dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 46
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 917
  1. #881
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Witam.

    Te płytkie uszkodzenia wystarczy zaprawić głądzią, te grubsze najpierw zakleić zaprawą gipsową po wyschnięciu nałożyć gładź i przeszlifować
    Nie trzeba niczym gruntować.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  2. #882

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Witam.

    Te płytkie uszkodzenia wystarczy zaprawić głądzią, te grubsze najpierw zakleić zaprawą gipsową po wyschnięciu nałożyć gładź i przeszlifować
    Nie trzeba niczym gruntować.
    dziękuję za odpowiedź, czekałem na nią a nie zwróciłem uwagi, że jest na kolejnej stronie forum )). Czy może Pan polecić sprawdzoną gładź ?, chciałbym być na 100 % przekonany , że będzie OK

    pozdrawiam

  3. #883
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Używałem czasami baumit finofinish i uważam, że jest ok.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  4. #884

    Domyślnie

    Mam tynkarza z polecenia. Bylem zobaczyc na budowie jak robili. Moim zdaniem jest ok.

    Om tynkuje tylko Knaufem. Ale Diamanta nie poleca bo mu kilka razy popękał. On stosuje MP75L I MP75SL. Mówi że ten SL jest sporo twardszy od L. Troche drozszy ale lepszy. Co o tym sądzicie

  5. #885
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Ma rację, sl jest twardszy od mp75l.

    Co do diamanta wiele razy już się wypowiadałem wystarczy przeszukać wcześniejsze wpisy.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  6. #886

    Domyślnie

    Dzień dobry, chciałam spytać, czy spotkał się Pan w przypadku domków jednorodzinnych z pomysłem nietynkowania garażu i kotłowni? Właśnie to rozważamy i nie wiemy, jak bardzo "innowacyjny" (nierozsądny) jest to pomysł. Ponadto wykonawca doradza nam tynk MP75l, ale mam obawy dotyczące, czy będzie on wystarczająco wytrzymały? Nie chciałabym, aby tynk był bardzo podatny na uszkodzenia. Wiem, że poleca Pan Diamant, ale czy tynk 75l jest faktycznie w użytkowaniu niepraktyczny, czy też nie jest aż tak "miękki"? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź i rozwianie wątpliwości.

  7. #887
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lena360 Zobacz post
    Dzień dobry, chciałam spytać, czy spotkał się Pan w przypadku domków jednorodzinnych z pomysłem nietynkowania garażu i kotłowni? Właśnie to rozważamy i nie wiemy, jak bardzo "innowacyjny" (nierozsądny) jest to pomysł. Ponadto wykonawca doradza nam tynk MP75l, ale mam obawy dotyczące, czy będzie on wystarczająco wytrzymały? Nie chciałabym, aby tynk był bardzo podatny na uszkodzenia. Wiem, że poleca Pan Diamant, ale czy tynk 75l jest faktycznie w użytkowaniu niepraktyczny, czy też nie jest aż tak "miękki"? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź i rozwianie wątpliwości.
    Witam.

    Proszę dokładniej przeczytać moje ostatnie wpisy odnośnie diamanta...

    Faktycznie mp75l to materiał lekki i nie jest zbyt twardy ale jeżeli w domu nie będzie małych dzieci to myślę że w zupełności wystarczy.

    Co do nie tynkowania garażu i kotłowni to poważnie bym się zastanowił, tynki i wylewki kończą etap gołych ścian i budowa zaczyna w końcu przypominac dom.
    Można nie tynkować elementów betonowych, stropy filary bo surowy beton jest teraz coraz modniejszy i niektórym naprawdę podoba się gdy nie jest otynkowany, kwestia gustu.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  8. #888

    Domyślnie

    Dziękuję Panu serdecznie.za odpowiedź. Już zaktualizowałam swoją wiedzę na temat Diamanta. Odniosłam wrażenie, że duża część wykonawców nieco dyskredytuje tynki lekkie i człowiek sam już nie wie, czy bez tynków twardych w domu będzie jakaś makabra, czy jednak bez przesady. Myślę, że skorzystamy z Pana rady odnośnie do sufitu - mieliśmy bardzo dobrą ekipę murarzy, więc strop faktycznie wygląda dobrze nawet teraz, a ścianom jednak przyda się trochę "ozdoby" w postaci tynkowania. Wykonawca, który był na budowie zwrócił uwagę, że niewarto tynkować okna w łazience, gdyż później płytkarz będzie miał trudniej, bo wyjdzie za daleko z płytką - z tego, co zrozumiałam potencjalnie może wejść płytką na zawiasy okienne (okno docelowo będzie obrobione dookoła płytkami, nie zaś pomalowane farbą) - czy zgodziłby się Pan z wykonawcą, czy jednak warto tynkować także okolice okna w łazience?

  9. #889
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Oczywiście tynkarz ma rację, można nie tynkować glifów przy oknach aby zmieścić płytkę lub otynkować tak aby pozostawić miejsce między zawiasami a tynkiem.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  10. #890
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tolson

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    chelm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Panowie i Panie zobaczcie sobie proszę tynki metoda bezpyłowa Multifinish. Jak ktoś wam zrobi to dobrze to nie będziecie chcieli nic innego . Pozdrawiam wszystkich tynkarzy

  11. #891

    Domyślnie

    Co w przypadku problemu z widocznością przewodów elektrycznych po czasie? Elektrycy za chętnie nie chcą bruzdować już dzisiaj. Czy po nałożeniu Diamanta minimum 5mm na przewodzie, problem wystąpi?

  12. #892
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Występuje czasem nawet przy 3 cm na tynku c-w więc grubość tynku niewiele pomoże.

    Wystarczą dobrej jakości przewody i nie pwowinno być problemu.
    Ostatnio edytowane przez Radosław Krasowski ; 18-11-2021 o 09:41
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  13. #893
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Z cyklu obalamy mity: Tynk c-w zabezpiecza przed powstawaniem pleśni...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Webp.net-resizeimage.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	459891
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  14. #894

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie jaki tynk powinno się stosować w łazienkach.

    Jeśli się nie mylę to w tym wątku tynk gipsowy nie jest odradzany do łazienek, ale jeżeli jednak nie chciałbym go robić w łazienkach (opinii jest wiele i są różne, ale jednak przeważa stanowisko, żeby gipsowych w łazience nie robić - ja się nie znam i nie wiem kto ma rację) - to co najlepiej robić w łazienkach? Tynk cementowo-wapienny? Czy lepiej w ogóle nie tynkować (słyszę, że coraz więcej osób rezygnuje w ogóle z tynku w łazienkach)?

    Czytałem, że Knauf zrobił tynk gipsowy Aqua dedykowany do łazienek, ale żadnych opinii o nim nie znalazłem. Testował to ktoś może?

  15. #895
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Gdzie słyszysz, że rezygnują z tynkowania łazienek? Pytam bo to dla mnie kompletna głupota... ktoś piony i kąty klejem do płytek będzie wyprowadzał??

    Rób spokojnie tynk gipsowy, pod płytki na tynk tam gdzie prysznic izolacja w płynie, na pozostałej powierzchni normalnie klej i płytki, tam gdzie nie będzie płytek farba do pomieszczeń mokrych i po sprawie. I nie czytaj za dużo forum bo tu jest więcej wariatów nie mających o niczym pojęcia niż ludzi z więdzą bo tacy coraz żadziej tu zaglądają...

    Pozdrawiam.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  16. #896

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Gdzie słyszysz, że rezygnują z tynkowania łazienek? Pytam bo to dla mnie kompletna głupota...
    Od tynkarzy. Rozmawiałem z kilkoma zbierając oferty i każdy z nich mówił, że coraz więcej klientów nie tynkuje w ogóle łazienek, tylko kładzie płytki bezpośrednio na gołe ściany + folia. Rozmawiałem też z kilkoma osobami, którzy korzystali z ich usług i potwierdzali, że faktycznie nie będą tynkować.

    Natomiast większość moich znajomych oczywiście tynkowała łazienki, tylko raczej c-w.

  17. #897
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    hmm no cóż, może w takim razie o czymś nie wiem...

    Jeżeli zamierzasz zaoszczędzić na nie tynkowaniu łazienek to w mojej opinii nie jest to dobry pomysł. Tak czy inaczej Powodzenia.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  18. #898

    Domyślnie

    Ja na pewno będę tynkował. Tylko nie wiem jeszcze czym

    A propos gipsowych, dopytam jeszcze tylko o ten produkt: https://knauf.pl/produkty/knauf-mp-75-aqua

    Znasz może? Parametry faktycznie lepsze do łazienek czy to chwyt marketingowy?

  19. #899
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Nigdy nie używałem tego materiału, więc nie pomogę.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  20. #900

    Domyślnie

    Panie Radosławie, mam jeszcze jedno pytanie już po wykonaniu tynków gipsowych. Czy mając na uwadze obecne temperatury powinienem stosować osuszacze/nagrzewniki w celu osuszenia tynków? Czy tylko otwierać lub rozszczelniać okna i wietrzyć?

Strona 45 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony