dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 47
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 924
  1. #201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    818

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Panie Radku, okazało się, że moja ekipa robi na tynkach Kreisel i nie bardzo chcą słyszeć o innych twierdząc, że te mają sprawdzone, znają czasy schnięcia itp. Jutro jadę do znajomego obejrzeć ich wykonanie. Co prawda są to tynki świeże bo dopiero dzisiaj skończyli, ale może już będzie coś widać. Czy ma Pan może jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę oglądając ich pracę?

    Mirek
    Linie w kątach powinny być proste, okna czyste, protektory w oknach oraz listwy narożnikowe na każdym narożu no i dobrze jeśli by po sobie sprzątali.

    Pozdrawiam.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  2. #202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Linie w kątach powinny być proste, okna czyste, protektory w oknach oraz listwy narożnikowe na każdym narożu no i dobrze jeśli by po sobie sprzątali.

    Pozdrawiam.
    po oględzinach wyglądało to całkiem nieźle, aż dziwię się dlaczego tak mało ludzi decyduje się na tynki gipsowe. Właściwie mogłoby być już pod malowanie. Gdzieniegdzie tylko jak przejechałem dłonią to dało się wyczuć miejsca "ostrzejsze". Czy to się lekko szlifuje papierem ściernym?
    Druga rzecz; jak uzyskać efekt "szklistej ściany"? Czy to wymaga jakichś specjalnych zabiegów polerskich?
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  3. #203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Ten post o cementowo-wapiennych .
    Otóż, ekipa pracuje, na razie robią tą część domu, w której mają być tynki cementowo wapienne. Mam do Pana dwa pytania:
    1. Czy to jest normalne, że pojawiły się lekkie pęknięcia?
    2. Czy tynkuje Pan ościeża drzwi zewnętrznych wyprowadzając kąty itp? Moja ekipa mówi, że lepiej to zostawić i dopiero po zamontowaniu drzwi, a właściwie to ościeżnicy uzupełnić tynkiem widoczne fragmenty ościeża (gołego muru).
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    818

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Ten post o cementowo-wapiennych .
    Otóż, ekipa pracuje, na razie robią tą część domu, w której mają być tynki cementowo wapienne. Mam do Pana dwa pytania:
    1. Czy to jest normalne, że pojawiły się lekkie pęknięcia?
    2. Czy tynkuje Pan ościeża drzwi zewnętrznych wyprowadzając kąty itp? Moja ekipa mówi, że lepiej to zostawić i dopiero po zamontowaniu drzwi, a właściwie to ościeżnicy uzupełnić tynkiem widoczne fragmenty ościeża (gołego muru).
    Witam

    1. Jeżeli są to zwykłe pęknięcia skurczowe to jest to raczej normalne ale to zazwyczaj pojawia się podczas gruntowania przed malowaniem i po całkowitym wyschnięciu tynku a jeśli u Pana pojawiły się tak szybko to coś jest nie tak...

    2. Nigdy nie tynkuję ościeży drzwi zewnętrznych bo później pojawia się problem z ich osadzeniem bo nie da się tak osadzić listw narożnikowych aby były idealnie zgrane z drzwiami zanim zostaną zamontowane.

    Pozdrawiam.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  5. #205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    818

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    po oględzinach wyglądało to całkiem nieźle, aż dziwię się dlaczego tak mało ludzi decyduje się na tynki gipsowe. Właściwie mogłoby być już pod malowanie. Gdzieniegdzie tylko jak przejechałem dłonią to dało się wyczuć miejsca "ostrzejsze". Czy to się lekko szlifuje papierem ściernym?
    Druga rzecz; jak uzyskać efekt "szklistej ściany"? Czy to wymaga jakichś specjalnych zabiegów polerskich?
    Papier ścierny załatwia wszystko, ten o większej granulacji "wyłapie" wszelkie nierówności natomiast ten o mniejszej idealnie wygładzi tynk.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  6. #206
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vittold

    Zarejestrowany
    May 2013
    Kod pocztowy
    01-956
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za przekonujący wątek - dałem się ostatecznie namówić na twardy tynk gipsowy. To co mnie kusi najbardziej, to możliwość samodzielnego naprawienia bez pozostawienia wyraźnego śladu - zmienionej faktury. Mam obecnie w mieszkaniu tynk piaskowy (nie wiem czy coś było do tego dodane ) i widać wszystkie łatania. Brrr.
    Teraz, podczas budowy, mam szansę zrobić inaczej. Niestety "mój" Tynkarz jeszcze nie pracował "twardymi" gipsami, ale gotów jest się nauczyć. Jego "norma zużycia" dla tynku gipsowego "normalnego" to 15kg/m2 i dowiedział się, że zużycie "twardego" jest około 30% większe. Informacje które znalazłem na stronach producentów różnią się bardzo - uwaga, różne jednostki - wg Knaufa jest to 0,7kg/mm/m2 (ale ciężar objętościowy 1300kg/m3 ), wg Doliny Nidy 11kg/cm/m2.
    Radku, Praktyku, Autorze wątku - proszę napisz ile tych tynków schodzi realnie.

    EDIT: Częściowo odpowiem sobie sam - w innym miejscu na stronie Knaufa jest informacja o wydajności - 12kg/m2/cm.
    Wychodzi na to, że tych tynków trzeba znacząco więcej niż "zwykłych".
    Niemniej informacja od Praktyka byłaby bardzo przydatna.
    Ostatnio edytowane przez vittold ; 05-05-2014 o 14:51 Powód: Znalezienie dodatkowych informacji

  7. #207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    818

    Domyślnie

    Witam

    Całkowite zużycie materiału zależne jest od tego jak wymurowane są ściany i zalane stropy a jak wiadomo różnie z tym bywa Bywało że zużycie dochodziło do 28 kg/m2 ale nakładałem prawie 3-7 cm tynku... natomiast najmniejsze było 11 kg/m2 przy bardzo prostych ścianach i całej instalacji elektrycznej wykonanej w bruzdach więc to co podaje Nida czyli przy 1cm 11 kg/m2 jest realne ale takie budowy zdarzają się raz na 3 lata...

    Myślę , że średnio przy standardowym wykonaniu instalacji w miarę prostych ścianach no i odpowiednim osadzeniu listew narożnikowych można przyjąć od 15 do 20 kg m/2 .

    Natomiast to co podaje Knauf ciężko było by osiągnąć nawet przy tynkach lekkich...

    Pozdrawiam.
    R.K.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  8. #208
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vittold

    Zarejestrowany
    May 2013
    Kod pocztowy
    01-956
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    To co podaje Knauf (0,7kg/mm/m2) jak się dokładniej przyjrzałem, jest w dziale prasa. Czyli wszystko jasne - informacja marketingowa.
    Jak poszukałem uważniej (na tej samej stronie, tyle że w dziale tynki), to znalazłem 12kg/m2/cm, co zgadza się z grubsza z tym co mówił mi "mój" Tynkarz.
    Pozdrawiam,
    Witek

  9. #209
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja w umowie miałem zapis:
    14kg/m^2 przy twardym gipsie nidy i 17kg/m^2 przy c-w nida lekka

  10. #210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Witam

    1. Jeżeli są to zwykłe pęknięcia skurczowe to jest to raczej normalne ale to zazwyczaj pojawia się podczas gruntowania przed malowaniem i po całkowitym wyschnięciu tynku a jeśli u Pana pojawiły się tak szybko to coś jest nie tak...

    Pozdrawiam.
    nie wiem jaki rodzaj pęknięć to jest. dzisiaj ekipa "zaciągnęła" te miejsca jeszcze raz, ale wydaje mi się, że pęknięcia już przebijają z powrotem. Na razie nie jestem pewien ponieważ tynk jest mokry i nie widać dokładnie. Jeśli może Pan rzucić okiem na zdjęcia i coś podpowiedzieć (zdjęcia przed dzisiejszymi poprawkami ekipy)...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140505_075137.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	258420 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140505_075317.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	30,7 KB
ID:	258421 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140505_075325.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	28,6 KB
ID:	258422 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140505_075332.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	39,0 KB
ID:	258423
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  11. #211
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    818

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    nie wiem jaki rodzaj pęknięć to jest. dzisiaj ekipa "zaciągnęła" te miejsca jeszcze raz, ale wydaje mi się, że pęknięcia już przebijają z powrotem. Na razie nie jestem pewien ponieważ tynk jest mokry i nie widać dokładnie. Jeśli może Pan rzucić okiem na zdjęcia i coś podpowiedzieć (zdjęcia przed dzisiejszymi poprawkami ekipy)...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140505_075137.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	258420 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140505_075317.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	30,7 KB
ID:	258421 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140505_075325.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	28,6 KB
ID:	258422 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140505_075332.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	39,0 KB
ID:	258423



    Właśnie dlatego proponowałem robić gipsowe utwardzane wszędzie bo teraz będą problemy...bo nie wygląda to na pęknięcia skurczowe

    Niestety na podstawie zdjęć niewiele można podpowiedzieć w sprawie tynków bo potrzebne są oględziny a nawet odkrywka.

    Podstawowa wiedza jaką musimy znać to:

    1.Jakim materiałem jest wykonywany tynk.
    2.Czy była obrzutka.
    3.Jaki czas przerwy technologicznej między obrzutką a tynkiem.
    4.Jaka grubość tynku.
    5.Czy nie ma przeciągów.
    6.Czy po ostukaniu są głuche dźwięki.

    No i najważniejsze czy pod tynkiem nie ma przypadkiem gipsu...

    Myślę że całą tą wiedzę posiada wykonawca i dokładnie wie czemu powstają pęknięcia, moja rada to nie kłócić się z nim tylko na spokojnie porozmawiać o problemie i może coś uda się ustalić. Zatarcie tego nic nie pomoże.

    Pozdrawiam.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post


    Właśnie dlatego proponowałem robić gipsowe utwardzane wszędzie bo teraz będą problemy...bo nie wygląda to na pęknięcia skurczowe

    Niestety na podstawie zdjęć niewiele można podpowiedzieć w sprawie tynków bo potrzebne są oględziny a nawet odkrywka.

    Podstawowa wiedza jaką musimy znać to:

    1.Jakim materiałem jest wykonywany tynk.
    2.Czy była obrzutka.
    3.Jaki czas przerwy technologicznej między obrzutką a tynkiem.
    4.Jaka grubość tynku.
    5.Czy nie ma przeciągów.
    6.Czy po ostukaniu są głuche dźwięki.

    No i najważniejsze czy pod tynkiem nie ma przypadkiem gipsu...

    Myślę że całą tą wiedzę posiada wykonawca i dokładnie wie czemu powstają pęknięcia, moja rada to nie kłócić się z nim tylko na spokojnie porozmawiać o problemie i może coś uda się ustalić. Zatarcie tego nic nie pomoże.

    Pozdrawiam.
    1. Tynk wykonywany był mieszanką Kreisel
    2. Obrzutki nie było, ekipa stwierdziła, że obrzutkę robia tylko na starych ścianach/budynkach
    4. Co do grubości tynku to wydaje mi się, że 1-1,5 cm, ale pewien nie jestem
    5. Przeciągów raczej nie było
    6. Głuchych dźwięków nie ma

    Gipsu raczej nie ma pod tymi miejscami. Mógł się trafić miejscowo, ponieważ gipsu używał elektryk do mocowania niektórych przewodów

    Po zatarciu rysy są widoczne, ale są wypełnione. Poczekam jak wyschnie całkiem to zobaczymy.
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  13. #213
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Panie Radku, jeszcze jedna rzecz. Tym razem o dokładności i równości wykonanej powierzchni. Generalnie cementowe są wykonane w miarę dobrze, tzn, tylko w iklku miejscach odkryłem 3-4 mm szparę pod dwumetrową łatą. Gipsowe natomiast chyba im nie wyszły, a zwłaszcza sufity, gdzie łata się "huśta" . Pytanie jaka nierówność jest w normie?
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  14. #214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    818

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    1. Tynk wykonywany był mieszanką Kreisel
    2. Obrzutki nie było, ekipa stwierdziła, że obrzutkę robia tylko na starych ścianach/budynkach
    4. Co do grubości tynku to wydaje mi się, że 1-1,5 cm, ale pewien nie jestem
    5. Przeciągów raczej nie było
    6. Głuchych dźwięków nie ma

    Gipsu raczej nie ma pod tymi miejscami. Mógł się trafić miejscowo, ponieważ gipsu używał elektryk do mocowania niektórych przewodów

    Po zatarciu rysy są widoczne, ale są wypełnione. Poczekam jak wyschnie całkiem to zobaczymy.

    Witam.

    2. To wszystko wyjaśnia. Obrzutka przy tynkach c-w jest konieczna i nie rozumiem jak można jej nie dać.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    818

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Panie Radku, jeszcze jedna rzecz. Tym razem o dokładności i równości wykonanej powierzchni. Generalnie cementowe są wykonane w miarę dobrze, tzn, tylko w iklku miejscach odkryłem 3-4 mm szparę pod dwumetrową łatą. Gipsowe natomiast chyba im nie wyszły, a zwłaszcza sufity, gdzie łata się "huśta" . Pytanie jaka nierówność jest w normie?
    Na sufity można nałożyć maksymalnie do 2 cm tynku więc jeśli był źle zalany to tynkiem nie powinno się tego naprawiać, pogrubienia na stropach są ryzykowne i nikt ich nie robi. Nawet wyjątkowo wymagający inspektorzy na budynkach wielorodzinnych przy odbiorach nie przykładają poziomicy do sufitów.

    Na ścianach do 3-4 mm w łazienkach do 2 mm a nawet lepiej jak jest idealnie w pionie bez żadnych odchyłek

    Pozdrawiam.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Kochani.
    Po lektururze tego jak i innych wątków zebrałem zapytanie ofertowe do kupy:
    ____________________________________________
    Ściany z bloczków silikatowych.
    Wytyczne:
    Piwnica - ściany wewnętrzne i sufit: tradycyjny tynk cementowo-wapienny (np. Dolina Nidy lekki lub Baumit mpi 25).
    Piwnica - ściany zewnętrzne oraz pomieszczenie gospodarcze (w bryle budynku): tynk ciepły z perlitem.
    Pozostałe pomieszczenia: tynk gipsowy utwardzany (np. Knauf Diamant, ewentualnie Dolina Nidy ZETA).
    Na sufitach tynk gipsowy zwykły, lekki.
    ____________________________________________

    i rozpoczęły się rozmowy z wykonawcami. Zgłupiałem. Esencje tych rozmów poniżej:
    1) Tynk ciepły z perlitem jest bez sensu. Nikt tego nie robi. Ścian od wewnątrz się już tak nie ociepla.
    2) Tynk gipsowy utwardzany jest bez sensu. Materiał dużo droższy. Ryzyko pęknięć większe. I tak go trzeba szpachlować.
    3) Metraż uwzględniony w wycenie może się różnić od tego jaki wyjdzie podczas wykonywania prac.
    4) Ilość materiału uwzględniony w wycenie może się różnić od tego jaki wyjdzie podczas wykonywania prac.
    5) Materiał we wycenie nie jest dokładnie zdefiniowany. (Jest napisane tylko ogólnie "tynk gipsowy workowany").
    6) Strop jest chropowaty (shit! Mam normalnie wylane stropy jak na każdej budowie) więc może być kłopot z utrzymaniem czystości.
    7) Ogólne marudzenie na murarza (ściany mam wymurowane ponadprzeciętnie dobrze i prosto).

    Domu nie widzieliście, ale czy moje wytyczne są aż tak z kosmosu?
    Pzdr. Stefan
    Ostatnio edytowane przez stefan_ems ; 11-05-2014 o 21:02 Powód: literówka

  17. #217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Panie Radku, a co Pan sądzi o sprawdzaniu powierzchni snopem światła latarki? Podobno sprawdz sie w ten sposob czy światło załamuje się na powierzchni ściany. zastanawiam się czy to metoda ktora sprawdz sie juz po przeszlifowaniu tynków cementowych

  18. #218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefan_ems Zobacz post
    ......

    Domu nie widzieliście, ale czy moje wytyczne są aż tak z kosmosu?
    Pzdr. Stefan
    u mnie cena z metr cementowego ma być taka sama jak za metr gipsowego (27-28 zł z materiałem) ale na siłę prawie chcieli mnie odwieść od gipsowych. Može to się ciężej wykonuje?

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    818

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefan_ems Zobacz post
    Kochani.
    Po lektururze tego jak i innych wątków zebrałem zapytanie ofertowe do kupy:
    ____________________________________________
    Ściany z bloczków silikatowych.
    Wytyczne:
    Piwnica - ściany wewnętrzne i sufit: tradycyjny tynk cementowo-wapienny (np. Dolina Nidy lekki lub Baumit mpi 25).
    Piwnica - ściany zewnętrzne oraz pomieszczenie gospodarcze (w bryle budynku): tynk ciepły z perlitem.
    Pozostałe pomieszczenia: tynk gipsowy utwardzany (np. Knauf Diamant, ewentualnie Dolina Nidy ZETA).
    Na sufitach tynk gipsowy zwykły, lekki.
    ____________________________________________

    i rozpoczęły się rozmowy z wykonawcami. Zgłupiałem. Esencje tych rozmów poniżej:
    1) Tynk ciepły z perlitem jest bez sensu. Nikt tego nie robi. Ścian od wewnątrz się już tak nie ociepla.
    2) Tynk gipsowy utwardzany jest bez sensu. Materiał dużo droższy. Ryzyko pęknięć większe. I tak go trzeba szpachlować.
    3) Metraż uwzględniony w wycenie może się różnić od tego jaki wyjdzie podczas wykonywania prac.
    4) Ilość materiału uwzględniony w wycenie może się różnić od tego jaki wyjdzie podczas wykonywania prac.
    5) Materiał we wycenie nie jest dokładnie zdefiniowany. (Jest napisane tylko ogólnie "tynk gipsowy workowany").
    6) Strop jest chropowaty (shit! Mam normalnie wylane stropy jak na każdej budowie) więc może być kłopot z utrzymaniem czystości.
    7) Ogólne marudzenie na murarza (ściany mam wymurowane ponadprzeciętnie dobrze i prosto).

    Domu nie widzieliście, ale czy moje wytyczne są aż tak z kosmosu?
    Pzdr. Stefan
    Witam

    1. Faktycznie jest to rzadkość.
    2.Nic nie pęka i nie trzeba szpachlować, wystarczy przeszlifować i efekt jest ok ale dużo zależy od jakości wykonania.
    3.Wycena to opomiarowanie i nic się w niej już nie zmienia.
    4.Podczas wstępnych oględzin powinno się ustalać ewentualne pogrubienia a co za tym idzie dodatkowy materiał ale czasami można coś przeoczyć ja staram się wszystkie tego typu rzeczy ustalać wcześniej.
    5.Inwestor decyduje jakim materiałem będzie tynkował wykonawca i oferta w wycenie powinna zawierać taki materiał.
    6.Troszkę posprzątać zawsze się da nawet przy chropowatym stropie.
    7.No cóż niektórzy lubią ponarzekać

    Pozdrawiam.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  20. #220
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    818

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Panie Radku, a co Pan sądzi o sprawdzaniu powierzchni snopem światła latarki? Podobno sprawdz sie w ten sposob czy światło załamuje się na powierzchni ściany. zastanawiam się czy to metoda ktora sprawdz sie juz po przeszlifowaniu tynków cementowych
    Najlepiej jest ustawić światło halogenowe pod kątem i można szlifować.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

Strona 11 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony