dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 29
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 574
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    solwis

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    mazury
    Posty
    58

    Domyślnie

    Przy tak silnym promieniowaniu to chyba przegrzew jest na wszystkich kolektorach płaskich też.

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    Przy tak silnym promieniowaniu to chyba przegrzew jest na wszystkich kolektorach płaskich też.
    Tak pod, warunkiem że kolektor płaski umieścimy w próżni. Zastanawiam się kiedy w końcu dotrze co do niektórych, że pojedyncza szyba oraz metalowa rama to nie jest praktycznie żadna izolacja. No i jeszcze te otwory wentylacyjne.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Tak pod, warunkiem że kolektor płaski umieścimy w próżni. Zastanawiam się kiedy w końcu dotrze co do niektórych, że pojedyncza szyba oraz metalowa rama to nie jest praktycznie żadna izolacja. No i jeszcze te otwory wentylacyjne.
    No to trochę mógłbyś się zdziwić.
    W płaskich jest jeszcze wata, ale nie zmienia faktu, że w próżni to one nie pracują.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    solwis

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    mazury
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Tak pod, warunkiem że kolektor płaski umieścimy w próżni. Zastanawiam się kiedy w końcu dotrze co do niektórych, że pojedyncza szyba oraz metalowa rama to nie jest praktycznie żadna izolacja. No i jeszcze te otwory wentylacyjne.
    Widzę, że zaślepienie na jedynie słuszne heat pipe jest u Ciebie już nie wyleczalne. Co z ciebie za fachman od kolektorów jeżeli nawet nie znasz budowy kolektorów płaskich! Yaba już wspomniał o warstwie wełny pod absorberem, boki ram są też tą samą wełną izolowane. A jak myślisz co jest izolatorem w styropianie, ten że styropian czy warstwa powietrza zamknięta w nim? To samo do tyczy wełny. O ile wiem to po próżni właśnie powietrze jest najlepszym i najtańszym izolatorem. Wystarczy porównać temperatury stagnacji Twoich heat pipe ( 240 stopni ) i dobrych kolektorów płaskich (205 stopni ). Mówi Ci to soś?

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    Widzę, że zaślepienie na jedynie słuszne heat pipe jest u Ciebie już nie wyleczalne. Co z ciebie za fachman od kolektorów jeżeli nawet nie znasz budowy kolektorów płaskich! Yaba już wspomniał o warstwie wełny pod absorberem, boki ram są też tą samą wełną izolowane. A jak myślisz co jest izolatorem w styropianie, ten że styropian czy warstwa powietrza zamknięta w nim? To samo do tyczy wełny. O ile wiem to po próżni właśnie powietrze jest najlepszym i najtańszym izolatorem. Wystarczy porównać temperatury stagnacji Twoich heat pipe ( 240 stopni ) i dobrych kolektorów płaskich (205 stopni ). Mówi Ci to soś?
    Oczywiście że od dołu kolektory płaskie są izolowane wełną mineralną. Z dokładnością izolacji tych boków jest jednak różnie (w zależności od producenta). Powiedz mi natomiast co izoluje kolekor płaski od góry oprócz szyby?. Czy nie ma w nim otworów wentylacych? Powietrze jest dobrym izolatorem pod warunkiem że ma b. małą wilgotność. Czy wiesz co to jest temperatura stagnacji i w jakich warunkach się ją bada?
    Ostatnio edytowane przez in*s*7 ; 08-02-2012 o 14:21

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    solwis

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    mazury
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Oczywiście że od dołu kolektory płaskie są izolowane wełną mineralną. Z dokładnością izolacji tych boków jest jednak różnie (w zależności od producenta). Powiedz mi natomiast co izoluje kolekor płaski od góry oprócz szyby?. Czy nie ma w nim otworów wentylacych? Powietrze jest dobrym izolatorem pod warunkiem że ma b. małą wilgotność.
    Zadałem sobie jednak trochę trudu aby powyznaczać z wykresów i tabelek parę cyfr. Dla Twojego wspaniałego kolektora Chińskiej produkcji spadek zysków energetycznych przy różnicy temperatur Tm-Ta =80 stopni wynosi 66%. Czyli jeżeli na dworze jest -15 a z kolektora uzyskujemy glikol o temperaturze 65 stopni. Porównałem tą samą metodą kolektor płaski Polskiego producenta przy tych samych założeniach Tm-Ta=80 stopni i o dziwo spadek zysku energetycznego wyszedł mi też 66%. Czyli śmiało można powiedzieć, że Twoje próżniowe mają takie same parametry spadków zysków energetycznych co płaskie. Ale z ciekawości znalazłem takie kolektory płaskie, które ten spadek energetyczny mają w granicach 54% przy tej samej różnicy a więc są o 11% lepsze od tych próżniowych.
    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Czy wiesz co to jest temperatura stagnacji i w jakich warunkach się ją bada?.
    A jak myślisz?

  7. #47

    Domyślnie

    Panowie dajcie luz. Każdy ma swoje zdanie i naprawdę trudno będzie przekonać jednych do zdania drugich i odwrotnie bo jedynego i złotego środka nie ma.

    U mnie kocioł gazowy jeszcze nie działa, bo nie mam jeszcze przyłącza gazu i jeszcze tam nie mieszkam. Dzisiaj jak zajrzałem na budowę temperatura w całym zbiorniku wynosiła 45*C. Mam zbiornik 300L i 3 kolektory płaskie o łącznej powierzchni 5,4m2 powierzchni czynnej.
    Proszę o odpowiedź (bo chyba to będzie najrzetelniejsza informacja) czy uzyski energetyczne średnio na dobę w okolicach 10kWh czy to dobry wynik jak na płaskie kolektory i jak się ma to do próżniowych instalacji. Rekord jaki miałem na koniec stycznia to 14kWh ale zbiornik był lekko wystudzony. Jak brakuje jakiś parametrów to dajcie znać.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    Zadałem sobie jednak trochę trudu aby powyznaczać z wykresów i tabelek parę cyfr. Dla Twojego wspaniałego kolektora Chińskiej produkcji spadek zysków energetycznych przy różnicy temperatur Tm-Ta =80 stopni wynosi 66%. Czyli jeżeli na dworze jest -15 a z kolektora uzyskujemy glikol o temperaturze 65 stopni. Porównałem tą samą metodą kolektor płaski Polskiego producenta przy tych samych założeniach Tm-Ta=80 stopni i o dziwo spadek zysku energetycznego wyszedł mi też 66%. Czyli śmiało można powiedzieć, że Twoje próżniowe mają takie same parametry spadków zysków energetycznych co płaskie. Ale z ciekawości znalazłem takie kolektory płaskie, które ten spadek energetyczny mają w granicach 54% przy tej samej różnicy a więc są o 11% lepsze od tych próżniowych.

    A jak myślisz?
    Kilka istotnych uwag na temat kolektorów płaskich:
    1. Jest to urządzenie które nie powinno być stosowane w polskich warunkach klimatycznych (wątpliwa dekoracja na dachu przez minimum 6 miesięcy w roku)
    2. Izolacja od strony nasłonecznionej nie występuje. Mowa o izolacyjności powietrza w tym przypadku jest dużym nadużyciem z uwagi na konwekcję.
    3. Kształt kolektora płaskiego jest przeszkodą w skutecznym wytwarzaniu próżni w jego wnętrzu oraz co ważne jej utrzymaniu (jakość próżni) przez okres eksploatacji urządzenia (ok 25 lat).
    4. Skropliny w kolektorze płaskim oraz postępujące osiadanie zanieczyszczeń z powietrza pod szybą i na absorberze jednoznacznie dyskwalifikują to urządzenie.

    Reklamowanie kolektora płaskiego to jak reklamowanie telewizora czarno-białego. Życzę powodzenia!

    Kolektory Sidite czy Solar-Tech produkowane są teraz w Polsce, jedynie niektóre podzespoły pochodzą z Chin. Dodatkowo polecam do przeczytania ciekawy artykuł: http://nt.interia.pl/wiadomosci/news...e,1753596,2258
    Ostatnio edytowane przez in*s*7 ; 08-02-2012 o 18:22

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Panowie dajcie luz. Każdy ma swoje zdanie i naprawdę trudno będzie przekonać jednych do zdania drugich i odwrotnie bo jedynego i złotego środka nie ma.

    U mnie kocioł gazowy jeszcze nie działa, bo nie mam jeszcze przyłącza gazu i jeszcze tam nie mieszkam. Dzisiaj jak zajrzałem na budowę temperatura w całym zbiorniku wynosiła 45*C. Mam zbiornik 300L i 3 kolektory płaskie o łącznej powierzchni 5,4m2 powierzchni czynnej.
    Proszę o odpowiedź (bo chyba to będzie najrzetelniejsza informacja) czy uzyski energetyczne średnio na dobę w okolicach 10kWh czy to dobry wynik jak na płaskie kolektory i jak się ma to do próżniowych instalacji. Rekord jaki miałem na koniec stycznia to 14kWh ale zbiornik był lekko wystudzony. Jak brakuje jakiś parametrów to dajcie znać.
    Co do porównania do innych kolektorów płaskich to porównania nie mam. Może pomogą koledzy z innych firm.
    Na instalacji do wspomagania c.o którą wykonałem na 3 kolektorach próżniowych Solar- Tech (5,64 m2 powierzchni czynnej) klient uzyskuje corocznie ok. 5000 kwh/rok. Czy to dużo, czy mało, nie wiem.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Panowie dajcie luz. Każdy ma swoje zdanie i naprawdę trudno będzie przekonać jednych do zdania drugich i odwrotnie bo jedynego i złotego środka nie ma.

    U mnie kocioł gazowy jeszcze nie działa, bo nie mam jeszcze przyłącza gazu i jeszcze tam nie mieszkam. Dzisiaj jak zajrzałem na budowę temperatura w całym zbiorniku wynosiła 45*C. Mam zbiornik 300L i 3 kolektory płaskie o łącznej powierzchni 5,4m2 powierzchni czynnej.
    Proszę o odpowiedź (bo chyba to będzie najrzetelniejsza informacja) czy uzyski energetyczne średnio na dobę w okolicach 10kWh czy to dobry wynik jak na płaskie kolektory i jak się ma to do próżniowych instalacji. Rekord jaki miałem na koniec stycznia to 14kWh ale zbiornik był lekko wystudzony. Jak brakuje jakiś parametrów to dajcie znać.
    Moim zdaniem bardzo dobry wynik.
    Jaką masz automatykę i jak zlicza uzyski (jeśli wiesz)?
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Moim zdaniem bardzo dobry wynik.
    Jaką masz automatykę i jak zlicza uzyski (jeśli wiesz)?
    Jeżeli chodzi o automatykę to mam G-422-P03 firmy Hewalex.
    W sterowniku definiuję jaki mam teoretycznie przepłym (w moim przypadku ustawiłem 4,5l wg instrukcji - może jakieś lepsze propozycje). Tak samo ustawiłem na rotametrze. Z tego co zauważyłem to moc wylicza na podstawie temperatury wychodzącej z kolektorów (T1) i czujnika w grupie pompowej (T3) czynnika powracającego ze zbiornika. Na ile to jest rzetelne nie wiem. Na pewno dla zasady nie będę montował liczników energii dżulowej... wystarczy mi na razie podlicznik na wodę przed zbiornikiem. Będę mógł wyliczyć zużycie ciepłej wody.

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    solwis

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    mazury
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Kilka istotnych uwag na temat kolektorów płaskich:
    1. Jest to urządzenie które nie powinno być stosowane w polskich warunkach klimatycznych (wątpliwa dekoracja na dachu przez minimum 6 miesięcy w roku)
    2. Izolacja od strony nasłonecznionej nie występuje. Mowa o izolacyjności powietrza w tym przypadku jest dużym nadużyciem z uwagi na konwekcję.
    3. Kształt kolektora płaskiego jest przeszkodą w skutecznym wytwarzaniu próżni w jego wnętrzu oraz co ważne jej utrzymaniu (jakość próżni) przez okres eksploatacji urządzenia (ok 25 lat).
    4. Skropliny w kolektorze płaskim oraz postępujące osiadanie zanieczyszczeń z powietrza pod szybą i na absorberze jednoznacznie dyskwalifikują to urządzenie.

    Reklamowanie kolektora płaskiego to jak reklamowanie telewizora czarno-białego. Życzę powodzenia!

    Kolektory Sidite czy Solar-Tech produkowane są teraz w Polsce, jedynie niektóre podzespoły pochodzą z Chin. Dodatkowo polecam do przeczytania ciekawy artykuł: http://nt.interia.pl/wiadomosci/news...e,1753596,2258
    To ciekawe co piszesz, potwierdza to jednak, że o kolektorach płaskich to Ty nic nie wiesz, podejrzewam, że z bliska nawet ich nie widziałeś. Porównałem wyraźnie dwa typy kolektorów a ty nawet nie wiesz o czym piszę, zadając idiotyczne pytanie.
    Yaba wyraźnie podał uzyski na swoich płaskich to piszesz, że nie jesteś w stanie porównać czy to dużo czy mało To co ty właściwie wiesz o kolektorach jak nie jesteś w stanie odnieść się do żadnej z prezentowanych liczb. Przelicz sobie ile trzeba Twoich rur heat pipe aby uzyskać taki wynik jak u Yaby w jego 3 płaskich przy mrozie -15 stopni, aż się zdziwisz.
    A tak na marginesie jak się już chwalisz i reklamujesz to napisz co takiego już w Polsce produkujecie do tych kolektorów. No i pochwal się jak zmierzyłeś te 5 tyś kWh. Bo coś widzę, że te kolektory są pewnie lepsze od tych co RAPczyn zakłada.
    Mając 5,64m2 ktoś dogrzewa dom? To ja jestem ciekaw o jakiej powierzchni jest ten dom. To jakiś następny chwyt reklamowy?

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Mam pytanie do yaiba83. Cytuję ,,U mnie kocioł gazowy jeszcze nie działa, bo nie mam jeszcze przyłącza gazu i jeszcze tam nie mieszkam. Dzisiaj jak zajrzałem na budowę temperatura w całym zbiorniku wynosiła 45*C'' Jak to możliwe że uzyskujesz cytuję ,,uzyski energetyczne średnio na dobę w okolicach 10kWh'' skoro jak pisałeś nie mieszkasz w tym budynku i prawdopodobnie nie korzystasz jeszcze z ciepłej wody?. Czyżbyś miał aż tak duże straty ciepła na instalacji?

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    To ciekawe co piszesz, potwierdza to jednak, że o kolektorach płaskich to Ty nic nie wiesz, podejrzewam, że z bliska nawet ich nie widziałeś. Porównałem wyraźnie dwa typy kolektorów a ty nawet nie wiesz o czym piszę, zadając idiotyczne pytanie.
    Yaba wyraźnie podał uzyski na swoich płaskich to piszesz, że nie jesteś w stanie porównać czy to dużo czy mało To co ty właściwie wiesz o kolektorach jak nie jesteś w stanie odnieść się do żadnej z prezentowanych liczb. Przelicz sobie ile trzeba Twoich rur heat pipe aby uzyskać taki wynik jak u Yaby w jego 3 płaskich przy mrozie -15 stopni, aż się zdziwisz.
    Witam,
    Proszę zwrócić uwagę na następujące fakty:
    1.W kwestii porównywania kolektorów Pana podejście jest delikatnie mówiąc prymitywne i nacechowane marketingowym bełkotem.
    2.Jeśli porównuje Pan kolektory to powinien Pan porównywać kolektory o tych samych powierzchniach. Pana metodyka prowadzi do wniosku że nie opłaca się instalować kolektorów płaskich bo taniej i bardziej efektywnie będzie rozłożenie czarnego węża na dachu o większej powierzchni która zredukuje różnicę strat ciepła pomiędzy tymi urządzeniami i uzysk będzie taki sam.
    3.Jeśli policzy Pan w sposób wiarygodny uzyski pomiędzy kolektorem próżniowym a kolektorem płaskim to dowie się Pan, że:
    - latem różnica jest kilku procentowa (3-4%) na korzyść kolektora próżniowego
    - wiosną, jesienią różnica jest ok 40%
    - zimą kolektor płaski praktycznie nie działa; a kolektor próżniowy tak; wartość obliczeniowa różnicy to ok 170%.

    Proszę zwrócić też uwagę na:
    1.Wiarygodność badań z laboratoriów akredytowanych – temat był omawiany na innym wątku forum – zachęcam Pana do lektury
    2.Sposób badania kolektorów zgodnie z normą PN-EN 12975 i wynikające z tego przekłamania (wartości minimalnych nasłonecznień, wartości prędkości wiatru itd.)

    I ostatnia kwestia która dyskwalifikuje definitywnie kolektor płaski to skropliny i zabrudzenia wewnętrzne które powstają w czasie eksploatacji tego urządzenia. Jak Pan trafnie zauważył w moich poprzednich postach o konkurencji staram się pisać pozytywnie albo wcale. Pana specyficzny styl zmusza mnie do reakcji na ewidentny bełkot marketingowy z Pana strony.

    Mam również do Pana osobistą prośbę; ze względu na Pana styl wypowiedzi proszę się do mnie zwracać per Pan a nie per Ty.

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    A tak na marginesie jak się już chwalisz i reklamujesz to napisz co takiego już w Polsce produkujecie do tych kolektorów. No i pochwal się jak zmierzyłeś te 5 tyś kWh. Bo coś widzę, że te kolektory są pewnie lepsze od tych co RAPczyn zakłada.
    Mając 5,64m2 ktoś dogrzewa dom? To ja jestem ciekaw o jakiej powierzchni jest ten dom. To jakiś następny chwyt reklamowy?
    Solar-Tech wykonuje w Polsce: rurki cieplne, profile przewodzące ciepło, regenerację nieprawidłowo wykonanych rurek ciepła, modernizację kolektorów słonecznych.
    Pomiary - licznik ciepła.
    Instalacja podgrzewa ciepłą wodę i wspomaga centralne ogrzewanie. Cały dom wykonany w technice ogrzewania ściennego płaszczyznowego niskotemperaturowego.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Mam pytanie do yaiba83. Cytuję ,,U mnie kocioł gazowy jeszcze nie działa, bo nie mam jeszcze przyłącza gazu i jeszcze tam nie mieszkam. Dzisiaj jak zajrzałem na budowę temperatura w całym zbiorniku wynosiła 45*C'' Jak to możliwe że uzyskujesz cytuję ,,uzyski energetyczne średnio na dobę w okolicach 10kWh'' skoro jak pisałeś nie mieszkasz w tym budynku i prawdopodobnie nie korzystasz jeszcze z ciepłej wody?. Czyżbyś miał aż tak duże straty ciepła na instalacji?
    Tak mam aż tak duże straty ciepła, ponieważ słońce codziennie mi nie świeci. Po drugie w kotłowni średniodobowa temperatura w tej chwili to coś około 7*C więc nie ułatwia zbiornikowi trzymać temperaturę. Po trzecie majstry też wolą wodę ze zbiornika niż bezpośrednio z wodociągów

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    solwis

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    mazury
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Witam,
    Proszę zwrócić uwagę na następujące fakty:
    Postaram się szanowny Panie odnieść się do każdego z punktów.
    1. Ten marketingowy bełkot to tu Pan prowadzisz w postaci:

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Montuję kolektory Solar-Tech od 5 lat i jak dotąd nie było z nimi problemu.
    A firma Solar-Tech z Chojnic robi to inaczej i zgodnie z prawem.
    A na Solar-Techach które montowałem przegrzew
    I tak można by długo, tu i na innych forach prowadzisz Pan ten sam bełkot.
    2.Gdybyś Pan nie chodził na wagary jak była matematyka, fizyka, geografia w szkole powszechnej to wiedział byś pan o czym piszę. Moją intencją było udowodnić że są kolektory płaskie, które przy temperaturze -15 stopni dają taki sam zysk energetyczny co Pańskie i to zrobiłem a brednie o czarnym wężu daruj se Pan. Gdybyś Pan chociaż raz spytał jak to obliczyłem, może i wytłumaczył bym a tak lipa trzeba się borykać z niewiedzą. A tak na marginesie to taki wąż też się da ładnie policzyć.
    3. I znów bzdury Pan plecież. Trzeba umieć porównywać tabelki, w których jak wół napisane, mało tego są nawet wykresy uzysków z kolektorów trzeba tylko wiedzieć jak to się czyta.
    Aby nie być gołosłownym, uchylę rąbka tej tajemniczej wiedzy, może ta cała pisanina się przyda.
    Pański kolektor 20 rurowy ma powierzchnie apertury 1,87m2, ten tajemniczy Polski ma tą powierzchnię 1,82 a więc możemy przyjąć, że takie same. Uzysk przy 0stopni Tm-Ta (zakładam, że wie Pan co te tajemnicze literki znaczą) wynosi 1198W, tego płaskiego to 1451W. Czyli w lecie Pański jest gorszy o 12%, czyli Pańskie twierdzenie, że 4-3% jest lepszy jest wydumaną bzdurą. Natomiast ciekawą rzeczą jest zima do wiosny nie odnoszę się. Przy wspomnianej różnicy temperatur wynoszącej 70 stopni Pański kolektor heat pipe ma uzysk 864W a ten Polski ma 894W, a więc Pański jest gorszy o 4%. A więc twierdzenie, że jest lepszy o 140% jest wyrazem całkowitej ignorancji tych trzech szkolnych przedmiotów. Wyjaśnię tylko co to te 70 stopni innym bo przecież Pan wie ale inni nie koniecznie. Ta różnica temperatur mówi nam jaka jest temperatura glikolu opuszczającego kolektor i temperatura panująca na zewnątrz. Czyli można założyć, że przy -15 stopniach i podanym wyżej promieniowaniu z kolektora wyjdzie nam glikol o temperaturze 55 stopni.
    No, a teraz Pan poda jak wyliczył te 170% Ale tak, żeby każdy to zrozumiał!

    A teraz badania: Wszystkie te liczby zostały opublikowane w tym samym laboratorium, a więc metodologia badań sprawnościowych dla Pańskiego i tego tajemniczego płaskiego jest taka sama, czyli wyjaśnię aby Pan to już zrozumiał: oba kolektory były badane w taki sam sposób!
    Kończąc :Znam temat i dobrze znam wątek, ale nie zgodzę się z Panem aby właśnie w tym laboratorium robiono jakieś krętactwa, które Pan tam sugerujesz.
    Ponieważ jestem tu w miarę nowy zadałem sobie trochę trudu w przeczytanie wielu wątków i twierdzenie, że wyrażasz się Pan o konkurencji " pozytywnie" to tak jak mieć zasady na glinianych nogach. Ale to nie moja broszka.

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    2.Gdybyś Pan nie chodził na wagary jak była matematyka, fizyka, geografia w szkole powszechnej to wiedział byś pan o czym piszę. Moją intencją było udowodnić że są kolektory płaskie, które przy temperaturze -15 stopni dają taki sam zysk energetyczny co Pańskie i to zrobiłem a brednie o czarnym wężu daruj se Pan. Gdybyś Pan chociaż raz spytał jak to obliczyłem, może i wytłumaczył bym a tak lipa trzeba się borykać z niewiedzą. A tak na marginesie to taki wąż też się da ładnie policzyć.
    3. I znów bzdury Pan plecież. Trzeba umieć porównywać tabelki, w których jak wół napisane, mało tego są nawet wykresy uzysków z kolektorów trzeba tylko wiedzieć jak to się czyta.
    Aby nie być gołosłownym, uchylę rąbka tej tajemniczej wiedzy, może ta cała pisanina się przyda.
    Pański kolektor 20 rurowy ma powierzchnie apertury 1,87m2, ten tajemniczy Polski ma tą powierzchnię 1,82 a więc możemy przyjąć, że takie same. Uzysk przy 0stopni Tm-Ta (zakładam, że wie Pan co te tajemnicze literki znaczą) wynosi 1198W, tego płaskiego to 1451W. Czyli w lecie Pański jest gorszy o 12%, czyli Pańskie twierdzenie, że 4-3% jest lepszy jest wydumaną bzdurą. Natomiast ciekawą rzeczą jest zima do wiosny nie odnoszę się. Przy wspomnianej różnicy temperatur wynoszącej 70 stopni Pański kolektor heat pipe ma uzysk 864W a ten Polski ma 894W, a więc Pański jest gorszy o 4%. A więc twierdzenie, że jest lepszy o 140% jest wyrazem całkowitej ignorancji tych trzech szkolnych przedmiotów. Wyjaśnię tylko co to te 70 stopni innym bo przecież Pan wie ale inni nie koniecznie. Ta różnica temperatur mówi nam jaka jest temperatura glikolu opuszczającego kolektor i temperatura panująca na zewnątrz. Czyli można założyć, że przy -15 stopniach i podanym wyżej promieniowaniu z kolektora wyjdzie nam glikol o temperaturze 55 stopni.
    No, a teraz Pan poda jak wyliczył te 170% Ale tak, żeby każdy to zrozumiał!

    A teraz badania: Wszystkie te liczby zostały opublikowane w tym samym laboratorium, a więc metodologia badań sprawnościowych dla Pańskiego i tego tajemniczego płaskiego jest taka sama, czyli wyjaśnię aby Pan to już zrozumiał: oba kolektory były badane w taki sam sposób!
    Kończąc :Znam temat i dobrze znam wątek, ale nie zgodzę się z Panem aby właśnie w tym laboratorium robiono jakieś krętactwa, które Pan tam sugerujesz.
    Ponieważ jestem tu w miarę nowy zadałem sobie trochę trudu w przeczytanie wielu wątków i twierdzenie, że wyrażasz się Pan o konkurencji " pozytywnie" to tak jak mieć zasady na glinianych nogach. Ale to nie moja broszka.
    Proszę podać nazwę producenta, typ oraz charakterystykę kolektora płaskiego
    o którym Pan pisze. Proszę również o przesłanie jednego kolektora do testów
    do naszej firmy. Akurat mamy prawdziwą zimę więc bardzo jesteśmy ciekawi czy
    Pana słowa zamienią się w realne odczyty na naszym stanowisku badawczym.
    Obiecuję, że wyniki testów zamieścimy w internecie

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Mimo Pana niestosownego zachowania do mojej osoby postaram się Panu rzeczowo odpowiedzieć:

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    1.I tak można by długo, tu i na innych forach prowadzisz Pan ten sam bełkot.
    Potwierdzam moją wcześniejszą wypowiedź na temat Pana twierdzeń.

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    2.Gdybyś Pan nie chodził na wagary jak była matematyka, fizyka, geografia w szkole powszechnej to wiedział byś pan o czym piszę. Moją intencją było udowodnić że są kolektory płaskie, które przy temperaturze -15 stopni dają taki sam zysk energetyczny co Pańskie i to zrobiłem a brednie o czarnym wężu daruj se Pan. Gdybyś Pan chociaż raz spytał jak to obliczyłem, może i wytłumaczył bym a tak lipa trzeba się borykać z niewiedzą. A tak na marginesie to taki wąż też się da ładnie policzyć.
    Pana błędy ortograficzne świadczą o Panu i Pana edukacji jednoznacznie. Nie będę się nad Panem znęcał w tej kwestii. Proszę jednocześnie o kontynuowanie Pana toku myślenia i porównanie czarnego węża z kolektorem płaskim.

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    3. I znów bzdury Pan plecież. Trzeba umieć porównywać tabelki, w których jak wół napisane, mało tego są nawet wykresy uzysków z kolektorów trzeba tylko wiedzieć jak to się czyta.
    Aby nie być gołosłownym, uchylę rąbka tej tajemniczej wiedzy, może ta cała pisanina się przyda.
    Pański kolektor 20 rurowy ma powierzchnie apertury 1,87m2, ten tajemniczy Polski ma tą powierzchnię 1,82 a więc możemy przyjąć, że takie same. Uzysk przy 0stopni Tm-Ta (zakładam, że wie Pan co te tajemnicze literki znaczą) wynosi 1198W, tego płaskiego to 1451W. Czyli w lecie Pański jest gorszy o 12%, czyli Pańskie twierdzenie, że 4-3% jest lepszy jest wydumaną bzdurą. Natomiast ciekawą rzeczą jest zima do wiosny nie odnoszę się. Przy wspomnianej różnicy temperatur wynoszącej 70 stopni Pański kolektor heat pipe ma uzysk 864W a ten Polski ma 894W, a więc Pański jest gorszy o 4%. A więc twierdzenie, że jest lepszy o 140% jest wyrazem całkowitej ignorancji tych trzech szkolnych przedmiotów.
    Proszę podać nazwę producenta kolektora płaskiego, typ kolektora, charakterystykę techniczną.

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    Wyjaśnię tylko co to te 70 stopni innym bo przecież Pan wie ale inni nie koniecznie. Ta różnica temperatur mówi nam jaka jest temperatura glikolu opuszczającego kolektor i temperatura panująca na zewnątrz. Czyli można założyć, że przy -15 stopniach i podanym wyżej promieniowaniu z kolektora wyjdzie nam glikol o temperaturze 55 stopni.
    Ponownie jest Pan w błędzie. „Ta różnica temperatur” z pewnością nie jest różnicą temperatury glikolu opuszczającego kolektor i temperaturą panującą na zewnątrz. W normie PN-EN 12795 -2 znajdzie Pan właściwą interpretację.

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    No, a teraz Pan poda jak wyliczył te 170% Ale tak, żeby każdy to zrozumiał!
    Proszę podać nazwę producenta kolektora płaskiego, typ kolektora, charakterystykę techniczną.

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    A teraz badania: Wszystkie te liczby zostały opublikowane w tym samym laboratorium, a więc metodologia badań sprawnościowych dla Pańskiego i tego tajemniczego płaskiego jest taka sama, czyli wyjaśnię aby Pan to już zrozumiał: oba kolektory były badane w taki sam sposób!
    Kończąc :Znam temat i dobrze znam wątek, ale nie zgodzę się z Panem aby właśnie w tym laboratorium robiono jakieś krętactwa, które Pan tam sugerujesz.
    Niestety nie ma Pan racji. Proszę przeanalizować charakterystyki kolektorów próżniowych badanych w tym instytucie; z pewnością znajdzie Pan kontrargumenty do Pana twierdzeń.

    Cytat Napisał solwis Zobacz post
    Ponieważ jestem tu w miarę nowy zadałem sobie trochę trudu w przeczytanie wielu wątków i twierdzenie, że wyrażasz się Pan o konkurencji " pozytywnie" to tak jak mieć zasady na glinianych nogach. Ale to nie moja broszka.
    To prawda, że czasami mnie ponosi. Staram się uczyć na własnych błędach. W kwestii argumentacji technicznej mam nadzieję, że Pan zamiast mnie obrażać zacznie się uczyć na własnych.
    Ostatnio edytowane przez in*s*7 ; 10-02-2012 o 18:14

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    solwis

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    mazury
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Pana błędy ortograficzne świadczą o Panu i Pana edukacji jednoznacznie.
    Ktoś już kiedyś tu przysrał Panu na temat błędów, mam to zrobić jeszcze raz?
    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Proszę podać nazwę producenta kolektora płaskiego, typ kolektora, charakterystykę techniczną.
    Poniżej:



    Chętnie poznamy te 170%
    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Ponownie jest Pan w błędzie. „Ta różnica temperatur” z pewnością nie jest różnicą temperatury glikolu opuszczającego kolektor i temperaturą panującą na zewnątrz. W normie PN-EN 12795 -2 znajdzie Pan właściwą interpretację.
    A to proszę ją podać.

    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Niestety nie ma Pan racji. Proszę przeanalizować charakterystyki kolektorów próżniowych badanych w tym instytucie; z pewnością znajdzie Pan kontrargumenty do Pana twierdzeń.
    Niestety nie znalazłem tych kontrargumentów ale proszę je przedstawić. Panowie z SPF też chętnie je poznają.

Strona 3 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony