dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 18
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 361

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Kawa na tarasie

    Zanim zamieszkałam u siebie zawsze o porannej kawie na tarasie marzyłam.
    Czy Wy , mieszkając już na swoim macie czas pic tę kawę tak często jak się o tym marzyło?
    Bo ja mam teraz tyle obowiązków ,że kawkę wypijam w pośpiechu.
    W domu...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ano, właśnie. Czasem w sobotę mi się uda, od 3 lat może kilka razy
    Ale w sumie nie budowałam domu dla tej kawy.
    Najbardziej cieszę się, że mogę pogrzebać w ziemi jak mam godzinkę wolną (i nie muszę specjalnie jechać na działkę), że mogę wystawić rower jedną ręką, zawołać psa i sobie jechać w jakiejś przerwie nawet na pół godzinki. W bloku to była cała wyprawa, na tak krótko się nie opłacało a na spacery chodziłam do marketu. Tu czasem wieczorem idę ot, tak sobie ....

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Tu czasem wieczorem idę ot, tak sobie ....
    Szkoda, że mam ciut dalekowato...
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  4. #4

    Domyślnie

    A ja owszem, gdy tylko robi się ciepło wypijam poranną kawę na tarasie. W tym celu, bez najmniejszego wstrętu nastawiam budzik 15 min wcześniej. Wyśpię się zimą a czas w ciszy na tarasie z pachnącą kawą jest bezcenny.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Zdecydowanie tak. "Kawa" to również metafora - to obiad, książka,kieliszek wina, czy też zwykłe "patrzenie na zielone". Wracam z pracy i jestem na wczasach
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Zdecydowanie tak. "Kawa" to również metafora - to obiad, książka,kieliszek wina, czy też zwykłe "patrzenie na zielone". Wracam z pracy i jestem na wczasach
    Nefer-pięknie to ujęłaś!

  7. #7

    Domyślnie

    Ja właśnie wróciłam ze swojego tarasu do domu. Cały dom śpi, a ja słuchałam świerszczy i szumu wody z polewaczki, sielsko anielsko. Ten euforyczny stan trwa u mnie już od siedmiu lat, bo tyle mieszkam w domu. Koniecznie trzeba znaleźć tę chwilę dla siebie, zatrzymać się i tę przysłowiową kawę wypić. Po to też budujemy dom.

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie takim widoczkiem rozkoszuję się z rana przy kawce, gdy rodzinka jeszcze śpi. Życzę miłej i słonecznej niedzieli.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P6040161.jpg
Wyświetleń:	1464
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	59458  

  9. #9

    Domyślnie

    Wspomnianą kawę na tarasie zaczynam pijać jeszcze w kurtce a kończę już w kurtce Czyli od wczesnej wiosny do późnej jesieni. I również nie jest to jedynie poranna kawa ale i obiad i książka i kieliszek czegoś A zdarzają się też grille w Nowy Rok np.
    Myślę,że taka "kawa na tarasie" to pewien stan ducha a nie brak czasu. Pzdr.
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  10. #10

    Domyślnie

    Postanowiłam dziś wypic tę kawkę w ciszy na tarasie.
    Tak jak piszesz S.P. -po to budujemy dom-święte słowa.
    Ledwie tylko usiadłam w szlafroczku po pysznym śniadanku z kawką-zadzwonił telefon.
    Zapowiedzieli się goście!
    I Izo mamo Gabora-nici ze" stanu ducha"!
    Szybko wskok w bety , ogarnięcie domu i witajcie mili goście!
    Kawę wypiłam ale z goścmi.
    Dlatego jutro spróbuję jeszcze raz.
    Chocbym miała nastawic budzik tak jak S.P.(Gratuluję pięknego ogrodu!!)

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta Ż Zobacz post
    Postanowiłam dziś wypic tę kawkę w ciszy na tarasie.
    Tak jak piszesz S.P. -po to budujemy dom-święte słowa.
    Ledwie tylko usiadłam w szlafroczku po pysznym śniadanku z kawką-zadzwonił telefon.
    Zapowiedzieli się goście!
    I Izo mamo Gabora-nici ze" stanu ducha"!
    Szybko wskok w bety , ogarnięcie domu i witajcie mili goście!
    Kawę wypiłam ale z goścmi.
    Dlatego jutro spróbuję jeszcze raz.
    Chocbym miała nastawic budzik tak jak S.P.(Gratuluję pięknego ogrodu!!)
    Kochana, wszak to ludzie są w naszym życiu najważniejsi Nawet CI co się zapowiadają w ostatniej chwili - jak masz jakąś kiełbasę w lodówce to raz-dwa i grill gotowy Kawa na tarasie nie musi być w samotności - choć ja lubię tę nocną ciszę...
    Wczoraj pojechałam do mojego poprzedniego mieszkania w bloku zabrać resztki poczty. Jeeesssooooo .. gorąc jak w piecu (nagrzany asfalt, blok, chodniki) dwieście dzieci na podwórku pod oknem, smród na klatce schodowej (ktoś gotował kota ?) ........dobrze, że mnie tam nie ma.
    I nawet jak po drugiej stronie małe dzieci sztuk cztery szaleją w ogrodzie sąsiada to ja mam swoją enklawę - chłodną, zacienioną, z drewnem pod stopami i leżaczkiem. Chociaż chwilkę pomiędzy zupą a odcedzaniem ziemniaków
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    ..... to ja mam swoją enklawę - chłodną, zacienioną, z drewnem pod stopami i leżaczkiem. Chociaż chwilkę pomiędzy zupą a odcedzaniem ziemniaków
    ... a nie mogłas tak mieć od conajmniej 20 lat ?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    ... a nie mogłas tak mieć od conajmniej 20 lat ?
    20 lat temu to żaden bank by mi nie dał kredytu nawet na to drewno na taras
    Ew-cia, ale ten Twój taras to normalnie jak w Hameryce wygląda - bardzo zaprasza, bardzo
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #14

    Domyślnie

    Edyta, te naloty gości za jakiś czas się skończą i będziesz miała czas na relaks na świeżym powietrzu. Pozdrawiam.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał S.P. Zobacz post
    Edyta, te naloty gości za jakiś czas się skończą i będziesz miała czas na relaks na świeżym powietrzu. Pozdrawiam.
    To trwa już cztery lata.
    Chyba nie skończą się nigdy.
    Pozostawiliśmy wielu stęsknionych Przyjaciół na "starych śmieciach"
    a tu poznaliśmy nowych.
    Wręcz trzeba manewrowac terminami,żeby wszystkich ugościc!

    Ale Nefer dobrze pisze,że ludzie są najważniejsi.
    Tęsknię za nimi i lubię te spotkania.

    Tylko mam tak mało czasu dla siebie, pracuję też z ludźmi odpoczywam z ludźmi.
    Dzisiejszą poranną kawkę łyknęłam w 4 minuty bo na tyle czasu mi wystarczyło,
    ale była wypita na tarasie...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    No właśnie, też zauważyłam ten wczasowy nastrój. Nawet między pracami staram się wpaść na godzinkę do domu naładować akumulatory. Właśnie siedząc w ogródku, nawet przy obiedzie. To takie dziwne uczucie, ale właśnie wczasy..

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta Ż Zobacz post
    Zanim zamieszkałam u siebie zawsze o porannej kawie na tarasie marzyłam.
    Czy Wy , mieszkając już na swoim macie czas pic tę kawę tak często jak się o tym marzyło?
    Bo ja mam teraz tyle obowiązków ,że kawkę wypijam w pośpiechu.
    W domu...
    jak będziesz na emeryturze albo bez pracy to i śniadanie ,i obiad , i kolacja będzie na tarasie Ja teraz mniej pracuję i mam sporo czasu ....bardzo to sobie cenię i delektuję sie każdą chwilą na tarasie .....a to leżenie na hamaku ? cudowne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zzzz01.jpg
Wyświetleń:	1459
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	59751

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    .a to leżenie na hamaku ? cudowne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zzzz01.jpg
Wyświetleń:	1459
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	59751
    Ew-ka ! Pięknie jest u Ciebie!
    Nastrój sprzyja by zasiąść do spokojnego wypicia kawki...

    A bez pracy to nie będę.Bo nawet jak nie pracowałam , to miałam mnóstwo zajęć.
    Ja umrę w biegu.
    Tak jak Rusek007 najpierw jeździłam na działkę,wtedy zaczęłam marzyć o tym by spędzić kiedyś noc w plenerze i wypić poranną kawkę.
    I tak od marzeń (AgaKuba )do realizacji.

    A potem kawa w cztery minuty -tak drogi jamlesie-czekam aż podstygnie i luu.
    I faktem jest,że wieczorem czas znajdzie się częściej na grila ale tu chodzi o tę kawkę ,świergolenie ptaszków i to niepowtarzalne uczucie...
    Ostatnio edytowane przez Edyta Ż ; 10-06-2011 o 17:18

  19. #19

    Smile

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    jak będziesz na emeryturze albo bez pracy to i śniadanie ,i obiad , i kolacja będzie na tarasie Ja teraz mniej pracuję i mam sporo czasu ....bardzo to sobie cenię i delektuję sie każdą chwilą na tarasie .....a to leżenie na hamaku ? cudowne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zzzz01.jpg
Wyświetleń:	1459
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	59751
    Ewcia, gdzie można zakupić taki hamak? Baaaardzo mi się podoba

    Nasz taras jest z wyjściem z kuchni, więc nasze życie toczy się na tarasie, tam pijemy kawkę, odpoczywamy, tam przygotowuję i serwuję posiłki - nawet kiedy leje jest przyjemnie
    Grilla w styczniu też przerabialiśmy Uwielbiam to miejsce...mimo, że jeszcze nie jest skończone...
    komentarze i takie tam
    NAJMNIEJSZY KROK W STRONĘ CELU JEST WIĘCEJ WART NIŻ MARATON DOBRYCH CHĘCI

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikach Zobacz post
    Ewcia, gdzie można zakupić taki hamak? Baaaardzo mi się podoba

    Nasz taras jest z wyjściem z kuchni, więc nasze życie toczy się na tarasie,.
    Moniko ....kupiłam na Allegro za ok 99 zł jak kupisz to musisz go solidnie przymocować, bo mnie hak kupiony (gruby jak na byka!!!!) się ukręcił i spadłam na pupę ....buuuu....potem teść zrobił mi specjalny hak gwintowany i od roku jest super ....... najlepsze odpoczywanie , drzemka lub czytanie książki jest właśnie w tym hamaku - dwie poduszki i normaly odlot polecam serdecznie

Strona 1 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony