dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radecki88

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    2

    Domyślnie smugi i zacieki po uni gruncie

    Na tynki cementowo-wapienne, przyszła gładź. Po czym "fachowiec" doradził zagruntować ściany przed malowaniem.
    Na ściany poszedł więc Atlas grunt. Po tygodniu pierwsze przymiarki do malowania i szok!
    W miejscach, gdzie warstwy gruntu nakładały się, lub spłynęła po ścianie choć kropla- farba nie "chwyta",
    nawet po dwukrotnym malowaniu. Widoczne smugi. Masakra.
    Mam 400 mkw zagruntowanych ścian- co z nimi robić?
    Czy farba podkładowa jakoś zniweczy ten paskudny Atlas grunt?

  2. #2

    Domyślnie

    Fachowcowi zapewne chodziło o zagruntowanie ścian farbą podkładową ,no chyba że on ci zalecił użycie Atlas gruntu? Szczerze mówiąc jestem zdziwiony że farba nie chce trzymać się gruntu, jakich farb użyłeś? Farba podkładowa przy nowych tynkach to wręcz konieczność ,kup markową farbę podkładową powinna pokryć smugi. Jeżeli to nie pomoże przetrzyj ściny drobnym papierem ściernym, na pewno zwiększy to przyczepność. Pozdrawiam.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    nalezy zawsze czytać kartę techniczna..w karcie atlas unii grunt jest napisane .."...WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE
    Podłoża gipsowe przed malowaniem należy gruntować, stosując się do zaleceń producenta farby"...i to jest własnie to dlaczego sie nie trzyma,

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radecki88

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał darroo Zobacz post
    Fachowcowi zapewne chodziło o zagruntowanie ścian farbą podkładową ,no chyba że on ci zalecił użycie Atlas gruntu? Szczerze mówiąc jestem zdziwiony że farba nie chce trzymać się gruntu, jakich farb użyłeś? Farba podkładowa przy nowych tynkach to wręcz konieczność ,kup markową farbę podkładową powinna pokryć smugi. Jeżeli to nie pomoże przetrzyj ściny drobnym papierem ściernym, na pewno zwiększy to przyczepność. Pozdrawiam.
    Tak- fachowiec zalecił gruntowanie ścian.
    Farba -Cieszynka
    Tynk cementowo-wapienny i na to gładź gipsowa.
    Smugi wychodzą tam , gdzie np. kropla gruntu popłynęła po ścianie. Przebija nawet pod 3 warstwami farby.
    Przetarcie drobnym papierem ściernym nic nie daje. Dalej przebija.
    Kiedyś na tynk gipsowy dałem do zagruntowania farbę rożcieńczoną wodą i potem dwie warstwy farby i było ok.
    Teraz mnie podkusiło słuchać się " fachowca" ( i co z tego że gładź lekko pyli) tam gdzie nie ma tego cholernego Atlasa jest pomalowane ok.
    Farba podkładowa zobaczę.
    Ale przypadkiem wpadłem na inny sposób niż przecieranie drobnym papierem.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam, poradźcie jakim sposobem podejść do zacieków z gruntu.Mąż szpachlował ubytki i uszkodzenia ścian gipsowych (Diamant) i żeby było pewniej to zagruntował te dziury to unigruntem. Niestety w wielu miejscach grunt spłynął i zasechł na ścianach w postaci kropel trudno ścieralnych -czym te krople zaciekowe z gruntu usunąć? Bo są strasznie skrystalizowane i papier ścierny ich nie rusza, a przebijają z pod farby -przykładowe foto Pozdrowionka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ZaciekiGruntu1.jpg
Wyświetleń:	1052
Rozmiar:	5,4 KB
ID:	401279  

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Może użyj siatki ściernej - nie będzie się tak zaklejać i więcej zbierze.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #7

    Domyślnie

    Tzn. o tym sposobie nie pisałam, bo to oczywiste, że próbowaliśmy przycierać -efekt marny: te zacieki są b. twarde, więc wyciera się ale tynk obok...

  8. #8
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    Witam, poradźcie jakim sposobem podejść do zacieków z gruntu.Mąż szpachlował ubytki i uszkodzenia ścian gipsowych (Diamant) i żeby było pewniej to zagruntował te dziury to unigruntem. Niestety w wielu miejscach grunt spłynął i zasechł na ścianach w postaci kropel trudno ścieralnych -czym te krople zaciekowe z gruntu usunąć? Bo są strasznie skrystalizowane i papier ścierny ich nie rusza, a przebijają z pod farby -przykładowe foto Pozdrowionka
    Szanowna Pani,
    rozwiązaniem może być dokładne odpylenie pokrytej zaciekami powierzchni i pokrycie jej (jako podkład) farbą Śnieżka Zacieki-plamy, która skutecznie izoluje plamy i zabrudzenia. Następnie należy wykonać malowanie farbą nawierzchniową. Proponuję najpierw przeprowadzić te pracy na niewielkim fragmencie podłoża. Jeśli nie zda to egzaminu, to konieczne będzie usunięcie fragmentów gipsu, gdzie występuje zaschnięty grunt. W tym celu można np. wykorzystać szpachelkę. Ubytki trzeba będzie odpylić, zagruntować gruntem ACRYL-PUTZ® GU 40 (uważając, aby grunt nie ściekał), a następnie nałożyć gładź, np. ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Nikt nie napisał, że Atlas Grunt nie daje się na tego rodzaju gips w postaci nierozcienczonej. Bardzo duży i wielokrotnie popełniany przez fachowców błąd.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darcjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-772
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Angry

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Nikt nie napisał, że Atlas Grunt nie daje się na tego rodzaju gips w postaci nierozcienczonej. Bardzo duży i wielokrotnie popełniany przez fachowców błąd.
    odkopuje temat ale jestem teraz w podobnej sytuacji majster powiedział, żebym leciał uni gruntem - i go nierozcieńczał nie pomyslałem ze trzeba bo zna sie lepiej. W efekcie powymywało szpachle albo porobiły sie zacieki szok, musizałem wszytsko szlifować gdzie niegdzie podokładam szpachli :|

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    no wlasnie... jakze czesto na forum trafiaja ludzie gdy mleko juz sie rozlalo. a mozna bylo zapobiegac. pod farby - grunt dedykowany do danej farby na odpowiednie podloze. Tak sie konczy stosowanie ubostwianego Atlas Uni-Gruntu do wszytskiego....podobnie zreszta jest z mieszaniem gruntu z farba
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SebaM5

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Panowie POMOCY

    remontuje mieszkanie i zagruntowałem całe uni gruntem (bez rozcieńczania). Gdy zaczołem malowac sufit zauważyłem takie smugi jak na zdjęciu ( https://m.fotosik.pl/zdjecie/aef09103c966f088 ) ;( Próbowałem to zamalować 3 razy ale nic to nie daje. Może ktoś ma z tym doświadczenie jak sobie poradzić? Czy nie ma innej metody na to jak tylko ponownie pogipsować mieszkanie i zagruntować sciany i sufit farbą gruntującą? to narazie sufit a niechciałbym przechodzić tego po raz kolejny przy ścianach.

    Pozdrawiam
    Seba

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Widziałem takie rzeczy już wiele razy ,czyli gruntowanie gładzi unigruntem, efekt fatalny. Jedyne wyjście z tej sytuacji to ponowne nałożenie gładzi i pomalowanie farbą podkładową pod farby .

  14. #14

    Domyślnie

    Mam tynki gipsowe, po części są głądkie, ale niektóre miejsca są do poprawienia gładzią.
    W takim przypadku do kładzenia gładzi należy najbezpieczniej zastosować taki podkład jak ma być pod farbę?
    Co w przypadku jak dedykowany grunt pod farbę zostanie w jakimś miejscu nałożony podwójnie?

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    To jaki grunt stosować?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony