dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    Jak ktoś pisze ,że nie ma potrzeby obrabiać całej deski czołowej to po prostu nie zna się na dekarstwie. Jest co najwyżej ledwo co przeszkolonym montażystą. Jan.
    W takim razie (bez urazy) uzasadnij konieczność obrabiania blachą deski czołowej pod hakami. A jak znajdziesz na to przepisy, to wysyłam ci poczta flaszkę

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Nie piję alkoholu. Wyobraż sobie śnieg i lód pęczniejący w rynnie i nieobrobioną
    deskę czołową i okapową . W czasie roztopów drewno "pije " wodę jak Beduin na pustyni. Nie można do tego dopuścić i trzeba pas podrynnowy wywinąć z 15- 20 cm na deskę okapową. Opisywałem to wielokrotnie. O tym na"szkoleniach" nie mówią bo pewnie nie wiedzą ,że takie zjawiska występują. Przykład : zima rok temu . Nagminne zacieki ze żle wykonanego okapu. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    ... Wyobraż sobie śnieg i lód pęczniejący w rynnie i nieobrobioną
    deskę czołową i okapową . W czasie roztopów drewno "pije " wodę jak Beduin na pustyni. Nie można do tego dopuścić i trzeba pas podrynnowy wywinąć z 15- 20 cm na deskę okapową. Opisywałem to wielokrotnie. O tym na"szkoleniach" nie mówią bo pewnie nie wiedzą ,że takie zjawiska występują. Przykład : zima rok temu . Nagminne zacieki ze żle wykonanego okapu. Jan.
    Temat trochę odszedł od tematu pofalowanych obróbek, ale co tam - pociągnę go dalej....
    Pokaż zdjęcia tego, co opisujesz, a założę się, że nie dotyczy to PASA PODRYNNOWEGO, a najczęściej źle zamontowanej rynny lub źle wywiniętej folii.... Na dowód tego zachęcam cię do wskazania na poniższych zdjęciach miejsc, którędy przysłowiowy "Beduin" wejdzie pod dobrze zamontowaną rynną i namoczy deskę czołową, (czy to obrobiona blachą czy nie...)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrobka pasa podrynnowego na rabek_1.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	63355 system hak
    Zdjęcia są z obróbką podrynnową i bez niej z zamocowaną rynną na listwie z hakami obrotowymi

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Wyobraż sobie , że cała rynna powyżej dachówki jest zamarżnięta . Przychodzi odwilż i woda spływająca z góry na zasadzie naczyń połączonych zalewa cały okap . Takich cykli w jedną zimę może być kilka . Notabene taka folia przepuszcza lód jak durszlak. Temat uważam za zamknięty. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #45

    Domyślnie

    A ja spytam Was czy blachodachowka też tak samo może pod wplywem ciepla się falować,odstawać.Zauważylam jak wyglądaam przez okno dachowe że blacha zaczyna odstawać,a tego nie bylo.Czy zastosowac tą samą technikę jw czy jest inny sposób.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Blachodachówka czyli blacha tłoczona nie ma takich zjawisk gdyż przetłoczenia kompensują skutki rozszerzalności cieplnej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Janusz bezdyskusyjna sprawą jest, że deska okapowa powinna być chroniona natomiast sposób jej ochrony może być rozmaity. Na przedstawionym zdjęciu jest lakierowana, może być obrobiona blachą lub łupkiem czy płytką włókno cementową a jak się ktoś uprze to może być i surowa decha albo może jej tam nie być! Podobnie jest z rynną bo nigdzie nie jest napisane że musi być! Są pokrycia np. strzecha przy których zamontowanie rynny byłoby nieporozumieniem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Miałem kilka takich przypadków i od tej pory wiercę otwory.
    To znaczy wiercisz nieco powiększone otwory w stosunku do trzpienia wkręta? Ale na tyle małe, żeby główka wkręta była wystarczająco większa od tego otworu?

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pod wkręt farmerski otwór fi 5~6 mm podkładka zakrywa albo otwory fasolkowe.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony