dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 19
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 361
  1. #1

    Domyślnie Kawa na tarasie

    Zanim zamieszkałam u siebie zawsze o porannej kawie na tarasie marzyłam.
    Czy Wy , mieszkając już na swoim macie czas pic tę kawę tak często jak się o tym marzyło?
    Bo ja mam teraz tyle obowiązków ,że kawkę wypijam w pośpiechu.
    W domu...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ano, właśnie. Czasem w sobotę mi się uda, od 3 lat może kilka razy
    Ale w sumie nie budowałam domu dla tej kawy.
    Najbardziej cieszę się, że mogę pogrzebać w ziemi jak mam godzinkę wolną (i nie muszę specjalnie jechać na działkę), że mogę wystawić rower jedną ręką, zawołać psa i sobie jechać w jakiejś przerwie nawet na pół godzinki. W bloku to była cała wyprawa, na tak krótko się nie opłacało a na spacery chodziłam do marketu. Tu czasem wieczorem idę ot, tak sobie ....

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Tu czasem wieczorem idę ot, tak sobie ....
    Szkoda, że mam ciut dalekowato...
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  4. #4

    Domyślnie

    A ja owszem, gdy tylko robi się ciepło wypijam poranną kawę na tarasie. W tym celu, bez najmniejszego wstrętu nastawiam budzik 15 min wcześniej. Wyśpię się zimą a czas w ciszy na tarasie z pachnącą kawą jest bezcenny.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Zdecydowanie tak. "Kawa" to również metafora - to obiad, książka,kieliszek wina, czy też zwykłe "patrzenie na zielone". Wracam z pracy i jestem na wczasach
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja właśnie wróciłam ze swojego tarasu do domu. Cały dom śpi, a ja słuchałam świerszczy i szumu wody z polewaczki, sielsko anielsko. Ten euforyczny stan trwa u mnie już od siedmiu lat, bo tyle mieszkam w domu. Koniecznie trzeba znaleźć tę chwilę dla siebie, zatrzymać się i tę przysłowiową kawę wypić. Po to też budujemy dom.

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie takim widoczkiem rozkoszuję się z rana przy kawce, gdy rodzinka jeszcze śpi. Życzę miłej i słonecznej niedzieli.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6040161.jpg
Wyświetleń:	1464
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	59458  

  8. #8

    Domyślnie

    Wspomnianą kawę na tarasie zaczynam pijać jeszcze w kurtce a kończę już w kurtce Czyli od wczesnej wiosny do późnej jesieni. I również nie jest to jedynie poranna kawa ale i obiad i książka i kieliszek czegoś A zdarzają się też grille w Nowy Rok np.
    Myślę,że taka "kawa na tarasie" to pewien stan ducha a nie brak czasu. Pzdr.
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  9. #9

    Domyślnie

    Postanowiłam dziś wypic tę kawkę w ciszy na tarasie.
    Tak jak piszesz S.P. -po to budujemy dom-święte słowa.
    Ledwie tylko usiadłam w szlafroczku po pysznym śniadanku z kawką-zadzwonił telefon.
    Zapowiedzieli się goście!
    I Izo mamo Gabora-nici ze" stanu ducha"!
    Szybko wskok w bety , ogarnięcie domu i witajcie mili goście!
    Kawę wypiłam ale z goścmi.
    Dlatego jutro spróbuję jeszcze raz.
    Chocbym miała nastawic budzik tak jak S.P.(Gratuluję pięknego ogrodu!!)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Zdecydowanie tak. "Kawa" to również metafora - to obiad, książka,kieliszek wina, czy też zwykłe "patrzenie na zielone". Wracam z pracy i jestem na wczasach
    Nefer-pięknie to ujęłaś!

  11. #11

    Domyślnie

    Edyta, te naloty gości za jakiś czas się skończą i będziesz miała czas na relaks na świeżym powietrzu. Pozdrawiam.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    No właśnie, też zauważyłam ten wczasowy nastrój. Nawet między pracami staram się wpaść na godzinkę do domu naładować akumulatory. Właśnie siedząc w ogródku, nawet przy obiedzie. To takie dziwne uczucie, ale właśnie wczasy..

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta Ż Zobacz post
    Postanowiłam dziś wypic tę kawkę w ciszy na tarasie.
    Tak jak piszesz S.P. -po to budujemy dom-święte słowa.
    Ledwie tylko usiadłam w szlafroczku po pysznym śniadanku z kawką-zadzwonił telefon.
    Zapowiedzieli się goście!
    I Izo mamo Gabora-nici ze" stanu ducha"!
    Szybko wskok w bety , ogarnięcie domu i witajcie mili goście!
    Kawę wypiłam ale z goścmi.
    Dlatego jutro spróbuję jeszcze raz.
    Chocbym miała nastawic budzik tak jak S.P.(Gratuluję pięknego ogrodu!!)
    Kochana, wszak to ludzie są w naszym życiu najważniejsi Nawet CI co się zapowiadają w ostatniej chwili - jak masz jakąś kiełbasę w lodówce to raz-dwa i grill gotowy Kawa na tarasie nie musi być w samotności - choć ja lubię tę nocną ciszę...
    Wczoraj pojechałam do mojego poprzedniego mieszkania w bloku zabrać resztki poczty. Jeeesssooooo .. gorąc jak w piecu (nagrzany asfalt, blok, chodniki) dwieście dzieci na podwórku pod oknem, smród na klatce schodowej (ktoś gotował kota ?) ........dobrze, że mnie tam nie ma.
    I nawet jak po drugiej stronie małe dzieci sztuk cztery szaleją w ogrodzie sąsiada to ja mam swoją enklawę - chłodną, zacienioną, z drewnem pod stopami i leżaczkiem. Chociaż chwilkę pomiędzy zupą a odcedzaniem ziemniaków
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    ..... to ja mam swoją enklawę - chłodną, zacienioną, z drewnem pod stopami i leżaczkiem. Chociaż chwilkę pomiędzy zupą a odcedzaniem ziemniaków
    ... a nie mogłas tak mieć od conajmniej 20 lat ?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał S.P. Zobacz post
    Edyta, te naloty gości za jakiś czas się skończą i będziesz miała czas na relaks na świeżym powietrzu. Pozdrawiam.
    To trwa już cztery lata.
    Chyba nie skończą się nigdy.
    Pozostawiliśmy wielu stęsknionych Przyjaciół na "starych śmieciach"
    a tu poznaliśmy nowych.
    Wręcz trzeba manewrowac terminami,żeby wszystkich ugościc!

    Ale Nefer dobrze pisze,że ludzie są najważniejsi.
    Tęsknię za nimi i lubię te spotkania.

    Tylko mam tak mało czasu dla siebie, pracuję też z ludźmi odpoczywam z ludźmi.
    Dzisiejszą poranną kawkę łyknęłam w 4 minuty bo na tyle czasu mi wystarczyło,
    ale była wypita na tarasie...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta Ż Zobacz post
    Zanim zamieszkałam u siebie zawsze o porannej kawie na tarasie marzyłam.
    Czy Wy , mieszkając już na swoim macie czas pic tę kawę tak często jak się o tym marzyło?
    Bo ja mam teraz tyle obowiązków ,że kawkę wypijam w pośpiechu.
    W domu...
    jak będziesz na emeryturze albo bez pracy to i śniadanie ,i obiad , i kolacja będzie na tarasie Ja teraz mniej pracuję i mam sporo czasu ....bardzo to sobie cenię i delektuję sie każdą chwilą na tarasie .....a to leżenie na hamaku ? cudowne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zzzz01.jpg
Wyświetleń:	1459
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	59751

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    ... a nie mogłas tak mieć od conajmniej 20 lat ?
    20 lat temu to żaden bank by mi nie dał kredytu nawet na to drewno na taras
    Ew-cia, ale ten Twój taras to normalnie jak w Hameryce wygląda - bardzo zaprasza, bardzo
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Poranną kawę pijam w domu tylko w soboty i w niedziele, ta na tarasie smakuje naprawdę wyśmienicie, posiłki też na ogół pałaszujemy na dworze. Jak wnuczki zrobią "nalot", to córka nie może się nadziwić jak smakuje im jedzenie na tarasie. Mieszkamy cztery lata i nadal nie możemy nacieszyć się tymi chwilami spędzonymi na tarasie i w ogrodzie. Kiedyś trzeba było robić wyprawy na działkę, zawsze był pośpiech, a odpoczynek i kawa były na drugim miejscu, teraz jest odwrotnie.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  19. #19

    Domyślnie

    A ja nie mam czasu na kawę na tarasie i ... bardzo tego żałuję.

  20. #20

    Domyślnie

    a mnie sie kilka razy w tygodniu udaje spić kawkę na tarasie a dzień skończyć flaszką..... obok tarasu....

    pozdr

Strona 1 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony