dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Rolety wewnętrzne, zewnętrzne czy może markizy do okien dachowych na upały?

    Mam poddasze użytkowe na którym są głównie sypialnie. Dwie z nich są od strony południowej. W każdym z nich mam po 2 okna dachowe Veluxa. Teraz w trakcie upałów, temperatura dochodzi do 27 st. więc nie jest to zbyt komfortowo. Zanim się wprowadzimy, chciałbym kupić jakieś rolety, aby choć trochę zniwelować skutki ostrego grzania słońcem w ciągu dnia. Moje pytanie do was, co najlepiej się sprawdza?
    Czy wystarczą takie rolety wewnętrzne?
    http://www.veluxshop.pl/produkty/rolety-zaciemniajace

    Czy lepiej dopłacić i kupić takie Markizy?
    http://www.veluxshop.pl/produkty/markizy

    No bo na takie rolety zewnętrzne to raczej kasy mi nie starczy:
    http://www.veluxshop.pl/produkty/rolety-zewnetrzne

    Czy u kogoś z Was sprawdziło się któreś z powyższych rozwiązań?
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Drugie rozwiązanie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Andrzej za odpowiedź. To rozwiązanie również wydaje mi się najlepsze wg stosunku ceny do wydajności. Pytanie, czy używasz takie markizy u siebie w domu? Czy rzeczywiście tak dobrze obniżają temperaturę jak pisze producent?
    Ostatnio edytowane przez emjot27 ; 08-06-2011 o 06:44
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Sprawdzone rozwiązania. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anutka2
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    560
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    i ja podbijam temat...Jakie rozwiązanie najlepsze/
    zrób wiele za tak niewiele...
    www.helenka.sos.pl
    dziennik
    możesz przekazać 1% swojego podatku Helence

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    A tak konkretnie co podbijasz skoro było pytanie i padła odpowiedź? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anutka2
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    560
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ciekawa jestem zdania innych osób. Poddasze ma zamieszkiwać moja mama i wciąż myślę nad najlepszym rozwiązaniem.
    zrób wiele za tak niewiele...
    www.helenka.sos.pl
    dziennik
    możesz przekazać 1% swojego podatku Helence

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    najlepsza jest zewn. markiza też pomoże

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Markiza zewnętrzna blokuje dostanie się promieni słonecznych do pomieszczenia, chłonie ciepło przez nie przekazywane i jest owiewana powietrzem zewnętrznym z obu stron. Nie utrudnia patrzenia przez okno natomiast z zewnątrz uniemożliwia zaglądanie. Roleta wewnętrzna chroni przed promieniami słonecznymi ale nie chroni przed ciepłem przez nie przekazywanym gdyż jest wewnątrz pomieszczenia. Przez zaciągniętą roletę nic nie widać. Jedyny plus to bogata gama kolorów. Rada byłaby taka zastosować oba rozwiązania. Latem sprawdzą się oba, wieczorem roleta a zimą tylko roleta gdyż markiza na zimę powinna być schowana. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam tylko pytanie, Czy na zimę, markizę wystarczy tylko zwinąć, czy trzeba całkowicie ją odpiąć od okna i schować w mieszkaniu?
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Wystarczy tylko zwinąć. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    flapjack89

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-043
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Markiza zewnętrzna blokuje dostanie się promieni słonecznych do pomieszczenia, chłonie ciepło przez nie przekazywane i jest owiewana powietrzem zewnętrznym z obu stron. Nie utrudnia patrzenia przez okno natomiast z zewnątrz uniemożliwia zaglądanie. Roleta wewnętrzna chroni przed promieniami słonecznymi ale nie chroni przed ciepłem przez nie przekazywanym gdyż jest wewnątrz pomieszczenia. Przez zaciągniętą roletę nic nie widać. Jedyny plus to bogata gama kolorów. Rada byłaby taka zastosować oba rozwiązania. Latem sprawdzą się oba, wieczorem roleta a zimą tylko roleta gdyż markiza na zimę powinna być schowana. Pozdrawiam.
    Panie Andrzeju, zamontowałem markizy zewnętrzne Veluxa na wszystkich oknach połaciowych (6 sztuk), ale przy dużych upałach na poddaszu i tak nie da się żyć, temperatura dochodzi nawet do 32 stopni (mimo dobrej izolacji poddasza). Dodatkowe wewnętrzne rolety powinny pomóc? Jeśli tak, lepiej kupić takie szczelne, z prowadnicami przykręcanymi do ramy (minus - robienie dziur w drewnie i chyba słaba wentylacja przestrzeni między roletą a szybą, mimo że mam wentylację mechaniczną), czy wystarczą takie bez prowadnic z delikatnymi lukami po bokach? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Niestety nie doradzę bo nie mam takich doświadczeń. Po prostu nie wiem. Radziłbym zasięgnąć opinii u doradcy firmy Velux. Być może ktoś z grona forumowiczów ma takie doświadczenie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Jeśli są rolety zewnętrzne, i są przy obecnym nasłonecznieniu zamknięte w ciągu dnia to wewnętrzne niewiele zmienią.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    flapjack89

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-043
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie, mam markizy, nie rolety. Chyba jestem skazany na klimatyzację.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    flapjack89

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-043
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Niestety nie doradzę bo nie mam takich doświadczeń. Po prostu nie wiem. Radziłbym zasięgnąć opinii u doradcy firmy Velux. Być może ktoś z grona forumowiczów ma takie doświadczenie. Pozdrawiam.
    Wydaje mi się że paradoksalnie rolety szczelne, w kasecie mogą być problematyczne. Syszałem, że gromadzenie się ciepła między szybą a roletą może skutkować pęknięciem szyby. A i w zimie para wodna mogłaby być tam słabo owiewana.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Co do pary wodnej teoretycznie tak choć zima w ciągu dnia rolety wewnętrzne są odsłonięte. Natomiast pęknięcie szyby związane z nasłonecznieniem praktycznie nie wchodzi w rachubę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony