dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 170 z 190
Pokaż wyniki od 3.381 do 3.400 z 3785
  1. #3381
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alekko Zobacz post
    Aby sprawdzić, czy się przebijesz musisz kopać na 4m. Koparką to hałda ziemi i jeszcze ten wykop musisz zostawić, aby zobaczyć, czy po deszczach woda nie stoi. Jak w badaniach do 3m nic się nie zmieniło to nie masz co szukać i jest po studni chłonnej. Ja mam biologiczną oczyszczalnię z Centroplastu, ale drenaż sam robiłem, bo mnie wykonawca chciał zrobić w konia. Jak grunt masz słabszy to robisz dłuższy drenaż i więcej pod niego podsypujesz. Może dłużej wsiąkać i na większej długości. Może ten od nasypu, chciał zrobić mniejszy drenaż, a nie musiał się martwić bo nad gruntem i po deszczach nic tam nie wejdzie. Czy wiesz ile miało być tych rur w nasypie, a ile inni dawali długości drenażu w gruncie

    PO jakiś ulewach woda Ci stoi, czy szybko wchodzi w grunt
    Ten od nasypu właśnie proponował nasyp bo kopiec rozsączający o wymiarach 3m szer x 5m dł x 0,6m wys. Kopiec wypełniany jest żwirem, w którym układamy rury rozsączające, natomiast całość zabezpieczamy geowłókniną. Na kopcu, jak i wokół niego można sadzić rośliny wodolubne, ponieważ wokół kopca może robić się lekko mokro. A żwiru niby 16 ton potrzeba. Czyli jak tona żwiru to 0.5m3? To by wychodziło na to że kopiec jest bezpośrednio na humusie.?
    Inny wykonawsa proponuje drenaż komorowy 12m ale zakopany w ziemi.

    W zagłeieniach na budowie jak po zwykłym deszczu woda stoi to może i stać3-5 dni. Im głebsze dziury tym dłużej schodzi albo odparowuje

    Jako ciekawostka ale nie wiem czy związana z drenażem dodam że mam studnię głębinową 30m głęboką jakoś 30m od planowanego drenażu i tam lustro wody mam na głębokości 7m a studnia jest wydajna bo 6m3 na godzinę i lustro dynamiczne 8m.


    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    @ololek

    Daj badania tutaj albo linka do nich. Wodoprzepuszczalność zawsze przyjmują wg literatury czyli z palca Testy musisz sobie sam zrobić. Duże znaczenie ma poziom wód gruntowych u Ciebie, ale o tym nic nie napisałeś.
    Tu jeden geolog robił test fizyczny perkolacyjny bo chyba wykopał dołek i zalał wodą? Ale nie było mnie przy tym więc trudno powiedzieć.
    https://pasteboard.co/CZUPf3qXAegx.jpg
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 02-11-2021 o 10:53

  2. #3382

    Domyślnie

    Zadzwoniłem do firmy kóra ma Biorocka na stronie, ale bez ceny. Okazało się że już ich nie sprzedają bo się ponoć nie sprawdzają oczyszczalnie bez sprężarkowe, zwłąszcza na terenach pagórkowatych, polecili mi oczywiście Biodisca oraz Grafa, a nawet Feliksnavisa.
    W Biorocku odpowiada mi bezproądowośći rzekoma bezobsługowość.
    Trochę nine zaskoczyło że gośc mi dobrał oczyszczalnię na 6 RLM, gdy dom ma byćna 2 osoby w sezonie w porywach do 6-8osób.
    Trochę mnie to zdziwiło bo odniosłem wrażenie żę te litewskie oczyszczalnie (Feliksnavis i Traidenis) nie mają tutaj zbyt wielu fanów.
    Biodisc to niestety cenowy mercedes, Grafa nie znam. Skłaniałem się ku Bioficientowi, bo to taka średnia połka cenowa, ale tutaj też ich za bardzo nie chwalicie.

    No i jak miałem zgryz tak nadal go mam.

  3. #3383
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał szpaku850 Zobacz post
    Zadzwoniłem do firmy kóra ma Biorocka na stronie, ale bez ceny. Okazało się że już ich nie sprzedają bo się ponoć nie sprawdzają oczyszczalnie bez sprężarkowe, zwłąszcza na terenach pagórkowatych, polecili mi oczywiście Biodisca oraz Grafa, a nawet Feliksnavisa.
    W Biorocku odpowiada mi bezproądowośći rzekoma bezobsługowość.
    Trochę nine zaskoczyło że gośc mi dobrał oczyszczalnię na 6 RLM, gdy dom ma byćna 2 osoby w sezonie w porywach do 6-8osób.
    Trochę mnie to zdziwiło bo odniosłem wrażenie żę te litewskie oczyszczalnie (Feliksnavis i Traidenis) nie mają tutaj zbyt wielu fanów.
    Biodisc to niestety cenowy mercedes, Grafa nie znam. Skłaniałem się ku Bioficientowi, bo to taka średnia połka cenowa, ale tutaj też ich za bardzo nie chwalicie.

    No i jak miałem zgryz tak nadal go mam.
    Cytat Napisał szpaku850 Zobacz post
    Okazało się że już ich nie sprzedają bo się ponoć nie sprawdzają oczyszczalnie bez sprężarkowe, zwłąszcza na terenach pagórkowatych,
    No to bardzo ciekawa teoria - ciekawe czym uzasadniają ten brak sprawdzania się. Biorock właśnie w terenach pagórkowatych zyskuje, bo spadek terenu można wykorzystać do wypłycenia układu odprowadzania ścieków oczyszczonych. Jeśli natomiast odpływ jest pod górkę - to wszystkie typy oczyszczalni wymagają albo przepompowni, albo pompy zintegtrowanej.

    Cytat Napisał szpaku850 Zobacz post
    polecili mi oczywiście Biodisca oraz Grafa, a nawet Feliksnavisa
    Graf ma kilka modeli oczyszczalni - niektóre lepiej, a niektóre gorzej sprawdzają sie przy zmianach od 2 do 8 osób - zależy co Tobie zaproponowali.
    Z zaoferowanych modeli na pewno najlepiej bedzie się przy takim rozrzucie sprawdzał BioDisc, natomiast wszystkie oczyszczalnie działajace w typowym trybie przepływowym, bez dozowania - najgorzej (np. przywołany Feliksnavis).


    Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę bedzie dostępny u nas w Polsce nowe złoże biologiczne zraszane Biorock dedykowane dla mniejszej liczy użytkowników - będzie mniejszy czyli cenowo korzystniejszy.


    Ponadto ciekawostka - Biorock pracuje nad swoim tarczowym złożem obrotowym, który bedze konkurencją dla BioDisc.

  4. #3384

    Domyślnie

    Cytat Napisał szpaku850 Zobacz post
    Zadzwoniłem do firmy kóra ma Biorocka na stronie, ale bez ceny. Okazało się że już ich nie sprzedają bo się ponoć nie sprawdzają oczyszczalnie bez sprężarkowe, zwłąszcza na terenach pagórkowatych, polecili mi oczywiście Biodisca oraz Grafa, a nawet Feliksnavisa.
    Skoro nie sprzedają to, po co mają w ofercie na stronie??? Zwykły handlarz, który chwali to, na czym ma najlepszy zysk. Popieram to co napisał inżH2O - Biorock w terenie pagórkowatym gubi wadę w postaci głębokiego odpływu.

    Z oczyszczalni, o których piszesz - zdecydowanie szczyt podium to Biodisc i Biorock, z Grafa to tylko dwukomorowy SBR można śmiało polecić (jednokomorowy ma więcej wad), Feliksnavis, Traidenis i Bioficient - to typowe przepływówki ze wszystkimi wadami z tego wynikającymi (dwie pierwsze w dodatku bez osadnika gnilnego)
    Ostatnio edytowane przez czystesrodowsko ; 04-11-2021 o 16:11

  5. #3385

    Domyślnie

    Cytat Napisał inżH2O Zobacz post
    No to bardzo ciekawa teoria - ciekawe czym uzasadniają ten brak sprawdzania się. Biorock właśnie w terenach pagórkowatych zyskuje, bo spadek terenu można wykorzystać do wypłycenia układu odprowadzania ścieków oczyszczonych. Jeśli natomiast odpływ jest pod górkę - to wszystkie typy oczyszczalni wymagają albo przepompowni, albo pompy zintegtrowanej.



    Graf ma kilka modeli oczyszczalni - niektóre lepiej, a niektóre gorzej sprawdzają sie przy zmianach od 2 do 8 osób - zależy co Tobie zaproponowali.
    Z zaoferowanych modeli na pewno najlepiej bedzie się przy takim rozrzucie sprawdzał BioDisc, natomiast wszystkie oczyszczalnie działajace w typowym trybie przepływowym, bez dozowania - najgorzej (np. przywołany Feliksnavis).


    Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę bedzie dostępny u nas w Polsce nowe złoże biologiczne zraszane Biorock dedykowane dla mniejszej liczy użytkowników - będzie mniejszy czyli cenowo korzystniejszy.


    Ponadto ciekawostka - Biorock pracuje nad swoim tarczowym złożem obrotowym, który bedze konkurencją dla BioDisc.
    Witam Olsztyn - dawno Was tu nie było. Muszę do Was zajechac przy okazji z kilkoma "trudnymi pytaniami".

    Będzie nowy Biorock? W dodatku w dwóch wersjach - ze złożem zraszanym i obrotowym? To pewne informacje? Coś więcej?

  6. #3386
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał inżH2O Zobacz post
    Ponadto ciekawostka - Biorock pracuje nad swoim tarczowym złożem obrotowym, który bedze konkurencją dla BioDisc.
    Szkoda że oczyszczalni nie można wymieniać jak skarpetek

  7. #3387
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał szpaku850 Zobacz post
    Zadzwoniłem do firmy kóra ma Biorocka na stronie, ale bez ceny. Okazało się że już ich nie sprzedają bo się ponoć nie sprawdzają oczyszczalnie bez sprężarkowe, zwłąszcza na terenach pagórkowatych, polecili mi oczywiście Biodisca oraz Grafa, a nawet Feliksnavisa.
    W Biorocku odpowiada mi bezproądowośći rzekoma bezobsługowość.
    Trochę nine zaskoczyło że gośc mi dobrał oczyszczalnię na 6 RLM, gdy dom ma byćna 2 osoby w sezonie w porywach do 6-8osób.
    Trochę mnie to zdziwiło bo odniosłem wrażenie żę te litewskie oczyszczalnie (Feliksnavis i Traidenis) nie mają tutaj zbyt wielu fanów.
    Biodisc to niestety cenowy mercedes, Grafa nie znam. Skłaniałem się ku Bioficientowi, bo to taka średnia połka cenowa, ale tutaj też ich za bardzo nie chwalicie.

    No i jak miałem zgryz tak nadal go mam.
    Poszukaj wpisów i odezwij się do @Kosta. On ma Boirocka u siebie już kilka lat. Jeśli chcesz namiar na renomowanego sprzedawcę BIorock to pisz na priv.

  8. #3388
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    . A żwiru niby 16 ton potrzeba. Czyli jak tona żwiru to 0.5m3? To by wychodziło na to że kopiec jest bezpośrednio na humusie.?
    [/url]
    Z tych wymiarów to tak wychodzi. Ja bym jednak humus wybrał i dołożył żwiru by bezpośrednio był na piaskach (tak mi moje przeczucie podpowiada). WojtekINST/INŻH20/Czyste środowisko lepiej się orientują jak to powinno być prawidłowo wykonane i to ich słuchaj.

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    W zagłebeniach na budowie jak po zwykłym deszczu woda stoi to może i stać3-5 dni. Im głebsze dziury tym dłużej schodzi albo odparowuje [/url]
    To że woda stoi na warstwie humusu nic nie znaczy. Możesz mieć po budowie ubitą mocno tą warstwę. Ja mam podobnie w niektórych miejscach.

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Jako ciekawostka ale nie wiem czy związana z drenażem dodam że mam studnię głębinową 30m głęboką jakoś 30m od planowanego drenażu i tam lustro wody mam na głębokości 7m a studnia jest wydajna bo 6m3 na godzinę i lustro dynamiczne 8m.[/url]
    Lustro wody w studni głębinowej nijak się ma do poziomu podskórnych wód gruntowych. Obstawiam że musieli się dużo głębiej wiercić niż te 8m by wodę znaleźć.

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Tu jeden geolog robił test fizyczny perkolacyjny bo chyba wykopał dołek i zalał wodą? Ale nie było mnie przy tym więc trudno powiedzieć.
    https://pasteboard.co/CZUPf3qXAegx.jpg
    A jakieś przekroje geologiczne Ci zrobił w tym raporcie? bo nic nie wiadomo o układzie i miąższości warstw. Trochę płytko wiercił przy braku wody gruntowej. Szkoda, że jeszcze z 1m nie zapodał.

  9. #3389
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post

    A jakieś przekroje geologiczne Ci zrobił w tym raporcie? bo nic nie wiadomo o układzie i miąższości warstw. Trochę płytko wiercił przy braku wody gruntowej. Szkoda, że jeszcze z 1m nie zapodał.
    Gruth: w miejscu planowaneo rozsącania w treści załączonego wcześniej badania mam:
    0-0.3 - gleba
    0.3- 1.2 pyły i piaski pylaste jasnobrązowe i żółte
    1.2- 3 piaski drobne i pylaste jasnobrązowe i żółte

    Dodatkowo w innym miejscu pod fundamentem domu mam odwiert na 5m i tam do 5m są też pyły przewarstwione piaskiem pylastym także wszędzie tak będzie do tych 5 m.

  10. #3390
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gruth

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Gruth: w miejscu planowaneo rozsącania w treści załączonego wcześniej badania mam:
    0-0.3 - gleba
    0.3- 1.2 pyły i piaski pylaste jasnobrązowe i żółte
    1.2- 3 piaski drobne i pylaste jasnobrązowe i żółte

    Dodatkowo w innym miejscu pod fundamentem domu mam odwiert na 5m i tam do 5m są też pyły przewarstwione piaskiem pylastym także wszędzie tak będzie do tych 5 m.
    No to już więcej wiadomo. Masz grunty słabo przepuszczalne, ale nadal chłonące wodę. Nie powinno być więc problemów z drenażem i nasyp wydaje się zbędny. Tak mówi mój geolog, a zna się na rzeczy i ja mu ufam. Może daj więcej żwiru pod dreny? Z piaskami pylastymi to nie tak jak z gliną, że można sobie wannę w ogrodzie zrobić przez przypadek

    WojtekINST a Ty co byś zrobił?

  11. #3391
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    Poszukaj wpisów i odezwij się do @Kosta. On ma Boirocka u siebie już kilka lat. Jeśli chcesz namiar na renomowanego sprzedawcę BIorock to pisz na priv.
    Mógłbym się również uśmiechnąć o kontakt na sprzedawcę Biorocka

  12. #3392
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DarekS4

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Co sądzicie o oczyszczalni Eco-House VH8 Premium - mam rów do któego mogę odprowadzać wodę

    Dwóch kumpli ma trzeci rok i wszystko jest spoko

  13. #3393

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gruth Zobacz post
    No to już więcej wiadomo. Masz grunty słabo przepuszczalne, ale nadal chłonące wodę. Nie powinno być więc problemów z drenażem i nasyp wydaje się zbędny. Tak mówi mój geolog, a zna się na rzeczy i ja mu ufam. Może daj więcej żwiru pod dreny? Z piaskami pylastymi to nie tak jak z gliną, że można sobie wannę w ogrodzie zrobić przez przypadek

    WojtekINST a Ty co byś zrobił?
    No można przyjąć, że nie lubię studni chłonnych, a za to lubię drenaże w nasypie. Nasyp jest bezpieczniejszy z wielu względów, ale to o co pytasz Gruth w sumie dotyczy tego, dlaczego jest tak cicho o drenażach z warstwą wspomagającą. Musiałem się trochę dokształcić, aby to opisać . Głównie o to chodzi, że gdy grunt słabo chłonnie, to po prostu zwiększasz podsypkę. Jednak czasy przystępnych cen żwiru już minęły i nie pamiętam, aby ktoś zrobił porządną podsypkę z dodatkową warstwą o takiej wysokości pod spodem ? W dodatku to więcej roboty, bo trzeba kopać mniejszą koparką głębiej, bo drenaż w ciągach. Czyli jeśli nie wiadomo co o chodzi to o kasę .

    Wracajmy do sedna główna moja obawa to woda, która może pojawić się po opadach lub roztopach, która wleje się w drenaż i warstwę wspomagającą. Jest to obecnie mniej prawdopodobne ale za to możliwe. Podsumowując, jak ktoś sam dla siebie montuje to może tak zrobić, ale drenażu musi być dużo oraz na podsypki wyda się 50-100% więcej i tyle . Jak ktoś to chce zlecić instalatorowi bo nie ma pojęcia, to już gorzej, bo ktoś musi wziąć odpowiedzialność za dobór i montaż całości. Obecnie to mało realne .

    Można też to inaczej opisać, czyli od rodzaju pracy oczyszczalni biologicznej. Jeśli jest to oczyszczalnia przepływowa na bogato to łatwiej przetrzyma chwilowy problem z wsiąkaniem i taki drenaż z warstwą dodatkową można próbować robić. Jak sbr to on musi mieć odpływ pewny, wówczas lepszy nasyp i pompa. To temat do rozwinięcia i teraz to bardzo uprościłem. Zaznaczę też, że nic nie piszę o tym, która technologia lepsza, tylko o zależności co z czym dobre, mając na celu, gdzie się da zrobić drenaż, zamiast nasypu

    Pamiętajcie jednak wszyscy, że nasyp jest zawsze pewniejszy i nie należy ryzykować w trudnych warunkach i wydać tyle trzeba, aby działało na lata !
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 06-11-2021 o 17:14

  14. #3394

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekS4 Zobacz post
    Co sądzicie o oczyszczalni Eco-House VH8 Premium - mam rów do którego mogę odprowadzać wodę

    Dwóch kumpli ma trzeci rok i wszystko jest spoko
    Odradzam taki typ oczyszczalni. To rozwiązanie z płyty o małej pojemności oraz z olbrzymią reklamą, która nie jest dla mnie realna. Poszukaj czegoś co ma normalną pojemność, sterowanie oraz technologię pracy. Natomiast odprowadzenie do rowu to "inna bajka" i taki typ się nie nadaje. Na pewno czystesrodowisko lub inżH2O lepiej to opiszą

  15. #3395

    Domyślnie

    @ololek

    Pyły i piaski pylaste to nie jest ekstra chłonny grunt. Skoro wody gruntowej geotechnik do 3 m nie stwierdził, to znaczy, że uchodzi (to też zależy kiedy były robione odwierty). Jednak piaski pylaste mają współczynnik filtracji zbliżony do piasków gliniastych - wiec po prostu nie żałuj na żwir (daj 3-4 m3/osobę) i będzie dobrze.

    @DarekS4
    Na temat tego rowu odpisałem Tobie w innym watku.

    Eco-House VH8 Premium - pytanie co to znaczy - wszystko jest spoko. Dla jednych spoko jest ściek oczyszczony spełniający wymagania pod względem zanieczyszczeń, dla innych jest spoko jeśli nie śmierdzi i uchodzi do ziemi bez znaczenia w jakim stopniu oczyszczenia.

    Technologicznie to jest zwykła przepływówka, czyli nie najlepiej sobie radzi ze zmianami ilości (goście, urlop) i składem ścieków (pralka, zmiękczacz). Producent podaje, że obsłuży 4-10 RLM . Przy jej pojemności osobiście obawiałbym się o te 4 osoby. Wykonana z płyty, która jest bardzo podatna na odkształcenia.
    No i najważniejsze - te zawory w środku są specjalnie dla użytkownika do mało przyjemnej zabawy w rozdział powietrza do poszczególnych komór.

  16. #3396
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DarekS4

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Odradzam taki typ oczyszczalni. To rozwiązanie z płyty o małej pojemności oraz z olbrzymią reklamą, która nie jest dla mnie realna. Poszukaj czegoś co ma normalną pojemność, sterowanie oraz technologię pracy. Natomiast odprowadzenie do rowu to "inna bajka" i taki typ się nie nadaje. Na pewno czystesrodowisko lub inżH2O lepiej to opiszą
    Co to znaczy że sie nie nadaje ? Przeciez ma wszelkie potrzebne certyfikaty i sami mówią że może być ? Dlaczego mówisz że nie może być?
    Kolega leje ta woda trawnik i drzewka ozdobne krzewy itp i jest bardzo zadowolony z tego że ma wodę i do tego rosnie mu na niej trawnik jak na drożdżach
    Druga sprawa Zbiornik u niego w gliniastym teresnie zasypywaliśmy na równo z zalewaniem. zbiornik w wykopie stoi na zazbrojonej płycie z chudziaka + lekka obsypka po obrzeżu ok 5 cm .... 3 rok śmiga nic sie nie dzieje. jest ich 2ka + 3 dzieci + cały czas goście + 2 łazienki i wybiera osad tylko raz na rok. Więc albo mnie okłamuje i ma problemy do których sie nie przyznaje albo ona poprostu działa

    2 kolega ma to samo tylko nie premium i jedyne czego żałuje to że nie zrobił zbiornika na wodę studnie chłonna która mu nie wyrabia bo tez ma glinę.
    To sa opinie użytkowników których znam którym to działa i tyle. Problem jest tylko ze sterownikami napowietrzania ale dla mnie to nie problem akurat ze względu na wykonywany zawód.

    W takim razie co mi polecisz skoro ta jest takim dziadostwem ?

  17. #3397

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekS4 Zobacz post
    Co to znaczy że sie nie nadaje ? Przeciez ma wszelkie potrzebne certyfikaty i sami mówią że może być ? Dlaczego mówisz że nie może być?
    Kolega leje ta woda trawnik i drzewka ozdobne krzewy itp i jest bardzo zadowolony z tego że ma wodę i do tego rosnie mu na niej trawnik jak na drożdżach
    Druga sprawa Zbiornik u niego w gliniastym teresnie zasypywaliśmy na równo z zalewaniem. zbiornik w wykopie stoi na zazbrojonej płycie z chudziaka + lekka obsypka po obrzeżu ok 5 cm .... 3 rok śmiga nic sie nie dzieje. jest ich 2ka + 3 dzieci + cały czas goście + 2 łazienki i wybiera osad tylko raz na rok. Więc albo mnie okłamuje i ma problemy do których sie nie przyznaje albo ona poprostu działa

    2 kolega ma to samo tylko nie premium i jedyne czego żałuje to że nie zrobił zbiornika na wodę studnie chłonna która mu nie wyrabia bo tez ma glinę.
    To sa opinie użytkowników których znam którym to działa i tyle. Problem jest tylko ze sterownikami napowietrzania ale dla mnie to nie problem akurat ze względu na wykonywany zawód.

    W takim razie co mi polecisz skoro ta jest takim dziadostwem ?
    Jeśli z obu tych oczyszczalni użytkujący są zadowoleni to dobrze . Może najważniejsza sprawa to że z nich odpływa. Jednak jeśli studnia chłonna się nie wyrabia to pionowe oczyszczalnie o małej pojemności mogą przyprawić o " dobry ból głowy", gdy poziom ścieków się podniesie i przeleje się, przez przegrody i zaleje ręcznie regulowane zawory. Znam taki przypadek, choć z uwagi na inne czynniki i dodatki, było gorzej niż teraz opisuję . Przyznaję się więc, że wolę oczyszczalnie poziome, a nie w pionie. Temat można rozwijać ale czystesrodowisko dobrze opisał problem związany z tym rozwiązaniem.

    Skoro daliście tylko 5 cm po bokach, a sam zbiornik ma średnicę 1,4m to chyba wykop był na 1,5m ? Podziwiam za zapał przy zagęszczaniu obsypki.

    Nie wiem co da Ci dodanie sterowania, ale to nie są przegrody szczelne i są z płyty. Sterowanie recyrkulacją może nie dać dużego zysku ?

    Co polecam to:
    - nie z płyty,
    - nie w pionie,
    - ze sterowaniem automatycznym i elekrozaworem do recyrkulacji w cenie,
    - ze złożem biologicznym
    - a jak starczy finansów to nawet w technologii SBR, ale taki pełny na 4 elektrozaworach

    Na koniec, co niby oznacza, że to wersja premium ? Chyba chodzi o to, że się różni od light ?
    Nie chciało mi się tego tematu, aż tak zgłębiać, ale obie mają takie same pojemności i dla 8 osób jest to mniej ni z 2m3. To mało realne, że na tyle osób by działało. No ale dobrze, mogą tak pisać, bo oni dają gwarancję . Premium ma chyba dodatkowe 2 komory w tej samej pojemności i z tą samą dmuchawą oraz drugi dyfuzor. Fajnie, że ma ale dla mnie to za dużo nie wnosi na plus. Może jakby zwiększyli pojemność to premium od zwykłej light wyglądałaby na znacznie lepszą ?
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 07-11-2021 o 15:48

  18. #3398
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DarekS4

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    . Fajnie, że ma ale dla mnie to za dużo nie wnosi na plus. Może jakby zwiększyli pojemność to premium od zwykłej light wyglądałaby na znacznie lepszą ?
    Tutaj muszę się zgodzić że pojemność byłaby faktycznie na +

    U mnie nie ma możliwości żeby ścieki nie odpłynęły i podniósł się jej poziom ....
    Podobno ta oczyszczania ma złoże biologiczne. Wiem że w zestawi są nawet bakterie

    Co w takim razie polecisz dla mnie z posiadaniem rowu z brakiem ryzyka cofnięcia lub podniesienia poziomu ścieku ?

  19. #3399

    Domyślnie

    To zostało mi do przemyslenia Biodisc vs Biorock.
    Jaoś trudno mi znaleźćkogoś kto by sprzedawał Biorocka.
    Kusi mnie w Biorocku brak części elektryczno-mechanicznych,
    W Biodiscu trochę mnie odstrasza tak wielka pokrywa no i cena (ceny Biorocka jeszcze nie znam).
    Jaki rozmiam obu oczyszczalni byście mi doradzili ?
    Domek na razie dla 2 osób, całoroczny (chyba że zlikwidują pracę zdalną) , potem chcę dołączyć drugi domek i tam już okresowo +4 osoby.
    No i co zrobić, jeśli domek jest lesie, co z posadowieniem oczyszczalni w kontekście korzeni drzew, które są tam wszechobecne.

  20. #3400

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekS4 Zobacz post
    Tutaj muszę się zgodzić że pojemność byłaby faktycznie na +

    U mnie nie ma możliwości żeby ścieki nie odpłynęły i podniósł się jej poziom ....
    Podobno ta oczyszczania ma złoże biologiczne. Wiem że w zestawi są nawet bakterie

    Co w takim razie polecisz dla mnie z posiadaniem rowu z brakiem ryzyka cofnięcia lub podniesienia poziomu ścieku ?
    Nic tam nie pisze, aby było jakieś złoże biologiczne. Jeśli chodzi o bakterie to piszą, że ich nie trzeba dawkować, a dają w standardzie .
    Podsumowując to opis zalet nie pokrywa się dla mnie z rzeczywistością

    Z tego co jest na rynku możesz wybierać i ograniczając się do dwóch producentów dla uproszczenia, zaczynając od najdroższej:

    - Biodisc ba, to najmniejszy model i duże obrotowe złoże oraz inni tego nie mają

    - Zbs-6C to SBR z dodatkowymi pix ( bo do rowu i pewnie w operacie to będą wymagać - trzeba to ustalić ? ),

    - Zbs-7C to SBR i jest dwupłaszczowy co się bardzo przydaje gdy słaby grunt

    - Bioficient 6, bo tańszy od powyższych ( proszę nie mylić z mniejszym modelem 4, który jest dla mnie za bardzo upchany )

    Z tym polecaniem teraz to ciężka sprawa, bo instalator i tak powie Ci, że lepsze jest to, czy tamto, bo wynika to z tego
    z kim współpracuje. Liczy się to, że całość będziesz miał dobrze zrobioną. Skoro do rowu i nie idą dodatkowe fundusze
    na dużo dobrej podsypki to brałbym drogie modele.
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 08-11-2021 o 12:27

Strona 170 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony