dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Dom prefabrykowany krok po kroku- komentarze

    Zapraszam do komentowania mojego dziennika, a także pytań, rad podpowiedzi, wątpliwości, etc, etc...
    Pozdrawiam- ewatre

  2. #2

    Domyślnie

    powodzenia w budowie, my nie mieliśmy nerwów do urzędów i wszystkie papierki załatwiał dla nas nasz architekt. za usługę wziął grosze a my zaoszczędziliśmy zdrowia i czasu na użeranie się z biurwami.
    Jako że totalnie nic nie wiem na temat budowy domów prefabrykowanych więc jedynie mogę 3mać kciuki za sprawną realizację projektu. Jak długo może potrwać budowa od otrzymania PnB?

  3. #3

    Domyślnie

    Pumpaluna, wstępnie założyliśmy, że dom stanie do końca tego roku (tak mamy zapisane w pierwszej umowie), ale zobaczymy... Póki co, to dla mnie abstrakcja, mam wrażenie, że nigdy nie wyjdę z tych papierów...
    Pomysł z architektem świetny. U nas byłoby to trudniejsze, bo architekta mamy z firmy, a firma... 300 km od nas....
    Pozdrawiam!!!

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Urszula_21

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-960
    Posty
    2

    Domyślnie budowa domu prefabrykowanego

    Witam,
    Myślimy z mężem nad budową domu prefabrykowanego w okolicach Zielonej Góry... Przeraża mnie ilość formalności do załatwienia przed rozpoczęciem budowy (mąż jest zapracowany, więc sama będę musiała wszystko załatwiać). Mamy zamiar budować za kredyt. Mam wybrany projekt, ale nie jest dostosowany jeszcze do technologi domu prefabrykowanego... Mam pytanie: czy może budujecie za kredyt? ile czasu zajęło Wam załatwianie całej papierologii, zezwoleń itp.? Jaki mniej więcej jest koszt budowy takiego domu?

    Pozdrawiam,
    Urszula

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Urszula_21

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-960
    Posty
    2

    Domyślnie

    ... też myślę, że sobie poradzę, w końcu nie ma rzeczy niemożliwych...

    Wysłałam zapytania ofertowe do kilku firm, ale ceny są zawrotne - wyższe niż jak za murowany dom... a tyle się naczytałam, że te w technologii szkieletowej, czy prefabrykowanej powinny być tańsze o 5 do 10%

    Chyba najtrudniejsze będzie znalezienie dobrego i taniego wykonawcy...
    Nie rozważaliście może wykonawców z bliższych okolic Zielonej Góry; np. UNIBET Adamowski z ZG, ROANA z Nowej Soli, MAJ-HAUS z Rzepina, Helwig z Międzyrzecza, StolHaus z Krosna Odrzańskiego - czy mieliście kontakt z którąś z tych firm?

    Daj znać jak poszło z tym fundamentem i gratuluje przejścia przez ten gąszcz urzędów i otrzymania pozwolenia na budowę

    Pozdrawiam, Ulka

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bardzo zgrabny, przemyślany projekt. Jednakże ze względu na przestronność, radziłabym porozmawiać z projektantem na temat zastąpienia ścianki między jadalnią a kątem wypoczynkowym podciągiem lub przynajmniej słupem. Teraz ta kanapa kisi się w kącie, a stół stoi tak samotnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki Elfir
    Przegadaliśmy to w firmie budującej i będzie ok.
    Pozdrawiam! Dzięki za odwiedziny!

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Fajny projekt,przestronny i logicznie poukładany.Jaka jest powierzchnia całkowita? I jakie przewidujecie ogrzewanie? Pozdrawiam z ZG

  9. #9

    Domyślnie

    hej qubic!
    Dzięki!
    Powierzchnia całkowita- 206,68 m2, użytkowa budynku- 147 m2.
    Ogrzewanie gazowe, podłogówka w całym domu.
    Pozdrawiam, dzięki za odwiedziny

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Haj. I jak dalsze postępy na budowie?
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sława05
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witaj ewatre,

    Gratuluje domku. Już mieszkacie? Napisz jakie wrażenia, bo my też sie zastanawiamy nad domem prefabrykowanym ale mam mieszane uczucia...

    Pozdrawiam,

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anita_d

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    63

    Domyślnie

    Ewarte, jak wyglądała sprawa wykonania pozostałych instalacji przez firmy zewnętrzne?

    Ja także chcę wybudować prefabrykat lecz w moim przypadku bank bardzo nisko wycenił wartość domu i mam problem z uzyskaniem kredytu (w domu także wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni i pompa ciepła).

    Ile ostatecznie kosztował was dom (dużo wyższe koszty domy ze względu na elewację i wiatę)?

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Niestety nie polecamy firmy Stolhaus, fajnie mieszka się w domku drewnianym, ale niestety elementy estetyki wewnątrz i na zewnątrz, ale również mankamenty związane z rekuperacją, ociepleniem czy innymi brakami kompetencji firm podwykonawczych nie pozwalają nam na rekomendacje i polecenie firmy Stolhaus. Chodź pierwszy kontakt z klientem jest w naszej ocenie na 5+, to po podsumowaniu finansów w zestawieniu z efektem ostatecznym rozrachunek jest zdecydowanie niezadowalający. Kredyt do końca życia na koncie, a dom pozostawia wiele do życzenia. Chodź ludzie z ulicy wciąż się zatrzymują i pytają o wykonawce i koszty - odradzamy. Jak to mówią - miało być tak pięknie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony