dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 190 z 190
Pokaż wyniki od 3.781 do 3.783 z 3783
  1. #3781

    Domyślnie

    Wybrałem studnie chłonną bo sobie pomyślałem że podczas mrozów w zimie mogę mieć kłopoty.

  2. #3782
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grenob

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-559
    Posty
    1

    Domyślnie

    Od kilku dni dzwonie po instalatorach i od każdego słyszę co innego, każda sroczka swój ogonek chwali a ja muszę podjąć decyzję. Nie są to małe pieniądze zatem uprzejmie proszę osoby doświadczone w temacie znające nie tylko 1 czy 2 firmy a nieco więcej o pomoc w wyborze. Na swoim lokalnym podwórku mam producenta Delfin która ma 2 technologie SBR oraz MBBR i nie wiem która wybrać, która lepsza. Jest nasz e domu tylko 3ka i za 10 lat opusic nas dziecko na czas studiów tylko pytanie takie czy za 16 lat nie wróci z mężem i dzieckiem. Co w takim wypadku wybrać mniejszą SBR czy nieco większą MBBR ale przez pewien czas będzie miała mały dopływ ścieków bo z 2ki 50 latków to za wiele nie będzie. Cena jest wszędzie porównywalna ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach i tu o te szczegóły chodzi. Jaki producent, jaka technologia ? Nadmienię że jestem na zboczu góry więć spadek terenu mam ale grunt jest gliniasty zatem czeka mnie wymiana gruntu na rozsączanie.

  3. #3783

    Domyślnie

    Cytat Napisał grenob Zobacz post
    Od kilku dni dzwonie po instalatorach i od każdego słyszę co innego, każda sroczka swój ogonek chwali a ja muszę podjąć decyzję. Nie są to małe pieniądze zatem uprzejmie proszę osoby doświadczone w temacie znające nie tylko 1 czy 2 firmy a nieco więcej o pomoc w wyborze. Na swoim lokalnym podwórku mam producenta Delfin która ma 2 technologie SBR oraz MBBR i nie wiem która wybrać, która lepsza. Jest nasz e domu tylko 3ka i za 10 lat opusic nas dziecko na czas studiów tylko pytanie takie czy za 16 lat nie wróci z mężem i dzieckiem. Co w takim wypadku wybrać mniejszą SBR czy nieco większą MBBR ale przez pewien czas będzie miała mały dopływ ścieków bo z 2ki 50 latków to za wiele nie będzie. Cena jest wszędzie porównywalna ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach i tu o te szczegóły chodzi. Jaki producent, jaka technologia ? Nadmienię że jestem na zboczu góry więć spadek terenu mam ale grunt jest gliniasty zatem czeka mnie wymiana gruntu na rozsączanie.
    To jak na zboczu to będzie robione to drenaż trzeba zrealizować poprzecznie do spadku terenu. Należy również uważać, aby deszczówka nadal spływała nadal z naturalnym spadkiem. W najgorszych warunkach to po opadach stworzy się oczko wodne przy " zaporze" jaką będzie stanowić nasyp.

    Nie przepadam za wyrobami firmy Delfin i dlatego ich nie montowałem. Z tych dwóch modeli to chyba bym wybrał ten MBBR i docelowo by trzeba było go przerobić i dmuchawę wymienić na mocniejszą, aby działał ? Ten nowszy, SBR nie zbyt dużej pojemności, a głębokość montażu do 40cm pod gruntem to prawie nic
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 11-03-2024 o 09:31

Strona 190 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony