dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie Pofalowane obróbki blacharskie

    Dach ukończony ok. 3 miesiące temu i niestety tak na dzisiaj wyglądają obróbki blacharskie. Po protu się ostatnio pofalowały.
    Blacha to Budmat 0,5 SSAB kolor 087 (podobno). Blacha tak wygląda na każdej powierzchni. Poradźcie co to może być?

    Zdjęcia ciut niewyraźne, bo robione telefonem w raczej pochmurny dzień.

    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Normalne zjawisko. Nie widoczne gdy blachy są kopertowane. Rozwiązanie nieestetyczne ale skuteczne. W jakiej temperaturze były montowane obróbki a jaka jest teraz. Gdyby wykonawca zastosował przyrząd do wykonywania otworów fasolkowych takie zjawisko by nie wystąpiło. Można też przed wkręceniem farmerów wiercić w blasze otwory wiertłem o średnicy 6 mm. Oczywiście można to naprawić dość prosto wykręcając wkręty i wiercąc takie otwory. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 30-05-2011 o 22:43
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Podejrzewam, że więżba schnie i powstają naprężenia . Zrobić jak radzi Andrzej. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  4. #4

    Domyślnie

    W weekend przyjechał nawet na budowę przedstawiciel firmy, ktora robiła dach, oglądali więźbe i stwierdzili, ze pierwszy raz widzą takie coś. My, równiesz szczerze powiedziawszy. Jadąc do domu obserwowaliśmy wszystkie nowe dachy i nikt nie ma takiej ''fastrygi''.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy to jakies pocieszenie ale nie jesteście sami, nas też pofalowało Tyle ze u nas jest chyba gorzej. Może ktos wie jak temu zaradzić. Ekipa która robiła dach jeszcze nie oglądała dachy i sie nie wypowiedziała. Obróbka była robiona jesienią, zdjecie jest z dzisiaj.
    Pozdr
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0681.jpg
Wyświetleń:	579
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	58893  

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kłaniają się prawa fizyki a dokładniej rozszerzalność cieplna. Przy ciemnych blachach szczególnie na południowej ekspozycji. Można to sobie unaocznić biorąc kartkę papieru i delikatnie stać się zsunąć dwa końce. Wystarczy 0,5 mm a powstanie widoczne wybrzuszenie. Wieczorem jak spadnie temperatura lub wcześnie rano wszystko jest w porządku. Jak temu zaradzić napisałem wcześniej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli jesli dobrze zrozumiałam trzeba wykręcić każdą czarną śrubkę (farmera ?) i powiekszyc otwór ,nawiercając jeszcze raz w tym samym miejscu wiertłem o średnicy 6mm?
    Dzięki za pomoc

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzeszkowa Zobacz post
    Nie wiem czy to jakies pocieszenie ale nie jesteście sami, nas też pofalowało Tyle ze u nas jest chyba gorzej. Może ktos wie jak temu zaradzić. Ekipa która robiła dach jeszcze nie oglądała dachy i sie nie wypowiedziała. Obróbka była robiona jesienią, zdjecie jest z dzisiaj.
    Pozdr
    Moim zdaniem obróbka wiatrowa powinna być wykonana z dwóch części.

  9. #9

    Domyślnie

    Winiu u nas jest z dwóch i też pofalowało.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Czy zaraz po założeniu było gładko ? Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  11. #11

    Domyślnie

    Prawie tak, jakis minimalne fale były ale nie takie
    Dziś przyjechała ekipa i cos tam robią, maja poluzować śruby czy coś. Zobaczymy czy to coś da.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    Winiu u nas jest z dwóch i też pofalowało.
    A może te dwie obróbki były mocowane tym samym wkrętem . (Powinny pracować osobno)

  13. #13

    Domyślnie

    coś tam dziś robili, ponoć wygląda lepiej, ale osobiście nie widziałam.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    ja miałam zamontowaną taką obróbkę, którą m.in. z tego względu ściągnęłam. Kolega, który pracuje w Rheinzink oglądał ją i powiedział, że nie można przykręcać na sztywno blachy, bo jak już Panowie wyżej napisali, pod wpływem zmiany temperatury blacha zmienia kształt. Już nie pamiętam ile tam było na metr. Jeśli jest przymocowana na sztywno, to zaczyna się marszczyć.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Płaszczyzna nie większa niż 20 cm i 3 wkręty na 2 metry nie dokręcane do końca. Wtedy się nie marszczy. Jak szersza wiatrówka to trzeba zastosować dodatkowe przełamanie na elemencie, nie wolno skręcać obu blach razem. Pierwszy i ostatni wkręt około 5 cm od krawędzi blachy i jeden na środku. Zero stresu, że będzie pomarszczone.

  16. #16

    Domyślnie

    Bodeek dobrze radzisz. Ale obróbce z blachy w połysku choćby miodem dupę smarować to będą odcienie.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodeek Zobacz post
    Płaszczyzna nie większa niż 20 cm i 3 wkręty na 2 metry nie dokręcane do końca. Wtedy się nie marszczy. Jak szersza wiatrówka to trzeba zastosować dodatkowe przełamanie na elemencie, nie wolno skręcać obu blach razem. Pierwszy i ostatni wkręt około 5 cm od krawędzi blachy i jeden na środku. Zero stresu, że będzie pomarszczone.
    Nie ma znaczenia czy wkręty będą dokręcone czy nie skoro blacha nie ma możliwości przesuwania się! Niema też żadnego znaczenia czy skręcamy dwie blachy jednym wkrętem. Muszą być owalne lub powiększone otwory. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego Pan Andrzej piszę, że muszą być otwory.
    U klientów nigdy nie robiłem i nie zdarzyła się reklamacja na pomarszczoną obróbkę, do nie których wracam po paru latach do prac serwisowych i również nie zauważyłem pofalowań. U rodziców również pofalowań brak na wiatrówkach 7m, dach kryty ponad 4 lata temu, wiatrownice z 4 stron domu o różnej ekspozycji na słońce. Uzasadnienie wiercenia otworów wydaje mi się logiczne przy stosowaniu obróbek z miedzi, tytan- cynku i aluminium ze względu na dużą rozszerzalność cieplną tych metali.

  19. #19

    Domyślnie

    Andrzeju, powiedz szczerze, naprawdę robisz fasolowe otwory?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wiercę bo jeszcze nie mam takiej maszynki. Oczywiście obróbki nie będą falowały gdy je montujemy w taki dzień jak dzisiaj a blacha wygrzana na słońcu parzy w ręce. W miesiącach zimowych będzie bardziej naprężona. Co innego jak montujemy w temperaturze poniżej zera albo na niewielkim plusie np. 5*C latem każda pofaluje. Miałem kilka takich przypadków i od tej pory wiercę otwory. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony