dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 148 z 190
Pokaż wyniki od 2.941 do 2.960 z 3785
  1. #2941

    Domyślnie

    czystesrodowsko

    Jeśli chodzi o montaż - oba zbiorniki są zabetonowane.

    Zbiornik Wobetu na 6000l robi dobre wrażenie, oglądając inne - to chyba jedne z lepszych, jak nie najlepszych zbiorników na rynku.
    Zbiornik reaktora - to również kawał solidnego bunkra. Nie wiem, co to za "plastik" z którego jest to zrobione, ale przetłoczenia, grubość ścianek zrobiła na mnie pozytywne wrażenie.

    Cena - masz rację. Nie jest najniższa. Nie ma się też co oszukiwać, bo gdyby była to oczyszczalnia trochę tańsza - byłoby sympatyczniej.
    Mój egzemplarz - przyjechał bezpośrednio ze Szwajcarii. To pewnie potęguję cenę w tym wszystkim. Kurs euro na dany dzień zakupu itp.
    Na plus w całym działającym systemie (w moim przypadku) jest to, że nie potrzebuję przepompowni. Spadek terenu mnie ratuje...

    Patrząc na obecny rynek w tym temacie - gdyby nie to forum, wolę nie myśleć co bym kupił.
    Ilość dostępnych rozwiązań technologicznych pomnożonych przez ilość producentów oczyszczalni przyprawia o zawrót i ból głowy.

  2. #2942
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosta Zobacz post
    czystesrodowsko

    Jeśli chodzi o montaż - oba zbiorniki są zabetonowane.

    Zbiornik Wobetu na 6000l robi dobre wrażenie, oglądając inne - to chyba jedne z lepszych, jak nie najlepszych zbiorników na rynku.
    Zbiornik reaktora - to również kawał solidnego bunkra. Nie wiem, co to za "plastik" z którego jest to zrobione, ale przetłoczenia, grubość ścianek zrobiła na mnie pozytywne wrażenie.

    Cena - masz rację. Nie jest najniższa. Nie ma się też co oszukiwać, bo gdyby była to oczyszczalnia trochę tańsza - byłoby sympatyczniej.
    Mój egzemplarz - przyjechał bezpośrednio ze Szwajcarii. To pewnie potęguję cenę w tym wszystkim. Kurs euro na dany dzień zakupu itp.
    Na plus w całym działającym systemie (w moim przypadku) jest to, że nie potrzebuję przepompowni. Spadek terenu mnie ratuje...

    Patrząc na obecny rynek w tym temacie - gdyby nie to forum, wolę nie myśleć co bym kupił.
    Ilość dostępnych rozwiązań technologicznych pomnożonych przez ilość producentów oczyszczalni przyprawia o zawrót i ból głowy.
    Ile osób jest u ciebie, bo 6m3 to duży osadnik.

  3. #2943

    Domyślnie

    Kręci się koło 9-10, ale oczyszczalnia zrobiona jest w chwili obecnej nad wyrost.
    Będzie do niej podłączony jeszcze domek letniskowy.

  4. #2944
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Witam. Panowie wczoraj uruchomiłem oczyszczalnię która wcześniej była zalana wodą przez kilka miesięcy. Jest to jednokomorowy sbr od aquatecha - the one sbr. Wody było w niej full. Dziś po 20h pracy zauważyłem że wody bardzo dużo ubyło. Jest jej mniej o ok 1/4 zbiornika ok 30-40cm. Czy to ma tak działać?

  5. #2945

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekF Zobacz post
    Witam. Panowie wczoraj uruchomiłem oczyszczalnię która wcześniej była zalana wodą przez kilka miesięcy. Jest to jednokomorowy sbr od aquatecha - the one sbr. Wody było w niej full. Dziś po 20h pracy zauważyłem że wody bardzo dużo ubyło. Jest jej mniej o ok 1/4 zbiornika ok 30-40cm. Czy to ma tak działać?
    SBRy jednokomorowe pompują wodę do odbiornika zazwyczaj jeden raz na dobę (powinno to być w nocy). Także taka zmiana poziomu jest cechą charakterystyczną tego typu oczyszczalni.

  6. #2946
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    JacekF

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    SBRy jednokomorowe pompują wodę do odbiornika zazwyczaj jeden raz na dobę (powinno to być w nocy). Także taka zmiana poziomu jest cechą charakterystyczną tego typu oczyszczalni.
    Ok rozumiem. Jeszcze dwa pytania z tym związane. Pierwsza sprawa to czy jest określony jakiś poziom do którego woda zostaje wypompowana? Tzn co jeśli wyjadę na tydzień lub dwa i nie będzie dopływu ścieków.
    Druga sprawa. Piszesz że wypompowanie powinno być w nocy. Skąd sterownik oczyszczalni "wie" że jest noc. Przecież nic nie ustawiałem, żadnej godziny, daty, tylko włączyłem do prądu.

  7. #2947
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekF Zobacz post
    Ok rozumiem. Jeszcze dwa pytania z tym związane. Pierwsza sprawa to czy jest określony jakiś poziom do którego woda zostaje wypompowana? Tzn co jeśli wyjadę na tydzień lub dwa i nie będzie dopływu ścieków.
    Druga sprawa. Piszesz że wypompowanie powinno być w nocy. Skąd sterownik oczyszczalni "wie" że jest noc. Przecież nic nie ustawiałem, żadnej godziny, daty, tylko włączyłem do prądu.
    Ta oczyszczalnia jest wyposażona w pompę mamutową odprowadzającą ścieki oczyszczone do odbiornika. Na tej pompie jest element odpowiadający za poziom zasysania. Poniżej tego poziomu pompa mamutowa nie będzie w stanie zassać wody. Także jak wyjedziecie na urlop, oczyszczalnia na pewno nie opróżni się w całości.

    Nie znam dokładnego sterowania tej oczyszczalni. Sterownik nie ma żadnego wyświetlacza lub panelu umożliwiającego zmianę nastaw (wrzuć jakieś zdjęcie)?
    Jeżeli nie ma możliwości zmiany nastawy to albo ma podtrzymanie pamięci i jest wewnętrzny zegar pilnujący godziny pompowania albo (mam nadzieję że tak nie jest) oczyszczalnia odlicza czas od uruchomienia. Drugie rozwiązanie stwarza ryzyko wypompowywyania w godzinach dziennych co może doprowadzić do odprowadzenia dopływajacych ścieków surowych i wzburzonego osadu czynnego na odbiornik, co może spowoduje jego zamulenie. Musisz to koniecznie sprawdzić w instrukcji lub dzwoniąc do producenta, bo godzina pompowania jest niezmiernie ważna w przypadku tego typu oczyszczalni.

  8. #2948

    Domyślnie

    O co chodzi z tymi właściwościami? Która w takim razie będzie lepsza, jeśli tak bardzo różnią się zapisem w mg/lKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200108_153900.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	439154
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200108_153900.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	439154Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200108_153900.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	439154

  9. #2949

    Domyślnie

    Najmocniej przepraszam, ale korzystam z telefonu, a niestety wersja na telefon nie posiada możliwości dodania pliku. Zaś korzystanie z pełnej wersji na telefonie to masakra
    wKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200108_153950.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	439155

  10. #2950
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elromano

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam, mam zbs z Vobet , oczyszczalnia wczoraj została wyłączona przez przypadek na 24h, w ubiegłym tygodniu dopiero uruchomiona, bakterie z miejskiej oczyszczalni ok 100l i teraz nie wiem czy mam jechać kolejny raz po bakterie? Czy nie "obumarły"? Dodam że zapach z drugiej komory jest inny niż wcześniej.
    Dzwoniłem do laboratorium i powiedziano mi że mam obserwować co leci na wylocie, część bakterii przetrwała i się mam nie martwić.
    Ostatnio edytowane przez Elromano ; 09-01-2020 o 08:24

  11. #2951
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał matai Zobacz post
    O co chodzi z tymi właściwościami? Która w takim razie będzie lepsza, jeśli tak bardzo różnią się zapisem w mg/l
    Nie można się sugerować wyłącznie wynikami określonymi w deklaracji właściwości, ponieważ podczas badań w jednostce notyfikowanej oczyszczalnie są badane w warunkach przygotowanych przez dane laboratorium (różne laboratoria to sobie różnie organizują – dowożą ściek szambiarkami, mają podłączony budynek z użytkownikami, gdzie skład ścieków uzależniony jest od przyzwyczajeń danych użytkowników, część „doprawia” ścieki, aby spełniały wymagania normy). Jednym słowem nie są to powtarzalne warunki. Natomiast mając średnią wartość danego zanieczyszczenia na wyjściu oraz określony stopień redukcji w % (czyli te informacje z tabel zamieszczonych przez Ciebie) można sobie wyliczyć, jaka była średnia wartość zanieczyszczeń na wejściu. Tu norma dopuszcza szerokie widełki i okazuje się, że oczyszczalnia oczyszczalni nie równa. Generalnie te wskaźniki niestety nie są tak miarodajne, jak byśmy tego oczekiwali.

    Natomiast warto zwrócić uwagę na inną daną z tych tabel – pe lewej stronie jest obciążenie dobowe ładunkiem zanieczyszczeń wyrażone jako BZT5.

    1 osoba to 0,06 kg/d wiec w bardzo prosty sposób można sprawdzić dla jakiego ładunku (tak jakby dla ilu użytkowników) były prowadzone badania.
    Z przedstawionych przez Ciebie danych obu oczyszczalni daleko do 8 RLM.

  12. #2952
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elromano Zobacz post
    Witam, mam zbs z Vobet , oczyszczalnia wczoraj została wyłączona przez przypadek na 24h, w ubiegłym tygodniu dopiero uruchomiona, bakterie z miejskiej oczyszczalni ok 100l i teraz nie wiem czy mam jechać kolejny raz po bakterie? Czy nie "obumarły"? Dodam że zapach z drugiej komory jest inny niż wcześniej.
    Dzwoniłem do laboratorium i powiedziano mi że mam obserwować co leci na wylocie, część bakterii przetrwała i się mam nie martwić.
    24 godzinna przerwa w zasilaniu elektrycznym jest jednym z etapów podczas badania skuteczności oczyszczania w jednostce notyfikowanej oczyszczalni i skoro oczyszczalnia przeszła te badania (a ZBS przeszedł) to nie powinieneś się martwić.
    Inna sprawa, że podczas badania w laboratorium osad podczas tej awarii jest już w pełni rozwinięty. Natomiast w Twoim przypadku oczyszczalnia działa zbyt krótko aby się go namnożyło do nominalnych ilości. Ja bym dał jej pracować bez ponownego zaszczepiania.

  13. #2953
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elromano

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    32

    Domyślnie

    Ale zapach w drugiej komorze drastycznie się zmienił,
    Poczekam do jutra i zobaczę.
    Dom- typowa stodoła 120m
    Garaż - brak
    Ściany fundamentowe xps 12cm z zewnątrz
    Słupy w ścianach fundamentowych ocieplone obustronnie z zakładką 1m
    Podłoga- 0,5cm xps+ 20cm EPS100 036
    + wylewki 11cm
    Ściany-porotherm+ perlit/ BK 24cm+ styro 25cm
    Strop- 50cm proszek PUR
    Komin- brak
    PnB- COP=1
    CO- PC z klimy+3x2KW w rurce
    c.w.u podgrzewacz 100l
    Rekuperator przeciwprądowy "tymi ręcami"
    Okna> u=0,84
    Taryfa G-13
    Sezon 2021/2022 c.o. 3351KWh temp.<22.5°C
    Sezon 22/23 c.o.1359KWh

  14. #2954

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    jestem nowy na tym forum i chciałem poprosić o pomoc w wyborze oczyszczalni biologicznej.
    Trochę czytałem w necie na ten temat i mam pewne przemyślenia - tak czy inaczej przejdę do sedna.
    Mieszkam w domu ze szczelnym szambem betonowym - chciałbym zrezygnować z szamba i zacząć korzystać z oczyszczalni biologicznej lub biologiczno-chemicznej
    Założenia do oczyszczalni:
    1. Największe ograniczenie => wymiar wykopu to max 150 cm x 250 cm (dlatego np mój wstępny wybór ZBS 6C KP z pompą odpada bo ma wymiary 1,2m x 2,8 m)
    2. Rodzina 2+4, 2 dorosłych, 4 dzieci w wieku od 9 do 17 lat => średnie miesięczne zużycie wody to ok. 18m3, gdzie najminiej to było ok 14m3, a najwięcej to 21m3
    3. Muszę wodę oczyszczoną z oczyszczalni "wyprowadzić" około 1 metra powyżej wylotu z oczyszczalni i nie mam miejsca na dodatkowy zbiornik/przepompownię - stąd oczyszczalnia powinna mieć na wyposażeniu pompę odpływu oczyszczonego ścieku.
    4. Rura odprowadzająca ścieki z domu (odkopałem ją) => od górnej powierzchni rury 160 do poziomu 0 jest 80 cm, wodę muszę wyprowadzić na powierzchnię i "wylewać na trawnik" w 1-szym kroku, dopóki nie zrealizuję odpływu lub studni chłonnej z prawdziwego zdarzenia (mam glinę i skały na działce), ale jestem na górce, woda spływa i nie stoi. Mam drenaż wokół fundamentów domu zrobiony i nigdy w studzienkach nie stała żadna woda.

    Proszę o wasze sugestie, ja znalazłem:
    1. EKO-BIOCH 2500 - wersja oczyszczalni EKO-BIO wzbogacona o dozownik środka chemicznego PIX-112 (nie wiem czy warto dopłacać?)
    http://www.eko-bio.com.pl/wp-content...IOCh-wr.1b.pdf

    2. Metria SBR 4-6 => ma wymiary 1,2m x 2,4m , tutaj problemem jest brak pompy odprowadzającej wodę => czy mogę sobie kupić pompę i ją po prostu z tej komory wypompować? Co polecacie i jak się do tego zabrać?
    http://www.ekobiobud.pl/sklep/oczysz...ia_sbr_4-6_rlm

    3. Macie jakieś inne propozycje?

    Widziałem bardzo merytoryczne i eksperckie opinie m.in. czystesrodowisko, ArturStadnik oraz inżH2O - pomożecie w wyborze?
    Oczywiście interesuje mnie jak najlepszy stosunek cena-jakość, nie chciałbym przekroczyć o ile to możliwe 10 000 zł z montażem?

    Pozdrawiam wszystkich i czekam z niecierpliwością na wasze posty

  15. #2955

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    czy ktoś jeszcze zagląda do tego wątku?
    W dobrym miejscu zadałem swoje pytania?
    Proszę o podpowiedzi

  16. #2956

    Domyślnie

    Cytat Napisał Noname28 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    jestem nowy na tym forum i chciałem poprosić o pomoc w wyborze oczyszczalni biologicznej.
    Trochę czytałem w necie na ten temat i mam pewne przemyślenia - tak czy inaczej przejdę do sedna.
    Mieszkam w domu ze szczelnym szambem betonowym - chciałbym zrezygnować z szamba i zacząć korzystać z oczyszczalni biologicznej lub biologiczno-chemicznej
    Założenia do oczyszczalni:
    1. Największe ograniczenie => wymiar wykopu to max 150 cm x 250 cm (dlatego np mój wstępny wybór ZBS 6C KP z pompą odpada bo ma wymiary 1,2m x 2,8 m)
    2. Rodzina 2+4, 2 dorosłych, 4 dzieci w wieku od 9 do 17 lat => średnie miesięczne zużycie wody to ok. 18m3, gdzie najminiej to było ok 14m3, a najwięcej to 21m3
    3. Muszę wodę oczyszczoną z oczyszczalni "wyprowadzić" około 1 metra powyżej wylotu z oczyszczalni i nie mam miejsca na dodatkowy zbiornik/przepompownię - stąd oczyszczalnia powinna mieć na wyposażeniu pompę odpływu oczyszczonego ścieku.
    4. Rura odprowadzająca ścieki z domu (odkopałem ją) => od górnej powierzchni rury 160 do poziomu 0 jest 80 cm, wodę muszę wyprowadzić na powierzchnię i "wylewać na trawnik" w 1-szym kroku, dopóki nie zrealizuję odpływu lub studni chłonnej z prawdziwego zdarzenia (mam glinę i skały na działce), ale jestem na górce, woda spływa i nie stoi. Mam drenaż wokół fundamentów domu zrobiony i nigdy w studzienkach nie stała żadna woda.

    Proszę o wasze sugestie, ja znalazłem:
    1. EKO-BIOCH 2500 - wersja oczyszczalni EKO-BIO wzbogacona o dozownik środka chemicznego PIX-112 (nie wiem czy warto dopłacać?)
    http://www.eko-bio.com.pl/wp-content...IOCh-wr.1b.pdf

    2. Metria SBR 4-6 => ma wymiary 1,2m x 2,4m , tutaj problemem jest brak pompy odprowadzającej wodę => czy mogę sobie kupić pompę i ją po prostu z tej komory wypompować? Co polecacie i jak się do tego zabrać?
    http://www.ekobiobud.pl/sklep/oczysz...ia_sbr_4-6_rlm

    3. Macie jakieś inne propozycje?

    Widziałem bardzo merytoryczne i eksperckie opinie m.in. czystesrodowisko, ArturStadnik oraz inżH2O - pomożecie w wyborze?
    Oczywiście interesuje mnie jak najlepszy stosunek cena-jakość, nie chciałbym przekroczyć o ile to możliwe 10 000 zł z montażem?

    Pozdrawiam wszystkich i czekam z niecierpliwością na wasze posty
    Z tymi innymi propozycjami jest problem. Nie jestem zwolennikiem EKO-BIOCH 2500, ani METRIA SBR 4-6, a z drugiej strony masz mało miejsca i konieczny jest tłoczny odpływ lub przepompownia. Za dozownik w EKO-BIOCH na PIX bym nie dopłacał, bo wg. mnie to nie jest specjalna pompa dawkująca koagulant, lecz coś innego . Chyba trzeba poszukać jakiejś oczyszczalni w pionie i osobnej przepompowni ścieków oczyszczonych. Nie przepadam za taką konfiguracją, ale jak się nie da inaczej, to trzeba pomyśleć co jest realnego do zrobienia

  17. #2957

    Domyślnie

    Dziękuję WojtekINST za odpowiedź i podjęcie tematu.
    Czy możesz podpowiedzieć "co jest realnego" do zrobienia w tych warunkach?
    Pozdrawiam.

  18. #2958
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Beyor

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    47

    Domyślnie

    Jesteś pewien, że nie da się wygospodarować większej przestrzeni pod oczyszczalnię i zainwestować np. w Wobet-Hydret ZBS 10C? Jest też ZBS 6C, ale gwarantuję, że będzie za mała. Jak czytasz o parametrach oczyszczalni i zwracasz uwagę na przepustowość, to pamiętaj, że jest ona uśredniona dobowo, a ścieki produkujesz pewnie przez 16h, to robi różnicę. Oczyszczalnie SBR są bardzo skuteczne, ale ich cykl pracy powoduje, że musiałbyś wybrać większy model - wieczorna kąpiel 6 osób spokojnie przepełniłaby pierwszą komorę... Moim zdaniem przy takiej liczbie użytkowników oczyszczalnia musi być duża... Inaczej - niezależnie od technologii - ścieki będą nieoczyszczone. W każdej małej, kompaktowej oczyszczalni będzie wyglądało to tak, że ścieki będą przez nią zbyt szybko przepływać - przecież muszą*być gdzieś magazynowane.

  19. #2959

    Domyślnie

    @Noname28 – przyznam, że masz łączne wymagania na tyle spore, że nie wiem, czy znajdzie się dla Ciebie oczyszczalnia.

    Kilka uwag.

    1. Oczyszczalnie z pompą na odpływie powinny mieć nawet symboliczny, grawitacyjny odpływ awaryjny – pytanie czy da się u Ciebie to zrobić skoro masz mało miejsca i głęboko rury. Bez takiego odpływu, w przypadku awarii pompy, zaleje Ci przyłącze lub/i zacznie wypływać włazami.

    2. Co do ograniczonego miejsca. Skoro jest 6cioro użytkowników to oczyszczalnia musi mieć swoją pojemność – wszystko poniżej 3000 litrów (pojemności roboczej, czyli bez poduszki powietrznej, którą często producenci wliczają do pojemności) będzie miało kłopot przy Waszym zużyciu wody. Nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania ale może przeanalizuj przepompownię ścieku surowego. Może takie urządzenie (koniecznie z pompą dobrej jakości o swobodnym przelocie min 50 mm, bez rozdrabniacza) rozwiąże Tobie problem miejsca i oczyszczalnię zrobisz sobie w innym, bardziej dostępnym i przestrzennym miejscu (pamiętaj, że do oczyszczalni co jakiś czas musi dojechać wóz asenizacyjny aby wybrać osady).

    3. Widziałem na innym Twoim wątku, że oczyszczalnia ma być zamontowana w aglomeracji ponad 100 000 RLM. Moim zdaniem to jest największe wyzwanie dla niej. Niestety rynek ciągle nie zweryfikował producentów w zakresie, czy to co podają w papierach w zakresie skuteczności oczyszczania pokrywa się z prawdą. Nie ufaj ulotkom – papier wszystko przyjmie. Pamiętaj, że to Ty będziesz walczył z urzędami jak wyniki nie będą wychodziły, bo producent zacznie Ci udowadniać, że źle oczyszczalnie użytkujesz i to nie jest wina jego urządzenia. Dlatego pod tym względem na pewno warto zdecydować się na producenta, który Cię na lodzie nie zostawi. Takiego szybciej znajdziesz wśród tych „większych” jednak w przypadku aglomeracji ponad 100 000 RLM najlepsza jest rozmowa z producentem i zbadanie reakcji na ten wymóg. Tych, którzy zaczną od głębokiego westchnięcia, daruj sobie.
    Ostatnio edytowane przez czystesrodowsko ; 25-02-2020 o 21:06

  20. #2960

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za wasze opinie.
    Czy wobet hydret ma coś dla aglomeracji 100 000 RLM?
    Być może udało by się wygospodarować trochę więcej miejsca, aby zmieściła się ta ZBS 6C z pompą, ale znowu Beyor twierdzi że jest ona za mała dla mojej rodziny?
    Ja z doświadczenia wiem, że produkuję około 600 litrów wszystkiego na dobę, to wychodzi 18m3 miesięcznie => tyle najczęsciej zużywam wody w ostatnich kilku latach, jeszcze się nie zdarzyło zuzyć więcej niż 21m3 w miesiącu => co daje średnio 700 litrów na dobę?
    W tej chwili mam szambo 12m3, które mógłbym wykorzystać jako przelew awaryjny na wypadek awarii pompy (tylko musiałbym je jakoś oczyścić?).
    A ta oczyszczalnia Metria SBR 4-6? Co o niej sądzicie? Jak wygląda bufor u niej w stosunku do ZBS 6c?

Strona 148 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony