dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 153 z 190
Pokaż wyniki od 3.041 do 3.060 z 3786
  1. #3041

    Domyślnie

    Mam problem z wobet Zbs-6c.
    Zdjęcia wszystko wyjaśnią.
    Po 30 minutach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200517_134223.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	102,9 KB
ID:	444220

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200517_134450.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	444221

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200517_134439.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	444222
    Stosuję
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200517_141931.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	444223
    Ten środek stosuję od końca stycznia.
    Trochę było czuć, kiedy korzystałem z biosanitu, więc zmieniłem na ten.

    Co teraz zrobić?
    Doradzicie coś?
    Zużycie wody około 10m3 miesięcznie. Oczyszczalnia pracuje w trybie 4.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 17-05-2020 o 14:12
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #3042

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Mam problem z wobet Zbs-6c.
    Zdjęcia wszystko wyjaśnią.
    Po 30 minutach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200517_134223.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	102,9 KB
ID:	444220

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200517_134450.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	444221

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200517_134439.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	444222
    Stosuję
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200517_141931.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	444223
    Ten środek stosuję od końca stycznia.
    Trochę było czuć, kiedy korzystałem z biosanitu, więc zmieniłem na ten.

    Co teraz zrobić?
    Doradzicie coś?
    Zużycie wody około 10m3 miesięcznie. Oczyszczalnia pracuje w trybie 4.
    Napisz coś więcej:
    - ile już eksploatowana jest oczyszczalnia?
    - kiedy wywoziłeś ostatni raz osad i z których komór?
    - ile osób użytkuje oczyszczalnię na stałe?
    - czy odprowadzacie sporo chemii (filtry do uzdatniania wody)?
    - czy coś wg Ciebie mogło spowodować problem?
    - kiedy się popsuło działanie oczyszczalni?

  3. #3043

    Domyślnie

    Tutaj wcześniejszy problem
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7851048
    i tu
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7855744

    Oczyszczalnia pracuje od lipca 2018r.
    -4 osoby, tylko prysznic
    -Woda wodociągowa
    -Korzystam z pralki, zmywarki, suszarki itd.
    -Nie badałem osadu od tamtego czasu.
    Końcem stycznia zmieniłem bakterie. Jedną tabletkę po połowie do każdej z komór.
    Był serwis z Wobetu i zalecali dawać bakterie do 2 komory, dlatego dawałem po odpowiedniej dawce do każdej, bo producent zalecał dawać do pierwszej.
    Ostatnio zaczęło niemiłosiernie śmiedzieć, stąd test.
    Ostatni wywóz z 1 komory we wrześniu zeszłego roku (albo sierpniu).
    Odczyt ph z próbki ph7.
    Żona zmieniła w ostatnim czasie proszki do prania. Nie korzystam z chloru, domestosu.
    Przypuszczam, że te tabletki mogły zaszkodzić.
    Nie mam innego pomysłu.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 17-05-2020 o 17:16
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #3044

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Tutaj wcześniejszy problem
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7851048
    i tu
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7855744

    Oczyszczalnia pracuje od lipca 2018r.
    -4 osoby, tylko prysznic
    -Woda wodociągowa
    -Korzystam z pralki, zmywarki, suszarki itd.
    -Nie badałem osadu od tamtego czasu.
    Końcem stycznia zmieniłem bakterie. Jedną tabletkę po połowie do każdej z komór.
    Był serwis z Wobetu i zalecali dawać bakterie do 2 komory, dlatego dawałem po odpowiedniej dawce do każdej, bo producent zalecał dawać do pierwszej.
    Ostatnio zaczęło niemiłosiernie śmiedzieć, stąd test.
    Ostatni wywóz z 1 komory we wrześniu zeszłego roku (albo sierpniu).
    Odczyt ph z próbki ph7.
    Żona zmieniła w ostatnim czasie proszki do prania. Nie korzystam z chloru, domestosu.
    Przypuszczam, że te tabletki mogły zaszkodzić.
    Nie mam innego pomysłu.
    A teraz sobie przypominam - miałeś problem ze studnią chłonną.

    Pomijając ten uciekający osad - widać że oczyszczalnia działała dobrze. Obecnie zdecydowanie nie daje rady, ale to jest efekt jakiegoś czynnika który nastąpił.

    Osad masz dość dawno wywieziony, chociaż z drugiej strony masz zapas w oczyszczalni bo to jest większa wersja. Odczyn pH jest ok.Biopreparatów bym nie przeceniał zarówno w skuteczności działania jak i w negatywnym wpływie. Zawsze cos tam pomagaja ale problemu nie rozwiążą.

    Wywiózłbym osad z pierwszej komory i jeżeli tego nie robiłeś to wymienił membrany w dmuchawie. Smrodek i brak działania moga wynikać z przepełnienia 1 komory i/lub z dmuchawy membranowej, która z czasem traci na wydajności ze względu na zużycie membran (je sie powinno wymieniać co ok 2 lata, a nie tylko, kiedy pękną )

  5. #3045

    Domyślnie

    Pompa wydaje się ok.
    Pompuje nadal jak wściekła.
    Węc bym jej nie podejrzewał. No i nie ma jeszcze 2 lat pracy.
    Ma za to 3 lata, bo oczyszczalnia rok stała nieużywana i czekała na wprowadzkę.
    Co do bakterii.
    Wobet twierdzi, by dawać do 2 komory.
    Producent sanidenta, że tylko do 1 komory.
    Nagram filmik z napowietrzania i porównam z sąsiadem.
    Ma tę samą, tylko inaczej ją zaszczepił + inne bakterie ma.
    Z pierwszego zbiornika opróżniałem w zeszłym roku.
    Nie widzę sensu robić tego teraz, gdyż nie mam dużo ścieków, a do roku zostało kilka miesięcy.

    EDIT.
    Sąsiada jednak mocniej pompuje.
    Wyciągłem nawet filtr, by sprawdzić, czy się poprawi.
    W zasadzie, nie ma różnicy.
    Wieczorem wrzucę film na YT z obu.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 17-05-2020 o 18:28
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #3046

    Domyślnie

    Co do mojej próbki.
    Masakra.
    To co jest pompowane do studni, powinno być prawie czyste.
    Teraz, to masakra.
    Pobrałem próbki dzisiaj w trakcie odpompowywania do studni chłonnej. Prawie nie różni się od tego, co w próbce.

    Pompa napowietrzająca, to Secoh JDK-S-60
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 17-05-2020 o 19:12
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #3047

    Domyślnie

    Też mam problem z ZBS 4c. 3 miesiące temu uruchomiona. Działa cały czas w trybie rozruchowym. 7m3 wody na miesiąc. Cała chemia jaką używam to ekologiczne produkty od Froscha,
    Zaczyna zapychać sie studnia. Woda w drugiej komorze ciągle żółta, jak u kolegi powyżej, z grubym osadem, który opada na dno. jest go po kwadransie jakiś 1-1,5cm.

    Używam te same tabletki co kolega powyzej.

  8. #3048

    Domyślnie

    Witam.
    Potrzebuję porady w wyborze przydomowej oczyszczalni. W temacie jestem kompletnie zielony. Może zaczniemy od warunków do jakich ją potrzebuje:
    1. Dom o powierzchni 300m2
    2. Liczba mieszkańców 6 osób
    3. Zużycie wody (według sterownika zmiękczacza do wody bo ten mi liczy średnią) - 800-1000L/24h
    4. Odległość obecnego szamba od domu około 35m
    5. Grunt na całej działce bardzo piaszczysty - przepuszczalny (20cm czarnej mineralnej ziemi i dalej piach)

    Obecne szambo to powojenny twór. Ściany murowane z kamienia, dno bez wylewki betonowej, na górze zbrojona płyta betonowa. Jest do wypompowania i zasypania.
    Cała posesja jest z łagodnym spadem (dom najwyżej, potem ma być oczyszczalnia i dalej jakiś system rozsączania). Po zabudowie nowej oczyszczalni przełączam dopływ ścieków ze starego szamba do oczyszczalni i dopiero likwidacja szamba.

    Moje kluczowe pytanie co wybrać? Jaki system, rozwiązanie? Obecne szambo jak to szambo,...raz na jakiś czas trzeba wypompować. Wstyd się przyznać ale w ostatnie lata poziom zapełniania szamba sam się regulował ze względu na suszę - sporo przyjmował grunt (niestety).
    Przeglądałem trochę tematyki dostępnej w sieci i powiem szczerze że przerażają mnie trochę te nowe konstrukcje - ich skomplikowane rozwiązania. Jak nie obrotowe dyski, to znowu jakieś pompy membranowe. To kolejny system który za dwa, pięć czy siedem lat trzeba będzie serwisować lub dokonywać wymian elementów typu własnie silnik czy pompa. Jeszcze po tym wszystkim jak czytam tutaj że ktoś nie może sobie poradzić z zapachami bo użył złych tabletek albo żona używa nie takiej chemii jak powinna to włosy dęba stają.

    Pytam Was jako fachowców. Nie mam ograniczeń co do gabarytów takiej oczyszczalni. Może mieć nawet 5x10m (nawet więcej) - nie musi to być jakiś kompaktowy zbiorniczek. Tak jak wspomniałem wcześniej działka to piach który przyjmie każdą ilość uzdatnionych ścieków. Powierzchnia na linie rozsączające praktycznie nieograniczona.
    Doradźcie co wybrać aby służyło godnie i nie było skomplikowane jak prom kosmiczny Apollo.

  9. #3049

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Też mam problem z ZBS 4c. 3 miesiące temu uruchomiona. Działa cały czas w trybie rozruchowym. 7m3 wody na miesiąc. Cała chemia jaką używam to ekologiczne produkty od Froscha,
    Zaczyna zapychać sie studnia. Woda w drugiej komorze ciągle żółta, jak u kolegi powyżej, z grubym osadem, który opada na dno. jest go po kwadransie jakiś 1-1,5cm.

    Używam te same tabletki co kolega powyzej.
    U mnie podjechali z Wobet-u w zeszłym roku i dołożyli jakąś rurkę.
    Widać ją na 3 zdjęciu od góry.
    Masz w moim poście wcześniejszy problem.
    Dorzuć jakieś zdjęcia.
    PS.
    Co do mojej próbki, to ma być osad, kilka cm.
    Nad nim ma być oczyszczony ściek.
    Jeśli tak masz, to jest ok.

    Moja próba jest niewłaściwa.
    Powinna wyglądać, tak jak opisałem wyżej.

    Teraz, to coś wynikło i trzeba szukać rozwiązania problemu.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 17-05-2020 o 20:38
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #3050

    Domyślnie

    Hm, moja oczyszczalnia jest jeszcze w fazie rozruchu. Faktem jest, że troszkę więcej jest tego grubego osadu niż miesiąc temu. Niestety woda dalej jest mętna żółtawa. Nie ma wielkiego smrodu z oczyszczalni, ot jak się otworzy. Próbka jest praktycznie wolna od zapachu. Myślę, że to dobry prognostyk.

    Tak sobie siedzę i dumam. Myślę, że w grę wchodzi też głębokość posadowienia systemu. Przy montażu musiałem dokupić nakładkę na wyłaz. To oprócz wysokości oczyszczalni dodatkowe ok 40cm, Wylot wody oczyszczonej jest na ok -1.0m. W zeszłym roku w czasie montażu było sucho i wody gruntowej nie miałem do -2.5m, ale sprawdziłem badania i w marcu miałem wodę na -1.2-1.5m . To chyba nie najlepiej. Kilka ton żwiru studni może stać już w wodzie.

    Myślę nad zamontowaniem dodatkowej pompy w oczyszczalni i na głębokości -0.6m zamontować tunele rozsączające. Ze dwa na grubej podsypce. Mam juz takie do deszczówki (4 sztuki) i na razie nie ma z nimi problemu.

    Czy ktoś orientuje sie na jakiej zasadzie można dołożyć pompę do systemu? Czy może obecna pompa może podawać ścieki 1m wyżej? Wiem , ze są oryginalnie zestawy z dodatkową pompą ale mają też inny sterownik. Zadzwonię do producenta ale może ktoś coś...

  11. #3051

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post

    Czy ktoś orientuje sie na jakiej zasadzie można dołożyć pompę do systemu? Czy może obecna pompa może podawać ścieki 1m wyżej? Wiem , ze są oryginalnie zestawy z dodatkową pompą ale mają też inny sterownik. Zadzwonię do producenta ale może ktoś coś...
    Tu. Masz odpowiedź:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7686362
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #3052

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum
    Temat postu jest: Oczyszalnia biologiczna - ranking.
    Przejrzalem wszystkie 153 strony postu i rankingu nie ma... To jaka mam ta oczyszczalnie wybrac, chcialbym popatrzec na bezobiektywny ranking i wybrac z top 10 rankingu oczyszczalnie ktora mi pasuje, w cenie ktora mi pasuje. Czytam i czytam, bylo juz u mnie na dzialce 4 fachowcow i sam nie wiem co wybrac.
    A co mi pasuje? No wlasnie. Chce przy budowie nowego domu zrezygnowac z szamba ktore arch wrysowal na planie zagospodarowania dzialki.
    Wymagania i dane:
    - Rodzina 4 osoby 2 dorosle 2 malych dzieci. Moze z czasem zamieszka z nami dziadek/babcia. Czasem beda imprezy na max 10 osob. Czasem pojedziemy na miesieczne wakacje.
    - rzeka w odleglosci 130 m od oczyszczalni
    - odwierty w okresie deszczowym wykazaly wode na glebokosci 130 cm
    - dzialka podniesiona 70cm do gory, 70 cm nad wysokosc walu przeciwpowodziowego
    - 30 cm pod darnina piasek, wszedzie piach, rosna sosny, w pobizu byla kopalnia piasku
    - chcialbym jak najmniej grzebac przy oczyszczalni
    - zakladany budzet do 10 tys brutto za urzadzenie(13-14 z montazem)

    Po przeczytaniu wszystkiego i spotkaniu ze specami rozwazam:
    1. kingspan bioficient 4 os(tylko 1 dekielek, brak skrzynki, jedyne co musze zrobic to raz na rok zamowic szambiarke, ponoc tani serwis - jak sie cos zepsuje to max 370 zl raz na kilka lat, moge robic pranie normalnym proszkiem itp).
    2. Wobet hydret zbs 6c(Oslawiony na forum SBR i do tego z Polski! No fajnie, ale ma 2 dekielki, zewnetrzna skrzynke gdzie moge sobie popstrykac, czy za 10 lat ta skrzynka i wszystko w niej bedzie zardzewiale?)
    3. Pan spec co ma w ofercie wobet i kingspan powiedzial zebym rozwazyl graf one2clean 5(idealnie bo do 5 osob, 1 dekiel + skrzynka do pstrykania, gwarancja 3 lata, lepiej wykonana niz wobet, i ponoc SBR, ale tutaj przeczytalem ze to taki w polowie SBR)
    To co ja mam wybrac?
    Ktora z tych oczyszczalni bedzie najlepsza wg Was czyli osob ktorzy sie na tym znaja?
    A moze obiektywnie doradzicie cos innego?
    Jest jakas tansza alternatywa dla kingspan biodisc z obrotowym zlozem?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez piotrw83 ; 20-05-2020 o 10:53

  13. #3053
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrw83 Zobacz post
    Witam wszystkich na forum
    Temat postu jest: Oczyszalnia biologiczna - ranking.
    Przejrzalem wszystkie 153 strony postu i rankingu nie ma... To jaka mam ta oczyszczalnie wybrac, chcialbym popatrzec na bezobiektywny ranking i wybrac z top 10 rankingu oczyszczalnie ktora mi pasuje, w cenie ktora mi pasuje. Czytam i czytam, bylo juz u mnie na dzialce 4 fachowcow i sam nie wiem co wybrac.
    A co mi pasuje? No wlasnie. Chce przy budowie nowego domu zrezygnowac z szamba ktore arch wrysowal na planie zagospodarowania dzialki.
    Wymagania i dane:
    - Rodzina 4 osoby 2 dorosle 2 malych dzieci. Moze z czasem zamieszka z nami dziadek/babcia. Czasem beda imprezy na max 10 osob. Czasem pojedziemy na miesieczne wakacje.
    - rzeka w odleglosci 130 m od oczyszczalni
    - odwierty w okresie deszczowym wykazaly wode na glebokosci 130 cm
    - dzialka podniesiona 70cm do gory, 70 cm nad wysokosc walu przeciwpowodziowego
    - 30 cm pod darnina piasek, wszedzie piach, rosna sosny, w pobizu byla kopalnia piasku
    - chcialbym jak najmniej grzebac przy oczyszczalni
    - zakladany budzet do 10 tys brutto za urzadzenie(13-14 z montazem)

    Po przeczytaniu wszystkiego i spotkaniu ze specami rozwazam:
    1. kingspan bioficient 4 os(tylko 1 dekielek, brak skrzynki, jedyne co musze zrobic to raz na rok zamowic szambiarke, ponoc tani serwis - jak sie cos zepsuje to max 370 zl raz na kilka lat, moge robic pranie normalnym proszkiem itp).
    2. Wobet hydret zbs 6c(Oslawiony na forum SBR i do tego z Polski! No fajnie, ale ma 2 dekielki, zewnetrzna skrzynke gdzie moge sobie popstrykac, czy za 10 lat ta skrzynka i wszystko w niej bedzie zardzewiale?)
    3. Pan spec co ma w ofercie wobet i kingspan powiedzial zebym rozwazyl graf one2clean 5(idealnie bo do 5 osob, 1 dekiel + skrzynka do pstrykania, gwarancja 3 lata, lepiej wykonana niz wobet, i ponoc SBR, ale tutaj przeczytalem ze to taki w polowie SBR)
    To co ja mam wybrac?
    Ktora z tych oczyszczalni bedzie najlepsza wg Was czyli osob ktorzy sie na tym znaja?
    A moze obiektywnie doradzicie cos innego?
    Jest jakas tansza alternatywa dla kingspan biodisc z obrotowym zlozem?

    Pozdrawiam
    Polski producent to zaleta, więc do wyboru wobet z zbs-6c lub też centroplast z multiekocent z dodatkowym sterowaniem. Ja mam z centroplastu bioekocenta i brakuje tam wygody, gdy jest sterowanie automatyczne i sterownik. Złoże w komorze napowietrzania też uważam, że też jest ważne, ale te co opisałeś, mają je wszystkie. To że ktoś Ci wciska one2clean to widać podejście, że zagraniczne na uszczelkę jest lepsze od krajowego, które jest robione w całości. Taniego zamiennika biodisc nie ma, bo to jest kwota za zbiornik tylko za coś, co inni nie mają.

  14. #3054
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    od listopada 2016 użytkuję Biopurę 4 (czyli Bioficient), więc jak znajdę wolną chwilę to parę uwag o niej mogę napisać.

  15. #3055

    Domyślnie

    @piotrw83

    W pierwszej kolejności sprawdź, czy przepisy lokalne (np. MPZP) pozwala na budowę przydomówki.

    Większa liczba włazów rewizyjnych ułatwia czynności serwisowe – także ma to istotne zalety.

    Oczyszczalnie maja zawsze jakiś zapas przerobu i dobiera się je na podstawie np. przepływu dobowego (ilość użytkowników jest czynnikiem uproszczonym).

    Szafa oddzielna w przeciwieństwie do układów z urządzeniami zamontowanymi poniżej poziomu terenu nie naraża Cię na porażenie prądem lub uszkodzenie podzespołów w wyniku przedostania się wody deszczowej/roztopowej np. przez sparciałą uszczelkę i to zdecydowanie szybciej niż wspomniane przez Ciebie 10 lat. Ponadto jak napada choć trochę śniegu to dmuchawa umieszczona pod poziomem terenu ma utrudniony dopływ powietrza co wpływa na jej żywotność.

    Trzy wymienione przez Ciebie oczyszczalnie to 3 różne technologie oczyszczania. Są jak diesel, benzyniak i hybryda – mają zalety i wady, bo niestety nie ma idealnej przydomówki na rynku tak jak idealnej osobówki.

  16. #3056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    @piotrw83
    Trzy wymienione przez Ciebie oczyszczalnie to 3 różne technologie oczyszczania. Są jak diesel, benzyniak i hybryda – mają zalety i wady, bo niestety nie ma idealnej przydomówki na rynku tak jak idealnej osobówki.
    I w dodatku porównujesz do elektrycznej Tesli (biodisku).

    Najpierw dowiedz się czy możesz mieć POSia jeśli na planie masz szambo. I jeśli przeczytałeś te 153 stront (gratulacje!) to wiesz, że z przepływówek można zrezygnować. Widziałem i macałem bioficient i biodiska. Bioficient odpada w przedbiegach. Od biodiska odstrasza cena - z dodatkami wszystkimi typu tunele i zasypki lekko 25k.

  17. #3057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    I w dodatku porównujesz do elektrycznej Tesli (biodisku).

    Najpierw dowiedz się czy możesz mieć POSia jeśli na planie masz szambo. I jeśli przeczytałeś te 153 stront (gratulacje!) to wiesz, że z przepływówek można zrezygnować. Widziałem i macałem bioficient i biodiska. Bioficient odpada w przedbiegach. Od biodiska odstrasza cena - z dodatkami wszystkimi typu tunele i zasypki lekko 25k.
    Do kolegi: @piotrw83

    Od razu proponuję zapytać się w Starostwie czy wymagają przy zgłoszeniu POŚ operat wodno-prawny. Bo można się zdziwić nieprzyjemnie (kasa i czas) jak komuś zależy na szybkim terminie.

  18. #3058

    Domyślnie

    Dzieki za wszystkie odpowiedzi, w poniedzialek bede dzwonil zapytac sie czy wymagaja operatu wodno prawnego. Kingspan bioficient odrzucilem. Wstepnie wybralem graf oneToClean ale zastanawia mnie jak to moze dobrze dzialac i jaka jakosc scieku wyplywa z tej jednej komory w normalnych warunkach...

  19. #3059
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrw83 Zobacz post
    Dzieki za wszystkie odpowiedzi, w poniedzialek bede dzwonil zapytac sie czy wymagaja operatu wodno prawnego. Kingspan bioficient odrzucilem. Wstepnie wybralem graf oneToClean ale zastanawia mnie jak to moze dobrze dzialac i jaka jakosc scieku wyplywa z tej jednej komory w normalnych warunkach...
    W teorii to dzała jak wiele innych rzeczy, ale ścieki to nie taka teoria, dlatego to wszystko jest naciągane. W graf taki pełny sbr to jest klaro i ma pełne sterowanie, a one2clen robione jest pewnie na tańszy rynek, czyli nasz, dltego takie okrojone. Na dłuższą metę penie będzie z tym problem. Porównaj sobie ceny tego klaro z one2clean i zobaczysz jaka jest mega różnica za to co powinno być. Kupiłoby się za to osobny sterownik z zaworami do sbr i nawet dmuchawę nową na zapas. Instalator pewnie cię przekonał, a i tak pewnie potem skrzynki grafa też będzie wciskał.

  20. #3060
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Geolog mi napisał że grunt mam średnio przepuszczalny (grunt pylasty twardoplastyczny i piaski drobne) i sugeruje drenaż rozsaczajacy do oczyszczalni biologicznej. Odwierty były do 3m p.p.t. i wody gruntowej nie stwierdzono. A ja chciałem studnię chłonną. Poletko rozsaczajacy to jakieś 50m2 terenu. A ja chciałbym sobie jakieś krzaczki drzewa pisadzic. Czy można to poletko zamienić na coś innego?

Strona 153 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony