dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 190
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3783
  1. #21

    Domyślnie

    Dareckyy i aLien01
    Dziękuję za podzielenie się doświadczeniami.

    Beja.
    Epurfix to złoże kokosowe. I wymiana co 10 lat. A po drodze wizyty konserwacyjne i odświeżanie. Już sobie wyobrażam koszty. Czy prąd i wymiana dyfuzorów nie wyjdzie taniej? Nawet nie pytam czy ktoś to użytkuje. Wyniki imponujące. Trzeba zapytać o koszty. Jak to jest natleniane?

    Spheroflo to kształtki. I to gęste. Wnioskuję, że to działa bez prądu. Jak to jest zatem natleniane? Jak to czyścić? A może wymieniać? Co z osadem? Przecież przedostaje się trochę z osadnika gnilnego. Czy to przypadek, że producent podaje stopień oczyszczania dla Miniflo (osad czynny) a dla Spheroflo już nie?
    Czym zatem Spheroflo różni się od beczki z piaskiem (takim lepszym piaskiem)???

    Biorock. Efektywność oczyszczania imponująca!
    BZT5: 98.7 % (4 mg/l) ChZT: 96.3 % (26 mg/l) zaw. og.: 99.3 % (3 mg/l)
    „Zero energy” . Mogliby napisać po polsku co tam w tych workach jest i jak często trzeba powymieniać.
    Poza tym oni chyba dopiero startują w Polsce. Nie mają jeszcze folderów w języku polskim. A co jeśli nie przetrwają? Będę dochodził gwarancji w Luxemburgu?
    Z ciekawości zapytam ile to kosztuje. Bo wygląda na S-klasse. Przyznam zaciekawiło mnie.

    Jeśli chodzi o Sadeko to rzeczywiście byli tak oszczędni, że zapomnieli napisać co w drugim zbiorniku. Ale wnioskuję, że złoże zatopione bo na ich stronie są materiały propagandowe wychwalające złoże. No… chyba, że są aż tak niekonsekwentni

    Zgadzam się z Tobą w 100%, że najcenniejsze są informacje od użytkowników.
    Roth kusił mnie tym, ze jako jedyny dopuszczał bezpośrednie doprowadzenie kondensatu do oczyszczalni. Ale już nie kusi.

    Koszty zakupu i serwisu to II etap konkursu

    Na stronie Ecokube rzeczywiście nie ma danych o stopniu oczyszczania. Znalazłem tu:
    http://www.oczyszczalnie.biz.pl/wp-c...ery/oferta.pdf

    U mnie drenażówka odpada: k=3x10-6m/s. „Zwierciadło wody ma charakter napięty. Nawiercone na głębokości ok. 3,5m stabilizuje się na głębokości od 1,1 do 1,5m p.p.t.”

    P.S. Co ma kolega Wojski? Przepraszam, że pytam ale nie chce mi się jeszcze raz przerzucać tuzina wątków.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Dareckyy i aLien01
    P.S. Co ma kolega Wojski? Przepraszam, że pytam ale nie chce mi się jeszcze raz przerzucać tuzina wątków.
    eko-pol lub ekopol, sam już nie wiem która , ale to i tak bez znaczenia bo działają na tej samej zasadzie

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Beja.
    Epurfix to złoże kokosowe. (...) Jak to jest natleniane?

    Skoro piszą, że bez zasilania elektrycznego, to na pewno wentylacją wysoką - naturalną.

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Spheroflo to kształtki. I to gęste. Wnioskuję, że to działa bez prądu. Jak to jest zatem natleniane? Jak to czyścić? A może wymieniać? Co z osadem? Przecież przedostaje się trochę z osadnika gnilnego. Czy to przypadek, że producent podaje stopień oczyszczania dla Miniflo (osad czynny) a dla Spheroflo już nie?
    Czym zatem Spheroflo różni się od beczki z piaskiem (takim lepszym piaskiem)???

    Rzeczywiście! Moja pomyłka. Myślałem, że to kokosy, tylko pod inną nazwą. Niewiele potrafię o tym powiedzieć. Z reguły złoża zraszane na kształtkach plastikowych (np. Bioclere) wymagają jednak recyrkulacji. Postaram się poszperać, ale widać, że ty jesteś w tym lepszy.

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Biorock. Efektywność oczyszczania imponująca!
    BZT5: 98.7 % (4 mg/l) ChZT: 96.3 % (26 mg/l) zaw. og.: 99.3 % (3 mg/l)
    „Zero energy” . Mogliby napisać po polsku co tam w tych workach jest i jak często trzeba powymieniać.
    Poza tym oni chyba dopiero startują w Polsce. Nie mają jeszcze folderów w języku polskim. A co jeśli nie przetrwają? Będę dochodził gwarancji w Luxemburgu?
    Z ciekawości zapytam ile to kosztuje. Bo wygląda na S-klasse. Przyznam zaciekawiło mnie.

    Ja mam folderek po polsku (podobnie jak z Epurfixa). Tutaj widać na małym obrazku, że ciągną osobny przewód wentylacyjny z drugiego zbiornika.

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    U mnie drenażówka odpada

    Jestem ostatnim, który namawiałby cie na drenażówkę.

  4. #24

    Domyślnie

    Beja, podaj proszę linka do tego folderu po polsku Biorocka. Na stronie tylko angielskie i niewiele w nich. Dzięki

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blackraven
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kraków S
    Posty
    132

    Domyślnie

    Ja się waham pomiędzy oczyszczalniami biologicznymi:
    centroplast : Bioekocent 3300 ~8000zl
    ekopol : Bio-hybryda ~6800zl
    eko-pol : Eko-Bio 2500 ~6500zl

    lub

    Bio Duo 0,9 Sotralentz ~9000zl

    Co warto wybrać, a czego unikać ?

  6. #26

    Domyślnie

    Blackraven, gdzie jest bio duo 0,9 po 9000 zł?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    O jak ja jestem wdzięczna założycielowi wątku.
    Mam teren gliniasty, gdzieś na FM dowiedziałam się, że jakieś normy UE wykluczają drenażówki i mam zgryz bo kompletnie nie wiem jaką POŚ mogę u siebie zrobić.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackraven Zobacz post
    Ja się waham pomiędzy oczyszczalniami biologicznymi:
    centroplast : Bioekocent 3300 ~8000zl
    ekopol : Bio-hybryda ~6800zl
    eko-pol : Eko-Bio 2500 ~6500zl

    lub

    Bio Duo 0,9 Sotralentz ~9000zl

    Co warto wybrać, a czego unikać ?

    Za taką kwotę nie lepiej zapłacić raz na rok 100zł za wywóz albo kupić dobrą pompę?

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Kolego, ale my tu piszemy o cywilizowanych rozwiązaniach na miarę XXI wieku, a nie kombinujemy jak się tylko pozbyć śmierdzącego problemu.

  10. #30

    Domyślnie

    To wywóz nie jest na miarę XXI?

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    to jakos strasznie malo sciekow produkujesz jak raz na rok je wywozisz i to na dodatek za 100PLN, no chyba ze masz nieszczelny zbiornik na szambo i jego wiekszosc gdzies tam Ci bokiem wylatuje, a to juz za bardzo na miare jakiegokolwiek wieku dla mnie nie jest

  12. #32

    Domyślnie

    Nie mam dna a obok rosną wierzby i nie widzę żadnych negatywnych skutków,widać tylko że wierzby rosną dużo lepiej niż te dalej od szamba.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    nie masz dna wiec masz zbiornik nieszczelny-takiego w tej chwili nie mozna zbudowac. Negatywnych skutkow nie widzisz, ale moze Twoi sasiedzi widza pod postacia zasyfionej wody w studni, a moze i Ty za jakis czas je tam zobaczysz

  14. #34

    Domyślnie

    Koleżanki i koledzy forumowicze, uprzejmie proszę o dobrowolne usunięcie ostatnich 6 postów jako odbiegających od tematu wątku a na przyszłość o ignorowanie niepoważnych wpisów. Niestety takie wpisy produkują niepotrzebne kolejne strony, przez które użytkownicy będą musieli się przedrzeć żeby dowiedzieć się czegoś na temat. Mam nadzieję, że to wszystko w tym temacie i możemy przejść do dyskusji o najlepszych oczyszczalniach.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackraven Zobacz post
    ekopol : Bio-hybryda ~6800zl
    eko-pol : Eko-Bio 2500 ~6500zl
    te dwie to akurat jedno i to samo
    Ja za swoja zaplacilem 6 tys brutto. 23% Vat
    Takze z powyzszych cen mozna jeszcze sporo urwac
    Ostatnio edytowane przez photos ; 21-01-2012 o 09:26
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackraven Zobacz post
    Ja się waham pomiędzy oczyszczalniami biologicznymi:
    centroplast : Bioekocent 3300 ~8000zl
    ekopol : Bio-hybryda ~6800zl
    eko-pol : Eko-Bio 2500 ~6500zl

    lub

    Bio Duo 0,9 Sotralentz ~9000zl

    Co warto wybrać, a czego unikać ?
    Też się kiedyś wahałem pomiędzy tymi oczyszczalniami jednak po obejrzeniu ekopolu i centroplastu już nie miałem złudzeń którą wybiorę. CO jakiś czas są promocje i oczyszczalnię centroplastu kupić można nawet za 6-6,5 tyś. Wiec jeżeli Ci się bardzo nie spieszy poczekaj trochę i przeglądaj allegro raz na jakiś czas tam jeden wystawca sprzedaje je właśnie w tej cenie.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Beja, podaj proszę linka do tego folderu po polsku Biorocka. Na stronie tylko angielskie i niewiele w nich. Dzięki
    I znowu potwierdzasz swoją klasę poszukiwacza
    Niedawno jeszcze w ogóle nie mogłem znaleźć polskiej strony. Znaczy się - idą do przodu.

    Niestety, nie pomogę ci, bo folderek mam na papierze. Ale właściwie widzę, że na stronie jest mniej więcej to samo.
    I będą na Budmie.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackraven Zobacz post
    ekopol : Bio-hybryda ~6800zl
    obecna cena Bio Hybryda 2500 to 7300 brutto
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blackraven
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kraków S
    Posty
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Blackraven, gdzie jest bio duo 0,9 po 9000 zł?
    http://allegro.pl/przydomowa-oczyszc...049269879.html cena atrakcyjna ale nie sprawdzone

    Czy zgłaszając chęć budowy oczyszczalni biologicznej nalezy podac konkretny model jaki sie chce zamontowac? Planuje na nastepna wiosne ale juz teraz chcialbym zrobic zgloszenie.
    Ostatnio edytowane przez blackraven ; 21-01-2012 o 15:26

  20. #40

    Domyślnie

    Uważaj na oferty na Allegro. Zapytaj tego Pana czy na pewno oferuje model 0,9 czy może starszy 6M (bez sekwencyjnego dozowania ścieków). I daj znać. Jeśli 0,9 to na pewno oferta jest atrakcyjna. Jeśli nie - trzeba zgłosić na Allegro oszustwo.

Strona 2 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony