dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Tynki wew. CW, a brak ogrzewania

    Proadźcie proszę, czy można zrobić tynki wenętrzne i zostawic budynek na zime bez ogrzewania?
    Cały czas nie wiem kiedy "podejdą" do mnie z gazem, a w zasadzie nie chciałbym czekać z innymi pracami

    Dzięki
    Dominik

  2. #2

    Domyślnie

    My tynki zakończyliśmy w 1 połowie listopada. Dom nieogrzewany....nic się nie stało.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam. Ja tak samo podlaczam sie do tematu. Tynkarze wchodza w sierpniu ale dom bedze stal tez cala zime bez ogrzewania. Tynki cem-wap czy miesiac e zimowe moga m w jakis sposob zaszkodzic?
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Można zostawić tynki gipsowe lekkie na całą zimę bez ogrzewania i nic się nie stanie, oczywiście tynki muszą być suche i tak samo ściany. Z cementowo-wapiennymi też nie powinno być problemu.
    Ostatnio edytowane przez Radosław Krasowski ; 26-03-2012 o 16:21
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  5. #5

    Domyślnie

    Moje tynki CW wytrzymały mrozy po -20 i -25 stopni. W nieogrzewanym domu było wtedy minus kilkanaście stopni, żadnych problemów nie stwierdziłem. Róbcie spokojnie, byle tylko miały czas wyschnąć przed zimą.
    Myślenie jest niebezpieczne. Prowadzi do pomysłów.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Dzieki. Wiem, ze off-topa teraz zapodaje ale w watku o oknach nikt mi nie odpowiedzial, takze przepraszam. A okna dachowe ktos przezimowal? No tak sie zlozylo, ze musze przystopowac z budowa, tynkarze wchodza w sierpniu i tak chyba zostanie do 2012 w stanie surowym pol-otwartym...
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rudzik2005
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Ważne tylko by tynki wyschły przed pierwszymi mrozami, bo inaczej może poodparzać i będzie nieciekawie. Mój kolega założył weluxy przed zimą i nic się nie stało, tylko miał pietra, żeby mu tych weluxów nie wyciągnęli. a tak to spoko.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tcsmile
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee Zobacz post
    Dzieki. Wiem, ze off-topa teraz zapodaje ale w watku o oknach nikt mi nie odpowiedzial, takze przepraszam. A okna dachowe ktos przezimowal? No tak sie zlozylo, ze musze przystopowac z budowa, tynkarze wchodza w sierpniu i tak chyba zostanie do 2012 w stanie surowym pol-otwartym...
    Ja miałem okna połaciowe sztuk 4 przez całą zimę, a zima była naprawdę zimowa i nic się nie stało - nic nie powinno. A będziesz wstawiał tylko połaciowe czy na dole też? Bo bez zamknięcia dołu oknami ja bym się nie odważył na wstawienie połaciowych, bo demontuje się je naprawdę szybko...
    pozdrawiam

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    w_a_p@interia.pl

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-118
    Posty
    78

    Domyślnie

    Troche w temacie: czy przed położeniem tynku CW na Ytonga można (albo dobrze jest) ściane zagruntować? Tak mi ekpia mówi, strasząc, że bez gruntowania Ytong wezmie tyle wody, ze tynk bedzie sto lat schnął a i tak nie wyschnie i będą plamy. Mam 440 m2 scian - troche gruntu (kasy) w to wejdzie .
    Gruntować czy nie gruntować, oto jest pytanie ?

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Troche w temacie: czy przed położeniem tynku CW na Ytonga można (albo dobrze jest) ściane zagruntować? Tak mi ekpia mówi, strasząc, że bez gruntowania Ytong wezmie tyle wody, ze tynk bedzie sto lat schnął a i tak nie wyschnie i będą plamy. Mam 440 m2 scian - troche gruntu (kasy) w to wejdzie .
    Gruntować czy nie gruntować, oto jest pytanie ?
    Trochę dziwnie mówią. Materiały takie jak beton komórkowy lepiej zagruntować aby ograniczyć wchłanianie wody z tynku do ściany. Na suchym i nie zagruntowanym BK tynk szybko wyschnie i będzie słaby.

  11. #11

    Domyślnie ekipa

    może ktoś polecić dobrą ekipę w rejonie warszawy??
    właśnie mnie wystawiła już umówiona
    z góry dziękuje

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fastplayer

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    102

    Domyślnie

    Czy można podłączyć gaz w trakcie budowy tak aby chociaż ogrzewać na kilka stopni na zime dom ktory jest w stanie surowym zamknietym dodatkowo z tynkami?
    Zrobią to w trakcie budowy czy są potrzebne odbiory ?

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Cytat Napisał fastplayer Zobacz post
    Czy można podłączyć gaz w trakcie budowy tak aby chociaż ogrzewać na kilka stopni na zime dom ktory jest w stanie surowym zamknietym dodatkowo z tynkami?
    Zrobią to w trakcie budowy czy są potrzebne odbiory ?
    Można, nie potrzebują nic oprócz oświadczenia kierownika budowy, że instalacja wewnętrzna została wykonana, a urządzenia podłączone. Oraz protokołu kominiarskiego.

  14. #14

    Domyślnie

    Czy jest możliwe że na tynkach gipsowych położonych 2 lata temu pojawiły się teraz mikro pęknięcia ? Chodzi o część budynku która jest nieogrzewana i w sumie teraz jest tam nawet minus 10 stopni a i może być więcej.

    Może w tynku była wilgoć z otoczenia i pod wpływem minusowych temperatur tynk zaczął pękać w niektórych miejscach ...



    dodam ze są to tynki gipsowe twarde
    W tamtym roku nie było takich mrozów jakie mamy w tym roku i może dlatego nić się nie działo.
    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 18-01-2021 o 13:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony