dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 98
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1942
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie architekta dom z prześwitem - komentarze

    zapraszam do komentowania
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marek1910
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    221

    Domyślnie

    Witam,
    bryła domu świetna, sledząc wątek nowoczesne domy i "stodoły" widac jakie projekty wrzucasz i co lubisz. Zresztą wiele realizacji rsplus równiez było w podobnym trendzie.Ale dla mnie najfajniejsze w Twoim domu jest wykorzystanie spadku działki - dla mnie efekt bomba.Fajnie, ze zdecydowałes "podzielic się" na forum swoim domem.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Witam pierwszego gościa (nie licząc blogu).
    Tak, forma chyba była do przewidzenia i nie ona jest tu najważniejsza. Każdy taki dom powstaje w specyficznej lokalizacji z indywidualnymi warunkami. Myślę, że na tym przykładzie dobrze widać, że ten dom nie mógłby powstać w każdym miejscu.
    pozdrawiam
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    druga
    Robert, jednak zdecydowałeś się pokazać światu co budujesz.
    Zyczę powodzenia i realizacji planów zgodnie z planami
    Widzę, ze dla równowagi teraz idziecie w czarną żywicę. Fajnie będzie, coś tak czuję
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Witam i dziękuję.
    Czarną żywicę mamy teraz w mieszkaniu (tylko w sypialni biały poliuretan) i na pewno chcemy ją mieć w domu - przynajmniej na dole.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monsanbia
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam się
    Też będę śledzić, bo jeszcze dawno dawno temu szukając informacji o żywicy trafiłam na Twój dziennik, Twoje projekty (mieszkania z żywicą, domów, USC) i oczywiście ciekawa byłam co takiego stworzysz dla siebie
    Fajny dom, będzie kolejny hit forum
    Moni i dom wykańczają się - komentarze do Parkowej

    Szukam chętnego do wspólnego zakupu tapety ELITIS z Niemiec z wysyłką free

    PRZEPROWADZENI 17.12.2011

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    też chciałam zywicę, ale jakoś nie miałam odwagi, może w trakcie jakiegoś małego remontu
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monsanbia
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78mysz Zobacz post
    też chciałam zywicę, ale jakoś nie miałam odwagi, może w trakcie jakiegoś małego remontu
    Ja też, ja też. I właśnie powiedziałam mężowi: "widzisz, on w domu robi, czyli się sprawdziła"

    Robert, i tym razem też będziesz sam tę żywicę kładł?
    Moni i dom wykańczają się - komentarze do Parkowej

    Szukam chętnego do wspólnego zakupu tapety ELITIS z Niemiec z wysyłką free

    PRZEPROWADZENI 17.12.2011

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Witam,
    ale ja nigdy sam żywicy nie kładłem! Nie odważyłbym się (ja to w ogóle dwie lewe ręce mam).
    Na szczęście były szef firmy, która kładła u mnie żywicę został później moim klientem .
    Tak więc, mimo że stoi teraz na czele innej firmy (też podłogi), to kontakt wciąż mam i mam nadzieję, że w domu zrobi mi taką samą jak w mieszkaniu.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monsanbia
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek Zobacz post
    Witam,
    ale ja nigdy sam żywicy nie kładłem! Nie odważyłbym się (ja to w ogóle dwie lewe ręce mam).
    Na szczęście były szef firmy, która kładła u mnie żywicę został później moim klientem .
    Tak więc, mimo że stoi teraz na czele innej firmy (też podłogi), to kontakt wciąż mam i mam nadzieję, że w domu zrobi mi taką samą jak w mieszkaniu.
    A, no to zamieszałam. Ale tak dawno czytałam wątek Twojego mieszkania, że chyba wybaczysz Wydawało mi się, że robiłeś to z tatą
    Teraz faktycznie ten szef-klient mi przebłyskuje

    No ale nic to.
    Żywica się sprawdziła?
    Moni i dom wykańczają się - komentarze do Parkowej

    Szukam chętnego do wspólnego zakupu tapety ELITIS z Niemiec z wysyłką free

    PRZEPROWADZENI 17.12.2011

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Tak, podłoga to nieliczna rzecz niezrobiona w mieszkaniu przez mojego tatę (i to raczej bez mojej pomocy).
    Żywica na bazie czarnego piasku kwarcowego jest genialna. Co prawda większość mebli mam zabezpieczone na nóżkach, ale nawet przy wejściu, gdzie piasku wnosi się dużo, nie widać jakiejkolwiek różnicy.
    Miałem duże problemy z poliuretanem w sypialni. Nie licząc szybkiego porysowania zaczął pękać i odchodzić płatami. 2 lata temu został wymieniony na nowy i nic się nie dzieje, nawet rys nie ma za wiele (ale to sypialnia). Prawdopodobnie był jakiś błąd w mieszance - w każdym razie teraz jest już wszystko ok.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  12. #12

    Domyślnie

    Super dom . Dopisuję się do listy podglądających.

    Nam też architekt proponował kilka brył, ale jakoś odwagi zabrakło.
    Ja chciałam donicę w podłodze wzdłuż południowego okna ale po drodze pomysł jakoś upadł.
    Wnętrza bardzo fajne, szczególnie kuchnia powala. Czy nie będzie u was kominka?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Witam,
    z kominkiem to było tak: żona bardzo chciała, ja byłem neutralny. W sumie przydałoby się awaryjne źródło (d)ogrzewania (planujemy pompę ciepła).
    Kompozycja brył sprawiła jednak, że komin musiałby wystawać na kilka metrów z niższej części. Wiem, że zawsze można to w jakiś sposób rozwiązać ale nie za bardzo chcieliśmy sobie psuć jeszcze widok z sypialni... W razie czego zawsze go kiedyś na zewnętrznej (wschodniej) ścianie można będzie dorobić - ale na razie kominka nie ma.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie ..

    Pomysł na bryłę świetny,
    tak samo na dopasowanie do spadku terenu
    (nie ma nic gorszego niż podnoszenie i równanie działek..)

    Nie obawiasz sie jednak ze w krajobrazie gargameli twoje plastusiowe pudełko to inna bajka?

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monsanbia
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał oresund Zobacz post

    Nie obawiasz sie jednak ze w krajobrazie gargameli twoje plastusiowe pudełko to inna bajka?
    Obawiać się? Chyba wręcz przeciwnie
    Moni i dom wykańczają się - komentarze do Parkowej

    Szukam chętnego do wspólnego zakupu tapety ELITIS z Niemiec z wysyłką free

    PRZEPROWADZENI 17.12.2011

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Oresund - dobre pytanie. Może nawet nie do końca do tego domu ale w ogóle do praktyki architekta. Przy pierwszych takich projektach mocno mnie to zastanawiało. Początkowo tłumaczyłem sobie, że przecież w okolicy kilka domów z płaskim dachem stoi - co prawda mało awangardowych - zwykle to stare kostki - raczej biedniejsze niż pozostałe. Obawy opuściły mnie kiedy te domy w końcu powstały, tworząc zwykle nową jakość w okolicznej zabudowie. Z drugiej strony, pewien niewielki dom parterowy przeze mnie zaprojektowany w czasie gdy w najbliższej okolicy nie było nic, po wybudowaniu obok budynku ponad 2 razy wyższego i znacznie rozleglejszego z pofalowanym dachem, wygląda zdecydowanie za skromnie. Niestety nie jesteś w stanie przewidzieć co wybudują sąsiedzi.
    To oczywiście problem naszych uwarunkowań planistycznych. Nie jestem jednak przekonany, że dobrym rozwiązaniem jest umieszczanie w zapisach planów bardzo rygorystycznych wytycznych dotyczących zabudowy (nie licząc chronionych założeń krajobrazowych). Byłbym za tym - gdyby istniały jakieś możliwości odstępstw dla niektórych obiektów. Pozwoliłoby to ujednolicić powstającą nową zabudowę równocześnie pozwalając na powstawanie lokalnych "zawirowań". Tylko jak to zapisać i komu oceniać, który budynek może być inny? To nie do zrealizowania bez opracowywania bardzo szczegółowych planów z określeniem całych kompozycji, dominant przestrzennych itd.
    Nie mam nawet nic do zapisów z samym spadkiem dachu, kubaturą, powierzchnią zabudowy, wysokością ale nieporozumieniem jest w planach ogólnych określanie wysokości okapów, ich wysunięcia, artykulacji elewacji, użytych kolorów czy materiałów. Założenie jest dobre ale kończy się np na zapisie "materiały naturalne lub tynk w kolorach pastelowych"
    Jeszcze gorsze chyba byłoby wprowadzenie u nas systemu z Anglii gdzie każda inwestycja musi być dostosowana do okolicznej zabudowy i jest uzgadniana np także przez sąsiadów. System bardzo dobry ale nie w kraju, w którym brak jakiejkolwiek szerokiej edukacji dotyczącej sztuki nie mówiąc już o współczesnej architekturze.
    No to się rozpisałem....

    Wracając do naszego domu... Na wjeździe na naszą ulicę powstała niedawno bardzo udana kostka (wielkości domu), siedziba jakiejś firmy. Niedaleko od nas stoi także niedawno zbudowany dom z płaskim dachem. Niestety powstające za naszym domy nie zapowiadają się najlepiej ale nie ma też strasznej tragedii, nie licząc ich wysokiego posadowienia i usypywania 3m ziemi żeby wyrównać teren...
    Przez to nasypywanie te domy będą mocno nad nami górować - więc kompozycyjnie nasz dom będzie wyglądał na nieco przycupnięty... Mimo oryginalności chyba będzie z perspektywy ulicy dość skromny...
    Nie obawiam się więc jakiegoś wielkiego zgrzytu.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    Nie dyskutuję o planach, bo mój preferuje to co katalogowce prezentują,
    a ja tak nie chcę...

    Jakie u Was są pomysły na roślinność dominującą?

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Nie mamy jeszcze pomysłu na ogród. Szczególnie na tylną działkę. Raczej zlecimy to specjaliście.
    Dzięki pomocy Elfir przy innym temacie, pewnie właśnie ją poproszę o pomoc.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azakrzew
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    i ja będę tu zaglądał z wielką ciekawością, powodzenia!

  20. #20

    Domyślnie

    U nas też okolica pstrokata ale wytyczne odnośnie nachylenia polaci dachu bardzo dokładne. Aby przypadkiem nasz dom nie zdominował okolicy pozwolili nam jedynie na 6,5, a po dodatkowym wniosku na 7 m wysokości.

    I tak dobrze, że na płaskie dachy u was pozwalają.

Strona 1 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony