dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 167 z 190
Pokaż wyniki od 3.321 do 3.340 z 3783
  1. #3321
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukas17

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Wyjdzie na to, że jestem zapatrzony tylko "w większe to lepsze", więc może trochę samokrytyki dodam . Ten ZBS-6c, będzie lepiej pracował niż ZBS-8C bo jest bardziej odpowiedni dla Twojej ilości osób i lepiej obciążony ściekami.
    Ja jednak patrzę, na dłuższy efekt i bardziej wolę inne zalety. Drugi do wyboru, czyli ZBS-8c, może nie pracować lepiej niż ZBS-6c w tym samym czasie. Jednak on będzie nabierał korzyści z czasem, gdy zgromadzi się więcej osadu. Rzadziej będziesz wybierał, a pakiety w biologicznej i tak obrosną. Po wybraniu włączysz znów rozruch, zamiast dalszego działania, a efekt i tak będzie podobny. Przy kolejnym wybieraniu, już będziesz wiedział, że było to wygodne rozwiązanie i dlatego ja 8c je bym wybrał .

    Jeśli Cię to męczy, możesz jeszcze o ZBS-7c zapytać, który jest mocniejszy. Dodałbym też lampkę od dmuchawy na pojemniku tak jak Gruth to dogadał.
    Bardzo dziękuję za pomoc, coraz bardziej skłaniam się za ZBS-8c, mam grunt piaszczysty, wód gruntowych na 3 m brak, więc 7c (bardziej wytrzymały) raczej nie potrzebny. Chodzi przede wszystkim o to aby dobrze oczyszczała, kończy mi się miejsce na drenaż, więc chcę uniknąć zamulenia (kolmatacji) drenażu.
    A jaka powinna być prawidłowa długość drenażu, bo różne piszą ?

  2. #3322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas17 Zobacz post
    Bardzo dziękuję za pomoc, coraz bardziej skłaniam się za ZBS-8c, mam grunt piaszczysty, wód gruntowych na 3 m brak, więc 7c (bardziej wytrzymały) raczej nie potrzebny. Chodzi przede wszystkim o to aby dobrze oczyszczała, kończy mi się miejsce na drenaż, więc chcę uniknąć zamulenia (kolmatacji) drenażu.
    A jaka powinna być prawidłowa długość drenażu, bo różne piszą ?
    No to skoro wybrałeś większą oczyszczalnię to masz dwie drogi do wyboru jeśli chodzi o drenaż i rozsączanie. Najlepiej zrobić z zapasem, czyli na maksymalną ilość osób. Na 8 drenaż za biologiczną to nawet okolice 60-70m. No to tyle w teorii, a teraz dalej spróbujmy realnie .

    Najważniejsza jest ilość podsypki ze żwiru płukanego 16-32mm, który jest najlepszy. U Ciebie to z 16-20 ton, a potem myślimy ile drenażu. Sądzę, że 2 lub 3 rzędy i razem co najmniej 40m. No może i lepiej 50m ? .

    Pamiętaj, że to oczyszczalnia biologiczna, a nie zwykły osadnik, więc długość drenażu można zmniejszyć.

    Podsumowując, drenażu czym więcej tym lepiej, ale to ilość podsypki jest najważniejsza. Duży drenaż podsypany słabo nie będzie lepszy od krótszego, na który zużyto tyle ile trzeba żwiru
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 08-05-2021 o 23:00

  3. #3323
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bar72

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Tymbark
    Kod pocztowy
    34-650
    Posty
    9

    Domyślnie

    witam
    wkopałem Wobet Hydret ZBS-5c , znaczy firma to zrobiła , i teraz zastanawiam się nad zamontowanie szybkozłączki przy ogrodzeniu , żeby szambiarka mi nie wjeżdżała na posesję i teraz moje pytanie , odległości oczyszczalni do ogrodzenia ok 10 m , oczyszczalnia zakopana ok 1,2m dospawana kominy u producenta , lekkie spadek w kierunku montażu szybkozłączki , otwór do zasysania wiercę w koninie w pierwszej komorze tam gdzie wpadają ścieki , potem konano i w dół komory robić to rurą fi 110 ? , potem wąż ssący zbrojony zakopać ok 50 cm i do granicy posesji , czy coś jeszcze jest istotnego co muszę wiedzieć ?

  4. #3324

    Domyślnie

    Cytat Napisał bar72 Zobacz post
    witam
    wkopałem Wobet Hydret ZBS-5c , znaczy firma to zrobiła , i teraz zastanawiam się nad zamontowanie szybkozłączki przy ogrodzeniu , żeby szambiarka mi nie wjeżdżała na posesję i teraz moje pytanie , odległości oczyszczalni do ogrodzenia ok 10 m , oczyszczalnia zakopana ok 1,2m dospawana kominy u producenta , lekkie spadek w kierunku montażu szybkozłączki , otwór do zasysania wiercę w koninie w pierwszej komorze tam gdzie wpadają ścieki , potem konano i w dół komory robić to rurą fi 110 ? , potem wąż ssący zbrojony zakopać ok 50 cm i do granicy posesji , czy coś jeszcze jest istotnego co muszę wiedzieć ?
    No źle, że od razu czegoś takiego nie zamówiłeś. Ja rury kładłem pvc do wody, bo mają inny kielich niż zwykłe pcv 110. Najlepiej to byłoby w kominie dospawać 110, aby na sztywno to było. Jak zacznie ssać, to jak na uszczelkę przejście to może telepać rurą w zbiorniku. Może się nawet z czasem wypiąć ?
    Cały rurociąg musi być szczelny ! Jak nie masz innego wyjścia i musi być uszczelka w kominku to od zewnątrz włóż pcv 110 z 3m długości, a nie jakiś kawałek. Jak ją obsypiesz to będzie w zbiorniku bardziej sztywno. Całość jest ze 110 i w zbiorniku będzie więcej problemów, bo raczej na kształtach kanalizacji zewnętrznej 110 trzeba będzie robić, aby całego prześwitu we włazie nie zająć. Można pod mufami dać opaski ściągające na przewody i dołączyć to z boku do jakiejś sztywnej rury, aby się nie rozsuwały. No trzeba już samemu to rozmyśleć

    Przyznaję się, że ja brałem rurę wspawaną na sztywno i miałem tylko robotę na zewnątrz zbiornika, bo nie chciałem się z tym męczyć

    Spadek robiłem zawsze w stronę zbiornika, a nie szybkozłącza ale to i tak ssie więc nie wiem, czy będzie w czymś różnica ?

  5. #3325
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bar72

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Tymbark
    Kod pocztowy
    34-650
    Posty
    9

    Domyślnie

    dzięki za radę , to odpuszczam dziura w podmurówce na węza i nie kombinuje bo przekombinuje

  6. #3326

    Domyślnie

    Witam,
    prosze o pomoc w doborze
    rodzina 4 osobowa, może bedzie 5, ilośc zużywanej wody - nie mam pojecia, ale nie jesteśmy oszczędni
    musi być jak najmniej awaryjna i możlwie mało obsługowa, bezwonna - nie ma idealnych, wiem
    zastanawiam się nad 3:
    Bio Easy Flow 5 9400zł
    SBR ZBS-6C 9000zł
    Biorock - nie znsam ceny
    prosze o opinie, ja już głupieje od czytania tych wszystkich wątków
    prawdopodobnie będe musiał montować sam, brak instalatorów w okolicy
    pozdrawiam

  7. #3327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quaritto Zobacz post
    Witam,
    prosze o pomoc w doborze
    rodzina 4 osobowa, może bedzie 5, ilośc zużywanej wody - nie mam pojecia, ale nie jesteśmy oszczędni
    musi być jak najmniej awaryjna i możlwie mało obsługowa, bezwonna - nie ma idealnych, wiem
    zastanawiam się nad 3:
    Bio Easy Flow 5 9400zł
    SBR ZBS-6C 9000zł
    Biorock - nie znsam ceny
    prosze o opinie, ja już głupieje od czytania tych wszystkich wątków
    prawdopodobnie będe musiał montować sam, brak instalatorów w okolicy
    pozdrawiam
    Pierwsza to taki odchudzony o osadnik wstępny SBR. Brak osadnika wstepnego naraża komorę osadu czynnego na dopływajace zmiany w stężeniu zanieczyszczeń w sciekach, co czyni tą oczyszczalnie najbardziej wrażliwą z całej trójki. Ponadto jest dedykowana do 5 osób, wiec masz najmniejszy zapas pojemności na przyszłość. Odprowadzenie ścieków jest realizowane przez pompę mechaniczną (dodatkowy element mogący ulec awarii) - jesli sie zdecydujesz, to dopilnuj aby przelew awaryjny był poprowadzony do odbiornika (wyjątek - odbiornik wyżej niż oczyszczalnia, ale jakiś elemnt odprowadzajacy dla odpływu awaryjnego w takim przypadku też sie przyda).

    Druga to typowy SBR, dość popularny u nas. Raczej bez wiekszych wad.

    Trzeci - zdecywoanie najmniej obsługowa oczyszczalnia i najmniej awaryjna bo bez elementów zasilanych elektrycznie. Jednak pewną niedogodnością jest głeboki odpływ (spadek terenu pomaga tę niedogodność zniwelować), ale niestety jest najdroższa. Cen w sieci nie znajdziesz ale pewnie jej koszt bedzie zblizony do sumy dwóch pierwszych.

  8. #3328

    Domyślnie

    witam,
    znalzlem jeszcze coś takiego: haba, sbr primo+ wiro
    jak to wyglada na tle ZBS-6C ?
    w haba podobają mi się pokrywy "kameleon" czy coś takiego da się dostać do zbs?

  9. #3329

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quaritto Zobacz post
    witam,
    znalzlem jeszcze coś takiego: haba, sbr primo+ wiro
    jak to wyglada na tle ZBS-6C ?
    w haba podobają mi się pokrywy "kameleon" czy coś takiego da się dostać do zbs?
    Sbr primo+ wiro bliżej już do ZBSa, bo to ta sama technologia oczyszczania. Jednak ma opróżnianie pompą mechaniczną (plus w przypadku konieczności tłoczenia pod górę, minus jeśli ścieki można odprowadzić grawitacyjnie) oraz nie ma złoża biologicznego w komorze biologicznej tak jak ZBS, co zdecydowanie ułatwia życie mikroorganizmom.

    Pokrywy kameleon to bardzo fajny pomysł Haby.

  10. #3330
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    tak czytam i czytam, ale 167 stron nie dam rady, bo trochę jest tu pogawędek o pupie Maryny ....więc, jak ten ranking na dziś się kształtuje ?

  11. #3331
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    tak czytam o Haba RetroFit i w ulotce taki mają zapis:

    Odprowadzenie oczyszczonych ścieków odbywać się może zarówno do gruntu, jak i na poletko rozsączające lub na rabaty z zielenią.


    Coś mi się nie wydaje, żeby ścieki były na tyle oczyszczone, żeby rozsączać je na rabaty..... hmmmm

  12. #3332
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    tak czytam i czytam, ale 167 stron nie dam rady, bo trochę jest tu pogawędek o pupie Maryny ....więc, jak ten ranking na dziś się kształtuje ?
    Według zasobności portfela, ukształtowania terenu i osobistych preferencji

  13. #3333

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    tak czytam o Haba RetroFit i w ulotce taki mają zapis:

    Odprowadzenie oczyszczonych ścieków odbywać się może zarówno do gruntu, jak i na poletko rozsączające lub na rabaty z zielenią.


    Coś mi się nie wydaje, żeby ścieki były na tyle oczyszczone, żeby rozsączać je na rabaty..... hmmmm
    Ale to RetroFit to jednie modernizacja szamba i nie myl tego z oczyszczalnią. To raczej " takie minimum" za całkiem spore fundusze, z których to głównie: dyfuzor, pompa i skrzynka z dmuchawą coś razem są warte. Nie mnie oceniać jak to działa, ale na pewno nowa oczyszczalnia, która z natury powinna być kompletem do siebie pasujących rozwiązań i wyposażenia, będzie lepiej działać

    Jeśli chcesz mieć najwięcej możliwości do wykorzystania tego co odpływa z oczyszczalni to musisz niestety poszukać modeli po wyposażeniu i punkt po punkcie zrozumieć co jest w środku oraz co dostajesz w tej cenie. Niestety droższe to lepsze, itp., itd.

    W każdym modelu oczyszczalni biologicznej, pomijając " bajery " o zbiornikach i jej działaniu, powinieneś wiedzieć jaki konkretnie typ dmuchawy dostajesz, bo to duża różnica.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 17-05-2021 o 18:06

  14. #3334
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Wojtku, dzięki za merytoryczny głos


    1. odnośnie oczyszczonych ścieków to nie mam dla nich wykorzystania, jeżeli znikną w ziemi to ok
    2. pomysł Haby pasuje mi pod kątem wykorzystania aktualnego zbiornika 10,m3
    3. rozumiem, że produkt Haby w relacji cena do jakości to kiepski produkt?
    4. czy można jakoś inaczej wykorzystać aktualne szambo, żeby stało się jednym z elementów POŚ ? Problem w tym, że rura z domu wpada do szamba pod podjazdem, więc gdybym miał to szambo ominąć to dojdzie koszt brukarza :/
    5. budżet to 20K razem z montażem
    Ostatnio edytowane przez Arek74 ; 17-05-2021 o 19:18

  15. #3335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    Wojtku, dzięki za merytoryczny głos


    1. odnośnie oczyszczonych ścieków to nie mam dla nich wykorzystania, jeżeli znikną w ziemi to ok
    2. pomysł Haby pasuje mi pod kątem wykorzystania aktualnego zbiornika 10,m3
    3. rozumiem, że produkt Haby w relacji cena do jakości to kiepski produkt?
    4. czy można jakoś inaczej wykorzystać aktualne szambo, żeby stało się jednym z elementów POŚ ? Problem w tym, że rura z domu wpada do szamba pod podjazdem, więc gdybym miał to szambo ominąć to dojdzie koszt brukarza :/
    5. budżet to 20K razem z montażem
    Szambo może być wykorzystane, jako zbiornik gromadzący ścieki oczyszczone za oczyszczalnią, lecz ma to większy sens dopiero, gdy doprowadzisz tam z paru rynien deszczówkę. Jeśli chodzi o Habę to ma ona wyroby, na których chce po prostu zarabiać tak jak wszyscy. Na pewno jest sporo "gorzej wyposażonych" wyrobów od nich, więc możesz o nich pomyśleć jak wytargujesz cenę . Ja wolę coś innego i w sumie też inny to poziom cen. Stosunek, jakość, a cena jest "bezcenny" i za samą oczyszczalnię można zapłacić więcej jak wiesz, co dostajesz.

    Nie wiem, co Ci poradzić w temacie ominięcia szamba, gdy jest na drodze dopływu ścieków . Można kombinować i rurę wlotową przedłużyć wewnątrz szamba. Przekłuć odpływ " na, wprost „, ale tak to zrobić, aby sobie włazu nią nie zasłonić. Rewizja wszystkiego i wszędzie zawsze powinna być . Jak mniejszy problem z kostką z drugiej strony szamba, to odsłonić te odcinek i położyć dwie rury. Jedna do nowej oczyszczalni, do której ścieki płyną bezpośrednio rurą przez szambo. Druga, a może też i trzecia to rura/y na "wykorzystanie do czegoś szamba". Mam tu na myśli to, że możesz "cofnąć się" odpływem z oczyszczalni, gdy ma ona pompę w środku i tłoczysz ścieki oczyszczone. Przez zawór trójdrożny wybierasz kierunek, a raczej wyjście z oczyszczalni. Jeden jest na rozprowadzenie, aby normalnie wsiąkało, a drugi wylot na gromadzenie zapasu w istniejącym szambie, które przerobiłeś. Wiem, wiem, bardzo to naciągane, ale czasem trzeba .

    Niestety takie " naciąganie" oprócz zalet ma kilka wad:
    - w szambie trzeba założyć pompę, aby ponownie wykorzystać ten nadmiar, czyli masz już dwie pompy, bo druga w oczyszczalni na wylocie,
    - bez podłączenia deszczówki, będzie działało gorzej, bo ścieki oczyszczone mogą za długo tam stać,
    - trzeba kupić droższą oczyszczalnię,
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 18-05-2021 o 07:06

  16. #3336
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Pytanko, czy robić studzienki rewizyjne na drodze kanalizacji od domu do biooczyszczalni?
    Czy można po prostu puścić rurę z kolankami? kanaliza od domu do oczyszczalni nie idzie prosto.

    Druga sprawa - planuję oczyszczalnię bio. Mam 4 osoby w domu. do tego woda będzie ze studni czyli co jakiś czas regeneracja złoża w oczyszczaczu wody. Zmywarka, pralka.

    Czy taka oczyszczalnia kingspan bioficient na 4 osoby ze schowaną elektryka pod pokrywą i pole rozsączające to dobry wybór pod kątem jakości, eksploatacji w odniesieniu do ceny? Albo sa jakies inne rozwiązania jak ta propozycja ze schowaną elekryką?
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 18-05-2021 o 11:26

  17. #3337

    Domyślnie

    Co do pierwszego pytania, to zależy jaka jest odległość i jakie skręty. Jeśli będziesz miał 90 stopni lub kilku metrową odległość to na pewno rewizja. Lepiej ją zrobić niż w razie jakiegoś przytkania kopać.
    Woda z regeneracji, zależy jak dużo i jak stężona będzie, ogólnie powinno się to w osadniku rozcieńczyć, ale jednak trochę to oczyszczalnię obciąży, więc może po prostu dodatkowa dawka bakterii wtedy.
    Jeśli chodzi o Kingspana to zdecydowanie wolę Biodisc (chociaż drogi), a ogólnie to masz wybór, np. Haba, Wobet, czy kilku innych producentów wymienionych w tym temacie.

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Pytanko, czy robić studzienki rewizyjne na drodze kanalizacji od domu do biooczyszczalni?
    Czy można po prostu puścić rurę z kolankami? kanaliza od domu do oczyszczalni nie idzie prosto.

    Druga sprawa - planuję oczyszczalnię bio. Mam 4 osoby w domu. do tego woda będzie ze studni czyli co jakiś czas regeneracja złoża w oczyszczaczu wody. Zmywarka, pralka.

    Czy taka oczyszczalnia kingspan bioficient na 4 osoby ze schowaną elektryka pod pokrywą i pole rozsączające to dobry wybór pod kątem jakości, eksploatacji w odniesieniu do ceny? Albo sa jakies inne rozwiązania jak ta propozycja ze schowaną elekryką?

  18. #3338
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin1000 Zobacz post
    Co do pierwszego pytania, to zależy jaka jest odległość i jakie skręty. Jeśli będziesz miał 90 stopni lub kilku metrową odległość to na pewno rewizja. Lepiej ją zrobić niż w razie jakiegoś przytkania kopać.
    Woda z regeneracji, zależy jak dużo i jak stężona będzie, ogólnie powinno się to w osadniku rozcieńczyć, ale jednak trochę to oczyszczalnię obciąży, więc może po prostu dodatkowa dawka bakterii wtedy.
    Jeśli chodzi o Kingspana to zdecydowanie wolę Biodisc (chociaż drogi), a ogólnie to masz wybór, np. Haba, Wobet, czy kilku innych producentów wymienionych w tym temacie.
    OK. Można zastosować kinetę np taką z 45 stopni. A oczyszczalnię ustawie odpowiednio do wylotu kinety.
    Do regeneracji złoża potrzeba 400l wody i schodzi wtedy z 6kg soli.

  19. #3339

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Pytanko, czy robić studzienki rewizyjne na drodze kanalizacji od domu do biooczyszczalni?
    Czy można po prostu puścić rurę z kolankami? kanaliza od domu do oczyszczalni nie idzie prosto.
    Studnia zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak jeśli przyjmujesz ryzyko zatoru w przyszłości to od kolana 90 st lepsze są 3x30 st, od kolana 45 st lepsze będą 3 x 15 itd.

    Można w ostateczności zrobić zmianę kierunku bezpośrednio przed wlotem oczyszczalni, wtedy będzie dostęp od jej strony przez właz rewizyjny (oczywiście to zależy od typu oczyszczalni, bo np. przy Bioficient takiej opcji nie ma ze względu na właz po stronie bioreaktora).

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Druga sprawa - planuję oczyszczalnię bio. Mam 4 osoby w domu. do tego woda będzie ze studni czyli co jakiś czas regeneracja złoża w oczyszczaczu wody. Zmywarka, pralka.
    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Do regeneracji złoża potrzeba 400l wody i schodzi wtedy z 6kg soli.
    Wygląda na solidny zmiękczacz lub stację wielofunkcyjną. Przy tej ilości soli oczyszczalnie pracujące w trybie przepływowym oraz te bez osadnika wstępnego będą radziły sobie gorzej. Zdecydowanie rozważ model większy, niż to wynika z ilości użytkowników.

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Czy taka oczyszczalnia kingspan bioficient na 4 osoby ze schowaną elektryka pod pokrywą i pole rozsączające to dobry wybór pod kątem jakości, eksploatacji w odniesieniu do ceny? Albo sa jakies inne rozwiązania jak ta propozycja ze schowaną elekryką?
    Jakościowo oczyszczalnia jest z górnej półki, technologicznie jest to przepływówka ze złożem fluidalnym - są lepsze technologie, szczególnie przy zmiękczaczu. Natomiast rozwiązanie z elektryką poniżej poziomu terenu - zdecydowanie nie jest trafne ze względu na ryzyko dostania się wody szczególnie w okresach mokrych, a prąd i woda to złe połączenie. Ta oczyszczalnia ma solidną uszczelkę w pokrywie, ale nawet porządna guma kiedyś parcieje. Ponadto jak napada sporo śniegu, to może ograniczać dopływ powietrza do dmuchawy, co skróci jej żywot. Kingspan ma w opcji skrzynkę nadziemną - niestety dodatkowo płatną.

  20. #3340
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    @ololek

    Do tego co napisali czysteśrodowisko i Michał1000 dodam tylko, że lepszym rozwiązaniem jest wpięcie popłuczyn od zmiękczacza/ odżelaziacza za oczyszczalnią a nie przed (jeśli masz studnię chłonną) albo odprowadzenie ich do osobnej studni chłonnej. Producenci oczyszczalni nie zalecają odprowadzania popłuczyn do nich.
    Ale tu trzeba mieć osobną kanalizę położoną na początku budowy dla stacji uzdatniania wody...Ja tak zrobiłem, choć później partacze mi podłączyli popłuczyny do zbiorczej i po położeniu kafelek trzeba było przejść przez ścianę.

Strona 167 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony