dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 47
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 925
  1. #701

    Domyślnie

    To zapytam o Ratio jak spostrzeżenia? Czas obróbki w porównania z Zetą i Diamantem? Cenowo ? U nas ok 50 gr różnicy netto między betą a mp75l. A jak mniej więcej się plasuje ratio power?

  2. #702
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Materiał dostałem na próbę więc ceny nie znam. Czas wiązania pomiędzy zetą a diamantem 3-4 godziny, dobrze się zaciąga i wydaje się dosyć wydajny ale dokładnie tego nie policzyłem bo miałem tylko 20 worków.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  3. #703

    Domyślnie

    Witam
    Panie Radku proszę o kilka wskazówek
    Mam położonego Diamanta.
    Po ręką wyczuwalna delikatna chropowatość, ale po przejechaniu papierem np 300, zupełna gładkość.
    Jak się patrzy na tynki to wyglądają na bardzo ok. Po zaświeceniu światła bocznego widać na całości ścian drobne ryski /rysy po całości/
    Mam zamiar to przeszlifować i kilka pytań o kolejność prac, ponieważ różna się przewijały podejścia do tematu. Proszę o weryfikację

    1.Przeszlifowanie całych ścian żyrafą papierem gr 180-240 /ewentualne ręczne miejscowe poprawki/
    2.Pomalowanie podłoża farbą podkładową
    3.Miejscowe szpachlowanie ubytków i niedociągnięć gładzią finish
    4.Przeszlifowanie zaszpachlowanych miejsc
    5.Zaszpachlowane miejsca przemalować farbą podkładową czy już nie trzeba, czy też lepiej jeszcze raz całe ściany

    Jaką polecacie farbę podkładową ?

    Jakieś inne ew, wskazówki?

    Proszę jeszcze o info odnośnie nakładania na ubytki szpachli wałkiem.
    Tynkarze polecali mi metodę zmieszania szpachli finish z farbą podkładową.
    Warto, lepiej niż klasycznie, ?

    Z góry dzięki za odp.

  4. #704
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Nic nie wiem o nakładaniu szpachli wałkiem, pierwsze słysze.

    Pozostałe:

    1. Zarabiasz ubytki gładzią nie wałkiem tylko małym lizakiem.
    2. Po wyschnięciu gładzi szlifujesz, sprawdź sobie różne uziarnienia i rób tym czym najlepiej wychodziło.
    3. Gruntujesz, ja używałem mikstury farba emulsyjna + unigrunt.
    4. Malujesz.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  5. #705

    Domyślnie

    ok to pytanie jeszcze odnośnie pkt 1
    Czyli zaczynam od nakładania gładzi na ubytki /a nie od szlifowania/ ale czy gładź dobrze zwiąże z tynkiem, czy nie trzeba tego gruntować ?

    A farbę emulsyjną jakąś szczególnie polecisz ?

  6. #706
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    tu fachowiec pokazuje jak to zrobić, ciekawe....

    https://www.youtube.com/watch?v=KabCUZh7mQo

  7. #707
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał iluminatus Zobacz post
    ok to pytanie jeszcze odnośnie pkt 1
    Czyli zaczynam od nakładania gładzi na ubytki /a nie od szlifowania/ ale czy gładź dobrze zwiąże z tynkiem, czy nie trzeba tego gruntować ?

    A farbę emulsyjną jakąś szczególnie polecisz ?
    Nie trzeba gruntować.
    Jeśli chodzi o farbę to zazwyczaj im droższa tym mniej warstw trzeba nałożyć.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  8. #708
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spock1984

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Ogrodzieniec
    Kod pocztowy
    42-440
    Posty
    28

    Domyślnie

    Świetny temat Panie Radosławie, przeczytałem od początku.

    Mam zamiar robić tynki Diamant lub Zeta - mam tylko wątpliwości jak rozplanować czasowo. Obecnie mam stan surowy zamknięty, dom już ocieplony styropianem 12cm, okna są, dach jeszcze nieocieplony. Po świętach wchodzi elektryk, w międzyczasie wod-kan. Do końca stycznia chciałbym mieć zamkniętą elektrykę i wod-kan.

    Kiedy zabrać się za tynki? Z rozmów z wykonawcami mam takie sugestie:

    1) wynajęcie nagrzewnic oraz osuszaczy i robienie tynków w zimie (wykonawca nie podał mi jeszcze ile te nagrzewnice / osuszacze będą kosztować, ale podejrzewam niemało)
    2) tynki w zimie, ogrzewanie kozą ekipy tynkarskiej (chociaż jak skończą, to kozę zabiorą)
    3) zrobienie najpierw podłogówki i wylewek (anhydryt) - hydraulik ma jakiś piec z demontażu za 500zł, można ogrzewać tym piecem całość wtedy
    4) poczekać do marca - czy wtedy jakieś ogrzewanie będzie konieczne?

    Druga sprawa, mam kilka ofert na wykonanie tynku Diamant, cena 28-30zł. Jak wybrać dobrą ekipę? Najrozsądniej zobaczyć ich poprzednie roboty?

    Jedno co mnie zdziwiło, to stwierdzenie jednej ekipy: że na koniec sprawdzają ile faktycznie poszło materiału, w stosunku do zadeklarowanego zużycia przez producenta - i jak będzie więcej niż standardowo, to trzeba dopłacić. Czy to normalna praktyka? Czy cena nie powinna być z góry oszacowana po oględzinach na budowie?

    Pozdrawiam serdecznie,
    Grzegorz

  9. #709
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Witam.

    Tynki muszą być nakładane w temperaturze min +1 więc nawet jeżeli na zewnątrz będzie mróz to koza lub nagrzewnica wystarczy aby odpowiednio podnieść temperaturę, natomiast jeżeli po otynkowaniu tynki zamarzną to nic im już się nie stanie, mówimy tu oczywiście o o tynkach gipsowych.

    Wydaje mi się, że najlepiej jest wybrać ekipę taką która jest polecana tu na forum. Można obejrzeć ich wcześniejsze prace ale najbardziej chodzi o to żeby nie trzeba było ich sprawdzać ani samemu uczyć się wszystkiego o tynkach aby mieć wiedzę czy wszystko wykonywane jest zgodnie ze sztuką budowlaną. Twoim zadaniem jest po prostu przekazać klucze do budowy wynająć toi toi i zapłacić po zakończeniu prac a nie martwienie się czy robota będzie dobrze zrobiona i czy ekipa dotrzyma terminu..

    Cena zostaje ustalana podczas wyceny i się raczej nie zmienia. Może się zdarzyć, że jest jakaś bardzo krzywa ściana lub dwie i trzeba nadłożyć materiału więc wiadomo, że za pogrubienia tynkarz nie będzie płacił z własnej kieszeni.

    Ten system rozliczenia o którym wspominasz jest stosowany tylko jeżeli masz bardzo krzywe ściany i tynkarz nie jest w stanie oszacować jakie będzie zużycie materiału.
    Ostatnio edytowane przez Radosław Krasowski ; 12-12-2017 o 10:05
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  10. #710
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spock1984

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Ogrodzieniec
    Kod pocztowy
    42-440
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dzięki!

    A ktoś może polecić ekipę ze Śląska?

  11. #711
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    W tematach ogołnych na forum znajdziesz białe listy wykonawców w poszczególnych regionach, tam na pewno będzie ktoś polecany.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  12. #712

    Domyślnie

    Muszę otynkować ręcznie i do tego samodzielnie kawałeczek ściany do montażu bramy garażowej. Wykonawca tynków do mnie nie przyjedzie na taką pierdołę więc musze sam. Jakieś sugestie/ uwagi?
    Plan jest by uzyc MP75, kilka listew dystansowych do tynkowania osadzonych na klej gipspwy. Temperatura w okolicy 0, niby ma byc +2 ale sciany i tak będą miały ok zero.

    PS. Usłyszalem dwie informacje, które chciałbym potwierdzić:
    1) knauf diamond jakoby sie popsul, nida wygrywa (opinia mojego przyszlego wykonawcy tynkow)
    2) dla gipsowych tynków w zimie przy mrozach muszą być ściany ocieplone z zewnątrz no i owa koza w czasie nakładania.

    Pozdrawiam
    Karol

  13. #713
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Knauf mp75 jak najbardziej się nadaje.

    Zagruntuj powierzchnie osadź listwy i śmiało tynkuj. Jezeli na ścianach nie ma szronu to temperaturą sie nie przejmuj.
    I diamant i zeta jest ok, a wybór pozostaw tynkarzowi. Najważniejsze żeby tynk był twardy.

    Co do temperatur i tynkowania wszystko jest opisane we wcześniejszych postach.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  14. #714
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    [dobo]

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam,
    jestem na etapie poszukiwania firmy do wykonania tynków gipsowych oraz tylko w garażu cementowo wapiennych.
    Termin to koniec marca początek kwietnia wydaje mi się już odpowiedni ze względu na panujące temperatury.
    Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze ekipy.
    Czy szlifowanie tynku jak przedstawił Pan na filmiku to standardowa procedura wykończeniowa?
    Bo miałem niedawno kontakt od jednej z firm i jak dobrze zrozumiałem to oni zaciągają tylko pacą. Po wyschnięciu tynków mleczko i delikatne nierówności wykonuje już ktoś inny - patrz inwestor. Czy tak to wygląda? jako standard wykonania pracy? Według niego to stan deweloperski.

  15. #715
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał [dobo] Zobacz post
    Witam,
    jestem na etapie poszukiwania firmy do wykonania tynków gipsowych oraz tylko w garażu cementowo wapiennych.
    Termin to koniec marca początek kwietnia wydaje mi się już odpowiedni ze względu na panujące temperatury.
    Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze ekipy.
    Czy szlifowanie tynku jak przedstawił Pan na filmiku to standardowa procedura wykończeniowa?
    Bo miałem niedawno kontakt od jednej z firm i jak dobrze zrozumiałem to oni zaciągają tylko pacą. Po wyschnięciu tynków mleczko i delikatne nierówności wykonuje już ktoś inny - patrz inwestor. Czy tak to wygląda? jako standard wykonania pracy? Według niego to stan deweloperski.
    Jeśli masz na myśli nakładanie gładzi to wykonuje to ekipa wykańczająca, tak samo szlifowanie.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  16. #716
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    [dobo]

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    17

    Domyślnie

    Na filmiku i jak dobrze pamiętam to i w tym wątku pisał Pan, że wykonuje tynki i potem je szlifuje.
    Chodzi mi o nakładanie tynku gipsowego Diamant a potem jego szlifowanie tak jak przedstawił Pan na swoim filmiku do kogo należy ten etap pracy? do tynkarzy czy jak mi powiedziano do tych co będą malowali.

  17. #717

    Domyślnie

    Mi tynkarz też mówił, ze to należy do tych co będą malowali. Ciekawy jestem, czy tynkarz nie moglr by tego zrobić w zestawie z tynkami oczywiscie nie za free, to jasna sprawa.

    PS. Panie Radosławie, czy jest bezpieczne schodzenie z gruboscią tynku nawet do 4mm skoro producent podaje 8? Czy jest to raczej typowe sztuczki tynkarza by mniej materiału poszło?


    Pozdrawiam
    Karol

  18. #718

    Domyślnie

    4mm ale na małej powierzchni gdy ściana krzywa. Bo całościowo to raczej nierealne

  19. #719
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaky

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam
    mam pytanie odnośnie listew dylatacyjnych przy oknach: dawać/nie dawać? dlaczego tak/nie?

    mam rozbieżne opinie:
    - jedna z ekip poleca i zwraca na to uwagę, jako wyróżnik dokładności i solidności względem innych ekip,
    - inny wykonawca owszem - też może zamontować - ale "tylko na życzenie i odpowiedzialność inwestora", gdyż z jego doświadczenia wynika, że gdy "okna zaczną pracować w stronę na zewnątrz, to albo gąbka się odklei od okna albo listwa od reszty tynku i porobią się szpary; a poza tym to dodatkowy kawałek plastiku przy oknie i nie bardzo jak to zamalować, więc lepiej odpuścić i ewentualnie przejechać tam np. akrylem"

    z góry dzięki za pomoc, bo muszę się szybko decydować, a nie chce nikogo w niepewności trzymać

  20. #720

    Domyślnie

    Ja bez tego nie robię

Strona 36 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony