na odbiór ścieków z POŚ-ki. I od razu odbija sobie to ceną bo za 1 m3 wybranego urobku z osadnika wstępnego POŚ-ki śpiewa sobie 500 zł. A m3 mam w niej dwa.I za dwa kubiki życzy sobie 1000 pln-ów.Doliczywszy do tego prąd do oczyszczalni , jakieś 500 kWh rocznie robi się koszt jej rocznego utrzymania na kwotę 1,7 tyś zł.Wywóz szamba przy bieżących stawkach to przy naszym zużyciu ok 10 m 3 wody to jakieś 3 tyś zł. Różnica to 1,3 tyś zł rocznie pod warunkiem że prąd nie podrożeje i kompresor od POŚ-ki się nie rozsypie.Nie mówiąc o koszcie inwestycyjnym bo za Kingspana Bioficjenta 6 z montażem płaciłem 20 kzł a szambo kosztowało by 1/3 tej kwoty. Oczywiście komfort posiadania czegoś co się nie przeleje w najmniej spodziewanym momencie i wizyt szambowozu raz w roku zamiast co cztery tygodnie ma swoją cenę , lecz sprawdźcie przed wyborem POŚ-ka / szambo czy owa cena również w Waszym miejscu zamieszkania nie staje się zbyt wysoka.

  4. #3644

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Oczyszczalnia Biotec to próba zrobienia tańszego Biodisc. W sumie to ciekawie, ktoś to zrobił . Podobny zbiornik, chyba pojemności 3m3, dobrze się kojarzy z wyższym modele Biodisc. Złoże biologiczne jest, ale nie mogłem nigdzie znaleźć jego wielkości - objętości. Jednak uważam, że jest jego mnie niż w Biodisc, ale to tylko przypuszczenie . Złoże jest nieruchomo zawieszoną nad ściekami i jest zraszane od góry. W Biodisc lepiej to wygląda, bo całe się obraca i jednakowo zanurza oraz napowietrza po wynurzeniu. Zraszacz, który od góry oblewa złoże zasilany jest pompą podnośnikowo-powietrzą zasilaną z dmuchawy, chyba 60W mocy. W sumie to śmieszne, bo jest dmuchawa, która nie napowietrza, ale jej działanie jest do tego niezbędne. Podsumowując to oczyszcza wygląda, ciekawie i plusem jest to, że jest tańsza od Biodisc . Za tym jednak ciągnie się pytanie, czy jest warta ponad 20 tyś ?

    Ta opcja goszczenia 4-6 osób to na długo ?

    Jak głęboko jest rura kanalizacyjna ?
    Dobry wieczór,

    4-6 osób to raczej okazjonalnie, chyba że pójdziemyw agroturystykę.
    Rura jeszcze nie jest jeszcze wkopana, ale biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu będzie pewnie 0,5-1,0m.

    A co z Bioefficientem w takich warunkach , jakie mam ?

    Pozdrawiam

  5. #3645

    Domyślnie

    Cytat Napisał szpaku850 Zobacz post
    Dobry wieczór,

    4-6 osób to raczej okazjonalnie, chyba że pójdziemyw agroturystykę.
    Rura jeszcze nie jest jeszcze wkopana, ale biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu będzie pewnie 0,5-1,0m.

    A co z Bioefficientem w takich warunkach , jakie mam ?

    Pozdrawiam
    Nie montowałem Bioficent, ale dla mnie ma on kilka wad, które dla innych mogą nimi nie być . Jeden właz na 4 komory, który przy gruncie ma 0,6m średnicy nie daje za dużo możliwości rewizji, ani serwisu. Kolejny problem to wkładanie dmuchawy w koszu pod właz. Utrudnia to dostęp do środka, jak i nie zabezpiecza działania we względnej czystości na dłużej. Lepiej mieć pojemnik na wierzchu jako taką skrzynkę sterującą, wolnostojącą. W dodatku była tam wstawiana tania dmuchawa bez wyłącznika przebicia membran. Czyli trzeba bardzo dbać o wymianę membran, bo będzie tylko na raz. Nie wiem, czy tak jest nadal, ale lepiej wybrać oczyszczalnie z dmuchawami, które mają taki wyłącznik nap. Secoh JDK-S lub Hiblow HP.

    Mała pojemność tych oczyszczalni jak na rozwiązania przepływowe, zwłaszcza osadnika wtórnego. Przy większych zrzutach ścieków, jak będzie więcej osób to będzie mógł osad z komory ze złożem, a potem z osadnika wtórnego popłynąć dalej. Największy Bioficient 6 ma tylko 3m3. Ja montowałem ZBB-7C, który jest też przepływowy i też ma złoże pływające, ale on ma o 50% większą pojemność, bo 4,5m3. To jednak inna bajka bo ja ogólnie ograniczałem się do montażu dwóch producentów . Jak będziesz miał mniej osób to może nie być jakiś problem z tym przepływem, ale lepiej zawsze szykować się na gorsze .
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 16-05-2023 o 20:28

  6. #3646
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał siinski Zobacz post
    Jako ciekawostkę mogę podać sytuację w mojej gminie . Na kilkudziesięciu wozaków od szamba tylko jeden ma pozwolenie na odbiór ścieków z POŚ-ki. I od razu odbija sobie to ceną bo za 1 m3 wybranego urobku z osadnika wstępnego POŚ-ki śpiewa sobie 500 zł. A m3 mam w niej dwa.I za dwa kubiki życzy sobie 1000 pln-ów........Oczywiście komfort posiadania czegoś co się nie przeleje w najmniej spodziewanym momencie i wizyt szambowozu raz w roku zamiast co cztery tygodnie ma swoją cenę , lecz sprawdźcie przed wyborem POŚ-ka / szambo czy owa cena również w Waszym miejscu zamieszkania nie staje się zbyt wysoka.
    Od 3 lat mam POŚ. W pieszym roku wywóz kosztował 400zł z napełnieniem wodą komory, rok temu 500zł, a za dwa miesiące dowiem się jakie są obecne stawki.

    W tym czasie sąsiadowi cena za wywóz szamba skoczyła ze 120zł do 260zł.

    Na moim terenie jest spora konkurencja, z ograniczeniem że szambo można opróżniać w każdej stacji odbioru a POŚ tylko w 2. Dla mnie to oznacza 2x więcej kilometrów.

  7. #3647

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    To mój pierwszy post na forum, przebijam się przez różne wątki szukając wskazówek dotyczących przydomowej oczyszczalni ścieków.
    Chciałbym poprosić bardziej doświadczonych forumowiczów o opinię i wskazówki odnośnie mojego wyboru. Ilość osób: 3, grunt: piaszczysty przepuszczalny, woda gruntowa: 3-4 m poniżej gruntu. Ścieki oczyszczone: studnia chłonna.
    Pod uwagę biorę trzy rozwiązania:
    1. JFC HYDRO-CYCLE HC2
    2. JFC AquaClean AC6
    3. Wobet Hydret ZBS 6C

    Za wszelkie wskazówki i opinie z góry dziękuję.

  8. #3648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtas_78 Zobacz post
    Dzień dobry.
    To mój pierwszy post na forum, przebijam się przez różne wątki szukając wskazówek dotyczących przydomowej oczyszczalni ścieków.
    Chciałbym poprosić bardziej doświadczonych forumowiczów o opinię i wskazówki odnośnie mojego wyboru. Ilość osób: 3, grunt: piaszczysty przepuszczalny, woda gruntowa: 3-4 m poniżej gruntu. Ścieki oczyszczone: studnia chłonna.
    Pod uwagę biorę trzy rozwiązania:
    1. JFC HYDRO-CYCLE HC2
    2. JFC AquaClean AC6
    3. Wobet Hydret ZBS 6C

    Za wszelkie wskazówki i opinie z góry dziękuję.
    Nie znam zbyt dobrze oferty jfc, ale to wygląda tak, że najpierw powinieneś zdecydować, co jest dla Ciebie ważniejsze w JFC, tzn. sterownik i dawkowanie w technologii sbr, czy też większa pojemność, za to bez sterowania i bez dawkowania. Jeśli to pierwsze to AquaClean AC6 możesz wybrać, a jak to drugie to HYDRO-CYCLE HC2. Jak już wybierzesz to możesz to porównać z ZBS-6C, tylko tu się pojawia problem, bo ma on zarówno technologię sbr z dawkowaniem, jak i pojemność większą od HC2 oraz jeszcze złoże biologiczne. Jestem tu stronniczy, bo montowałem ZBS-6C, a nie montowałem nic z JFC, bo wtedy jeszcze oczyszczalni biologicznych jeszcze ta firma nie miała. Dlatego ZBS-6C to komplet, a w JFC one też są, ale rozbite na dwa typy. Jak chcesz, żeby oczyszczalnia długo działała to rób i tak tradycyjny drenaż w ciągach na podsypce ze żwiru płukanego. Nie lubię studni chłonnych i z mojego doświadczenia to one krócej działają niż drenaże

  9. #3649

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Niestety nie mam możliwości wykonania drenażu z powodu obecności studni na sąsiednich działkach.
    Mam jeszcze jedno pytanie, czy dla 3 osób ZBS-6C nie będzie za duża? Czy zbyt mały dopływ ścieków nie spowoduje problemów dla biologii tej oczyszczalni? Może jednak ZBS-4C? Tu akurat różnica w cenie nie gra roli.

  10. #3650

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtas_78 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź.
    Niestety nie mam możliwości wykonania drenażu z powodu obecności studni na sąsiednich działkach.
    Mam jeszcze jedno pytanie, czy dla 3 osób ZBS-6C nie będzie za duża? Czy zbyt mały dopływ ścieków nie spowoduje problemów dla biologii tej oczyszczalni? Może jednak ZBS-4C? Tu akurat różnica w cenie nie gra roli.
    Ja bym brał ZBS-6C, bo ma dwa włazy i lepszy dostęp. Pojemność dodatkowa się też przyda bo wydłuży czas pomiędzy kolejnymi wywozami osadu. Przełączysz sobie tryb na sterowniku na połowę i będzie to wówczas odpowiednik dopływu od 3 lub może 4 osób. Jak już ma być studnia chłonna to daj dużo podsypki i niech ona będzie też na szerokość, a nie tylko na głębokość. Najlepsza podsypka to żwir płukany 16-32mm i powyżej 12 ton. Jak może to i więcej, bo się zawsze przyda

  11. #3651

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za pomoc.

  12. #3652

    Domyślnie

    Hej,
    a ja podpytam trochę tak w ramach rankingu i opinii o oczyszczalniach, czy jest tutaj ktoś ze śląska lub zachodniej małopolski kto ma u siebie Bio Easy Flow z rozsączem naziemnym czyli te takie zraszacze? Będę to montował u siebie i gdyby była możliwość zobaczenia 'na żywo' jak to się zachowuje i jakie zapachy z tego są to byłaby duża pomoc. Ewentualnie jeśli któryś z doświadczonych monterów jest w stanie podać namiary na kogoś komu montował na śląsku to też będę wdzięczny.
    Ostatnio edytowane przez ggut ; 16-07-2023 o 09:33

  13. #3653

    Domyślnie

    Witam pytanie jakich wiele. potrzebuję oczyszczalnie biologiczną z dwoma studniami chłonnymi. mont. oczyszczalni będzie w Chorwacji. Będą to apartamenty na 12 osób może się zdarzyć 14. przez 4 miesiące wykorzystywana w 100 procentach przez 3 miesiące w 50 procentach pozostałe 5 miesięcy nic bądz max. 3 osoby. w przyszłosci 2-3 osoby cały rok. Jest bardzo dużo na rynku takich oczyszczalni co wybrać nie znam się i wybrałem kingspan biodisc, graf one2clean-7 max, primeko bio solid 12 i do tego bioroc ale z tej firmy jeszcze nie wiem jaką? może coś innego . trudno coś wykopać na temat oczyszczalni w internecie. w projekcie norma 12255 przepływ 1.5 m3 na dzień. pozdrawiam

  14. #3654

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz O Zobacz post
    Witam pytanie jakich wiele. potrzebuję oczyszczalnie biologiczną z dwoma studniami chłonnymi. mont. oczyszczalni będzie w Chorwacji. Będą to apartamenty na 12 osób może się zdarzyć 14. przez 4 miesiące wykorzystywana w 100 procentach przez 3 miesiące w 50 procentach pozostałe 5 miesięcy nic bądz max. 3 osoby. w przyszłosci 2-3 osoby cały rok. Jest bardzo dużo na rynku takich oczyszczalni co wybrać nie znam się i wybrałem kingspan biodisc, graf one2clean-7 max, primeko bio solid 12 i do tego bioroc ale z tej firmy jeszcze nie wiem jaką? może coś innego . trudno coś wykopać na temat oczyszczalni w internecie. w projekcie norma 12255 przepływ 1.5 m3 na dzień. pozdrawiam
    W oczyszczalniach biologicznych to jest norma 12566-3, a przepływ 1,5m3/d to jakieś 10 osób jak się bierze normy w naszym kraju. Nie wiem ile na mieszkańca jest w Chorwacji. Dlatego na 12 osób to rozsądne podejście z zapasem. Oczyszczalnia BioDisc BB jest do 12 osób i jest "szczycie cenowym" Twojego zapytania. Dużo złoża obrotowego to zdecydowanie zaleta. Dalej idąc GRAF One2Clean-7. Nie kojarzę oznaczenia z "max". Pojemność to 6,5m3 i to zaleta oraz prosta i przemyślana konstrukcja. Niestety nie ma tam tego złoża biologicznego, co u poprzedniej oraz nie ma podziału na pełne komory. To drugie już zdecydowanie mi nie odpowiada, bo osobna komora na wlocie w praktyce bardzo się przydaje. Kolejna Bio Solid 12 to nie Primeko, ale producentem jest Bamartech. Widziałem tą oczyszczalnię. Ogólnie jest z 4 zbiorników i ma też 4 komory. Gorzej z pojemnością, bo 5,2m3 na 12 osób to mało i trzeba będzie częściej osad wywozić. Na końcu, Biorock, którego rzadko można gdzieś w terenie zobaczyć. Może to być ciekawa opcja jest wybierze się wersję z większym osadnikiem, ale ja wolałem inne oczyszczalnie. Ogólnie to będzie problematyczne działanie oczyszczalnie na 12 osób jak na stałe będą 3 osoby. Jakoś będzie działać i do tego na pewno musi być złoże biologiczne, ale przejście na pełne osiągi z 3 osób na 12, czyli o 3/4 większy przepływ może zająć trochę czasu. Musisz sobie zadać pytanie, czy chcesz oczyszczalnię przepływową, czy też z porcjowaniem ścieków, tak jak w SBR.

  15. #3655

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    W oczyszczalniach biologicznych to jest norma 12566-3, a przepływ 1,5m3/d to jakieś 10 osób jak się bierze normy w naszym kraju. Nie wiem ile na mieszkańca jest w Chorwacji. Dlatego na 12 osób to rozsądne podejście z zapasem. Oczyszczalnia BioDisc BB jest do 12 osób i jest "szczycie cenowym" Twojego zapytania. Dużo złoża obrotowego to zdecydowanie zaleta. Dalej idąc GRAF One2Clean-7. Nie kojarzę oznaczenia z "max". Pojemność to 6,5m3 i to zaleta oraz prosta i przemyślana konstrukcja. Niestety nie ma tam tego złoża biologicznego, co u poprzedniej oraz nie ma podziału na pełne komory. To drugie już zdecydowanie mi nie odpowiada, bo osobna komora na wlocie w praktyce bardzo się przydaje. Kolejna Bio Solid 12 to nie Primeko, ale producentem jest Bamartech. Widziałem tą oczyszczalnię. Ogólnie jest z 4 zbiorników i ma też 4 komory. Gorzej z pojemnością, bo 5,2m3 na 12 osób to mało i trzeba będzie częściej osad wywozić. Na końcu, Biorock, którego rzadko można gdzieś w terenie zobaczyć. Może to być ciekawa opcja jest wybierze się wersję z większym osadnikiem, ale ja wolałem inne oczyszczalnie. Ogólnie to będzie problematyczne działanie oczyszczalnie na 12 osób jak na stałe będą 3 osoby. Jakoś będzie działać i do tego na pewno musi być złoże biologiczne, ale przejście na pełne osiągi z 3 osób na 12, czyli o 3/4 większy przepływ może zająć trochę czasu. Musisz sobie zadać pytanie, czy chcesz oczyszczalnię przepływową, czy też z porcjowaniem ścieków, tak jak w SBR.
    dzięki za odp. jaką oczyszczalnie by polecał ktoś kto się na tym zna? bo całe zycie mieszkałem z kanalizacją i to ciężkie tematy są a jest tego sporo . wiadomo że musi być bardzo prosta i ten kingspan nie wygląda na skomplikowaną oczyszczalnie. problem w tym że miało być to na parkingu zamontowane ale nie idzie po tym jezdzić. ale ostatecznie jedno miejsce parkingowe mniej. do tego w Chorwacji nie ma serwisu . ten bioroc jest w Chorwacji tylko nikt się narazie nie odezwał do mnie, więc czekam. co jeszcze wchodzi w grę. jeżeli kończę sezon i wyjadę na 3 miesiące to co wtedy?

  16. #3656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz O Zobacz post
    dzięki za odp. jaką oczyszczalnie by polecał ktoś kto się na tym zna? bo całe zycie mieszkałem z kanalizacją i to ciężkie tematy są a jest tego sporo . wiadomo że musi być bardzo prosta i ten kingspan nie wygląda na skomplikowaną oczyszczalnie. problem w tym że miało być to na parkingu zamontowane ale nie idzie po tym jezdzić. ale ostatecznie jedno miejsce parkingowe mniej. do tego w Chorwacji nie ma serwisu . ten bioroc jest w Chorwacji tylko nikt się narazie nie odezwał do mnie, więc czekam. co jeszcze wchodzi w grę. jeżeli kończę sezon i wyjadę na 3 miesiące to co wtedy?
    To zdecydowanie najlepsze podejście, aby szukać oczyszczalni po serwisie. Zgodzę się z tym zdecydowanie . Może jednak musisz wrócić do oczyszczalni GRAF, pomimo, tego co o niej pisałem, bo serwis też może tam mieć.

    W sprawach montażowych to ważny jest grunt w jakim się to robi. Nie wiem jak w Chorwacji, ale jeśli podłoże będzie z jakimś rumoszem skalnym to i tak robisz wszystko w obsypce z mieszanki piaskowej stabilizowanej cementem. Nie jestem zwolennikiem studni chłonnych, bo realność ich robienia muszą potwierdzić badania geologiczne. Masz coś takiego ?

    Przez te 3 miesiące, oczyszczalnia będzie "traciła swoją wydajność". Chodzi mi o spadek ilości błony biologicznej lub osadu czynnego, gdyż brakuje dopływu ścieków, które są ogólnie pożywką. Jednak ja bym się, aż tak tym nie przejmował, bo najważniejsze, że nie możesz jej wyłączyć. Złoże biologiczne, niech się z czasem nie co oczyści. Nie jestem do końca pewny jak to by było w One2Clean-7 bo w sumie wszystko jest w jednej komorze. Nie wybierałby osadu i niech się "to mieli" przez ten czas, lecz nie jestem pewny, kiedy ogólnie wywozić osad z takiej oczyszczalni i przy użytkowaniu przez 3/4 roku ? Przed studniami chłonnymi dałbym jeszcze jakąś studzienkę z filtrem, aby pełniła też rolę osadnika, tak dla dodatkowego bezpieczeństwa.

  17. #3657

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    To zdecydowanie najlepsze podejście, aby szukać oczyszczalni po serwisie. Zgodzę się z tym zdecydowanie . Może jednak musisz wrócić do oczyszczalni GRAF, pomimo, tego co o niej pisałem, bo serwis też może tam mieć.

    W sprawach montażowych to ważny jest grunt w jakim się to robi. Nie wiem jak w Chorwacji, ale jeśli podłoże będzie z jakimś rumoszem skalnym to i tak robisz wszystko w obsypce z mieszanki piaskowej stabilizowanej cementem. Nie jestem zwolennikiem studni chłonnych, bo realność ich robienia muszą potwierdzić badania geologiczne. Masz coś takiego ?

    Przez te 3 miesiące, oczyszczalnia będzie "traciła swoją wydajność". Chodzi mi o spadek ilości błony biologicznej lub osadu czynnego, gdyż brakuje dopływu ścieków, które są ogólnie pożywką. Jednak ja bym się, aż tak tym nie przejmował, bo najważniejsze, że nie możesz jej wyłączyć. Złoże biologiczne, niech się z czasem nie co oczyści. Nie jestem do końca pewny jak to by było w One2Clean-7 bo w sumie wszystko jest w jednej komorze. Nie wybierałby osadu i niech się "to mieli" przez ten czas, lecz nie jestem pewny, kiedy ogólnie wywozić osad z takiej oczyszczalni i przy użytkowaniu przez 3/4 roku ? Przed studniami chłonnymi dałbym jeszcze jakąś studzienkę z filtrem, aby pełniła też rolę osadnika, tak dla dodatkowego bezpieczeństwa.
    witam. mam wycenę na bioroc , myślałem że biodisc jest drogi ale boiroc przebił go prawie dwukrotnie. dziwne że nigdzie cen w necie nie znajdziesz [ chyba jakaś tajemnica] może w Chorwacji będzie taniej. ale fajnie bo nie ma w ogóle prądu ale 41000 tys. netto to przesada. jeżeli chodzi o studnie chłonne to muszą być bo trudno by było w tej skale kopać rowy do tego jest spad. było dużo zachodu z tą oczyszczalnią dużo pism jakieś badania gruntu itp. więc jeżeli tak jest w projekcie to musi zostać. ten graf to europejski wyrób jest tak? ten biodisc jakoś od początku do mnie przemówił bo chyba tyko ten silnik może się zepsuć a to wymienię sam w razie czego. w one2clean troche łączony zbiornik mnie zastanawia. mowa o one2clean 7sbr z nadbudową max . trudna decyzja szukam czy jest serwis w cro

  18. #3658

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz O Zobacz post
    W one2clean troche łączony zbiornik mnie zastanawia. mowa o one2clean 7sbr z nadbudową max . trudna decyzja szukam czy jest serwis w cro
    No to jest nas dwóch, bo też mi się nie podoba łączenie dwóch połówek uszczelką. Jednak GRAF też ma inne oczyszczalnie, które były kiedyś firmą Sotralentz, przez nich kupioną. Na Twoim miejscu zainteresowałbym się też ACTIBIO 9-12 osób. Jest to oczyszczalnia w technologii SBR robiona z 4 zbiorników po 2,5m3 każdy. Nie montowałem takiej i nie ma złoża, ale pojemność już jest godna uwagi. Nie wiem jednak, czy GRAF na taką oczyszczalnię daje gwarancję w Chorwacji, czy tylko w Polsce ją sprzedaje. Ogólnie to GRAF ma swoje oczyszczalnie SBR takie jak One2Clean, które są z Niemiec i w Chorwacji może chcą też takie tylko sprzedawać. Dużo tych niewiadomych

  19. #3659

    Domyślnie

    Dzień dobry.

    Zwracam się z pytaniem do osób, które korzystają bądź montują oczyszczalnie firmy Graff/Bamartech/Biotech.

    Wykonawca zaproponował dwie oczyszczalnie:
    Easybio 4 2700L
    One2clean 2700L

    Prześledziłem trochę temat, podzwoniłem i w zasadzie dowiedziałem się tylko tyle, że pomiędzy tymi dwiema oczyszczalniami różnica występuje tylko w konstrukcji oraz wytrzymałości zbiornika na korzyść one2clean.

    Teraz kilka danych:
    Z instalacji będą korzystać 3 osoby. Może 2/4 razy w roku będzie to łącznie 5 osób na okres 2-4 dni. W przyszłości będą to 2 osoby. (Tak wiem trochę to zagmatwane, ale chce być precyzyjnym )
    ( średnie zużycie wody z okresu ostatnich 6 miesięcy wynosi około 350l na dobę)
    Teren "umiarkowany" ( nie jest to ani piach, ani glina ), równina.
    Oczyszczalnia musi być oczyszczalnią biologiczną.

    Związku z przekopaniem sieci dowiedziałem się, że jednak lepiej gdy oczyszczalnia biologiczna posiada dwa zbiorniki (dawkowanie porcji czyli prawdziwy/pełny SBR - jeśli to dobrze zrozumiałem) a wyżej wymienione oczyszczalnie są jednozbiornikowymi. Wiec pytanie czy te oczyszczalnie jednozbiornikowe to faktycznie lepiej odpuścić? Czy faktycznie pompa szybciej się poddaje w takich jednozbiornikowych? Czy może lepiej dołożyć grosza i wybrać oczyszczalnie np. actibio 2x2700L(Pytanie czy też taka większa oczyszczalnia funkcjonowałaby prawidłowo przy dziennym zużyciu wody na poziomie 300l?) , biotech 4, biosolid 4?

    Na chwilę obecną najbardziej jestem nastawiony na easybio 4, bo nie ukrywam że liczę się z pieniędzmi, ale wszystko w granicach rozsądku. Również z tego względu jestem obecnie najbardziej za easybio 4, ponieważ instalator zakładał ją klientom, który są zadowoleni, więc domniemam, że u mnie nie poległby na montażu.

    Z racji, że ostatnio trafiłem na oczyszczalnie takie jak biosolid 4 i biotech 4 już całkiem ześwirowałem co wybrać. Niby mają osadnik wstępny co jest na plus ale czy są to dobre oczyszczalnie? Jakoś tak po opiniach i ogólnie graf wzbudza we mnie większe zaufanie. Nie wiem może łykam ich marketing i opinie krążące na jej temat. Nie mogę też znaleźć jakie podzespoły są montowane w ww. oczyszczalni tak aby policzyć co ile może kosztować w momencie awarii w poszczególnej oczyszczalni.
    Tak samo pytanie się nasuwa jak jest z tym montażem dwuzbiornikowych? Patrząc na biosolid'a to jest on tak jakby połączony więc chyba instalator nie powinien narzekać, przy ewentualnym montażu.

    W kwestii odprowadzania oczyszczonej wody zdecydowałem się na tunele rozsączające graf'a 300l w ilości 6 sztuk.

    Rozmawiałem z dwoma doradcami firmy graff, gdzie każdy przedstawił swój punkt widzenia. Jeden doradził actibio 6 ale nie odradzając easybio czy one2celan, następny odradził actbio ze względu na małą ilość pożywki, argumentując że actibio może "głodować" przy tak małym zużyciu i że "lepiej aby POŚ była dociążona niż żeby głodowała".

    Podsumowując mam już głowę kwadratową od studiowania tematu, który raczej w przyszłości już mi się nie przyda zwracam się z prośbą o podanie wad oraz zalet odnośnie powyższych oczyszczalni, albo po prostu jakieś rady bardziej doświadczonych użytkowników POŚ.
    Pozdrawiam

  20. #3660
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    127

    Domyślnie

    Oczywiście nijak mi do wiedzy i doświadczenia WojtkaINST ale też dwa lata temu bujałem się z tematem i po rozważeniu wszystkiego za i przeciw wybrałem Kingspan Biooficjent 6 . Przekonała mnie do tego solidność wykonania i sprzedawca/wykonawca/montażysta który jest prawie po sąsiedzku i w razie problemu jest do mnie w stanie w pół godziny dotrzeć.Również znane mi były zastrzeżenia i uwagi Wojtka co do niej. Jak do tej pory żadnych problemów z nią nie mam i oby tak dalej. Kiedy ja kupowałem to kosztowała jakieś 13 kzł . Całość z montażem zamknęła się w 19 kzł. Obecnie sama oczyszczalnia jest 3 kzł droższa.Jest rzeczywiście bezwonna i bezproblemowa - jak na razie Na minus większe zużycie prądu przez kompresor , wychodzi 40 kWh miesięcznie , 2 razy więcej niż ponad 300 litrowa lodówka z zamrażarnikiem.No i wymaga wentylacji wysokiej ,czyli wyprowadzonej ponad dach. Miałem to na etapie budowy przygotowane ,ale nie każdy wie o tym i wymóg ten może być przy zakończonej już budowie zaskoczeniem. Zwłaszcza przy nowoczesnych domach PC i reku bez kominów .

Strona 183 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony